Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Crypto.com

Recenze kryptoměnové burzy Crypto.com - Zkušenosti, syndicate, staking, poplatky

Základní informace o Crypto.com

V češtině?

Ne

Poplatky za obchod

0,04 % – 0,16 %

Metody vkladu

Bank. převod, platební karta, převod kryptoměn

Crypto.com Exchange je burza kryptoměnového ekosystému Crypto.com spuštěná v listopadu 2019. Platforma nabízí obchodování několika desítek kryptoměn oproti BTC, USDT a CRO, speciální akce na nové tokeny, výbornou úroveň zabezpečení a relativně malé poplatky.

Poplatky lze také dále snížit držením CRO tokenů, nativní kryptoměny celého ekosystému, která držitelům umožňuje mj. také exkluzivní přístup k airdropům.

Nevýhodou burzy je poměrně nízká likvidita některých měnových párů, nutnost pokročilé verifikace pro základní úkony (např. výběr peněz) a pomalé reakce zákaznické podpory.

Obsah recenze burzy Crypto.com

1.Obchodní platforma Crypto Exchange2.Staking tokenů3.Crypto.com Syndicate4.Aplikace a peněženka Crypto.com5.Návod: založení účtu na Crypto Exchange6.Nákup, vklad a výběr kryptoměn na Crypto Exchange7.Limity na Crypto Exchange8.Poplatky na Crypto Exchange9.Kryptoměna burzy10.Zabezpečení a zákaznická podpora Crypto.com Exchange11.Zkušenosti s Crypto Exchange12.Vaše zkušenosti s burzou Crypto.com Exchange

Obchodní platforma Crypto Exchange

Burza Crypto.com funguje stále v betaverzi, navzdory tomu se na ní denně zobchodují tokeny v hodnotě 35 milionů dolarů (odhad k 26. 8. 2020). Platforma je dostupná ve 13 jazykových mutacích, ale čeština bohužel chybí.

Na Crypto Exchange můžete obchodovat několik desítek kryptoměn oproti Bitcoinu, Tetheru (stablecoin USDT) a CRO (nativní token burzy). Nevýhodou je relativně nízká livkidita některých méně obvyklých párů.

Burza Crypto.com Exchange - Aktuálně dostupné obchodní páry (ke dni 1. 9. 2020)
Aktuálně dostupné obchodní páry (ke dni 1. 9. 2020)

Derivátové ani pákové obchodování v nabídce platformy není, princip páky lze využít v rámci služby Crypto Credit (viz dále).

Samotná obchodní platforma má klasickou podobu: v grafu lze měnit časové intervaly a období vývoje ceny, vynášet technické indikátory a upravovat druh vynesené křivky (defaultně je nastaven svíčkový graf) nebo její vlastnosti (parametry mřížky, odstup křivky apod.).

Hloubku trhu najdete pod tlačítkem v pravém horním rohu grafu, knihu objednávek (order book) a uskutečněné obchody hledejte v pravém horním kvadrantu. Nad touto dvojicí oken najdete dostupné měnové páry; pod nimi jsou formuláře pro vlastní obchodování.

Recenze burzy Crypto.com Exchange - Obchodní platforma
Obchodní platforma Crypto.com Exchange

Crypto Exchange umožňuje trading pomocí příkazů limit (nákup či prodej kontraktů za zvolenou nebo lepší cenu) a market (okamžitý nákup či prodej za nejlepší tržní nabídku).

Staking tokenů

Zajímavou možnost výdělku nabízí dva druhy stakingu – zapůjčení vlastních tokenů burze k verifikaci transakcí na blockchainu:

 • soft staking – uložení BTC, LTC, ETH, EOS a dalších druhů tokenů (a CRO tokenů do částky 5 000 CRO)
  • Roční výnosy za soft staking (při uložení na dobu alespoň 180 dní) se liší podle zapůjčené kryptoměny: pohybují se od 0,25 % (Bitcoin) po 1 % (CRO).
 • CRO staking – uložení 5 000 a více CRO tokenů.
  • Při tomto druhu stakingu (nad 5 000 tokenů) můžete dosáhnout ročního výnosu až 12 %. Tokeny však musíte uzamknout alespoň na 180 dní. To však přináší i určité výhody, jako třeba snížené poplatky za obchodování nebo přístup k Syndicate.
recenze crypto.com staking zkušenosti
Zhodnocení zastakeovaných CRO tokenů ve výši 20 % p.a znamená 0,05 % zisku, který je vám připisován denně. Toto roční zhodnocení bylo však 13. 10. 2020 sníženo na 12 %.

Během zápůjčky není možné s tokeny obchodovat. Více informací o CRO stakingu naleznete zde. O soft stakingu si přečtěte tady.

Půjčky (Crypto Credit)

Zajímavou funkcí ekosystému je nástroj Crypto Credit, přes který si uživatelé mohu půjčit tokeny, a to až do výše 50 % vlastních aktiv. Za půjčku účtuje burza 12% úrok; máte-li v držení nad 10 000 CRO tokenů, je úrok pouze 8%.

Pokud tedy máte na svém burzovním účtu 1 000 XRP, můžete si půjčit až 500 XRP. Roční úrok činí v takovém případě 60 XRP (nebo 40 XRP, držíte-li na burzovním účtě minimálně 10 tisíc CRO tokenů).

Systém půjček funguje na podobém principu jako pákový trading: při poklesu ceny tokenů pod určitou kritickou mez dojde k likvidaci půjčky a propadnutí zástavy ve prospěch věřitele. Před likvidací vás systém upozornění na nutnost dorovnání účtu (margin call). Půjčku je třeba uhradit do 12 měsíců.

Crypto.com Syndicate

Specialitou burzy Crypto je platforma The Syndicate, na které můžete nakoupit nově zalistované kryptoměny s 50% slevou. Podmínkou je uzavření určitého množství CRO tokenů do stakingu.

Průběh jednoho ze Syndicates, které jsou v průměru 2x měsíčně, vypadá následovně:

 1. Crypto.com vypíše tzv. události Syndicate. Tedy určí, které kryptoměny bude možné si zakoupit s 50% slevou. Většinou se jedná o nově zalistované kryptoměny, ale k dispozici bývá i BTC a další již známé kryptoměny. Seznam událostí naleznete zde.
 2. Až nastane den události, je nutné mít na Crypto.com Exchange platformě aktivní stake určitého množství CRO.
 3. Poté máte 24h na to se k Syndicate připojit a uzamknout ještě další tokeny.
 4. Po dalších 24h burza spočítá počet uzamčených tokenů a poměrem mezi jejich uzamykatele rozdělí nové kryptoměny.
 5. Poté je vám z nově uzamknutých tokenů odebráno 50% hodnoty nově získaných tokenů. Získáte tedy např. 0,01 BTC a ekvivalent 0,005 BTC v CRO je odečten. Prakticky tak máte 0,005 BTC zdarma.
 6. Zbytek uzamknutých tokenů je vám do 24h vrácen na účet burzy.

Příklad již proběhlého Syndicate PAXG, kterého jsem se zúčastnil:

Již proběhlá událost PAXG syndicate.
Již proběhlá událost PAXG syndicate.
 • Celkem bylo mezi všechny účastníky rozděleno 245 PAXG
 • Já do Syndicate uzamkl 6000 CRO
 • Získal jsem 0,0226 PAXG (v hodnotě 276 CRO)
 • Vráceno mi bylo 5862 CRO (o 138 CRO jsem přišel)
 • Můj celkový zisk z tohoto syndicate: 138 CRO (22 USD)

Aplikace a peněženka Crypto.com

Crypto.com nabízí svým uživatelům dvojici aplikací:

 • Crypto.com App
  • Platforma pro jednoduchou směnu kryptoměn a ovládání platební karty Crypto.com) a Crypto.com Wallet (klasická softwarová peženka pro smartphone).
  • Jedná se o centralizovanou platformu – vaše tokeny jsou drženy na účtech burzy (předpoklad pro obchodování). Při ztrátě hesla vám jej provozovatelé burzy obnoví.
 • Crypto.com Wallet
  • Tato peněženka fnguje jako pravé decentralizované úložiště – k tokenům máte přístup výhradně vy. K dispozici máte seed a vlastní privátní klíče.
  • Díky této peněžence můžete využít funkce tzv. DeFi Earn a stakovat své kryptoměny se ziskem až 10+ % p.a.
  • Na druhou stranu se při ztrátě hesla ke svým digitálním aktivům už nedostanete. Pro mobilní obchodování je třeba tokeny nejprve převést do Crypto.com App nebo na Crypto.com Echange.
 • Crypto.com Exchange
  • Bohužel oficiální mobilní aplikace přímo pro správu burzy a obchodování zatím neexistuje. Měla by ale přijít na začátku roku 2021.

Návod: založení účtu na Crypto Exchange

K registraci na burzu je potřeba zadat více údajů, než je zvykem u konkurenčních platforem. Bude po vás vyžadováno jméno a příjmení, datum narození, národnost a e-mail.

Po potvrzení e-mailové adresy vás Crypto.com vyzve k zadání telefonního čísla – a teprve po jeho ověření burza účet vytvoří.

Recenze - Registrační formulář na burze Crypto.com
Registrační formulář na burze Crypto.com

Crypto Exchange disponuje robustním systémem zabezpečení. Ihned po registraci aktivujte dvoufázovou autentizací (2FA ověření) pomocí aplikace Authy (Android a iOS) nebo Google Authenticator (Android i iOS).

Využít ale můžete i další bezpečnostní prvky, jako:

 • anti-phising code – slovo či sekvence písmen, které se zobrazují v každém e-mailu od burzy a brání tzv. phishingu,
 • whitelist adres pro výběr tokenů.

Další úroveň verifikace zahrnuje – jak je zvykem – ověření totožnosti naskenováním dokladu (občanského, řidičského nebo cestovního průkazu) a pořízením selfie.

Nákup, vklad a výběr kryptoměn na Crypto Exchange

Tokeny na svůj obchodní účet převedete kliknutím na tlačítko „deposit“ v dashboardu. Každá z několika desítek kryptoměn má svůj vlastní účet – při odeslání na tokenů na jiný než určený účet hrozí, že o svá aktiva přijdete. Dejte si tedy pozor!

Nové uživatele burza motivuje bonusem. K tokenům vložených během prvních 30 dnů po založení účtu vám burza daruje 2 % zdarma ve formě CRO. K vyplacení dojde po 6 měsících v CRO tokenech a jen za předpokladu, že během této doby zobchodujete mininálně trojnásobek vloženého obnosu.

Kromě převodu podporuje Crypto Exchange i přímý nákup několika desítek kryptoměn přes aplikaci Crypto.com App. Využít můžete:

 • kreditní či debetní kartu Visa nebo MasterCard (nákup platební bránou); více info zde,
 • SEPA převod v aplikaci Crypto.com Wallet – pouze v eurech;
 • SWIFT převod v aplikaci Crypto.com Wallet – lze platit i v českých korunách; více info zde.

Při výběru můžete své tokeny převést do Crypto.com Wallet nebo na libovolnou vlastní peněženku (softwarovou i hardwarovou, např. Trezor). Pro výběr klikněte na „withdraw“ u dané kryptoměny na listu „balances“.

Některé kryptoměny můžete vybrat a převést na eura v rámci SEPA výběru – bližší informace si přečtěte na tomto odkazu.

Limity na Crypto Exchange

Minimální výše vkladu není stanovena, u výběru se liší dle kryptoměny – pro představu je to např. 0,003 BTC, 0,02 ETH, 0,05 LTC nebo 10 USDT. Konkrétní obnosy najdete na tomto odkaze (vlevo nahoře klikněte na záložku „withradawal fees“).

Minimální částku vkladu najdete také u stakingu (celý seznam zde).

Poplatky na Crypto Exchange

Za vklad platforma poplatek neúčtuje, to ale neplatí pro výběr; výše poplatku se liší podle kryptoměny, některé příklady shrnuje tabulka níže:

kryptoměna poplatek za výběr
Bitcoin 0,0004 BTC
Ethereum 0,003 ETH
Litecoin 0,001 LTC
Tether 1 USDT

V rámci obchodování burza účtuje poplatky začínající na 0,1 % za maker příkazy (obchody typu Limit) a  0,16% za taker příkazy (obchody typu Market). O konečné výši rozhoduje ale řada dalších faktorů:

 • zobchodovaný objem financí v posledních 30 dnech – čím více obchodujete, tím nižší poplatek burza účtuje,
 • kolik CRO tokenů máte uzamknutých ke stakingu – čím větší objem, tím nižší je poplatek,
 • zda poplatek hradíte v CRO tokenech, nebo jiných kryptoměnách – při použití CRO platíte méně.
Recenze crypto.com poplatky
Poplatky za obchodování na burze Crypto.com k 1. 9. 2020

Např. pro 20% slevu z poplatků je třeba do stakingu uzamknout minimálně 10 001 CRO tokenů, což odpovídá hodnotě cca 1 756 dolarů (k 24. 8. 2020). Konkrétní výše poplatků si prohlédněte tady.

U nově založených účtu nabízí burza příjemný bonus: 0% poplatek pro prvních 90 dní obchodování. Je ovšem nutné projít pokročilým ověřením totožnosti.

Kryptoměna burzy

Podobně jako Binance nebo Huobi, i burza Crypto.com Exchange vydala vlastní token – CRO. V minulosti využívala též MCO tokeny, od jejich užívání ale upustila a od začátku srpna 2020 je držitelům mění za CRO tokeny.

CRO (Crypto.com Coin) je tokenem burzovního blockchainu, který plní roli infrastruktury vlastní platební sítě. Pokud jste si přečetli celou recenzi až sem, asi víte, že Crypto.com svůj token velmi výrazně podporuje a propaguje. Držitelé CRO tak získávají řadu výhod:

 • vyšší výnos při stakingu jiných kryptoměn,
 • až 12% p.a. výnos za staking CRO,
 • nižší poplatky za obchodování,
 • možnost exkluzivního nákupu nově zalistovaných kryptoměn,
 • možnost hlasovat o zalistování nových kryptoměn.

K 26. 8. 2020 je v oběhu téměř 20 milionů CRO tokenů.

Graf posl. 7 dní
Graf Cronos
Změna za 24h
-3,7%
Aktuální cena
$0,079

Zabezpečení a zákaznická podpora Crypto.com Exchange

Základní prevencí proti vykradení účtů je uložení všech uživatelských tokenů na tzv. cold wallets, úložištích bez internetového připojení.

Pro výběr a obchodování slouží obchodníkům tzv. hot wallets, na kterých má tokeny uložena samotná burza. Online úložiště jsou chráněna řadou hardwarových a softwarových prvků (mj. multi-signature zabezpečením).

Pokud by přesto došlo k prolomení ochranných bariér, zcizí útočníci prostředky burzy Crypto, nikoliv uživatelů.

Je nutno dodat, že k takové situaci zatím nedošlo. Pro všechny případy ale provozovatelé platformy pojistili všechna úložiště na 360 milionů dolarů.

Zákaznická podpora

Velkou slabinou Crypto Exchange je zákaznický servis. Živá podpora není běžným uživatelům k dispozici vůbec, na zprávy odepisuje burza zpravidla s několikadenním zpožděním.

Většinu běžných problémů ale vyřešíte pomocí nápovědy, která je opravdu vychytaná a aktualizovaná prakticky denně.

Můžete také vyzkoušet podporu ve formě live chatu v mobilní aplikaci Crypto.com (ne ve webovém rozhraní burzy).

Zkušenosti s Crypto Exchange

Naše zkušenosti nejen s tímto tokenem, ale celým ekosystémem Crypto.com, jsou rozhodně kladné. Osobně jsme se zúčastnili několika Syndicates i Superchargerů, využíváme CRO Staking na burze, vlastníme a šťastně používáme Crypto.com platební karty a na burze jsme již zobchodovali kryptoměny za stovky tisíc Kč. Vše vždy fungovalo jak mělo a nikdy jsme nepoznali žádné chyby či nefunkčnost platformy.

Máte i VY s burzou Crypto.com zkušenosti? Nebo se chcete na něco zeptat? Napište nám do diskuze pod článkem!

Přívětivost pro Čechy 50%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 95%
Dostupné možnosti 100%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 90%
84 %
4. místo
Skvělá burza!
Burza Crypto.com nabízí pro své uživatele mnoho výhod, jak získat kryptoměny navíc. Nabídka kryptoměn je ucházející, poplatky průměrné, ale další služby, jako jejich platební karta, mobilní peněženka nebo možnost investice CRO či získání nových tokenů v tzv. Syndicate je naprosto unikátní.
 • Poměrně nízké poplatky
 • Nadstandardní funkce jako staking, syndicate apod
 • K dispozici také Crypto.com platební karta
 • Neustále se vyvíjející a rostoucí burza
 • Nutné projít KYC verifikací
 • Některé kryptoměnové páry nemají dostatečnou likviditu

Více informací o Crypto.com

Jméno firmyCrypto.com
Webová stránkahttps://crypto.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiHong Kong
Minimální vklad1 satoshi
Zákaznická podporaFAQ na webu, chat na webu a v aplikaci nebo mail
Počet aktiv178
PákaAž 1:100
Poplatky za obchod0,04 % - 0,16 %
Poplatky za vklad/výběrVklad zdarma, výběr za 0,0004 BTC či 1 USDT
Metody vkladuBank. převod, platební karta, převod kryptoměn
Metody výběruKryptoměny, bankovní převod, platební karta Crypto.com
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Mobilní aplikace?
Webová verze?

Ohodnoťte společnost Crypto.com


Diskuze k článku 69
Peter Kušniar

Dobrý deň,môžte mi poradiť s verifikáciu uctu,nech môžem previesť eura na svoj účet.mam im poslať peniaze v SEPA forme alebo cezhraničnej.poslal som v tej druhej a nič.dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter Kušniar

Dobrý den, Petře. Nejprve nám i pro ostatní čtenáře dovolte objasnit, že se bavíme o aplikaci Crypto.com, nikoliv přímo burze Crypto.com, že? (Z hlediska fungování se jedná o dva rozdílné produkty).

Bohužel ale bez bližších informací o Vaší platbě nejsme schopni na Váš dotaz odpovědět. Je možné, že pokud jste peníze posílal teprve nedávno, jsou ještě na cestě mezi bankami a bude stačit vyčkat. Pokud by ani po několika dalších dnech nebyla platba přijata, doporučujeme obrátit se na zákaznickou podporu. Mimochodem, SEPA platby jsou z naší zkušenosti lepší – rychlejší i levnější. Tak pro příště to třeba bude lepší. Držíme palce!

Roman

Dobrý den u crypto.comu jsem si založil účet a ověřil trvalé bydliště, ale po nějaké době jsem se přestěhoval. Teď, když jsem si chtěl vyřídit crypto.com visa kartu , tak jsem zadal nové trvalé bydliště ale doklady se mi neověřily. Prosím vás, jde někde v nastavení změnit původní starou adresu trv.bydliště za novou. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, Romane. My jsme podobnou situaci museli řešit kontaktováním zákaznické podpory, oni Vám jsou schopni adresu změnit. Nikde v nastavení to bohužel možné není.

Def

Jak je to s danenim, dočetl jsem se ze všechny provedené trades na našich účtech posílají americkému Fin. úřadu IRS, mohou si pak doslapnout na Evropana nebo je to záležitost pouze pro US občany? Tedy řeším pouze daně u nás nebo beru ohled i na ně?

Portál Finex.cz
Odpověď na Def

Dobrý den, dle našich informací vás americký fin. úřad IRS Vás vůbec trápit nemusí, protože předpokládáme, že jako naprostá většina čechů, máte daňovou povinnost vůči českému finančnímu úřadu, nikoliv americkému. Pokud se tedy dlouhodobě nezdržujete právě v USA nebo nejste americkým občanem.

Libor

Dobrý den,
nedávno jsem si založil účet na Crypto.com aplikaci a ještě než koupím nějaké krypto, tak bych rád věděl, co vše je potřeba pro následný výběr peněz. Četl jsem o KYC ověření, kde se často požadují různé dokumenty jako je třeba výpis účtu, dodávka elektřiny apod. Takovéhle informace doopravdy musím sdílet jen proto, abych si pak mohl vybrat peníze? Jestli ano, existuje jiná bezpečná směnárna bez těchto soukromých dokumentů potřebných pro výběr peněz?

Portál Finex.cz
Odpověď na Libor

Dobrý den, Libore. Je třeba rozlišovat mezi burzou Crypto.com Exchange a aplikací Crypto.com App. Ačkoli je provozuje stejná společnost, jedná se o dva rozdílné produkty.

Pro výběr peněz z Crypto.com App na bankovní účet je opravdu potřeba provést A) KYC ověření (ale to už by mělo být vyžadováno i při vkladu peněz/kryptoměn), více viz zde a B) ověření bankovního účtu, které provedete vkladem z něho. Stačí si na Crypto.com účet poslat pár euro a bank. účet máte ověřen. V tuto chvíli neznáme žádnou burzu, která by umožňovala vybírat větší (více než pár tisíc korun) obnosy bez KYC.

Marek

Zdravim, keď som si založil účet a pridal aj doklad totožnosti.. ale účet nepoužívam, musím ho zrušiť?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Účet rušit nemusíte, žádné poplatky za vedení nebo za neaktivitu na něm nejsou. Pokud chcete, zrušit ho můžete, ale z naší zkušenosti je lepší si ho nechat. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit. :-)

tomas

Dobry den,

prosim vas ako si pridat kartu k svojmu uctu na odoslanie penazi?
Ked si chem pridat svoju bankovu kartu tak system pise ´´ country not allowed´´
dakujem

Jakub
Odpověď na tomas

Připojuji se k dotazu, řeším ten samý problém. Účet verifikovaný, ale vůbec mě to nepustí na bankovní převod – country not allowed.

Michal

Dobrý den, chtěl jsem koupit 500 milionů Doge Lonů, ale maximálně jde 5 milionů. Dá se to nějak nastavit, aby se dalo nakoupit víc kryptoměny? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Tyto limity určuje samotná platforma a většinou je u nově listovaných tokenů postupně zvyšuje.

Patrik
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den chtěl jsem se zeptat jak prevedu mění cro na kartu krypto?? Nebo pokud mám crypto v cro tak mohu ihned začít s kartou platit ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, Patriku. Pokud chcete Crypto.com kartou platit, je nutné na ni nejdříve převést nějaké peníze. To uděláte tak, že v Crypto.com App přejdete do sekce Card (Vpravo dole) a zvolíte Top Up. Poté už jen vyberete, kterým způsobem chcete peníze na kartu převést. Na výběr je: Crypto Wallet (prodej kryptoměn, které v aplikaci máte, např. tedy CRO nebo BTC), Fiat Wallet (v případě, že v aplikaci máte eura, např. z předchozího prodeje kryptoměn nebo po vkladu SEPA platbou) a nebo Credit Card (pokud nemáte v aplikaci peníze/kryptoměny, které byste pro nabití karty chtěli použít, můžete na ni převést peníze z jiného účtu, ke kterému máte platební kartu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Milan

Dá sa na crypto.com zaregistrovať aj právnická osoba?
Ak áno tak ako?
Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, Milane. Mělo by to být možné – stačí na stránce registrace dole zvolit možnost „Corporate Account“. :-)

David

Zdravím, používám Crypto.com, ale poplatek za transakci je 4% a ne 0,04%. Nikde jsem na Crypto.com poplatek za obchod 0,04% -0,16%. Mohli by jste prosím nasdílet přímo odkaz? Dále bych se chtěl zeptat, jakým způsobem se dá dojít k poplatku 0,16%. Děkuji, zdraví David

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Je důležité neplést si dvě rozdílné platformy s jinými podmínkami – mobilní aplikace Crypto.com App a burza Crypto.com Exchange. Tato recenze pojednává pouze o burze, na níž jsou poplatky mnohem nižší, než v aplikaci. Její použití je ale mnohem složitější.

Roman Kohout

Dobrý den, mám aplikaci crypto.com a zajímalo by mě jestli je i tady seed k obnovení. Měl jsem i jiné aplikace ale nejsem si vědom že bych si u této opisoval seed. Zkoušel jsem ji nainstalovat do druhého zařízení a vše proběhlo bez problému pomocí mailu.
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman Kohout

Dobrý den, Romane. U aplikace Crypto.com App žádný seed není, protože se jedná o aplikaci, kde kryptoměny drží právě Crypto.com za Vás a Vy k nim máte přístup pomocí účtu spárovaného s Vaším e-mailem. Pak mají ale ještě další aplikaci, která se jmenuje Crypto.com Defi Wallet – a tam už je seed potřeba, protože v této aplikaci sám jste držitelem daných kryptoměn.

Jakub

Dobry den, jak dlouho trvá převod polkadot do DeFi wallet? Už je to asi 5 hodin a krypto nikde. Z crypto wallet odešla, ale do DeFi neprisla. Mate někdo zkušenost?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. Převod by měl trvat jen několik málo minut od schválení výběru z burzy Crypto.com. V případě, že je výběr o několik hodin zdržený, bychom doporučili kontaktovat zákaznickou podporu, kteří Vám jistě pomohou – z naší zkušenosti jsou velmi ochotní.

Jozef

Kartu uz konecne mam (zakladna „modra“ dosla po 2 mesiacoch :-) ), uz ju pouzivam, cashback chodi ale otazka k Sign-Up bonusu. Je zablokovany, nie je mozne s nim narabat. Je mozne ho bezproblemovo odblokovat tak aby cashback nadalej fungoval, aby za to nebol nejaky poplatok a pod. ? CRO by som potom mohol presunut na Earn alebo do DeFi wallet aby sa urocili. Vdaka za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozef

Dobrý den, Jozefe. Sign-up bonus se Vám automaticky odemkne ve chvíli, kdy zastakujete potřebné množství CRO na jakoukoli kartu kromě té modré zdarma. :-)

Jozef
Odpověď na Portál Finex.cz

A ked mam “modru” kartu tak ich mozem bez problemov, bez poplatkov odblokovat ? Cashback bude fungovat ? Moj plan je platit kartou, zbierat cashback a raz mesacne vsetko volne ulozit do DeFi wallet a urocit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozef

Dobrý den, Jozefe. Ne, podle aktuálních podmínek to není možné. Jak už jsme zmínili, pro odblokování tohoto bonusu je nutné provést stake alespoň na červenou kartu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Ondra

Dobrý den, chtěl bych v aplikaci směnit crypto za eura a nevím jak. Když dám prodat cryptoměnu, tak mi to nenabízí FIAT. Uměli byste mi poradit prosím. Děkuji

Jan
Odpověď na Ondra

V mob. aplikaci Crypto.com musíš vlézt do fiat wallet a tam dát sell crypto, nabídne ti to možnost, v jaké fiat měně chceš crypto prodat a následně jakou crypto chceš prodat. Takto dokážeš směnit crypto za fiat měnu.

Mojas
Odpověď na Jan

Bohužel Vámi psaný postup nefunguje. Chce to vklad pomocí převodu z účtu

Jakub

Dobrý den,

Jsem nový v obchodování s kryptoměnami, začal jsem jen před několika týdny. Koupil jsem si nějaké na dlouhou dobu a těším se, až zkusím také daytrading.

Ale narazil jsem na tuto věc, která mě překvapilo. Pokud chci vybrat krypto v aplikaci Crypto.com na fiat, cena je velmi odlišná, pokud ji porovnám s kupní cenou.

Nelze přidávat obrázky, tak jen popíšu. Pokud si chci koupit jeden token Theta, stojí mě to 7,35 €, pokud chci prodat jeden do fiat peněženky, dostal bych 7,16 €. Totéž s nákupem ADA – 1,01 EUR, prodej – 0,97 EUR.

Díky tomu je daytrading téměř nemožný, protože jsem téměř – 3-4% již při nákupu …

Proč? Může to někdo nováčkovi vysvětlit? Moc bych to ocenil. Děkuji mnohokrát.

Filip
Odpověď na Jakub

z něčeho crypto.com vydělávat musí. Všude máš nějaké poplatky a tahle kupovat a prodávat bez nějakého vě1tšáho profitu (%) se ti nevyplatí. Jinak v porovnání s ostatními burzy to je vklidu.

Daytrada
Odpověď na Filip

Nejen, že se to nevyplatí, ale bonusem bude s velkou pravděpodobností ztráta většiny peněz takovýmto obchodováním.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. To, co popisujete, se nazývá spread – neboli rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. To je bohužel jedna z nevýhod aplikace Crypto.com. Tímto způsobem tato firma vydělává peníze, které poté používá pro další rozvoj. Pokud ale přejdete na burzu Crypto.com (ne aplikaci s peněženkou a kartou, ale burzu jako takovou) tak tam už spread není téměř žádný.

Katka

Dobry den. Po aktualizacii aplikacie po zadani mailu mi nepride potvrdzovaci mail z crypto.com. Toto trva uz tyzden. Pisala som im na support uz viackrat, ale nereaguju. Prosim o radu. Uz som preverila aj mail nastavenia a kontaktovala support. Tam chybu nevidia. Ako dalej postupovat? Dakujem

Václav

Dobrý den,
z recenze jsem pochopil, že Crypto.com a kartu od nich používáte, jako na uživatele bych na Vás měl pár dotazů. Předem děkuji za odpověď.

1. Když na kartu nahrajete fiat měnu, pro nás asi typicky EUR, ale to je asi jedno, může být jakákoliv. Zaplatíte s ní v ČR v kamenném obchodě částku v korunách, jak Crypto.com určuje směnný kurz, má nějaké poplatky za tuto směnu?
2. Aby Vám zaslali kartu, tak je potřeba na 6 měsíců stakovat CRO v příslušné hodnotě podle typu karty. Po šesti měsících se CRO automaticky odstakují? Velikost cashbacku určuje stakování CRO, bez stakování 1-2%, se stakováním 1-8%. Je možné kvůli vyššímu cashbacku před platbou CRO stakovat, provést platbu a následně CRO odstakovat nebo je tam nějaké časové období, před a po platbě, po kterém jsou CRO stakované?
3. Probíhá cashback tak, že tato zaplacená částka v korunách se převede opět podle nějaké směnného kurzu, odhadl bych na dolary, z nich se vezme procentuální cashback podle typu karty, stakování a výsledný cashback je v CRO podle jejich aktuálního kurzu CRO/USDT? Platí cashback jak pro platby v kamenných obchodech, tak i pro platby kartou na internetu?
4. Na internetu jsem našel několik recenzí, kde lidé píší, že měli, mají problém s výběrem fiat měn, kryptoměn na svůj běžný účet, do krypto peněženky. V článku píšete, že jste již na Crypto.com zobchodoval kryptoměny za stovky tisíc Kč, z toho usuzuji, že jste si již převáděl, nejspíše i velké částky, kryptoměny na fiat měnu a vybíral na svůj vlastní běžný účet, popřípadě kryptoměny jinam. Měl jste také nějaké problémy při těchto výběrech?
5. Nevíte náhodou, jestli je možné EUR, USD vložit a vybrat pomocí internetové banky Revolut?

Dotazů je dost, ale třeba se odpovědi budou hodit i ostatním, kteří si přečetli článek a přemýšlí o založení účtu na Crypto.com.

Ještě jednou moc děkuji za odpověď.
Václav

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav

Dobrý den, protože je Váš komentář dlouhý, vezmu to velmi stručně:

1) Ne, z mých zkušeností (1000+ plateb Crypto.com kartou) tam k žádnému navýšení nedochází, využíván je kurz téměř vždy totožný se středovým kurzem dle ČNB.
2) Kartu pošlou už po pár dnech/týdnech od začátku stakování. Není třeba čekat celých 6 měsíců. Po těchto 6 měsících ale dostanete možnost (ne povinnost) CRO od-stakovat. Samozřejmě není možné ale přepínat tam a zpět. Při stake se CRO uzamknou na 6 měsíců. Po tom je můžete (nemusíte) odstakovat, ale při dalším stakování zase běží 6měsíční lhůta.
3) Ano, ano.
4) Výběr fiatu z Crypto.com aplikace jsem ještě neprováděl. Všechny kryptoměny prodávám a převádím do Card balance, odkud je využívám k placení.
5) Mělo by to být možné, ale nemohu to potvrdit se 100% jistotou.

Vojtěch
Finex.cz

Ewa

Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť,…… neuvážene som presunula čiastku EUR na aplikácii crypto.com do exchange….. ako to dostať späť?
dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Ewa

Dobrý den, Ewo. Bude stačit přihlásit na burzu (zde) a na stránce Spot wallet částku znovu přesunout zpět (pomocí Withdrawal > Crypto.com App)

Andrea

Dobry den,prosim potrebuji pomoct jak si poslat sve penize zpet na muj cesky ucet:(..uz jsem zoufala.. podarilo se mi na eura premenit krypto,ale pak stop a dal uz nevim :

Jan
Odpověď na Andrea

k prevodu zpatky na EUR je nejlepe pouzit tzv SEPA.
muj postup v pripade Anglicke banky
poslal jsem cca 5 EUR (orginalni mena libra) na Crypto.com aplikaci
vyuziva se EBAN a SWIFT acount, obcas je potreba dotaz na ceskou banku
po zaslani dojde k overeni uctu a je mozne udelat tzv Withdraw v EUR na potvrzeny ucet
pozor nektere banky z Crypto nepodporuji prevod

Andy
Odpověď na Jan

Moc Vam dekuji,takze mam dojit na pobocku,poslu 5Eur na zadane informace co me prisly na email a po overeni mohu uz zpet kliknutim na svuj ucet vse ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Andrea

Dobrý den, pokud máte v peněžence eura, pak už stačí vyhledat možnost Withdrawal kam zadáte údaje o svém bankovním účtu a výběr potvrdíte. Pak už jen počkejte pár dní a peníze byste měla mít!

Karel

Dobrý den,

mám možná hloupý dotaz. Jako bonus za registraci jsem dostal 25 USD, ale jsou vůbec použitelné? Nemůžu za ně nakoupit krypto. Za jakých podmínek se dá tento bonus použít?

Děkuji

Norwi
Odpověď na Karel

v mobilmi aplikaci je mozne je zmenit za Amazon gift card a dalsi
nebo udelat prevod

Portál Finex.cz
Odpověď na Karel

Dobrý den, bonusové tokeny CRO v hodnotě 25 USD byste měl získat až ve chvíli, kdy sám provedete stake alespoň na tu nejlevnější Crypto.com VISA platební kartu. Poté už bude možné s nimi disponovat libovolně.

Miroslav
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň prosím vás aký STAKE treba urobiť aký som si odomkol 25usd objednal som si modrú crypto kartu myslite si že keď ju aktivujem v bankomatu sa mi odomkne ten 25usd bonus dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav

Dobrý den, Miroslave. Je nutné objednat si kartu, která není zdarma. Tedy provést stake CRO v hodnotě 400 USD.

Zobrazit další odpovědi (1)
Otas

Dobry den, takže na mobilu v aplikaci Crypto.com mužů jenom obchodovat, ale kdybych chtěl převést peníze na svůj účet tak musím na počítač do jiný aplikace nebo jde všechno udělat na mobilu??

Portál Finex.cz
Odpověď na Otas

Dobrý den, pokud v aplikaci Crypto.com směníte kryptoměny na eura, měl byste být schopný nechat si je poté poslat na účet.

Marek

Dobrý deň,
ako je to s danením príjmu z kryptomeny, ked prevediem z krypto na fiat v ucte crypto.com.. Vztahuje sa slovenska resp. ceska legislativa?
dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Samozřejmě, pokud realizujete zisky, ať už z čehokoli, měl byste je patřičně zdanit, a to nehledě na to, zda kryptoměny držíte u Crypto.com nebo třeba u Coinmate.

Miroslav

Co si myslíte o softwarové peněžence crypto.com DEFi wallet u které držím soukromé klíče já sám, je vhodná pro dlouhodobé držení cryptoměn? Existuje riziko vykradení učtu při správném zacházení?

Mirek
Odpověď na Miroslav

Dobry den, zatim pouzivam primarne Crypto.com app. Nakoupil jsem 5 ruznych tokenu. Lze nekde v aplikaci zjistit, jak ji rozdil mezi aktualnim kurzem tokenu oproti kurzu, kdy jsem kupoval? Rad bych vedel, zda-li jsem ve ztrate nebo v zisku, pokud bych se prave rozhodil prodat.

Jedine co jsem nasel, je ze po rozkliknuti dane meny, vidim aktaulni kurz, pod tim je historie transakci a na kazdou zvlast musim kliknout a tam se mi zobrazi kurz v dobe nakupu. Coz je pomerne zdlouhave a clovek by si to musel psat nekam bokem.

Mockrat dekuji za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, Mirku. Takový přehled bohužel Crypto.com zatím nenabízí. Pro přehled zisku/ztráty a vývoj výše Vašeho portfolia tedy budete muset využít jiné služby, jako např. Blockfolio, Crypto Pro nebo CryptoCompare.

Lucie

Dobrý den,
nejsem si jistá, zda-li Crypto.com v současné době nemá nějaké technické problémy, nicméně včera ani dnes se mi nepodařilo vložit peníze přes platební kartu. Důvod – zamítnuto vydavatelem karty. Dnes jsem tedy volala do banky, kde je problém a sdělili mi, že tento obchodník byl vyhodnocen jako rizikový a mohlo by dojít k zneužití peněz a z toho důvodu převod nepovolili. Je pravdou, ,že i samotná aplikace Crypto.com app včera ani dnes nefunguje na 100%.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lucie

Dobrý den, Lucie. S aplikací jsme včera také zaznamenali problémy, ale nyní už vše funguje. Zkusila jste v bance říci, že se jedná o autorizovanou transakci, že o ní víte a aby ji neblokovali? Možná by to mohlo pomoci.

Bob
Odpověď na Portál Finex.cz

Týždeň mám zablokovanú peňaženku a vôbec nereagujú na moje otázky,prečo ??

Portál Finex.cz
Odpověď na Bob

Dobrý den, Bobe. Bohužel nejsme schopni na Vaši otázku odpovědět, protože nevidíme do systému Crypto.com. Budete muset vyčkat na odpověď ze strany jejich zákaznického oddělení. Z naší zkušenosti však, pokud je otázka položena dobře, se problém vyřeší.

Zobrazit další odpovědi (1)
Marek

Dobrý den,

mám hloupý dotaz :)
jsem starší člověk, ale zajímám se o kryptoměny.
Jenom se zeptám, pokud si na kartu pošlu třeba 30€
a mám v aplikaci i nějaké bitcoiny,
tak čím potom platím v obchodě ?
těma eurama, nebo bitcoiny ? :)

moc se omlouvám a děkuji
Marek

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. V aplikaci jsou peněženky oddělené – Card balance a Crypto wallet. Pokud platíte VISA kartou Crypto.com, pak se vždy strhávají eura z Card balance. Pokud chcete k placení použít bitcoiny, musíte je nejdříve z Crypto wallet převést na EUR v Card balance. (V aplikaci zvolte záložku Card > Top Up > Crypto Wallet) :-)

Marek
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, moc děkuji, to jsem potřeboval vědět.
A mohu mít ještě jeden dotaz ? :)
Poslal jsem si na kartu těch 30€ (total balance)
A mohu za tuto částku koupit btc, nebo cro ?
děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, pokud jste si € poslal na kartu pomocí tlačítka Top Up, tak tuším, že tyto peníze je možné využít pouze pro nakupování s Crypto.com kartou, není možné za ně už zpětně kupovat kryptoměny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Aleš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Bylo by možné dostat nějaký návod jak vybrat peníze na běžný účet v cz z crypto.com? Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš

Dobrý den, v zásadě máte 2 možnosti:

 • buď využijete tento návod – jak prodat kryptoměny – a dle toho kryptoměny z Crypto.com převedete na účet směnárny, která je smění za koruny a ty vám pošle na bankovní účet,
 • a nebo kryptoměny prodáte za eura přímo v Crypto.com aplikaci a eura si necháte (Withdrawal) na svůj účet poslat. Pokud máte pouze bankovní účet vedený v korunách a ne eurech, pak vám je banka po přijetí eur automaticky na koruny smění jejich kurzem.
CZK

Mohu vřele doporučit!!!

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo