Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Nemovitosti » Tři nejlepší strategie pasivního investování do nemovitostí

Tři nejlepší strategie pasivního investování do nemovitostí

Tři nejlepší strategie pasivního investování do nemovitostí
Zdroj: depositphotos.com

Investice do nemovitostí je chytrá volba, pokud víte, jak na to. Investice do realit vám může zajistit pasivní příjem, který oceníte například v případě ztráty nebo změny zaměstnání. Krom toho pasivní příjem z vlastnění nemovitosti je skvělý způsob zajištění se na stáří.

Přesto se většina lidí investic do realit obává a dávají přednost jednodušším investicím do akcií nebo dluhopisů. Investice do realit z jejich pohledu vyžaduje mnohem více vložených peněz i času, který je nutno nemovitosti věnovat, než vůbec nemovitost dokáže nějaký příjem generovat.

Existují ale strategie, které dokáží být velmi účinné i při minimu úsilí a zcela oprávněně je proto můžeme považovat za pasivní investice. Pojďme se podívat na tři nejzajímavější z nich.

1. Investiční crowdfunding do nemovitostí

Crowdfunding je způsob financování, kdy se na potřebnou částku skládá velký počet retailových investorů. Ti často přispívají pouze malou částku v porovnání s potřebnou cenou celého projektu. Crowdfunding se typicky uskutečňuje přes internetové portály a i v Česku jich několik funguje, a to od těch nejšířeji zaměřených až po ty specializované – právě třeba pro nemovitostní investice.

Investovat je možné v podstatě jakoukoliv částku, smysl dává několik tisícovek i statisíce – záleží na vaší situaci a na vašem rozhodnutí. Investor není vlastník nemovitosti, proto se o ni nestará – to dělá realitní firma. Investor ale dostává zpět domluvený výnos, který bývá velmi hezký.

2. Spolupráce s realitní agenturou – externím správcem

Pokud vám to váš rozpočet dovolí, připadá v úvahu pronájem vaší nemovitosti přes realitní agenturu. Nezapomínejte na možnost, že nemovitost může být klidně krytá hypotékou, to teoreticky snižuje nutnou počáteční investici na minimum. Příjem z pronájmu by vám tedy měl pokrýt měsíční splátku a ideálně ještě něco navíc.

Takový postup není úplně nejjednodušší a vyžaduje konzultaci minimálně dvou osob – vašeho osobního bankéře a hlavně realitního makléře. Profesionální realitní makléř by vám měl poradit ohledně všech otázek současného a budoucího realitního trhu, ale hlavně mu můžete danou realitu svěřit do správy. Realitní společnost (v ideálním případě) nejlépe rozumí tomu, jaký nájemník je pro konkrétní nemovitost nejvhodnější a sama se postará o to, aby byla nemovitost neustále obsazena.

Podle druhu nemovitosti je opět možné domluvit se na externí správě, vaše úsilí ohledně udržování nemovitosti v chodu může tedy být opět minimální.

3. Investice do realitního investičního fondu (REIT)

Realitní investiční fondy (známé pod anglickou zkratkou REIT) jsou v podstatě původním investičním crowdfundingem. Investiční fond využívá peníze od drobných investorů k nákupům a ke správě portfolia nemovitostí. Jediný rozdíl od crowdfundingu je ten, že investor si nevybírá, do které konkrétní nemovitosti investuje – o investicích rozhoduje fond sám.

Investoři obvykle dostávají na pravidelné bázi dividendy. Opět platí, že konečný investor se nestará o žádné problémy, které s vlastnictvím nemovitosti přicházejí. Vždy ale podstupujete investiční riziko.

Investice do nemovitostí může generovat skvělý pasivní příjem. Ať už se rozhodnete investovat do nemovitostí napřímo nebo přes fond, je nezbytně nutné porozumět investici do hloubky a rozumět možným rizikům. Případný zisk za to stojí.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo