Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas dětský spořicí účet Richee Junior
creditas banka logo
Richee Junior spořicí účet
creditas banka logo

Creditas dětský spořicí účet Richee JuniorRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
3. 6. 2024
creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
90 %
Poslední aktualizace
3. 6. 2024

Spoření Richee Junior s inteligentním bankovnictvím

Spořicí účet Richee Junior nabízí zajímavou úrokovou sazbu a vedení účtu zdarma. Založíte jej na pobočce nebo v internetovém bankovnictví. Možné to je i v aplikaci mobilního bankovnictví. To prošlo u Creditas rekonstrukcí a nyní je moderní a přehledně zpracované. Spořicí účet Richee je psaný na jméno dítěte. Rodiče jej tedy nevlastní a mohou s ním disponovat pouze omezeně. Na účtu není stanoven žádný minimální vklad nebo lhůty pro výběr financí.

creditas banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
90 %

Základní informace o Richee Junior spořicí účet

Běžný úrok 4,60 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,60 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

Dětský spořicí účet s názvem Richee Junior od Creditas banky je ideální, když chcete naučit děti šetřit peníze. Má dobré parametry a zajímavý úrok. Založit jej dítěti lze už od narození až do dovršení 18 let. Založení, vedení i zrušení účtu je zdarma.

Není nutné dávat žádný minimální vklad. Naspořené peníze využije dítě na studia, domácnost, cestování nebo jiné své plány. Nemusíte zakládat dětský účet Richee Junior.

Nad účtem mají kontrolu rodiče přes internetové bankovnictví nebo v aplikaci CREDITAS Banking. Úroková sazba patří u dětských účtů k těm nejlepším na trhu a aktuálně činí 4,60 % p.a.

Poznámka

Banka Creditas nabízí v rámci svých produktů běžný účet Creditas s vedením zdarma.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala ji v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi spořicího účtu Richee Junior od Creditas. Co všechno nabízí? Jak účet založit, pro koho je vhodný a stojí nějaké peníze? Pokračujte ve čtení.

Co nabízí spořicí účet Richee Junior?

Na Richee spoření může posílat peníze kdokoliv z rodiny i přátel. Peněžní prostředky pak náleží dítěti a s penězi i jako rodiče můžete nakládat pouze omezeně v rámci určitého sdíleného limitu na měsíc. Omezení platí pro děti a rodiče stejně. Úrok na Richee Junior spořicím účtu činí 4,60 % p.a. do výše vkladu 350 000 Kč. Nad tuto částku úroková sazba činí 2,50 % p.a.

Takřka všechny služby na dětském spořicím účtu jsou zdarma. Platí se jen za výpisy poštou. Vklady v hotovosti na účet v korunách jsou zdarma do 500 000 Kč.

Uložené finanční prostředky lze v celé výši vybrat až po dosažení 18 let. Pokud byste chtěli převést celou částku, která je vyšší než stanovený limit, může být nutné doložit souhlas soudu.

Poznámka

Zajímají vás podrobné informace o spořících účtech? Mrkněte na velké srovnání pro rok 2024.

Sazebník poplatků

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Podrobnější informace o všech cenách a jejich případných změnách najdete v aktuálním ceníku banky.

Založení Richee konta

Richee spořící účet Junior lze založit dětem od narození na kterékoliv pobočce Creditas. Od narození do 17 let založí účet dětem rodič na kterékoliv pobočce. Potřebuje k tomu občanský průkaz a rodný list u dětí do 14 let.

Děti od 15 do 17 let se mohou prokázat svým občanským průkazem a rodným listem. Mohou si účet založit také sami bez zákonného zástupce. Dětem od 6 do 17 let mají možnost založit účet rodiče také v CREDITAS Banking.

Co dělat, když už dítěti bylo 18 let? Může pokračovat ve spoření třeba na Spořicím účtu+ od Creditas.

Přihlášení ke spořicímu účtu Richee Junior

Přihlášení do internetového bankovnictví není vůbec složité. Zadáte jen své přihlašovací údaje nebo využijete QR kód. Funkční je také do detailu propracovaná mobilní aplikace CREDITAS Banking, kam se mohou klienti hlásit přes heslo, Touch ID a Face ID.

Další produkty od Banky Creditas

Pro koho je vhodný Richee Junior spořicí účet?

Spořící účet Richee Junior je ideální pro děti, kterým chtějí rodiče již od narození spořit, ale nepředpokládají, že by na peníze museli někdy sáhnout. Nejdou totiž vybrat všechny najednou, ale jen do určitého limitu. Stejně tak je nutné počítat s tím, že účet je vedený rovnou na dítě. Pokud chcete mít spoření svého dítěte pod absolutní kontrolou, příliš pro vás vhodný není.

Vadí vám omezené možnosti, jak disponovat s účtem? Možná by vás mohl zajímat ůčet pro mladé od Fio. K němu je dostupná debetní karta. Účet mohou rodiče plně kontrolovat až do 15 let dítěte a do této doby spravuje spořicí účet pouze rodič.

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet Richee Junior

Obecné informace o produktu
Jméno produktuRichee Junior spořicí účet
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Spořicí účet pro děti
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu QR kód / Přihlašovací jméno + heslo + SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Parametry termínovaného vkladu
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 4,60 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,60 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokSazbu 4,60 % p.a. získá klient u vkladů do 350 000 Kč.
Další podmínkyNejsou
VkladyDo 350 000 Kč 4,60 % p.a.
VkladyNad 350 000,01 Kč 2,00 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Ohodnoťte produkt Richee Junior spořicí účet
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat