Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
ČSOB termínovaný vklad
banka csob logo
ČSOB termínovaný vklad
banka csob logo

ČSOB termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
5. 6. 2024
banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 10. místo -
90 %
Poslední aktualizace
5. 6. 2024

Termínovaný vklad s jistým zhodnocením

Termínovaný vklad od ČSOB nabízí maximální úrok při době trvání vkladu na 3 měsíce, ale ačkoliv je tento úrok oproti termínovaným vkladům jiných bank nadprůměrný, stále však není schopen pokrýt inflaci. Založení i vedení vkladového účtu je zdarma, podmínkou je minimální vklad 5 000 Kč a peníze klient nesmí po určitou dobu vybrat. Tento termínovaný vklad je pro vás vhodný, pokud chcete mít na určitou dobu garantovaný úrok, máte naspořeno a chcete peníze dále zhodnocovat. Pokud chcete své peníze zúročit ještě lépe, doporučujeme jiné způsoby zhodnocování financí, například investování.

banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 10. místo -
90 %

Základní informace o ČSOB termínovaný vklad

Maximální úrok 4,00 % p.a.
Minimální vklad 5 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 1 % z vybrané částky
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ne

ČSOB nabízí termínovaný vklad s garantovaným úrokem. To znamená, že úroková sazba je po celou dobu stejná a nemění se. Peníze si můžete uložit na 1, 3, 6 nebo 12 měsíců, přičemž maximální úrokovou sazbu 4,00 % p.a. získáte, pokud je uložíte právě na 3 měsíce.

Výhodou je, že vždy předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění. Pokud jste klientem, termínovaný vklad si můžete zařídit ve svém internetovém bankovnictví. Jinak stačí zajít na pobočku. Peníze lze vkládat i v cizích měnách, kromě CZK také v USD, EUR, GBP a CHF.

Poznámka

U ČSOB si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také běžný účet Plus Konto s vedením zdarma pro všechny bez podmínek a s neomezenými výběry z bankomatů ČSOB.

Recenze ČSOB

Nevíte, co od ČSOB čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

ČSOB je druhou největší bankou v České republice. Lze ji charakterizovat jako univerzální bankovní instituci. Pyšnit se může více než 4 miliony klientů. Banka má bohatou nabídku služeb a rozšířenou síť bankomatů a poboček.

Nabízí běžné účty, spoření, půjčky, termínované vklady, podílové fondy, hypotéky, pojištění, služby spojené s obchodem s akciemi a specializované obchody.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o ČSOB a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný vklad od ČSOB nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání. ČSOB nabízí čtyři hlavní typy termínovaných vkladů, a to na 1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců a 12 měsíců. Pokud si uložíte peníze na termínovaný vklad po dobu 3 měsíců, získáte maximální úrokovou sazbu 4,00 % p.a.

Vklady na 1 měsíc se úročí 3,75 % p.a., na 6 měsíců je úrok 3,50 % p.a. a vklady na 12 měsíců 3,00 % p.a. Uvedené sazby platí pro vklady do 3 milionů Kč.

Minimální částka pro vklad činí 5 000 Kč, maximální vklad činí 3 000 000 Kč. Úroky lze vybírat každý měsíc nebo si o ně zúročený vklad navyšovat.

Peníze lze vkládat i v cizích měnách: CZK, USD, EUR, GBP a CHF. Úrokové sazby jsou ale velmi nízké, pohybují se okolo 0,01 % p.a. a maximálně 1,50 % p.a. Minimální vklad u cizích měn činí: 200 USD, 200 EUR, 200 CHF nebo 200 GBP.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 3 měsíce: 4,00 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 3,50 % p.a.
  • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 3,00 % p.a.

ČSOB také nabízí Spoření s bonusem s úrokovou sazbou 5,00 % p.a. při splnění podmínek akce u částek do 250 000 Kč.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení ani vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také zasílání elektronického či poštovního výpisu. Naopak výběr hotovosti v korunách nebo v cizí měně z účtu vedeného v jiné měně stojí 1 % z vybírané částky.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasný výběr vkladu je zpoplatněn 1 % z vybrané částky.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 0 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 1 % z vybrané částky

Do aktuálního ceníku ČSOB můžete nahlédnout na stránkách csob.cz.

Založení a přehled o vkladu

Pokud jste klientem banky, termínovaný vklad od ČSOB si můžete sjednat ve svém Internetovém bankovnictví od ČSOB nebo na kterékoliv pobočce.

K založení termínovaného vkladu potřebujete občanský průkaz. Cizinci potřebují platný průkaz totožnosti, např. cestovní pas.

Počítejte také s minimálním vkladem, který činí 5 000 Kč.

Všechny vklady jsou navíc ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, což je v přepočtu ca 2,5 milionu korun.

Termínovaný vklad lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví ČSOB nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart. K přihlášení potřebujete pouze své uživatelské jméno a heslo, případně si můžete sjednat ČSOB Smart klíč a přihlašovat se pomocí něj.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Termínovaný vklad funguje tak, že jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete převádět na běžný účet Plus Konto u ČSOB (popř. vybrat v hotovosti) nebo si je ponechat na termínovaném vkladu a zvýšit tak svoji úročenou částku do dalšího období.

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty nevyberete, automaticky jej banka prodlouží, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Další produkty od ČSOB

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od ČSOB?

Termínovaný vklad od ČSOB je ideální pro úspory, které nebudete po delší dobu potřebovat. Výhodou je, že úroky z vkladu lze vybírat každý měsíc nebo si jimi úročený vklad zvyšovat. Pokud jste klientem banky, nemusíte pro založení ani chodit na pobočku, ale vklad snadno sjednáte ve svém internetovém bankovnictví.

Nevýhodou je podmínka minimálního vkladu, který je ale průměrně vysoký (v porovnání s ostatními bankami) a činí 5 000 Kč. Vklad sjednáváte na určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat (u ČSOB zaplatíte poplatek za předčasný výběr). To je vykompenzováno o něco vyšším úrokem než u spořicích účtů.

Sazba u termínovaného vkladu od ČSOB je sice zajímavá, ale stále nepokryje inflaci. Proto doporučujeme zvolit jiný produkt pro zhodnocení vašich financí. Pokud chcete své finance skutečně zhodnotit, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od ČSOB? Podívejte se například na termínovaný vklad od UniCredit Bank.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od ČSOB

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČSOB termínovaný vklad
PoskytovatelČSOB
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD, GBP, CHF
Minimální vklad 5 000 Kč
Maximální úrok 4,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 1 % z vybrané částky
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis0 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Smart klíč, login + heslo + SMS kód, ČSOB Identita
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsíc3,75 % p.a.
3 měsíce4,00 % p.a.
6 měsíců3,50 % p.a.
12 měsíců3,00 % p.a.
2 roky0,05 % p.a.
3 roky0,05 % p.a.
4 rokyNeposkytuje.
5 letNeposkytuje.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na 3 měsíce
Typ úrokové míryFixní
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení jednorázového termínovaného vkladu na 3 měsíce.
Maximální výše spoření3 000 000 Kč
Připisování úrokůK datu ukončení vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/lide/poplatky-a-sazby/poplatky
Ohodnoťte produkt ČSOB termínovaný vklad
59
29

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat