Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
ČSOB firemní účet Online – Recenze, poplatky, podmínky
banka csob logo
Online firemní účet
banka csob logo

ČSOB firemní účet Online – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Online firemní účet

Typ účtu Firemní účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

ČSOB má ve své nabídce Firemní účet Online určený pro firemní zákazníky. Vedení účtu je zdarma bez jakýchkoliv podmínek, bez poplatků jsou dále elektronické tuzemské transakce a SEPA platby (50 ks měsíčně), vklady prostřednictvím vkladového bankomatu, pojištěná platební karta MasterCard Business Standard, ČSOB Identita a další služby.

Firemní účet Online je první firemní účet v ČR sjednaný kompletně online. Lze jej nejen sjednat, ale i obsluhovat digitálně. Navíc banka nabízí možnost aktivovat si tzv. Virtuální pobočku pro komunikaci mezi ní a vámi.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte podnikatelský účet pro fyzické osoby, podívejte se na Podnikatelský účet Online, který nabízí při sjednání online vedení zdarma.

Recenze ČSOB

Nevíte, co od ČSOB čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

ČSOB je druhou největší bankou v České republice. Lze ji charakterizovat jako univerzální bankovní instituci. Pyšnit se může více než 4 miliony klientů. Banka má bohatou nabídku služeb a rozšířenou síť bankomatů a poboček.

Nabízí běžné účty, spoření, půjčky, termínované vklady, podílové fondy, hypotéky, pojištění, služby spojené s obchodem s akciemi a specializované obchody.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o ČSOB a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Firemní účet Online od ČSOB nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Firemní účet Online od ČSOB?

Součástí ČSOB Firemního účtu Online jsou výběry z bankomatů ČSOB zdarma, vedení účtu zdarma, 50 ks elektronických příchozích a odchozích plateb včetně okamžitých a SEPA plateb.

V rámci účtu získáte také dvě bezkontaktní platební karty MasterCard Business Standard, přičemž jedna je pojištěná proti ztrátě a krádeži. Bez poplatků jsou také vklady prostřednictvím vkladového bankomatu, ČSOB Identita a zasílání elektronických výpisů.

U ČSOB se o podnikatele stará bankéř se znalostí podnikatelského prostředí. Banka má více než 200 poboček a 1 000 bankomatů. Také disponuje více než 200 vkladovými bankomaty pro odvod tržeb. Pro hotovostní operace lze využít 3 200 přepážek České pošty.

Navíc umožňuje okamžité odchozí i příchozí platby a bezkontaktní platby pomocí Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Sjednat si můžete kreditní kartu Business, která poskytuje o rok delší záruku na vybrané zboží, jako jsou mobilní telefony, elektronika, pracovní nástroje, nářadí a vybavení provozovny.

Získáte tak zdarma záruku navíc, za kterou se běžně v obchodech připlácí. Z každého nákupu navíc dostanete 2 % zpět, přičemž maximálně můžete získat 3 000 Kč měsíčně. Firemní účet je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Banka nabízí také platební řešení, konkrétně platební terminály, které zajistí vyšší objem tržeb v průměru až o 20 %. Součástí řešení je bezplatný portál pro správu karet. Klient může požádat o platební terminál na 6 měsíců zdarma.

Poznámka

TIP: ČSOB má ve své nabídce běžných účtů: Plus Konto, Premium Konto, Účet pro děti, Účet pro seniory a Studentské konto.

Sazebník poplatků Firemní účet

Vedení Firemního účtu Online je zdarma včetně dvou bezkontaktních platebních karet a výběrů z bankomatů ČSOB. Součástí účtu jsou příchozí, odchozí, okamžité a SEPA platby, ale pouze omezený počet 50 ks.

Jaké jsou další poplatky u tohoto účtu?

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
  • 2x Bezkontaktní platební karta MasterCard Business: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů ČSOB: 0 Kč / 5 Kč (v SR nebo ve skupině KBC)
  • Výběry z bankomatů ostatních bank: 50 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
  • Elektronické výpisy: 0 Kč
  • Zaslání výpisu poštou měsíčně: 50 Kč

Do aktuálního ceníku ČSOB můžete nahlédnout na stránkách csob.cz.

Jak založit Firemní účet Online u ČSOB?

Sjednání Firemního účtu je možné online. Ke sjednání je potřeba pouze občanka a řidičský průkaz nebo pas. Účet je určen pro firemní klienty (právnické osoby). Pro fyzické osoby podnikatele je určen Podnikatelský účet online pro firmy.

Máte-li dva doklady totožnosti, účet u jakékoliv banky a chytrý telefon, lze žádost dokončit kompletně online. Pokud nemáte ještě účet u žádné banky nebo nevlastníte druhý doklad totožnosti, smlouvu bude třeba podepsat s kurýrem.

Firemní účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v elektronickém bankovnictví ČSOB nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách csob.cz, stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo.

Další možnosti přihlášení jsou prostřednictvím ČSOB Smart klíče nebo ČSOB Identitou, která slouží k ověření vaší totožnosti v online světě. Funguje jako elektronická občanka, se kterou se můžete na internetu bezpečně prokázat. S ČSOB Identitou se přihlásíte do mobilního a internetového bankovnictví ČSOB a také do portálu státní správy (Portál občana, Mojedane.cz atd.).

S Firemním účtem ČSOB si můžete aktivovat Virtuální pobočku, která umožňuje zabezpečenou komunikaci mezi vámi a bankou. Navíc umožňuje plně elektronické podepisování smluv, snadné zřízení produktů a služeb, jednoduché nastavování stávajících produktů, dokumenty k dispozici online v archivu i online správu uživatelů a jejich oprávnění.

Další produkty od ČSOB

Pro koho je Firemní účet vhodný?

Firemní účet Online od ČSOB je první účet pro firmy v České republice, který lze sjednat kompletně online. Účet lze obsluhovat prostřednictvím mobilní aplikace a internetového bankovnictví. Jeho sjednání i vedení je zdarma.

Nevýhodou je omezený počet elektronických transakcí zdarma, výhodou naopak výběry z bankomatů ČSOB a dvě platební karty MasterCard Business Standard v ceně. Banka si také účtuje poplatek 20 Kč za každý servisní úkon na pobočce. Určitě se jedná o firemní konto se zajímavými možnostmi (platební terminál, virtuální pobočka), banka by si však mohla odpustit některé poplatky.

Hodnocení Finex.cz

Firemní účet kompletně sjednaný online

ČSOB Firemní konto Online je první firemní účet v ČR, který lze sjednat kompletně online. V rámci konta získá klient zdarma základní balíček bankovních transakcí, dvě platební karty MasterCard Business Standard, výběry z bankomatů ČSOB a vklady prostřednictvím vkladomatů. Banka má široký počet poboček i bankomatů a je svým klientům schopna nabídnout i platební řešení nebo možnost firemní účet ovládat prostřednictvím tzv. Virtuální pobočky. Za nevýhodu spatřujeme omezený počet transakcí zdarma, zpoplatněné servisní úkony a další zbytečné poplatky, kterými ČSOB disponuje.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Firemní účet Online

Obecné informace o produktu
Jméno produktuOnline firemní účet
PoskytovatelČSOB
Typ účtu Firemní účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proFirmy
Sjednání online
Minimální vklad 1 000 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNejsou
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč / 50 Kč
Výběr z vlastního bankomatu 0 Kč / 5 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ50 Kč
Výběr z bankomatu EU 50 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč / 30 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis 150 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z převáděné částky
Zahraniční platba příchozí 1 % z převáděné částky
Odchozí SEPA platba 0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard Business
Platební karta k účtuMasterCard Business Standard
Poplatek za kartu 0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 45 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba 0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Smart klíč / SMS kód / ČSOB Identita
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu5 000 000 Kč
Další informace
Parametry termínovaného vkladu
Bonus k účtu
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csob.cz/portal/firmy/poplatky-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/firmy/poplatky-a-sazby
Ohodnoťte produkt Online firemní účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat