Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
ČSOB běžný účet Plus Konto
banka csob logo
Plus Konto běžný účet
banka csob logo

ČSOB běžný účet Plus KontoRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
95 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Běžný účet s poplatky za výběry z cizích bankomatů

Plus Konto je základní běžný účet, jehož vedení je zdarma bez podmínek. Nabízí neomezené výběry z bankomatů ČSOB zdarma a navíc jej lze sjednat snadno online. Výhodou účtu u ČSOB je vysoký počet poboček a bankomatů (1 000 bankomatů + na poštách) a přehledné internetové bankovnictví. Účet zdarma si navíc snadno založíte i v bankovní aplikaci ČSOB Smart. Nevýhodou jsou však zpoplatněné výběry z bankomatů jiných bank v ČR i v zahraničí. Zajímavostí je, že ČSOB poskytuje ke každému nově otevřenému účtu recyklovatelnou platební kartu zdarma.

banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
95 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

95%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Promo akce

Získejte až 1 500 Kč!

Bonus až 1 500 Kč a 2 pojištění na rok zdarma lze získat při sjednání spoření s bonusem a běžného účtu a při splnění podmínek.

Základní informace o Plus Konto běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

ČSOB má ve své nabídce běžný účet Plus Konto s vedením zdarma bez podmínek. Bez poplatků jsou výběry z bankomatů ČSOB v ČR a jeden výběr měsíčně na České poště.

Nevýhodou jsou zpoplatněné výběry z bankomatů jiných bank v ČR nebo v zahraničí. Klient získá debetní kartu pro partnera zdarma. Plus Konto si lze sjednat online za pár minut.

Poznámka

Pokud hledáte prémiový účet s výběry hotovosti po celém světě zdarma, mohlo by vás zaujmout Premium Konto od ČSOB.

Recenze ČSOB

Nevíte, co od ČSOB čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

ČSOB je druhou největší bankou v České republice. Lze ji charakterizovat jako univerzální bankovní instituci. Pyšnit se může více než 4 miliony klientů. Banka má bohatou nabídku služeb a rozšířenou síť bankomatů a poboček.

Nabízí běžné účty, spoření, půjčky, termínované vklady, podílové fondy, hypotéky, pojištění, služby spojené s obchodem s akciemi a specializované obchody.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o ČSOB a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může Plus Konto od ČSOB nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Plus Konto od ČSOB?

Součástí ČSOB Plus Konto jsou výběry z tisíce bankomatů ČSOB a běžné transakce zdarma. Výběry z bankomatů jiných bank v ČR a v zahraničí jsou zpoplatněné. K účtu náleží dvě platební karty MasterCard, jeden výběr hotovosti měsíčně na poště zdarma, okamžité platby i jednoduché platby mobilem pomocí Google Pay, Apple Pay, Xiaomi Pay a Garmin Pay. Sjednat si také můžete Rychlou půjčku, a to jednoduše online do 5 minut.

S Plus Kontem získáváte členství ve Věrnostním programu Svět odměn, kde vám náleží odměny za placení kartou i sjednání nových služeb.

K aktivaci aplikace ČSOB Smart získáte Pojištění internetových rizik na rok zdarma. S účtem máte také slevu na hypotéku 0,1 %. Dále si můžete sjednat spořicí účet Duo Profit zdarma.

K účtu se vám může hodit pojištění k platební kartě proti ztrátě a krádeži osobních věcí. Sjednat si můžete také kontokorent, který nabízí vedení zdarma. Běžný účet je úročen nulovou úrokovou sazbou.

Poznámka

ČSOB má kromě Premium Konta ve své nabídce běžných účtů dále: Účet pro děti, Účet pro seniory a Studentské konto.

Sazebník poplatků Plus Konto ČSOB

Vedení běžného účtu Plus Konto od ČSOB je zdarma bez podmínek. Součástí účtu jsou výběry z bankomatů ČSOB v ČR zdarma, příchozí a odchozí transakce, okamžité platby, SEPA platby a trvalé příkazy.

Bez poplatků jsou také výběry jednou měsíčně na České poště. Naopak výběry hotovosti z bankomatu jiné banky stojí 40 Kč. Výběry z bankomatů v zahraničí kromě výběrů hotovosti v EUR z bankomatů v zemích EU / EHP a ve Švýcarsku, Monaku, Andoře a Vatikánu stojí 100 Kč.

Poplatky Plus Konto

 • Měsíční vedení účtu: 0
 • 2x debetní karta v rámci účtu: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů ČSOB v ČR: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Okamžité platby zadané elektronicky: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů jiných bank v ČR a v Evropě: 40 Kč
 • Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí mimo EUR: 100 Kč

Do aktuálního ceníku ČSOB můžete nahlédnout na stránkách csob.cz.

Jak založit Plus Konto u ČSOB?

ČSOB Plus Konto si lze snadno sjednat telefonicky, online nebo na pobočce ČSOB. Pro telefonické a online sjednání potřebujete pouze věk nad 18 let a občanský průkaz. Pokud již jste klientem ČSOB, účet si založíte v mobilní aplikaci ČSOB Smart přes bankovní identitu vaší současné banky.

Pro sjednání online potřebujete pouze:

 • 2 doklady totožnosti – občanku a řidičský průkaz nebo pas
 • Účet v jiné bance v ČR
 • Být občanem ČR starším 18 let

Pokud ještě nejste klientem žádné banky, sjednání účtu musíte dokončit s kurýrem. Pokud máte účet u jiné banky, sjednání je možné provést pouze online.

Plus Konto ČSOB – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví ČSOB nebo v mobilní aplikaci Smart. Přihlášení do Plus Konta probíhá na stránkách csob.cz, stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo. K přihlašování lze používat také ČSOB Smart klíč. Přihlášení může též probíhat pomocí ČSOB Identity.

Vzhled ČSOB internetového bankovnictví

Další produkty od ČSOB

Pro koho je Plus Konto vhodné?

ČSOB Plus Konto je běžný bankovní účet zdarma bez podmínek. Výhodou jsou výběry z bankomatů banky zdarma, přičemž banka má širokou síť bankomatů (více než 1 000 + možnost výběru na poštách) a je tedy skutečně z čeho vybírat.

Nevýhodou jsou poté tučným poplatkem zpoplatněné výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí. Plus Konto vám bude vyhovovat, pokud hledáte komplexní bankovní účet od silné a stabilní banky.

Nezaujalo vás Plus Konto od ČSOB? Podívejte se například na naši recenzi běžného účtu Tom Plus od Monety Money Bank, která kromě vedení účtu zdarma nabízí také výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí bez poplatků.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Plus Konto

Obecné informace o produktu
Jméno produktuPlus Konto běžný účet
PoskytovatelČSOB
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proFyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 1 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 40 Kč / 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ40 Kč
Výběr z bankomatu EU 40 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 25 Kč
Fyzický bankovní výpis45 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis150 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z převáděné částky
Zahraniční platba příchozí 1 % z převáděné částky
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa Classic / Debit Mastercard
Platební karta k účtu2 debetní platební karty zdarma.
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 300 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Smart klíč / SMS kód / ČSOB Identita
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentuMax. do výše dvojnásobku čistého měsíčního příjmu klienta.
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/poplatky
Ohodnoťte produkt Plus Konto běžný účet
8
5

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat