Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Bittrex

Bittrex – Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o Bittrex

Možnost obchodovat

Téměř 300 kryptoměn

V češtině?

Ne

Páka

Nenabízí páku

Bittrex je přední americkou kryptoměnovou burzou (provozující společnost se jmenuje stejně – Bittrex, INC a sídlící v Seatelu), která byla založena roku 2014 třemi odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je to právě důraz na bezpečnost, která Bittrex od ostatních kryptoměnových burz odlišuje. Svým uživatelům Bittrex umožňuje obchodovat s téměř třemi stovkami kryptoměn.

Chcete-li začít na Bittrexu obchodovat, je zapotřebí vytvořit si účet. Co se vytvoření účtu týče, v loňském roce se zde objevily drobné komplikace. Bittrex totiž v prosinci 2017 zakázal vytváření nových účtů, protože registrací v té době bylo opravdu mnoho, což systém Bittrexu zatěžovalo. Společnost tímto omezením chtěla dát čas vývojářům na vytvoření stabilnější infrastruktury. To se v dubnu 2018 zdárně podařilo a Bittrex znovu zpřístupnil registrace novým uživatelům.

Obsah recenze Bittrex

1.Bittrex platformaTypy obchodních příkazůVklad na obchodní účet2.Jak na Bittrex začít?Verifikace na Bittrex3.Naše zkušenosti s burzou Bittrex4.Vaše zkušenosti s Bittrex (komentáře)

Obchodní platforma Bittrexu

Platforma Bittrexu je poměrně jednoduchá a pokud už jste někdy na nějaké burze byli, i na Bittrexu se zorientujete poměrně jednoduše. Po otevření grafu kterékoli kryptoměny je možné s ní obchodovat, tedy kupovat je či prodávat. Bittrex však bohužel neumožňuje obchodování s pákou.

bittrex obchodní platforma
Vzhled obchodní platformy burzy Bittrex

V horní části je jasně viditelný graf dané měny. Pod grafem pak 2 sloupce order booku a mezi nimi políčko pro tvoření obchodů. V této platformě vás možná zarazí, že jediné 2 typy obchodních příkazů jsou Limit a Conditional. O tom, jak fungují si přečtěte níže.

Obchodní příkaz Limit

Políčko pro vytvoření obchodní objednávkyPříklad nákupu Bitcoin Cash: Stačí zadat limitní cenu (BID PRICE), na které chcete množství (QUANTITY) bitcoin cash koupit. Můžete tedy nastavit nákup 0,5 BCH na ceně 614 USD. Více o limitních příkazech.

V případě, že nechcete specifikovat cenu a chcete obchod provést ihned, můžete kliknout na modrý text BID PRICE, a zvoli LAST PRICE, čímž se do políčka PRICE automaticky vyplní aktuální cena. Vy tedy jen rozhodujete o množství nakoupené kryptoměny a celkovou cenu v dolarech vidíte v políčku TOTAL.

Obchodní příkaz Conditional

Tento typ zadání obchodního příkazu pravděpodobně budete volit pouze v případě, že jste pokročilým obchodníkem a víte, co děláate. Tento nástroj vám totiž umožní vytvořit obchodní příkaz až v případě splnění určité podmínky (CONDITION).

Podmínkou může být buď dosažení určité ceny shora, nebo zespodu. Tento nástroj by šel tedy použít např. pro prodej kryptoměny s 50% ziskem v případě, že cena vyrostla alespoň o 60 % a posléze znovu o něco klesla.

Vklad na obchodní účet

Abyste mohli s obchodováním kryptoměn na Bittrex začít, je nutné vložit si nějaké finanční prostředky, což uděláte kliknutím na „Wallets“, kde se vám nabídne výčet podporovaných kryptoměn. Toto tlačítko také naleznete hned v pravém horním rohu, pokud máte otevřený graf určité měny.

Pokud jste si měnu vybrali, kliknete na znaménko +, které se vedle každé kryptoměny nachází a pak kliknete na „Generate new address“.

Tímto krokem se automaticky vytvoří peněženka spárovaná s vaším účtem, na kterou vám zvolené kryptoměny dorazí a objeví ve vašem obchodním účtu. Vždy se přitom ujistěte, že krypotměnu posíláte do správné peněženky, například bitcoin do bitcoinové peněženky a ripple do ripplové. Kdybyste totiž zadali špatnou peněženku, k vašim kryptoměnám už se nedostanete.

Bittrex umožňuje vkládat fiat měnu

Do nedávné doby stavěl Bittrex do nevýhody oproti ostatním kryptoměnovým burzám fakt, že burza neumožňovala vkládat fiat měnu, takže bylo nutné směnit si nejdříve peníze v některé kryptoměnové směnárně. Teď už je tomu však jinak a už i Bittrex umožňuje vkládat fiat měnu, ale pouze USD a to pouze bankovním převodem z předem schváleného účtu. Směnit české koruny na kryptoměny si můžete na ozkoušených směnárnách Coinmate či Coinbase.

Směnárna Finex logo

Směnárna Finex

★ 92 %

Bonus za doporučení přátel: 200 Kč za každou objednávku! Více info v recenzi.‎
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Jak na Bittrex začít?

Jak jsme již zmínili, nezbytná je registrace, takže začneme návodem, jak se na burze Bittrex zaregistrovat. Během registrace je zapotřebí projít určitými bezpečnostními opatřeními, takže si registraci samotnou podrobně projdeme.

Registrace na Bittrex

Začněme kliknutím na odkaz, díky němuž se vám otevře registrační formulář. Zde zadáte emailovou adresu (bude sloužit jako přihlašovací jméno) a heslo, které musí mít minimálně 8 znaků, mezi nimiž musí být velká a malá písmenka a také symboly.

Sám provozovatel však z bezpečnostních důvodů doporučuje použít heslo o délce alespoň 12 znaků. Jakmile heslo znovu přepíšete do kolonky „Confirm Password“, odsouhlasíte (a raději pozorně přečtete) smluvní podmínky, kliknutím na tlačítko „I agreee to the Bittrex.com Terms of Service“, můžete účet vytvořit kliknutím na „Sign Up“.

Poté budete muset systém přesvědčit, že nejste robot například označením všech automobilů na obrázku, který se vám při registraci zobrazí. Registraci nyní máte zdárně dokončenou. Teď už na vás čeká verifikace účtu, kterou potřebujete mít, abyste si mohli z účtu vybírat.

Verifikace na Bittrex

Následně klikněte na „Settings“ a vyplňte si profil, po dokončení můžete začít s verifikací kliknutím na „Start Verification“. Doložit budete muset svůj osobní identifikační doklad, přičemž vybrat si můžete buď cestovní pas, občanský průkaz anebo řidičský průkaz. Bittrex doporučuje použít k verifikaci spíše cestovní pas. Doložit budete muset ještě selfie s konkrétním dokladem totožnosti přiloženým u hlavy. Jakmile všechno uděláte, bude systém několik minut zpracovávat vaše informace.

Jak to s výběry v souvislosti s verifikací na Bittrex vlastně chodí? Dříve na Bittrex bylo možné provést základní verifikaci (bez dokladu totožnosti), při níž šlo vybrat maximálně 4 BTC, jenomže tuto možnost burza již nepodporuje, takže k dispozici máte tyto tři možnosti:

  • Nový nebo neverifikovaný účet
  • ID verifikace bez 2FA zabezpečení: vybrat si můžete 1 BTC (nebo ekvivalent) za den.
  • ID verifikace s 2FA zabezpečením: vybrat si můžete 100 BTC (nebo ekvivalent) za den.

Dvoufaktorové zabezpečení (2FA) účtu na Bittrex

Na zabezpečení účtu byste zapomínat rozhodně neměli. Hned na po založení účtu je dobré, a určitě to doporučujeme, zabezpečit si jej pomocí dvoufaktorového ověření (2FA). Díky 2FA můžete být v klidu, jelikož i kdyby někdo znal, uhodl či ukradl vaše heslo, k vašemu účtu se nedostane.

Takový člověk by se totiž musel dostat ještě k vašemu mobilnímu telefonu. A v mobilním telefonu by se musel ještě dostat přes heslo anebo otisk prstu, což je poměrně nepravděpodobné.

Google Authenticator
Google Authenticator je třeba pomocí skenu QR kódu spojit s vaším účetm na Bittrexu, abyste ho mohli používat.

Do svého mobilního telefonu si tedy stáhněte autentifikační aplikaci (např. Google Authenticator), na které se vám zobrazí verifikační kód, který při přihlášení k účtu zadáte. A to je ono dvoufaktorové zabezpečení. Verifikační kód si můžete však také nechat zobrazit na svém počítači, zkrátka na zařízení, kterému důvěřujete.

Naše zkušenosti s burzou Bittrex

Bittrex nepodporuje češtinu, což může českého obchodníka odradit, stejně tak jako jej může odradit i nemožnost vkladu v českých korunách.

Nevýhodou je daleko menší likvidita než u ostatních burz jako např. Bitfinex či Binance. Není to sice v případě Bittrexu nic hrozného, ale v žebříčku burz podle obchodního objemu se nachází až na 37. příčce. Velkou slabinou Bittrexu je jeho zákaznická podpora, jejíž reakce jsou značně opožděné, anebo ještě hůře – žádné.

Přívětivost pro čechy 50%
Přívětivost platformy 75%
Poplatky 90%
Dostupné možnosti 80%
Registrace a verifikace 80%
Důvěryhodnost značky 85%
77 %
13. místo
Průměrná burza
Burza Bittrex vždy bývala velice kvalitní, ale za poslední dobu její nabídka kvůli snižujícímu se objemu obchodů pokulhává.
  • Velké množství kryptoměn
  • Vysoce bezpečná burza
  • Nelze obchodovat s pákou
  • Nižší likvidita než na jiných burzách

Jméno firmyBittrex
Webová stránkahttps://bittrex.com
V češtině?
Demo účet
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod0.0005 BTC
Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
Počet aktiv290
PákaNenabízí páku
SpreadNízké spready
Další poplatky0,25 %
Metody vkladuKryptoměny a bankovní převod v USD
Metody výběruKryptoměny a bankovní převod v USD
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatTéměř 300 kryptoměn

Připojte se k diskuzi

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo