Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
ABCC

ABCCRecenze, zkušenosti, poplatky

Autor recenze
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
ABCC

Hodnocení Finex.cz

- 18. místo -
72 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Průměrná burza

Burza ABCC láká uživatele na všemožné bonusy a eventy. Její výhodou je možnost příjmu z tokenu AT. Není na ní ale moc aktivních obchodníků.

ABCC

Hodnocení Finex.cz

- 18. místo -
72 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

70%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

75%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

80%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

70%

Základní informace o ABCC

V češtině? Ne

Kryptoměnová burza ABCC Digital Asset Exchange je mladou obchodní platformou, která byla spuštěna počátkem roku 2018. Sídlí v Singapuru a opírá se o velká jména investorů a poradců, kteří za ní stojí, jako je například Michael Frendo, někdejší maltský ministr zahraničí či Zhang Lei, CEO YeeCall.

Obsah recenze burzy ABCC

Obchodní platforma ABCC

ABCC nabízí 2 typy platforem. Základní verzi BASE a pokročilou PRO platformu. Není mezi moc ozdílů, ale odlišné určitě jsou. Pojďme si je představit.

Platforma Base. Jedná se o velmi přehlednou a intuitivní obchodní platformu podobnou té u Binance, ve které se nachází jednoduchý graf, kde si můžete měnit časový interval a přidávat jednoduché indikátory. Pod tímto grafem si můžete povšimnout příkazů Market a Limit.

Na pravé straně platformy zaznamenáte panel, ve kterém se vám zobrazují dostupné měnové páry a výpis všech vašich transakcí. Po levé straně grafu vidíte barevně vyznačené objednávky v tzv. order booku. Zeleně se zobrazují objednávky na nákup dané kryptoměny a červenou pak na prodej.

Pokud si potrpíte na analytické nástroje a množství technických indikátorů, možná vás obchodní platforma Base v tomto směru trochu zklame. Ale přesně od toho je druhá dostupná platforma.

Base obchodní platforma kryptoměnové burzy ABCC
Jednoduchá obchodní platforma BASE u kryptoměnové burzy ABCC

Platforma Pro. Tato pokročilá platforma nabízí o mnoho přizpůsobivější graf, který dodává TradingView. Kromě změny typu grafu mezi grafem svíčkovým, čárovým, sloupcovým, atp. je možné přidávat a upravovat si i pokročilejší indikátory, jako např. MACD či ADX.

Pro pokročilá obchodní platforma kryptoměnové burzy ABCC
Pokročilá obchodní platforma PRO u kryptoměnové burzy ABCC

Typy příkazů u ABCC

  • Market: Okamžitý nákup či prodej kryptoměny za nejlepší dostupný kurz.
  • Limit: Nastavení obchodního příkazu na určitou cenu, ke které se ještě kurz nedostal.
  • Stop-Loss: Dostupný pouze v Pro platformě.

Rychlost, spolehlivost a transparentnost

Kryptoměnová burza ABCC se snaží být pro obchodníky zajímavá svojí rychlostí, spolehlivostí a poplatky, které jsou nízké a transparentní (0,1 %). ABCC navíc oproti ostatním kryptoměnovým burzám přináší něco nového – systém odměňování za obchodování a držení její vlastní kryptoměny AT.

ABCC totiž velkou část peněz (80 %), kterou vybere na poplatcích, vrátí obchodníkům zpět, pokud s tokeny AT obchodují. Samotná měna AT, kterou burza do oběhu vypustila 9. července 2018, vypadá velice zajímavě a pro obchodníky slibně. Smůlu však mají občané Spojených států, kteří na burze ABCC obchodovat nesmějí, stejně tak jako ještě před časem Čína.

Na ABCC je možné obchodovat s více jak 50 kryptoměnami ve více jak stovce párů. Portfolio ABCC zahrnuje kromě ABCC tokenů pochopitelně Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin, Dash, Stellar a mnohé další. Burza se snaží neustále své portfolio kryptoměn rozšiřovat, zrovna nedávno zalistovala kryptoměny OCP, PLAT, LBA, META, GUSD, PAX, TSN a mnohé další. Pokud vás listing nových měn zajímá, můžete jej sledovat přímo na webových stránkách ABCC.

Bohužel, burza nepodporuje tradiční měny dolar a euro, kryptoměny si však můžete koupit za stablecoin Tether (USDT), digitální alternativu amerického dolaru, který má přibližnou hodnotu 1 USD. Velké množství méně známých měn se pak na platformě obchoduje právě v páru s Tetherem anebo Bitcoinem či Etherem.

Samotné webové stránky ABCC jsou jednoduché a každý, kdo již nějakou burzu viděl, se v nich dobře zorientuje. Aplikace pro mobilní zařízení je také velmi zdařilá, což si ostatně uživatelé v recenzích ve velkém pochvalují.

Nic nenalezeno!

Registrace na burze ABCC

Registrace u ABCC je jednoduchá, stejně jako stránky. Můžete dokonce obchodovat i anonymně bez ověřeného účtu, ale denní limit pro výběry je stanoven pouze na 2 BTC denně. Limit 2 BTC je pro mnoho uživatelů dostatečný, ale může se stát, že jednoho dne budete potřebovat přesunut větší sumu přesahující oněch povolených 2 BTC. Z tohoto důvodu se hodí provést verifikaci rovnou.

Verifikace na burze ABCC

Pokud chcete vybírat více než 2 BTC, a to až do výše 200 BTC, musíte mít účet verifikovaný. Za tímto účelem tak budete muset doložit kopii osobního dokladu, buď občanský průkaz, cestovní pas či řidičský průkaz společně se selfie, na které bude jak váš obličej, tak i předložený doklad totožnosti.

Kromě toho ještě budete muset doložit list papíru, na kterém bude rukou napsáno ABCC, datum a vlastnoruční podpis. Pokud je pro vás 200 BTC stále málo, můžete se domluvit na individuální částce se zákaznickou podporou na emailu [email protected], kteří vám limit obvykle bez problémů navýší.

Vklad finančních prostředků

Jak jsme zmiňovali výše, burza ABCC zatím neumožňuje vkládat finanční prostředky ve fiat měně, proto si po kliknutí na tlačítko My Assets a následně na Deposit budete moci vybrat pouze z podporovaných kryptoměn, kterých je více jak padesát. Rozhodně neuděláte chybu, když za tímto účelem použijete Ethereum, které má dobrou likviditu.

Burza ABCC vklad v BTC
Vklad pomocí Bitcoinu je snadný a rychlý

Samotný prozákaznický přístup je velmi vlídný, což je zřejmé jak z rychlostí odpovědí, tak na základě aktivit burzy na Twitteru, Facebooku či podle novinek na webové stránce Medium. Kromě toho mají i svojí telegram skupinu, kde také odpovídají na některé dotazy.

Jaké jsou denní obchodní objemy u ABCC?

Nejen u kryptoburzy ABCC v tomto období sledujeme trend nižších objemů obchodu za den. V současné době se částka zobchodovaná za posledních 24 hodin pohybuje okolo 26,5 milionů USD (stav k 29.11.2018), čímž burze náleží 57. příčka na CoinMarketCap.

Na začínající burzu taková čísla vůbec špatná nejsou, ovšem jen krátce po založení vykazovala burza denní obchodní objem, na novou burzu velmi neobvyklých, 300 milionů dolarů.

Burza se tak s tímto objemem nacházela na 8. místě na CoinMarketCap. Denní zobchodovaný objem nicméně postupně klesal. A tak se ABCC burza z top desítky dostala až za top dvacítku a dnes osciluje okolo top šedesátky. Ale ani to není až tak špatné, pořád se s parádní rezervou vejde do TOP 100.

Co ale způsobilo takový velký propad v denních zobchodovaných objemech? Daří se burze opravdu hůře, může za to celkový klesající trend, anebo šlo v počátcích o zkreslení těchto obchodních objemů v rámci jejich marketingové strategie?

Bezpečnost burzy ABCC

Co se bezpečnosti týče, ABCC umožňuje standardní dvoufázové ověření a ověření přes SMS.

Zkušenosti s ABCC

Platforma burzy ABCC je velmi rychlá a jednoduchá, s množstvím pozitivních recenzí z řad uživatelů. Poplatky jsou minimální a snaží se rozšiřovat kryptoměnové portfolio. A nejen kryptoměnové portfolio, ale taktéž samotné funkce obchodní platformy. Až do konce listopadu 2018 byla ABCC kritizována například za to, že jí chybí funkce stop loss a řada obchodních indikátorů, které však nyní nově do platformy přidala.

Jako nedostatky lze vytknout absenci češtiny či nemožnost vkladu klasických fiat měn. Jinak platforma funguje bezproblémově a sami jsme na ni již provedli obchody v řádech tisíců dolarů.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás burza ABCC? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Binance, KrakenBitMex, nebo BitStamp

Více informací o ABCC

Jméno firmyABCC
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://abcc.com
Sídlo brokeraSingapur
Počet aktiv23
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatVíce než 56+ kryptoměn
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuBitcoin + stablecoiny
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod10 USD
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaNenabízí páku
Ohodnoťte společnost ABCC
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.