Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin + Altcoiny] Analýza 14. 5. 2021 – Kde je prostor pro růst?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsme se bavili o tom, že bude zóna kolem 59 tis. USD působit jako rezistence a že velmi pravděpodobně posune cenu BTC dolů, minimálně k 51 tis. USD, možná níže.

Několik dní zpět se nám Bitcoin dostal až na cenu 46 tis. USD, což většina lidí dává za vinu tweetu Elona Muska. Nicméně my víme, že tento pohyb vycházel do kontextu také technicky.

Na cenách 48-45 tis. vidíme velmi silný support, který jen tak prolomený nebude, takže to nejpravděpodobnější, co uvidíme na Bitcoinu v dalších dnech, bude odraz nahoru, minimálněna cenu 53 tis. USD, viz graf níže.

Krátkodobý scénář Bitcoinu
Krátkodobý scénář Bitcoinu

Co se bude dít poté, je zatím nepredikovatelné, nicméně jak jsem psal již dříve, určitě nemůžeme čekat okamžitý návrat do bullrunu. Z hlediska pravděpodobností nám tedy vyplývají dva scénáře, které jsem zmiňoval také v minulých analýzách:

Range

Je možné, že Muskův tweet pouze dal Bitcoinu více paliva pro cestu dolů, než by měl za normálních okolností. Potom se můžeme dívat stále na pohyb do strany mezi 60-50 tis. USD i v dalších týdnech a možná měsících.

Pohyb Bitcoinu v rangi
Pohyb Bitcoinu v rangi

Podmínka, aby tento scénář mohl proběhnout, je jasná – Bitcoin musí překonat 53 tis. USD, což je cenová úroveň, která by poté měla ležet uprostřed range, jak vidíte na grafu výše.

Hlubší korekce

Pokud by BTC neměl dostatek síly překonat úroveň 53 tis. USD, tak je ve hře i otestování úrovní kolem 38 tis. USD, kde je další důležitý HTF support. Takový pohyb by ale přinesl dost možná ještě delší konsolidaci a Bitcoin by měl o to těžší se dostat zpět do bullrunu.

Případná hlubší korekce BTC
Případná hlubší korekce BTC

Altcoiny

V minulé analýze jsem také psal, že dominance Bitcoinu míří ještě o pár procent níže, na hodnoty kolem 42 %. Tam se nyní pohybujeme a je potřeba upozornit, že jde o jeden z největších supportů na tomto grafu.

Odtud můžeme očekávat reakci a dominance velmi pravděpodobně půjde otestovat minimálně level 45 %, ale pravděpodobně i 50 %. Sice jde o nepopulární tvrzení, ale toto by altcoiny výrazně poznamenalo, takže altcoinový trh momentálně nyní není místem, do kterého bychom chtěli přelévat další peníze.

Více příležitostí v dalších týdnech bude pravděpodobně spíše na Bitcoinu, nebo specifických altcoinech, které mají silné struktury.

BTC dominance na obřím supportu
BTC dominance na obřím supportu

Závěr

Bitcoin postupuje dále velmi technicky a nejpravděpodobněji můžeme očekávat jeho uklidnění v rangi mezi 50-60 tis. USD. Pokud by nedokázal překonat level 53 tis USD, potom je ve hře i otestování 38 tis. USD. Tomuto bearish scénáři ale dávám menší možnosti, že se odehraje.

Altcoiny mají svůj hlavní růst pravděpodobně za sebou a spíše očekávám v dalších několika týdnech konsolidaci. Je možné, že uvidíme několik málo altcoinů růst, jak bude trh hledat podhodnocené příležitosti – tedy kapitál může mezi altcoiny rotovat, ale nejspíš nebude růst celý trh.

Líbil se vám tento článek?
23
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.