Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Která česká banka je podle odborného hodnocení nejlepší?

Finparáda.cz zveřejnila výsledky 13. ročníku soutěže o nejlepší finanční produkty roku 2023. Zjistěte, které banky a instituce se umístily na předních příčkách!

Publikováno
Která česká banka je podle odborného hodnocení nejlepší?
Zdroj: Depositphotos.com

V nedávné době se konal 13. ročník soutěže Finanční produkt roku, kterou pořádá společnost Scott & Rose. Výsledky soutěže za rok 2023 společnost zveřejnila na svém webu Finparáda.cz.

Tato každoroční akce hodnotí kvalitu finančních produktů v různých kategoriích, včetně bankovnictví, spoření, pojištění, hypoték a dalších. Klíčové je, že hodnocení se provádí v průběhu celého roku.

Cílem soutěže je hodnotit celoroční kvalitu nabídek bank a finančních institucí, nikoliv pouze krátkodobá vylepšení.

Kritéria výběru jsou přísná a hodnotí se celý rok

Michal Mošnička, ředitel společnosti Scott & Rose, zdůraznil přísnost a nezávislost soutěže a vyzdvihl rozsáhlý sběr datových položek zpracovávaných v průběhu celého roku.

“Metodika soutěže pro výpočet žebříčku je transparentní a stabilní, kritéria jsou zveřejněna na každé stránce žebříčku. Na rozdíl od jiných soutěží vítězové vznikají automaticky na základě celoročního sledování a vyhodnocování mnoha kritérií vztahujících se k jednotlivým typům produktů,” uvádí Mošnička.

Například úrokové sazby spořicích účtů posuzuje Finparáda z dlouhodobého hlediska. Spořicí účty, které byly vyhodnoceny jako nejlepší, poskytovaly atraktivní výnosy z uložených prostředků po celou dobu minulého roku, a nejen v krátkém období před jeho skončením.

Podívejme se na některé vítězné pozice v jednotlivých kategoriích:

Kategorie bankovních účtů a účtů pro podnikatele:

Kategorie spořicích účtů:

Kategorie stavebního spoření:

Kategorie termínovaných vkladů

Kategorie doplňkových penzijních spoření

  • V doplňkovém penzijním spoření se do čela dostala Česká spořitelna penzijní společnost (1. místo), za kterou následovaly Generali penzijní společnost (2. místo) a Conseq penzijní společnost (3. místo). V hlasování veřejnosti zvítězila Allianz penzijní společnost.

Kategorie spotřebitelských neúčelových úvěrů:

Kategorie pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr

  • V kategorii pojištění schopnosti splácet spotřebitelské úvěry zvítězila BNP Paribas Cardif Pojišťovna – Pojištění schopnosti splácet půjčku Moneta Money Bank (1. místo), dále se umístila BNP Paribas Cardif Pojišťovna – Pojištění schopnosti splácet půjčku Air Bank (2. místo) a za ní hned Kooperativa pojišťovna – Pojištění schopnosti splácet půjčku České spořitelny (3. místo).

Kategorie hypoték

  • V kategorii hypoték zvítězila Pružná hypotéka Moneta Money Bank (1. místo), první trojici doplnily Hypotéka účelová UniCredit Bank (2. místo) a Hypotéka České spořitelny (3. místo). V hlasování veřejnosti vyhrála Fio hypotéka Fio banky.

Další neméně významní vítězové v oblasti pojištění a investování

Oceňovány byly i další kategorie, jako například oblast životního pojištění, kde první místo získala nabídka Allianz pojišťovny Allianz Život. V kategorii cestovního pojištění vedla Direct pojišťovna.

V oblasti pojištění schopnosti splácet hypotéku zvítězila Kooperativa. V pojištění vozidel získala podporu veřejnosti pojišťovna Pillow.

Nejlepším podílovým fondem se stal Allianz Global Investors – Allianz Global Artificial Intelligence. Scott & Rose hodnotí pouze fondy nabízené bankami a pojišťovnami působícími na českém trhu. V hlasování veřejnosti v této kategorii zvítězil fond Top Stocks CZ od společnosti Erste Asset Management.

U investičního zlata vedly Zlaté mince – Numismatika, následované Zlaťáky.cz a Českou spořitelnou. Zvláštní ocenění “Cena Finparády” získala Partners Banka za získání licence České národní banky (ČNB).

Česká spořitelna získala v roce 2023 nejvíce hodnocení

Produktovou společností roku se stala Česká spořitelna s 20 body, následovaná Monetou Money Bank se 14 body a Allianz s 12 body. Titul získává finanční společnost s nejvíce hodnocenými produkty v jednotlivých kategoriích soutěže Finanční produkt roku, Cena Finparády a Cena veřejnosti.

Finančnímu prostředí v České republice se zjevně daří a spotřebitelé mohou využívat řadu kvalitních produktů a služeb. Výsledky letošního ročníku soutěže odrážejí snahu bank o inovaci a neustálé zlepšování svých nabídek.

Líbil se vám tento článek?
18
10

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