Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
ney sporitelni druzstvo logo
NEY Spořitelní družstvo termínovaný vklad
ney sporitelni druzstvo logo
NEY termínovaný vklad
ney sporitelni druzstvo logo

NEY Spořitelní družstvo termínovaný vkladRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
ney sporitelni druzstvo logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
85 %

Termínovaný vklad se zajímavým úrokem

Termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva nabízí celkem zajímavou úrokovou sazbu. Nejlepší úrok získáte při době uložení na 6 měsíců. Nevýhodou však je vysoký minimální vklad a podmínka složení členského vkladu. Termínovaný vklad od NEY je vhodný pro ty, kdo chtějí své finance ochránit před inflací a plánují je uložit i na delší dobu.

ney sporitelni druzstvo logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
85 %

Základní informace o NEY termínovaný vklad

Maximální úrok 5,00 % p.a.
Minimální vklad 20 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 1 500 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

Pokud máte volné finanční prostředky a chcete, aby se vám zhodnocovaly úrokovou sazbou vyšší než na spořicím účtu, nabízí se termínovaný vklad. Vyhnete se tak navíc investičnímu riziku.

NEY Spořitelní družstvo má v nabídce termínovaný vklad s fixní úrokovou sazbou po celou dobu trvání vkladu. Maximální úrokovou sazbu 5,00 % p.a. získáte u vkladů na 6 měsíců.

Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR. Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr vkladu. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou minimální vklad ve výši 20 000 Kč a dále je nutné složit členský vklad v součtu 1/10 výše vkladu.

Poznámka

U NEY Spořitelního družstva si můžete (ale nemusíte) k termínovanému vkladu sjednat také spořicí účet, který nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 4,80 % p.a.

Recenze NEY Spořitelního družstva

Nevíte, co od NEY Spořitelního družstva čekat? Co na spořitelnu, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

NEY Spořitelní družstvo se považuje za tradiční českou finanční instituci. Bylo založeno v roce 1999 pod názvem Spořitelní a úvěrní družstvo Royal Savings and Loans. Družstvo prošlo mnohými změnami a v roce 2017 došlo ke zlomovému bodu, kdy se přejmenovalo na současné NEY Spořitelní družstvo. Nyní nadále pokračuje v tradici družstevních záložen.

Družstvo rozšířilo svou nabídku finančních produktů například o Americkou hypotéku, termínovaný vklad nebo také podřízený vklad. Právě za termínovaný vklad je několikrát oceňované. Získalo například ocenění Nejvýhodnější termínovaný vklad od společnosti Banky.cz (1. místo 2015, 2016) nebo ocenění od Finparada.cz Nejlepší finanční produkt také za svůj termínovaný vklad (1. místo 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020).

NEY Spořitelní družstvo má pobočku v Praze, Brně a v Havlíčkově Brodě. Bankomaty a vkladomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o NEY Spořitelním družstvu a jeho produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na termínovaném vkladu

Vklady jsou úročeny podle doby jejich trvání a úroková sazba je po celé období fixní. NEY Spořitelní družstvo nabízí možnost uložení vkladů na: 6 měsíců nebo 1, 2, 3, 4, 5, 7 nebo 10 let. Termínovaný vklad NEY je veden pouze v českých korunách.

Maximální úrokovou sazbu 5,00 % p.a. získáte u vkladů na 6 měsíců. Banka umožňuje přípis úroků na konci vkladu, přičemž v takovém případě je úroková sazba o něco vyšší. Druhou možností je přípis úroků měsíčně.

  • Úrok pro termínovaný vklad na 6 měsíců: 5,00 % p.a. *
  • Úrok pro termínovaný vklad na 12 měsíců: 4,50 % p.a. *

*Úroková sazba v případě přípisů úroků na konci vkladu.

Nevýhodou je však vysoký minimální vklad, který činí 20 000 Kč.

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za zřízení a vedení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také elektronický výpis. Výpis zaslaný poštou je naopak zpoplatněn 100 Kč.

Termínovaný vklad se úročí během sjednané doby a nelze jej v tu dobu vybrat (přišli byste o zhodnocení). Předčasné ukončení vkladu je možné, ale zaplatíte poplatek za předčasný výběr.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 100 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 1 500 Kč

Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu.

Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

Poznámka

Pro příklad, sjednáte-li si termínovaný vklad ve výši 100 000 Kč a budete chtít, aby se celý tento vklad úročil, musíte ještě vložit 1/10 tj. 10 000 Kč (a to formou základního + dalšího vkladu).

Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Po ukončení trvání termínovaného vkladu dojde k vypořádání členského vkladu.

Do aktuálního ceníku NEY Spořitelního družstva můžete nahlédnout na stránkách ney.cz.

Založení a přehled o vkladu

Termínovaný vklad NEY si můžete sjednat online nebo na pobočce. Podmínkou je stát se členem družstva a složit základní členský vklad + další členský vklad tak, abyste v rámci členských vkladů dosáhli 1/10 z výše finančních prostředků vložených na termínovaný vklad.

Převody na termínovaný vklad lze provádět z jakéhokoliv účtu vedeného u NEY Spořitelního družstva nebo u kterékoliv banky v ČR.

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví ib.ney.cz. K přihlášení do internetbankingu u Ney stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Jak termínovaný vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

Na termínovaný vklad si jednorázově uložíte peníze na předem danou dobu a po tuto dobu zůstává výše vkladu stejná. Získané úroky si můžete automaticky převést na váš běžný účet NEY Spořitelního družstva.

Vklad lze na libovolnou dobu prodloužit, ale ne automaticky. Klientům NEY chodí emailem/prostřednictvím internetového bankovnictví nabídka obnovy přes internetové stránky.

Úrokovou sazbu máte stejnou po celou dobu vkladu. Pokud vklad po uplynutí lhůty neplánujete vybrat, můžete si jej prodloužit, aby se peníze zhodnocovaly dále.

Poznámka

Pokud by vás zajímalo, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, přečtěte si náš článek.

Další produkty od NEY Spořitelního družstva

Pro koho je vhodný termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva?

Termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva nabízí zajímavé úročení vkladů, zejména při době uložení na 6 měsíců. Vklad je vhodný pro klienty, kteří chtějí alespoň částečně ochránit své volné finanční prostředky před inflací a nevadí jim, že po předem stanovenou dobu nemohou peníze vybrat (zaplatili by poplatek za předčasný výběr).

NEY Spořitelní družstvo nabízí pevně danou garantovanou úrokovou sazbu. Vklady jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Sjednání i vedení vkladu je zdarma, nabízí se i možnost online založení.

Nevýhodou je podmínka vysokého minimálního vkladu 20 000 Kč a nutnost složit základní členský vklad + další členský vklad celkem v součtu 1/10 výše vkladu.

Pokud chcete své finance zhodnotit ještě více, vyzkoušejte například investování.

Nezaujal vás termínovaný vklad od NEY? Podívejte se například na termínovaný vklad J&T COMBI od J&T Banky, který kombinuje termínované vklady s investicí do podílových fondů.

Přehled poplatků a parametrů pro termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva

Obecné informace o produktu
Jméno produktuNEY termínovaný vklad
PoskytovatelNEY Spořitelní družstvo
Typ účtu Termínovaný vklad
Měna účtuCZK
Sjednání online
Minimální vklad 20 000 Kč
Maximální úrok 5,00 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 1 500 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Fyzický bankovní výpis100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autorizační kód
Úrokové sazby dle trvání vkladu
1 měsícNeposkytuje.
3 měsíceNeposkytuje.
6 měsíců 5,00 % p.a.
12 měsíců 4,50 % p.a.
2 roky 4,00 % p.a.
3 roky 3,00 % p.a.
4 roky 3,00 % p.a.
5 let 3,10 % p.a.
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů na6 měsíců
Typ úrokové míryFixní
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokZaložení termínovaného vkladu na 6 měsíců.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úroků Při splatnosti vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Sazebník poplatkůhttps://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Ohodnoťte produkt NEY termínovaný vklad
12
4

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat