Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
ČSOB spořicí účet v cizí měně – Recenze, úroky, podmínky
banka csob logo
ČSOB Spořicí účet v cizí měně
banka csob logo

ČSOB spořicí účet v cizí měně – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 30. 3. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o ČSOB Spořicí účet v cizí měně

Běžný úrok 0,01 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 0,01 % p.a.
Sjednání online Ne
Běžný účet podmínkou Ne

ČSOB má ve své nabídce Spořicí účet v cizí měně. Spořit můžete v eurech a v dolarech. Vedení účtu je zdarma a peníze máte ihned k dispozici. Účet lze sjednat pouze na pobočce, ale ovládat jej můžete prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví ČSOB.

Úročení je však velmi mizivé, maximální úroková sazba aktuálně dosahuje 0,01 % p.a. Výhodou je, že zdarma jsou kromě vedení účtu také vklady hotovosti připisované na účet a elektronické odchozí platby v měně účtu probíhající mezi účty klienta. Účet lze kombinovat s běžným devizovým účtem. Úspory jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR.

Poznámka

Banka také nabízí klasický spořicí účet v měně CZK Spoření s bonusem nebo spořicí účet kombinující termínované vklady a investice Duo Profit.

Recenze ČSOB

Nevíte, co od ČSOB čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

ČSOB je druhou největší bankou v České republice. Lze ji charakterizovat jako univerzální bankovní instituci. Pyšnit se může více než 4 miliony klientů. Banka má bohatou nabídku služeb a rozšířenou síť bankomatů a poboček.

Nabízí běžné účty, spoření, půjčky, termínované vklady, podílové fondy, hypotéky, pojištění, služby spojené s obchodem s akciemi a specializované obchody.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o ČSOB a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Spořicí účet v cizí měně nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Spořicí účet v cizí měně od ČSOB?

Spořicí účet v cizí měně od ČSOB je jednoduchý účet pro spoření v eurech nebo dolarech. Peníze máte ihned k dispozici, banka je převede okamžitě. Účet lze ovládat v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart.

Součástí balíčku služeb zdarma jsou příchozí tuzemské úhrady v měně účtu, internetové bankovnictví, vklady hotovosti připisované na účet a měsíční elektronické výpisy. Ostatní služby jsou zpoplatněné.

ČSOB má v nabídce také běžné účty, patří k nim Plus Konto, Premium Konto, účet pro děti, účet pro seniory a studentské konto.

Úroková sazba na spořicím účtu

Aktuální maximální úroková sazba je prakticky nulová a činí na eurovém i dolarovém účtu 0,01 % p.a.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků spoření

Vedení spoření je zdarma včetně příchozích tuzemských úhrad, elektronických měsíčních výpisů, odchozích úhrad v měně účtu mezi účty téhož klienta a vkladů hotovosti připisované na účet.

Další úkony jsou zpoplatněné, například elektronická odchozí úhrada ve prospěch klienta ČSOB v ČR 5 Kč nebo zadaná u přepážky 125 Kč. Zpoplatněn je také výběr hotovosti na pobočce ČSOB v měně účtu částkou 100 Kč.

  • Vedení spořicího účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč / 5 Kč / 125 Kč (Odchozí úhrada v měně účtu mezi účty téhož klienta / cena za platbu zadanou elektronicky v rámci ČSOB v ČR a SR / zadání platby na přepážce.)
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku ČSOB můžete nahlédnout na stránkách csob.cz.

Jak založit spoření u ČSOB?

Sjednání Spořicího účtu v cizí měně je možné na pobočce. Potřebovat k tomu bude občanský průkaz, a pokud nejste občanem ČR, postačí vám cestovní pas.

Ke spořicímu účtu v cizí měně si také můžete sjednat Běžný devizový účet v EUR, USD, CHF, GBP nebo CAD. Účet umožňuje všechny hotovostní i bezhotovostní úhrady a je určen nejen pro odchozí úhrady do zahraničí bez kurzového převodu.

Spořicí účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v elektronickém bankovnictví ČSOB nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách csob.cz, stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo.

Další možnosti přihlášení jsou prostřednictvím ČSOB Smart klíče nebo ČSOB Identitou, která slouží k ověření vaší totožnosti v online světě. Funguje jako elektronická občanka, se kterou se můžete na internetu bezpečně prokázat. S ČSOB Identitou se přihlásíte do mobilního a internetového bankovnictví ČSOB a také do portálu státní správy (Portál občana, Mojedane.cz atd.).

Další produkty od ČSOB

Pro koho je spořicí účet vhodný?

Spořicí účet v cizí měně od ČSOB je určený pro ty, kdo si chtějí spořit peníze v eurech nebo dolarech. Avšak vzhledem k téměř nulové úrokové sazbě se nevyplácí si jej sjednávat.

Ano, vedení účtu je sice zdarma včetně balíčku služeb, avšak za nevýhodu spatřujeme kromě nízké sazby také nutnost sjednání na pobočce či zpoplatněné úkony jako jsou elektronické odchozí úhrady, výběry na pobočce nebo odchozí úhrady zadané na přepážce. Jedinou výhodou tak zůstává možnost peníze kdykoliv vybrat.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet v cizí měně

O tomto spořicím účtu se nevyplatí ani uvažovat, vzhledem k tomu, že úroková sazba je skoro nulová. Jedinou malou výhodou je, že peníze můžete kdykoliv vybrat. Funkci spořicího účtu ale neplní, protože se vám peníze úročí sazbou 0,01 % p.a., což rozhodně nemá smysl.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Spoření v cizí měně ČSOB

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČSOB Spořicí účet v cizí měně
PoskytovatelČSOB
Typ účtu Devizový spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuEUR, USD
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Smart klíč / SMS kód / ČSOB Identita
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0,01 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba)0,01 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky 0 Kč / 5 Kč / 125 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokNení.
Další podmínkyNejsou.
Maximální výše spořeníBez limitu.
Připisování úrokůMěsíčně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/poplatky
Ohodnoťte produkt ČSOB Spořicí účet v cizí měně
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat