Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
postovni-sporitelna-logo
Poštovní spořitelna recenze – Přehled produktů a zkušenosti
postovni-sporitelna-logo
Poštovní spořitelna
Kód banky: 0300
postovni-sporitelna-logo

Poštovní spořitelna recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 26. 9. 2023 | Veronika Cvejnová
Hodnocení Finex.cz
95 %
Kód banky: 0300
Info

Dceřiná společnost banky ČSOB Poštovní spořitelna od roku 2022 postupně zanikla. ČSOB bude Poštovní spořitelnu nadále provozovat pod vlastním logem. Do konce roku 2022 se změnila loga a názvy na všech pobočkách pošty. Během roku 2023 se na všech poštách začínají poskytovat finanční služby pod modrým logem ČSOB. Klienti Poštovní spořitelny jsou obslouženi na poštách, na pobočkách ČSOB a v klientských centrech ČSOB. Více informací se dozvíte v našem článku.

Poštovní spořitelna je dostupnou bankou, která se může pochlubit více než 3 000 obchodními místy. Od roku 2 000 působí pod obchodní značkou ČSOB, ale vznikla již v roce 1991 jako zcela samostatná banka. Je dostupná nejen v menších městech, ale také na vesnicích.

Svým klientům nabízí širokou síť poboček a bankomatů i bohatou nabídku produktů. Navíc poskytuje přehledné internetové a mobilní bankovnictví. Na mnohé může tato banka působit trochu staromódně, ale nenechte se zmýlit.

Co můžete od Poštovní spořitelny očekávat? Jaké bankovní produkty vám je tato banka schopná nabídnout? To vše a mnohem více se dozvíte v naší recenzi Poštovní spořitelny.

Obsah recenze Poštovní spořitelny

Představení Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna se na českém trhu objevila v roce 1991 jako samostatná banka pod názvem Poštovní banka. Svůj současný název začala používat až od roku 1995, kdy ji převzala Investiční a poštovní banka.

V roce 2000 vstoupila do ČSOB skupiny vlastněné belgickou bankou KBC Bank. Velkým milníkem pro ni dále byl rok 2010, kdy došlo k rebrandingu na Era. Od tohoto názvu banka opět v roce 2019 upustila.

V současné době nese název Poštovní spořitelna a nadále působí pod silnou skupinou ČSOB.

Služby, které spořitelna nabízí, lze vyřídit jak na přepážkách České pošty, tak i ve Finančních centrech Poštovní spořitelny. Její obchodní síť čítá 80 finančních center a více než 3 000 poboček. Své služby poskytuje cca 2 milionům klientů.

Čím se Poštovní spořitelna zabývá?

Poštovní spořitelna poskytuje komplexní služby fyzickým osobám a podnikatelům. Soustředí se na poskytování drobného bankovnictví, ale zároveň je schopna uspokojit požadavky větších firem.

Z její nabídky si vyberou snad všechny typy klientů. Součástí portfolia je Poštovní účet, spoření, investice, Poštovní půjčka, hypotéka nebo například pojištění. Strategie spořitelny je velmi zajímavá. Během návštěvy pošty si totiž klienti vyřídí korespondenci, a často si zároveň sjednají bankovní produkt.

Finanční produkty Poštovní spořitelny

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Poštovní účet

Poštovní účet od Poštovní spořitelny je základní účet, který je zdarma pro všechny, a to bez podmínek. Účet si lze jednoduše sjednat online během pěti minut. Pro sjednání online musí žadatel splňovat věkovou hranici 18 let a více, prokázat se platným dokladem totožnosti (občanským nebo řidičským průkazem nebo pasem) a svým číslem účtu u jiné banky v ČR. V případě, že nemáte konto u jiné banky, lze Poštovní účet sjednat na pobočce. Účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Součástí účtu jsou výběry hotovosti zdarma ve více jak 1 000 bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB v ČR a 1x výběr měsíčně na více jak 3 000 poštách v České republice. Výběry z bankomatu jiné banky v ČR nebo výběr hotovosti v EU stojí 40 Kč.

Účet podporuje okamžité platby, takže peníze jsou přepsány během několika minut. Součástí konta je také podpora plateb mobilem i hodinkami prostřednictvím Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Učet si průměrně denně zařídí 250 klientů a využívá ho více než 600 000 klientů.

2) Poštovní účet pro děti

Poštovní účet pro děti nabízí vedení zdarma a bez podmínek. Je vhodný na kapesné a později peníze z brigád. Účet lze dítěti sjednat již od narození, a současně tak hned využít výhodného spoření pro děti. Účet je momentálně úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Od 8 let lze dítěti sjednat platební kartu k účtu zdarma. Od 15 let je poté možné platit mobilem, chytrými hodinkami nebo z internetového bankovnictví.

Do 18 let klienta nastavuje rodič mantinely a má přehled o historii plateb či zůstatku na účtu. Když žadatel dosáhne věku 18 let, účet se automaticky přemění na plnohodnotný Poštovní účet.

Konto dále nabízí výběry hotovosti zdarma ve více jak 1 000 bankomatech Poštovní spořitelny a ČSOB v ČR a 1x výběr měsíčně na více jak 3 000 poštách v České republice. Výběry z bankomatu jiné banky v ČR nebo výběr hotovosti v EU stojí 40 Kč.

Sjednání dětského účtu je možné online, na pobočce nebo po telefonu. Pokud dítěti již bylo 15 let, k založení budete potřebovat rodný list nebo občanku.

3) Účet pro seniory

Poštovní účet pro seniory je vhodný pro všechny klienty, kteří dosáhli věku 58 let. Vedení účtu a výběry z bankomatů Poštovní spořitelny a ČSOB jsou zdarma bez podmínek. 1x měsíčně je také zdarma výběr na pobočce České pošty. Výhodou pro seniory je, že Poštovní spořitelna nabízí nejširší síť poboček pro obsluhu účtu. Účet je momentálně úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Účet lze sjednat online nebo po telefonu během pár minut, přičemž smlouvu vám kurýr přiveze až domů. Další možnost sjednání je na poště nebo na pobočce. Banka za klienta zajistí zasílání důchodu na účet, nebo nechají na žádost zavézt peníze tam, kam klient právě potřebuje.

4) Poštovní spořitelna Spořicí účet

Poštovní spořitelna nabízí Spořicí účet s názvem ČSOB Drobné. Tento účet lze zřídit online zdarma a bez vstupního poplatku. Přehled o svých financích získáte přes mobil nebo počítač. Peníze máte navíc kdykoliv k dispozici.

Poznámka

TIP: Jak produkt ČSOB Drobné funguje? Tento spořicí účet vám umožní zhodnocovat každou korunu, a to během běžného nakupování. Při placení kartou se částky zaokrouhlují na nejbližších 20 Kč a odkládají stranou.

Při dosažení 300 Kč je tato částka automaticky vložena na fond ČSOB Bohatství. Platíte tedy za služby, které běžně využíváte, a zároveň investujete.

Zdroj: Postovnisporitelna.cz
Jak funguje služba ČSOB Drobné v praxi.

5) Poštovní spořitelna Spoření Duo Profit

Poštovní spořitelna nabízí spořicí účet Duo Profit, který kombinuje výhodné spoření a investování do podílových fondů. Jedná se o ideální variantu pro někoho, kdo chce spořit a zároveň investovat. Minimální investice začíná na částce 30 000 Kč, ale konkrétní výše záleží na klientovi. Maximální roční úroková sazba po dobu jednoho roku od založení nyní činí 6 % p.a.

Výhodně spořit můžete jen do výše investice (investovaná částka tedy musí být stejná nebo vyšší, než na spořicím účtu). Se zvýhodněnou spořicí sazbou můžete počítat jeden rok. Když budete náhle potřebovat peníze zpět, na spořicím účtu je máte do druhého dne v peněžence, ty investované pak do několika dnů.

S Duo Profit investujete do smíšených fondů vhodných pro začínající i zkušené investory.

Peníze ze spořicího účtu jsou k dispozici klientovi do 24 hodin od zažádání, z fondů pak do několika dní. Jedná se o velmi oblíbenou variantu produktu, který si dle informací od banky týdně zřídí 800 klientů. Vedení spořicího účtu je zdarma.

6) Spoření s bonusem

Další možností zhodnocení finančních prostředků u Poštovní spořitelny je spořicí účet Spoření s bonusem. Klient si může vytvořit finanční rezervu v případě nečekaných výdajů. Čím větší úspory klient má, tím získává vyšší úročení.

Úrok však v současné době nedosahuje závratných výšin, nyní činí maximálně 5,00 % p.a. na celou vloženou částku do výše 1 milionu Kč. Výhodou je, že peníze jsou vždy dostupné, lze si je převést obratem na běžný účet. Tento typ spoření je zcela bez poplatků.

Poznámka

7) Penzijní spoření

Poštovní spořitelna nabízí také Penzijní spoření, které umožňuje našetřit si alespoň nějaké peníze na penzi. Založení penzijka je zdarma, nejsou zde ani žádné vstupní poplatky.

S penzijním spořením může klient získat ročně až 6 360 Kč od státu. Z toho 2 760 Kč ročně, pokud si bude měsíčně posílat na spoření alespoň 1 000 Kč. Dále pokud si za celý kalendářní rok vložíte na spoření alespoň 36 000 Kč, získáte navíc daňovou úlevu až 3 600 Kč. Už ke 300 Kč měsíčně vám stát přidá 90 Kč. Své úspory z penzijka si lze předčasně vybrat již po dvou letech.

Vyplatí se penzijní spoření a připojištění? Jak vlastně funguje? Přečtěte si náš článek.

8) Termínované vklady

Pokud máte naspořeno a chcete své finanční prostředky dále zhodnocovat, můžete tak učinit prostřednictvím termínovaných vkladů. Výhodou je, že předem přesně víte, jaký výnos získáte. Úrok zůstává stejný po celou dobu a vaše úspory jsou chráněny pojištěním. Peníze však nelze po předem stanovenou dobu vybrat.

Založení i vedení vkladů je u Poštovní spořitelny zdarma, a to včetně výpisů. Peníze lze uložit po dobu 3, 6, 12 nebo až 36 měsíců. Úrokové sazby jsou však v současné době velmi nízké. U vkladů do 3 000 000 Kč a trvání vkladu 12 měsíců je úroková sazba aktuálně 5,00 % p.a.

Poznámka

TIP: Pokud by vás zajímalo, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, přečtěte si náš článek.

9) Stavební spoření

Poštovní spořitelna nabízí také Stavební spoření, s ročním zhodnocením až 4 % p. a. díky státní podpoře a bonusem od státu až 2 000 Kč ročně. Po 6 letech klient získá peníze k dispozici, například na vlastní bydlení, na studium nebo pro získání výhodného úvěru na bydlení.

Roční úroková sazba vkladů činí 0,6 % p. a. a za pravidelné spoření klient získá zmíněný úrokový bonus. Pro děti lze stavební spoření sjednat na pobočce, zájemci starší 18 let si jej mohou sjednat online. Podmínkou pro sjednání je být občanem České republiky.

Poznámka

TIP: Jaké stavební spoření je to nejlepší a jak si vybrat to pravé? Podívejte se na naše srovnání pro rok 2023.

10) Poštovní půjčka na cokoliv

Poštovní spořitelna nabízí bankovní úvěr Půjčka na cokoliv. Klient si může půjčit od 20 000 Kč do 800 000 Kč v rozmezí 1 roku až 8 let. Tento úvěr si lze sjednat jednoduše online. Výši úrokové sazby zjistíte v Internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci Poštovní spořitelny Smartbanking.

Půjčka je zcela bez poplatků za sjednání i za vedení. Splátky si lze jednoduše snižovat, zvyšovat a odložit nebo lze úvěr kdykoliv doplatit, a to bez poplatků.

Samozřejmostí je možnost si půjčku pojistit pro případ ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci.

Dalšími variantami půjček, které banka nabízí, jsou: Kontokorent, Půjčka na bydlení až do částky 1 000 000 Kč bez zajištění, Autopůjčka nebo Konsolidace půjček s akční sníženou sazbou 4,9 % p.a.

11) Investice od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna také nabízí možnosti investování. Najdete u ní Poštovní fondy a Investice NaMíru.

Pokud nechcete své peníze nechat jen tak ležet, je tu pro vás varianta investování do Poštovních fondů. Klient si může zvolit dobu, způsob investování a částku, kterou chce investovat dle vlastních potřeb. Jedná se tak o velmi oblíbený produkt.

Tento investiční produkt u Poštovní spořitelny využívá více než 66 000 klientů. Fondy lze sjednat online prostřednictvím internetového bankovnictví v sekci “Investice”. Minimální vklad činí 500 Kč za měsíc. Můžete si tak vytvořit rezervu pro nepředpovídané situace.

Investice NaMíru je možnost, která sedne většině zákazníků. Toto investování je vhodné jak pro začínající investory, tak i pro ty zkušené. Lze investovat od 500 Kč měsíčně nebo 5 000 Kč jednorázově. Díky investičnímu portálu banky má klient perfektní přehled o svých investicích.

Pokud potřebujete své peníze, máte je k dispozici do 5 pracovních dnů. Můžete si zvolit jednu ze 4 strategií, která vám bude vyhovovat. A to například velmi opatrnou s nižším výnosem, ale bez zbytečného riskování, nebo odvážnou, kde je vyšší zhodnocení peněz, ale větší riziko. Tento produkt si lze sjednat po telefonu, na pobočce nebo online v Internetovém bankovnictví Poštovní spořitelny.

Součástí investičních fondů jsou vstupní poplatky, které se pohybují v rámci 1 – 3 % z vložené částky. Je také důležité myslet na to, že se jedná o investici jako každou jinou, tudíž její hodnota může kolísat.

Poštovní fondy ocení především lidé, kteří chtějí větší volnost. Jsou ideální pro všechny, kdo chtějí nechat své peníze vydělávat a investovat jednoduše. Naopak Investice NaMíru ocení lidé, kteří nechtějí nic řešit a sledovat, pouze si vybrat z předem nastavené strategie. O vše se postará banka.

Poznámka

TIP: Jak a do čeho investovat v roce 2023? Podívejte se na velký seznam možností a návody.

12) Hypotéka od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna má ve své nabídce také hypotéku na koupi nového bydlení, rekonstrukci či novou výstavbu. Hypotéka nabízí lepší úrokovou sazbu nežli běžný úvěr. Veškerou administrativu vyřídí banka za vás. Sjednání i odhad nemovitosti je zdarma.

Lze si zažádat o úvěr ve výši až 10 mil. Kč v rozmezí 5–30 let. Fixní roční úrok lze zvolit z variant 1, 3, 5, 7, let. Nejnižší roční úrok, který banka aktuálně nabízí, se pohybuje od 2,69 % p. a. (platná k 6. 10. 2021).

Banka vám půjčí až 90 % hodnoty nemovitosti, přičemž až 30 % celkové částky můžete využít na zařízení domácnosti. Pokud klient řádně platí své splátky, může po šesti měsících zažádat o jejich snížení až o 30 %.

Kromě klasické hypotéky nabízí Poštovní spořitelna také refinancování hypotečního úvěru.

13) Americká hypotéka

Tato varianta hypotéky (spotřebitelského úvěru) je vhodná, pokud si potřebujete půjčit vyšší finanční obnos na cokoliv. S Americkou hypotékou od Poštovní spořitelny můžete získat až 70 % zástavní hodnoty vaší nemovitosti.

Půjčit si můžete až 5 mil. Kč a dobu splácení hypotéky lze zvolit od 3 do 20 let. Minimální úroková sazba činí 4,95 % p. a. (platná k 6. 10. 2021). Dobu fixace lze vybírat ze tří variant: 1, 3 a 5 let.

14) Pojištění od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna nabízí širokou škálu pojištění. V nabídce naleznete: životní pojištění, pojištění odpovědnosti, cestovní pojištění, pojištění domácnosti a stavby, pojištění vozidel, pojištění právní ochrany nebo například pojištění internetových rizik.

15) Platební karty

Poštovní spořitelna také nabízí debetní kartu MasterCard. K Poštovnímu účtu mohou klienti dokonce získat až 2 bezkontaktní platební karty zdarma. Hotovost si klienti mohou vybrat zdarma v jednom z 1 000 bankomatů ČSOB a Poštovní spořitelny v ČR nebo na jedné z 3 200 poboček.

S kartou si lze pojistit i osobní věci nebo získat slevu na pohonné hmoty. Spořitelna dále zavedla inteligentní ověřování online plateb kartou, díky čemuž je online placení jednodušší.

16) Kreditní karta od Poštovní spořitelny

S kreditní kartou od Poštovní spořitelny získává klient bonusy za placení v obchodech a na internetu. Kartu lze sjednat online a zdarma. První půlrok poskytuje bezúročné prázdniny, během kterých si klient může kartu vyzkoušet a zvyknout si na ni. Po překonání této lhůty činí bezúročné období 55 dní. Pokud s kartou klient nakoupí alespoň za 3 000 Kč měsíčně, neplatí poplatky za vedení.

Při placení kreditní kartou získává klient na vybrané zboží prodloužení záruky o 1 rok. Součástí karty je také pojištění zboží proti poškození, odcizení a zničení po dobu 6 měsíců od nákupu. Pojištění chrání nářadí, domácí spotřebiče, mobily, tablety a spotřební elektroniku.

Internetové bankovnictví od Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna nabízí intuitivní, jednoduché a bezpečné Internetové bankovnictví. Lze ho jednoduše spravovat odkudkoliv a jeho sjednání a využívání je zdarma ke všem účtům. Prostřednictvím internetového bankovnictví získáváte přehled o svých financích a přístup ke všem bankovním produktům, které u banky využíváte.

Zdroj: Postovnisporitelna.cz
Přihlášení do bankovnictví
Přihlášení do Internetového bankovnictví Poštovní spořitelny.

Přihlášení k účtu u Poštovní spořitelny je zabezpečeno ověřováním pomocí SMS klíče. Pro vstup do bankovnictví stačí kliknout na tlačítko Elektronické bankovnictví v pravém horním rohu na stránkách Poštovní spořitelny. Potom se objeví nabídka (viz. obrázek níže), ve které zvolíte hned tu první možnost Internetové bankovnictví.

Zdroj: Postovnisporitelna.cz
Přihlášení do bankovnictví
Přihlášení do Internetového bankovnictví Poštovní spořitelny.

V dalším kroku již pouze vyplníte své přihlašovací údaje. Pokud již máte ČSOB Identitu, přihlásit se můžete také za pomocí ní.

Zdroj: Postovnisporitelna.cz
Přihlašovací údaje Poštovní spořitelna
Přihlašovací údaje do Internetového bankovnictví Poštovní spořitelny.

Co bankovnictví od Poštovní spořitelny nabízí?

S internetovým bankovnictvím od Poštovní spořitelny zvládnete vše okolo správy účtu hravě přes počítač. Získáte dokonalý přehled o půjčkách, investicích, hypotéce, pojištění či například penzijním spoření. Můžete si podle svých potřeb nastavit platební karty (limity, blokace nebo platby na internetu). Snadno si sjednáte také nové bankovní produkty.

 • Bezpečné přihlášení díky Smart klíči nebo SMS kódu
 • Potvrzování plateb pomocí Smart klíče
 • Všechny produkty pohromadě
 • Přizpůsobivý vzhled – přehledný a moderní vzhled
 • Platby do 500 Kč není potřeba potvrzovat PINem
 • Lze si označit důvěryhodné příjemce, u kterých není potřeba potvrzovat platby
 • Bankovnictví Poštovní spořitelny nabízí též Multibanking

Mobilní bankovnictví ČSOB Smart

Mobilní smartbanking Poštovní spořitelny – ČSOB Smart je chytrá aplikace, prostřednictvím které lze svůj účet ovládat v telefonu. Vaše finance jsou v aplikaci v bezpečí díky maximálnímu zabezpečení. Z telefonu můžete pohodlně sjednat pojištění, půjčku nebo investice.

K aplikaci si lze sjednat Smart klíč, pomocí kterého se můžete rychle a jednoduše přihlásit k účtu nebo potvrzovat platby pomocí otisku prstu, naskenováním obličeje nebo zadáním krátkého PIN kódu.

Aplikaci si lze stáhnout v App Store nebo na Google Play. Do aplikace se po stažení přihlásíte zadáním klientského čísla nebo uživatelského jména a hesla. Následně si zvolíte bezpečnostní metodu, pomocí které se budete do aplikace přihlašovat (otisk prstu, scan obličeje, PIN kód…).

Co ještě aplikace Smart umožňuje?

 • Potvrzování transakcí biometrikou
 • Posílání plateb formou QR kódu
 • Vytváření vzorů plateb
 • Zřizování trvalých plateb
 • Přehled o stavu účtu a transakcích
 • Změna limitů na kartě
 • A mnoho dalších funkcí

Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay

Poštovní spořitelna také poskytuje bezkontaktní platby pomocí Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay, díky kterým lze platit pomocí mobilního telefonu nebo hodinek. Bezkontaktní placení lze využívat na bezkontaktních terminálech a u internetových obchodníků.

Poštovní spořitelna pobočky a bankomaty

Poštovní spořitelna se může pochlubit jednou z nejrozsáhlejších obchodních sítí v České republice. Disponuje cca 3 200 pobočkami, dále vlastní přibližně 1 070 bankomatů a 265 vkladomatů.

Lze ji tak najít téměř v každém větším i menším městě, ale také v obcích. Pobočky Poštovní spořitelny tak naleznete napříč celou Českou republikou, nejen v Praze, ale také v Ostravě, Brně, Plzni, Hradci Králové, Liberci atd.

Výhody a nevýhody Poštovní spořitelny

Výhody

 • Nejdostupnější česká banka (i v malých městech)
 • Silné zázemí mateřské společnosti ČSOB
 • Široká nabídka produktů a bankovních služeb
 • V nabídce stavební spoření, pojištění a investování
 • Vysoký počet poboček a bankomatů
 • Vytříbený účet pro seniory
 • Stabilní banka, která neustále inovuje své služby

Nevýhody

 • Zpoplatněné výběry z bankomatů jiných bank nebo v zahraničí
 • Pouze 1 výběr na pobočce pošty zdarma, další zpoplatněné (40 Kč / výběr)
 • Drahé výpisy poštou (45 Kč / měsíčně)
 • V nabídce chybí bezkontaktní služba FitBit Pay

Získaná ocenění

V části získaných ocenění se může Poštovní spořitelna pochlubit zajímavým oceněním z roku 2017, kdy získala třetí místo v kategorii “Klientsky nejpřívětivější banka” v soutěži Hospodářských novin. Jiná ocenění jsme u této banky nedohledali.

