Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 21. 5. 2021 – Přichází opravdu bear market?

Publikováno

Ahoj tradeři! Máme za sebou rozhodně hodně zajímavý týden, který otestoval všeobecnou důvěru, zda kryptoměnový trh je stále v býčím trhu.

V minulé analýze jsem ukazoval i bearish scénář, který by dovedl cenu Bitcoinu na cenu 38 tis. USD, nebo dokonce do zóny 34-32 tis. USD, kde BTC nakonec opravdu vytvořil své prozatímní dno.

Při pohledu na denní graf je jediná zóna, kterou BTC ztratil, 45 tis. USD, což je hlavní support, na který jsem se dříve soustředil pro udržení bullish momenta. Zde bude tento level působit jako hlavní rezistence.

Důležité levely BTC/USDT
Důležité levely BTC/USDT

Jakkoliv špatný se tento dump může zdát, reálně struktuře tolik neublížil a počítali jsme s ním už dopředu, že může nastat

Pravděpodobnosti stojí tedy spíše na straně, že vytvořené dno je již finálním dnem a Bitcoin bude postupně pokračovat v uptrendu. Samozřejmě to ale nebude ze dne na den.

Scénář pohybu BTC/USDT
Scénář pohybu BTC/USDT

Jak vidíte, na grafu Bitcoinu výše jsou 4 zásadní cenové úrovně:

  • 32 200 USD – toto je support, který BTC už nesmí jít otestovat, pokud se máme udržet v bullish trendu
  • 38 000 USD – úroveň, nad kterou by se BTC nyní měl udržet, aby moh přijít bounce k další rezistenci
  • 45 000 USD – neotestovaná rezistence, která bude nejdůležitějším levelem ze všech – tedy bude oddělovat bear a bull market
  • 55 000 USD – pokud by BTC dosáhl až sem, tak pravděpodobně časem přijde pokračování bullish trendu. I tak tyto urovně budou působit jako rezistence

Co je důležité zmínit je to, že nejsme v kontextu, kdy bychom měli očekávat, že BTC půjde plnou parou nahoru a bude překonávat tyto úrovně jednoduše, jako to dělal dřív.

S obrovskou pravděpodobností bude na jednotlivé levely reagovat, takže strategie pro další týdny bude prodávat na rezistencích a nakupovat při pullbacku na supporty.

Dvě možné reakce na 45 tis. USD
Dvě možné reakce na 45 tis. USD

Jak jsem nastínil výše, důležitá úroveň je 45 tis. USD – zde se bude rozhodovat, jestli dokážeme udržet bullish momentum, nebo ne. Kdo má tedy bearish bias, měl by se soustředit na nacházení short setupů na této úrovni.

Situace na trhu s altcoiny

V minulém týdnu jsem psal, že altcoiny nyní nejsou místo, kam investovat peníze, protože bitcoin dominanci máme na velmi silném supportu.

Nyní vidíme reaktivaci, takže Bitcoin je daleko silnější. Aktuálně na menší rezistenci, ale je pravděpodobné, že dominance Bitcoinu na trhu kryptoměn, bude v dalších týdnech stoupat až na 50-53 %.

Graf dominance BTC
Graf dominance BTC

Závěr

Ikdyž byl pád celého kryptoměnového trhu velmi rychlý a silný, tak jak víte z každotýdenních analýz, byl očekávaný a žádnou bullish strukturu neztratil. Spíše bychom tedy měli pokračovat na vyšší úrovně, minimálně pro otestování 45 tis. USD, ale pravděpodobně i 55 tis USD.

Během tohoto pohybu nahoru ale Bitcoin bude spíše silnější než altcoiny, protože dominance má prostor jít o 7-10 p.b. výše.

Líbil se vám tento článek?
38
9

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.