Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Bittrex
Burza Bittrex
Logo Bittrex
Bittrex
Logo Bittrex

Burza BittrexRecenze, poplatky, zkušenosti

Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo Bittrex

Hodnocení Finex.cz

- 14. místo -
77 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Průměrná burza

Burza Bittrex vždy bývala velice kvalitní, ale za poslední dobu její nabídka kvůli snižujícímu se objemu obchodů pokulhává.

Logo Bittrex

Hodnocení Finex.cz

- 14. místo -
77 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

75%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

80%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Upozornění: Bittrex končí

Kryptoměnová burza Bittrex se v roce 2023 rozhodla ukončit své fungování. Článek níže je tedy již neaktuální.

Bittrex je přední americkou kryptoměnovou burzou (provozující společnost se jmenuje stejně – Bittrex, INC a sídlící v Seatelu), která byla založena roku 2014 třemi odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je to právě důraz na bezpečnost, která Bittrex od ostatních kryptoměnových burz odlišuje. Svým uživatelům Bittrex umožňuje obchodovat s téměř třemi stovkami kryptoměn.

Chcete-li začít na Bittrexu obchodovat, je zapotřebí vytvořit si účet. Co se vytvoření účtu týče, v loňském roce se zde objevily drobné komplikace. Bittrex totiž v prosinci 2017 zakázal vytváření nových účtů, protože registrací v té době bylo opravdu mnoho, což systém Bittrexu zatěžovalo. Společnost tímto omezením chtěla dát čas vývojářům na vytvoření stabilnější infrastruktury. To se v dubnu 2018 zdárně podařilo a Bittrex znovu zpřístupnil registrace novým uživatelům.

Obsah recenze Bittrex

Obchodní platforma Bittrexu

Platforma Bittrexu je poměrně jednoduchá a pokud už jste někdy na nějaké burze byli, i na Bittrexu se zorientujete poměrně jednoduše. Po otevření grafu kterékoli kryptoměny je možné s ní obchodovat, tedy kupovat je či prodávat. Bittrex však bohužel neumožňuje obchodování s pákou.

bittrex obchodní platforma
Vzhled obchodní platformy burzy Bittrex

V horní části je jasně viditelný graf dané měny. Pod grafem pak 2 sloupce order booku a mezi nimi políčko pro tvoření obchodů. V této platformě vás možná zarazí, že jediné 2 typy obchodních příkazů jsou Limit a Conditional. O tom, jak fungují si přečtěte níže.

Obchodní příkaz Limit

Políčko pro vytvoření obchodní objednávkyPříklad nákupu Bitcoin Cash: Stačí zadat limitní cenu (BID PRICE), na které chcete množství (QUANTITY) bitcoin cash koupit. Můžete tedy nastavit nákup 0,5 BCH na ceně 614 USD.

V případě, že nechcete specifikovat cenu a chcete obchod provést ihned, můžete kliknout na modrý text BID PRICE, a zvoli LAST PRICE, čímž se do políčka PRICE automaticky vyplní aktuální cena. Vy tedy jen rozhodujete o množství nakoupené kryptoměny a celkovou cenu v dolarech vidíte v políčku TOTAL.

Obchodní příkaz Conditional

Tento typ zadání obchodního příkazu pravděpodobně budete volit pouze v případě, že jste pokročilým obchodníkem a víte, co děláate. Tento nástroj vám totiž umožní vytvořit obchodní příkaz až v případě splnění určité podmínky (CONDITION).

Podmínkou může být buď dosažení určité ceny shora, nebo zespodu. Tento nástroj by šel tedy použít např. pro prodej kryptoměny s 50% ziskem v případě, že cena vyrostla alespoň o 60 % a posléze znovu o něco klesla.

Vklad na obchodní účet

Abyste mohli s obchodováním kryptoměn na Bittrex začít, je nutné vložit si nějaké finanční prostředky, což uděláte kliknutím na “Wallets“, kde se vám nabídne výčet podporovaných kryptoměn. Toto tlačítko také naleznete hned v pravém horním rohu, pokud máte otevřený graf určité měny.

Pokud jste si měnu vybrali, kliknete na znaménko +, které se vedle každé kryptoměny nachází a pak kliknete na “Generate new address“.

Tímto krokem se automaticky vytvoří peněženka spárovaná s vaším účtem, na kterou vám zvolené kryptoměny dorazí a objeví ve vašem obchodním účtu. Vždy se přitom ujistěte, že krypotměnu posíláte do správné peněženky, například bitcoin do bitcoinové peněženky a ripple do ripplové. Kdybyste totiž zadali špatnou peněženku, k vašim kryptoměnám už se nedostanete.

Bittrex umožňuje vkládat fiat měnu

Do nedávné doby stavěl Bittrex do nevýhody oproti ostatním kryptoměnovým burzám fakt, že burza neumožňovala vkládat fiat měnu, takže bylo nutné směnit si nejdříve peníze v některé kryptoměnové směnárně. Teď už je tomu však jinak a už i Bittrex umožňuje vkládat fiat měnu, ale pouze USD a to pouze bankovním převodem z předem schváleného účtu. Směnit české koruny na kryptoměny si můžete na ozkoušených směnárnách Coinmate či Coinbase.

Poznámka

TIP: Teoreticky lze na Binance vložit prostředky i pomocí kreditní karty. Stačí na přejít na směnárnu Changelly a provést nákup kryptoměny USDT či TUSD pomocí kreditní karty a jako adresu pro vklad zvolit adresu, kterou burza Binance vygenerovala jako adresu pro deposit v této kryptoměně.

Jak na Bittrex začít?

Jak jsme již zmínili, nezbytná je registrace, takže začneme návodem, jak se na burze Bittrex zaregistrovat. Během registrace je zapotřebí projít určitými bezpečnostními opatřeními, takže si registraci samotnou podrobně projdeme.

Registrace na Bittrex

Začněme kliknutím na odkaz, díky němuž se vám otevře registrační formulář. Zde zadáte emailovou adresu (bude sloužit jako přihlašovací jméno) a heslo, které musí mít minimálně 8 znaků, mezi nimiž musí být velká a malá písmenka a také symboly.

Sám provozovatel však z bezpečnostních důvodů doporučuje použít heslo o délce alespoň 12 znaků. Jakmile heslo znovu přepíšete do kolonky “Confirm Password”, odsouhlasíte (a raději pozorně přečtete) smluvní podmínky, kliknutím na tlačítko “I agreee to the Bittrex.com Terms of Service”, můžete účet vytvořit kliknutím na “Sign Up“.

Poté budete muset systém přesvědčit, že nejste robot například označením všech automobilů na obrázku, který se vám při registraci zobrazí. Registraci nyní máte zdárně dokončenou. Teď už na vás čeká verifikace účtu, kterou potřebujete mít, abyste si mohli z účtu vybírat.

Verifikace na Bittrex

Následně klikněte na “Settings” a vyplňte si profil, po dokončení můžete začít s verifikací kliknutím na “Start Verification”. Doložit budete muset svůj osobní identifikační doklad, přičemž vybrat si můžete buď cestovní pas, občanský průkaz anebo řidičský průkaz. Bittrex doporučuje použít k verifikaci spíše cestovní pas. Doložit budete muset ještě selfie s konkrétním dokladem totožnosti přiloženým u hlavy. Jakmile všechno uděláte, bude systém několik minut zpracovávat vaše informace.

Jak to s výběry v souvislosti s verifikací na Bittrex vlastně chodí? Dříve na Bittrex bylo možné provést základní verifikaci (bez dokladu totožnosti), při níž šlo vybrat maximálně 4 BTC, jenomže tuto možnost burza již nepodporuje, takže k dispozici máte tyto tři možnosti:

  • Nový nebo neverifikovaný účet
  • ID verifikace bez 2FA zabezpečení: vybrat si můžete 1 BTC (nebo ekvivalent) za den.
  • ID verifikace s 2FA zabezpečením: vybrat si můžete 100 BTC (nebo ekvivalent) za den.

Dvoufaktorové zabezpečení (2FA) účtu na Bittrex

Na zabezpečení účtu byste zapomínat rozhodně neměli. Hned na po založení účtu je dobré, a určitě to doporučujeme, zabezpečit si jej pomocí dvoufaktorového ověření (2FA). Díky 2FA můžete být v klidu, jelikož i kdyby někdo znal, uhodl či ukradl vaše heslo, k vašemu účtu se nedostane.

Takový člověk by se totiž musel dostat ještě k vašemu mobilnímu telefonu. A v mobilním telefonu by se musel ještě dostat přes heslo anebo otisk prstu, což je poměrně nepravděpodobné.

Google Authenticator
Google Authenticator je třeba pomocí skenu QR kódu spojit s vaším účetm na Bittrexu, abyste ho mohli používat.

Do svého mobilního telefonu si tedy stáhněte autentifikační aplikaci (např. Google Authenticator), na které se vám zobrazí verifikační kód, který při přihlášení k účtu zadáte. A to je ono dvoufaktorové zabezpečení. Verifikační kód si můžete však také nechat zobrazit na svém počítači, zkrátka na zařízení, kterému důvěřujete.

Naše zkušenosti s burzou Bittrex

Bittrex nepodporuje češtinu, což může českého obchodníka odradit, stejně tak jako jej může odradit i nemožnost vkladu v českých korunách.

Nevýhodou je daleko menší likvidita než u ostatních burz jako např. Bitfinex či Binance. Není to sice v případě Bittrexu nic hrozného, ale v žebříčku burz podle obchodního objemu se nachází až na 37. příčce. Velkou slabinou Bittrexu je jeho zákaznická podpora, jejíž reakce jsou značně opožděné, anebo ještě hůře – žádné.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás burza Bittrex? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: CoinBase Pro, KrakenBitMex, nebo BitStamp

Více informací o Bittrex

Jméno firmyBittrex
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://bittrex.com
Počet aktiv490
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatTéměř 300 kryptoměn
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod0.0005 BTC
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaNenabízí páku
SpreadNízké spready
Ohodnoťte společnost Bittrex
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

SuperRaketak

Potřebuji radu zakoupil jsem na BITTREXU krypto a chtěl jej vyzvednout. Při výběru a zadání adresy se objevila klasická tabulka pro adresu peněženky a množství tokenů co chci poslat plus poplatek v měně (kryptu) co jsem posílal.

Transaction Fee:
0.01000000 XDC
Total Withdrawal:
1,208.68792389 XDC
≈ 0.00148668 BTC
($57.439 USD)

Ale po potvrzení vyskočila hláška je nám líto váš zůstatek na účtu je nižší než krypto co chci poslat to byl první pokus. Tak sem převedl 100 euro počkal až se připíše na účet. A znovu udělal postup pro poslání Krypta na peněženku. Jenomže zase na mne vyskočila hláška, že tentokrát viz níže mám opět nedostatečný obnos

Sorry, you must maintain an account balance of $169.33042886 USD. Your current account balance is approximately $166.24102012 USD.

Tak nechápu co po mně teda chtějí když nákup byl za €52.80801229
kartou a na účtu mám hotovost €100.00000000
Naprosto nechápu co se děje a to jsem prošel potvrzením. Prosím vás o radu protože podpora Bittrexu jako by nebyla.

Redakce Finex

Dobrý den, Rakeťáku. Na internetu jsme našli, že tento problém řeší více lidí. Podle dostupných informací to vypadá, že po vkladu peněz je na účtech nastavena 10denní lhůta, kdy není možné kryptoměny vybrat. Můžete s nimi obchodovat, ale výběr je možné provést až po 10 dnech. Pravděpodobně aby se předešlo podvodům. Věříme, že za 10 dní už by Vám to mělo jít. Měli by ale napsat jinou chybovou hlášku, to považujeme za selhání z jejich strany…

SuperRaketak

Dekuji za odpověď moc mi to pomohlo, měl bych ještě jednu otázku v recenzi uvádíte zkušenosti a všeobecný dojem ale chybí mi jedna věc přesto že se to nezdá tak tyto platformy mají jednu silnou nevýhodu a to, že jsou až extrémně nepřehledné (jinak řečeno) celkem dost špatně pochopitelné můžete proto udělat úpravu recenze aby se i laik dokázal zorientovat tak ve smyslu jak nakupovat ale i prodávat ? Jde mi o tiž o to, že když se udělá v obchodě chyba tak může být i dost fatální.