Reklama Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelna je proslulá svými reklamami, zejména díky zpívajícím skřítkům. Znáte třeba tuto?

Závěr – Naše hodnocení Poštovní spořitelny

Poštovní spořitelnu lze skutečně vnímat jako nejbližší a nejdostupnější banku, ačkoliv v současné době se všechny banky svým klientům ještě více přibližují právě díky internetovému bankovnictví. Poštovní spořitelna má ale jednu velkou výhodu, a tou je její dostupnost na České poště ve velkých i menších městech.

Možná právě z toho důvodu cílí na starší populaci a připravila si pro ni i svůj vytříbený bankovní produkt – Účet pro seniory. Tato banka a pojišťovna v jednom (jak sama na svých stránkách uvádí) však neposkytuje pouze produkty pro seniory. V její nabídce je široké portfolio produktů, od účtů, až po půjčky, spoření, pojištění, hypotéky či investice.

Navíc nespoléhá pouze na svou obchodní síť, ale neustále také inovuje své internetové a mobilní bankovnictví, kde nyní vsadila na Bankovní identitu – ČSOB Identita. Zároveň poskytuje bezkontaktní platební služby, které usnadňují placení.

Poštovní spořitelna může působit jako důvěryhodná banka a pravděpodobně se také o tuto image snaží. Myslíme, že se jí to zatím také daří a potencionální klient snad nebude zklamán.

Poštovní spořitelna vás nepřesvědčila? Co říkáte na Banku CREDITAS?

Pokud vás Poštovní spořitelna nepřesvědčila a hledáte stejně spolehlivou, ale moderní banku, mrkněte se na naši recenzi Banky CREDITAS.

Tato banka vstoupila na náš trh teprve nedávno, i přesto však není žádným nováčkem. Předtím totiž působila v ČR od roku 1996 jako 1. Třebíčská záložna. Ačkoliv získala bankovní licenci až v roce 2016, počet klientů jí začal rapidně růst. Zdá se tedy, že se jí celkem daří. O tom svědčí i její velmi zajímavá nabídka bankovních produktů.

Kromě zajišťování služeb platebního styku, spoření, termínovaných vkladů a dalších bankovních produktů se snaží přicházet s novinkami. Tou nejúspěšnější byl pravděpodobně Richee účet, který spojoval všechny banky v jedné aplikaci.

Hlavní výhodou CREDITAS oproti Poštovní spořitelně jsou výběry ze všech bankomatů v ČR a ve světě zdarma. Znevýhodněná je naopak nízkým počtem poboček. Banka CREDITAS bude vhodná pro všechny, kdo se poohlížejí po moderní bance se zajímavou a výhodnou nabídkou.

Hodnocení Finex.cz

5. místo
95 %
2023

Nejdostupnější banka na českém trhu

Poštovní spořitelna je nejdostupnější bankou na našem trhu. Má hned několik výhod, mezi které se řadí široká nabídka produktů, moderní bankovnictví a aplikace či vysoký počet poboček a bankomatů. Zaujme tak určitě klienta, který hledá spolehlivou a stabilní banku, která mu může poskytnou dostupné bankovní služby ve všech oblastech jeho života.

Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

100%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

90%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

85%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

100%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Více informací o Poštovní spořitelna

NázevPoštovní spořitelna
Založení banky1991
Kód banky0300
BIC kód (SWIFT) CEKOCZPP
Webové stránkyhttps://www.postovnisporitelna.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.postovnisporitelna.cz/prihlaseni
Informace o běžném účtu banky
Online založení
Počet bankomatů1068
Počet vkladomatů263
Počet poboček3200
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů2 mil.
Kontakt na podporu800 210 210
Sídlo bankyRadlická 333/150, 150 57 Praha 5
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.postovnisporitelna.cz/portal/informace-k-produktum/sazebnik-poplatku
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.postovnisporitelna.cz/portal/informace-k-produktum/urokove-sazby
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Poštovní spořitelna
1
0

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat