Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
hitbtc logo
HitBTC recenze
hitbtc logo
HitBTC
hitbtc logo

HitBTC recenzeZkušenosti, poplatky

Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
hitbtc logo

Hodnocení Finex.cz

- 19. místo -
71 %

Podprůměrná burza

Kryptoměnovou burzu HitBTC sami nepoužíváme a nedoporučujeme ji kvůli negativním recenzím, které se na internetu objevují. Nemusí to však nutně znamenat, že jsou to vyloženě zloději.

hitbtc logo

Hodnocení Finex.cz

- 19. místo -
71 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

70%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

75%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

75%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

65%

Základní informace o HitBTC

V češtině? Ne

Historie burzy HitBTC je poměrně dlouhá; počátky sahají do roku 2013. Burza HitBTC umožňuje obchodování s různými měnami, mezi které patří Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin, Monero a USDT. Provozovatelem burzy je hongkongská společnost HIT Solution Ltd a prezentují se jako nejvyspělejší burza pro obchodování s bitcoinem. Ale je to tak?

Burza HitBTC dodává obchodníkům všechny informace, které člověk potřebuje, aby mohl začít obchodovat. Zkušenější obchodníci jistě ocení nejrůznější grafy a plány, které burza nabízí. Na druhé straně začátečníci, kteří si nebývají vždy jisti a neorientují se v obchodování kryptoměn, ocení blog obsahující mnoho užitečných tipů k obchodování.

Ačkoli je HitBTC bezesporu jednou z největších burz na světě (podle statistik CoinMarketCap a CoinGecko na 18. místě) nedoporučujeme u nich obchodovat. Proč? Čtěte dále.

Obsah recenze burzy HitBTC

Platforma burzy HitBTC

Platforma burzy je poměrně hezká, přehledná a rychlá. První věc, které si v platformě všimnete je graf dané kryptoměny po levé straně. Ten můžete používat buď přímo od HitBTC, nebo si přepnout na software TradingView, který používá např. Bitfinex či BitMEX.

hitbtc platforma
Platforma burzy HitBTC

Typy příkazů, které můžete v platformě zadávat jsou Market, Limit a Scaled příkazy. Co který typ příkazu znamená?

  • Market příkaz provede nákup či prodej kryptoměny ihned a to pro vás za nejlepší cenu, kterou na burze HitBTC momentálně najdete
  • Limit příkaz zadá pokyn k tomu, aby se příkaz provedl až v případě, že se za určitou cenu najde protistrana. Pokud je tedy cena litecoinu momentálně 50 USD, je možné nastavit nákup na 40 USD a v případě žese najde někdo, kdo bude chtít své litecoiny za 40 USD prodat, pak využije vašeho příkazu a ten se vyplní na vaší požadované ceně.
  • Scaled order funguje tak, že automaticky vytvoří ve vámi zadanám rozpětílimitní příkazy, které jsme vysvětlili výše. Pokud se budeme držet našho příkladu kdy 1 LTC = 50 USD, můžete si např. díky scaled order automaticky nastavit nákup 1 LTC vždy na každém dolaru od 49 USD až k 40 USD. Vytvoří tedy 9x limit order na 1 LTC s tím, že jeden bude na ceně 49 USD, jeden na ceně 48, pak 47, atd.
    Jedná se o šikovnou funkci, která umožňuje postupně kryptoměny přikupovat v případě poklesu ceny a tím si “naředit” nákupní cenu, a nebo naopak postupně odprodávat v případě zvyšující se ceny a tím zabezpečení zisku.

Platforma funguje poměrně dobře. Jediný problém který s ní osobně mám je, že nevím, zda ji můžu věřit. Jak si můžete přečíst níže, HitBTC není zrovna nejoblíbenější burza a často je podezírána z podvodu svých uživatelů. Nastává tedy otázka: funguje platforma vůbec jako klasická burza, tedy střet poptávky a nabídky uživatelů? Nebo jsou všechny obchody které na platformě vidíte jen smyšlené? Čtěte dál.

Je burza HitBTC bezpečná?

V této souvislosti je třeba zmínit, že v roce 2015, krátce po zahájená provozu, byla burza napadena hackery. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně starou a zkušenou burzu, problematiku zabezpečí bere opravdu vážně. Disponuje řadou strategií, které zajišťují zabezpečení vašich informací i účtu, např. umožňuje využívat 2FA ověřování (autentizaci). Dvoufaktorové ověřování můžete nastavit pomocí tabulky Settings, aktivací k výběru, zalogováním nebo úpravou nastavení. Na internetu se však objevují názory, že 2FA autorizace u HitBTC nefunguje tak jak by měla a účty lidí jsou vykradeny i když mají 2FA ochranu zapnutou.

K posílení ochrany účtu uživatele doporučuje burza další opatření např. vytvoření tzv. silného hesla, které po několika týdnech znovu obnovujete. Ke zvýšení bezpečnosti komunikace zasílá burza při každém přístupu z nové IP adresy oznámení e-mailem.

Další z možností posílení ochrany je ukončení všech relací, vyjma relace právě využívané. Tato možnost se nachází v tabulce Security. Podobně lze umožnit automatické odhlášení, které je k dispozici ve stejné tabulce. Můžete zvolit periodicitu automatických odhlášení, kde máte na výběr intervaly v délce 30 minut, 1 hodiny, 8 hodin, 1 dne, 7 dní.

V případě pochybností ohledně zabezpečení vašeho účtu nebo obav z napadení si můžete v tabulce Security zobrazit i vaši poslední činnost. Jedná se např. o výběr peněz, umožnění resp. znemožnění dvoufaktorového ověřování, změnu hesla, přihlášení, atp.

Zde je však nutno zdůraznit, že vše, co bylo doposud řečeno, se týká jen samotné technické stránky věci. Otázkou totiž zůstává nakolik je burza sama o sobě seriózní a jak ke všemu přistupují její zaměstnanci a majitelé.

Výběr peněz z HitBTC

Pokud jste k této burze investovali a už s ní nechcete mít nic společného, doporučujeme vybrat si své kryptoměny ven. Výběr peněz z vašeho účtu by měl být snadný, tedy v případě, že se povede. Na internetu naleznete spousty komentářu a názorů od lidí, kterým se výběr z burzy HitBTC nepovedl!

Pro výběr svých coinů musíte přejděte na tabulku Account. V kolonce Withdraw, si zvolte příslušné tlačítko podle měny, kterou chcete vybírat. Zvolíte množství, které chcete vybrat, a zadáte adresu své peněženky. Pak jen dokončíte transakci stikem tlačítka Withdraw, eventuelně zadáte svůj ověřovací kód (za předpokladu, že jste si natavili zabezpečení metodou 2FA autentizace).

Závěr recenze a nejvýhodnější alternativy:

Burza HitBTC začala před lety jako docela slibný projekt obchodování kryptoměn a se štěstím se vypořádala i s masivní vlnou v letech 2016 – 2017. Poté však totálně zaspala dobu, zejména v oblasti inovací a vzrůstající poptávce uživatelů. Momentálně sotva přežívá, což může mít zásadní dopad na uživatele, kteří tuto burzu při obchodování využívají.

Nikomu bych u této burzy obchodovat nedoporučil, protože se nebezpečně rychle na internetu hemží názory lidí, kteří byli údajně burzou podvedeni. Samozřejmě že takové věci může na internet psát kdokoli a nemusí to nic znamenat. Na druhou stranu však i kdyby bylo riziko 1%, radši bych ho nepodstupoval a vybral si nějakou jinou a ověřenou burzu. Seznam námi ověřených a legitimních burz naleznete zde: Seznam kryptoměnových burz.

Když tuto burzu srovnám s řadou nově vzniklých důvěryhodných a spolehlivých burz (… a to ani nehovořím o těch opravdu skvělých), které jsou na trhu k mání, rozhodně bych si nevybral burzu HitBTC.

Častý dotaz: Která z alternativ k HitBTC je nejlepší?

Jak jsme zmínili výše: Neříkáme, že je HitBTC 100% podvodná burza. Na druhou stranu nemůžeme si být ani jisti tím, že jsou 100% legitimní. Proto bychom radši vyhledali jinou variantu, bezpečnější a odzkoušenou burzu. Seznam námi ověřených a legitimních burz naleznete zde: Seznam kryptoměnových burz.

Momentálně 3 nejlepší kryptoměnové burzy

Názory uživatelů:

Množí se stížnosti na “zamrznutí účtu” a nemožnost provedení výběru. Některé z těchto stížností si můžete přečíst na stránkách subredditu r/HitBTC. Našim uživatelům proto obchodování na burze HitBTC nedoporučujeme, minimálně dokud se věci nevysvětlí.

Samozřejmě že názory anonymních lidí na internetu nemají velkou váhu, protože je může psát prakticky kdokoli. Je to ale první pomyslná červená vlajka, kterou doplňují názory lidí, kteří už anonymní nejsou a korunu tomu nasazuje John McAffee mající veliký vliv na kryptoměnový trh a sám veřejně říká, že byl od HitBTC podveden.

Názory z internetu:

  • Vyhněte se tomuto ruskému podvodníkovi
  • Na této burze mi visí 7 tisíc dolarů. Ti šejdíři můj účet ověřují již čtyři měsíce! Nedoporučuji.
  • John McAffee: Této směnárně rozhodně nedůvěřujte! (Více zde)
  • HitBTC je SCAM (podvod): Více zde.
  • HitBTC ukradli mé peníze! Více zde.

Další názory z internetu:

hitbtc zkušenosti uživatelů
Názory obchodníků pod jedním z videí
Poznámka

TIP: Nezaujala vás burza HitBTC? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Binance, KrakenBitMex, nebo BitStamp

Více informací o HitBTC

Jméno firmyHitBTC
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://hitbtc.com
Sídlo brokeraHongkong
Počet aktiv200
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovat149+ kryptoměn
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuBTC, LTC, USDT
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Páka1:3
Ohodnoťte společnost HitBTC
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Milan Svob

Taky mi hitbtc letos zmrazil účet s dost vysokou hodnotou, dá se to nějak řešit? Podařilo se někomu nějak z toho něco dostat? Zabývá se těmy scamy v evropě někdo na koho by se dalo obrátit? Nebo to je navždy ztracené?

Redakce Finex

Podle serveru CCN.com burza HitBTC zmrazila účty svých obchodníků pár hodin před plánovanou akcí Proof of Keys. Proof of Keys je akce, kterou vymyslel bitcoinový investor Trace Mayer. Všichni účastníci této akce by každý rok, přesně 3. ledna, měli provést výběr kryptoměny z burzy na vlastní peněženku a znovu je vložit zpět. Tím se vyzkouší, zda burza jejich kryptoměny opravdu drží a uschovává. Kdyby totiž některé výběry neprošly, znamenalo by to, že by burza mohla bez oprávnění manipulovat s kryptoměnami vloženými jejími obchodníky a nemít je k dispozici, což je samozřejmě špatně! A právě to se (pravděpodobně) stalo u HitBTC.