Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
ney sporitelni druzstvo logo
NEY Spořitelní družstvo spořicí účet
ney sporitelni druzstvo logo
NEY spořicí účet
ney sporitelni druzstvo logo

NEY Spořitelní družstvo spořicí účetRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
ney sporitelni druzstvo logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
75 %

Spořicí účet s nejvyšším úrokem na českém trhu

Spořicí účet NEY nabízí zajímavé zhodnocení naspořených peněz. Dokonce poskytuje nejvyšší úrokovou sazbu v oblasti spořicích účtů na českém trhu. Abyste však vůbec mohli spořicí účet u NEY vést, musíte splnit poměrně velké množství náročných podmínek. Otázkou pak zůstává, zda se vyplatí takto úročený spořicí účet sjednávat, obzvlášť vezmeme-li v potaz, že úrok, který NEY nabízí, stejně v současné době nepokryje ani inflaci. Tento spořicí účet tak můžete použít ke krátkodobému zhodnocení financí, nebo chcete-li si odložit peníze bokem, a zároveň si je nechat alespoň částečně zhodnocovat.

ney sporitelni druzstvo logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
75 %

Základní informace o NEY spořicí účet

Běžný úrok 4,80 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,80 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

NEY Spořitelní družstvo má ve své nabídce spořicí účet s maximální úrokovou sazbou 4,80 % p.a. Podmínkou vedení spoření je paralelně vést u této banky také běžný účet, protože na spořicí účet lze peníze převádět pouze z běžného účtu NEY a opačně.

Spořicí účet si lze sjednat na pobočce nebo online, podmínkou je členství v družstvu a minimální věk 18 let. Výše minimálního vkladu činí 20 000 Kč, což je u spořicího účtu poměrně vysoká částka. Vklady jsou pojištěné do výše 100 000 EUR.

Účet je veden pouze v českých korunách. Peníze lze ze spořicího účtu získat po uplynutí měsíční výpovědní lhůty.

Recenze NEY Spořitelního družstva

Nevíte, co od NEY Spořitelního družstva čekat? Co na spořitelnu, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

NEY Spořitelní družstvo se považuje za tradiční českou finanční instituci. Bylo založeno v roce 1999 pod názvem Spořitelní a úvěrní družstvo Royal Savings and Loans. Družstvo prošlo mnohými změnami a v roce 2017 došlo ke zlomovému bodu, kdy se přejmenovalo na současné NEY Spořitelní družstvo. Nyní nadále pokračuje v tradici družstevních záložen.

Družstvo rozšířilo svou nabídku finančních produktů například o Americkou hypotéku, termínovaný vklad nebo také podřízený vklad. Právě za termínovaný vklad je několikrát oceňované. Získalo například ocenění Nejvýhodnější termínovaný vklad od společnosti Banky.cz (1. místo 2015, 2016) nebo ocenění od Finparada.cz Nejlepší finanční produkt také za svůj termínovaný vklad (1. místo 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020).

NEY Spořitelní družstvo má pobočku v Praze, Brně a v Havlíčkově Brodě. Bankomaty a vkladomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o NEY Spořitelním družstvu a jeho produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může spořicí účet od NEY Spořitelního družstva nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Spořicí účet od NEY Spořitelního družstva nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 4,80 % p.a. Minimální vklad činí 20 000 Kč.

Úroky se připisují měsíčně, a to na běžný účet vedený u NEY, kde je můžete ihned využívat. I z toho důvodu je podmínkou vést souběžně se spořicím účtem u NEY také běžný účet.

Úroková sazba není garantovaná a může se v průběhu vkladu měnit, družstvo si však zakládá na tom, aby poskytovalo nejvyšší úrokové sazby v České republice.

Vklady můžete získat po uplynutí výpovědní lhůty jeden měsíc. Pokud tedy výpověď podáte například 1. března, peníze se vám ze spořicího účtu na běžný převedou 1. dubna.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Za založení ani vedení spořicího účtu u NEY Spořitelního družstva poplatky neplatíte. Zdarma jsou vklady na účet i výběry ze spořicího účtu (samozřejmě po uplynutí výpovědní lhůty). Předčasný výběr vkladu před uplynutím výpovědní lhůty není možný.

Abyste si mohli založit spořicí účet NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč. To ale není vše, po dobu spoření si musíte zvýšit členský vklad na 1/10 z výše peněžních prostředků na spořicím účtu.

Pro příklad, pokud si na spořicí účet převedete vklad ve výši 100 000 Kč, musíte současně vložit 1/10 kapitálu družstva, to je 10 000 Kč. Tyto členské vklady nepodléhají úročení a po zrušení spořicího účtu jsou na základě podmínek družstva vyplacené.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: Nelze.

Do aktuálního ceníku NEY Spořitelního družstva můžete nahlédnout na stránkách ney.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Pokud jste členem družstva, spoření lze založit online. Pokud ne, budete muset na pobočku nebo se poraďte s bankéřem po telefonu. Pro vedení spořicího účtu je podmínkou mít u NEY Spořitelního družstva běžný účet a dosáhnout minimálně věku 18 let.

Jak jsme již zmínili výše, je nutné být členem družstva a složit základní členský vklad + další členský vklad tak, abyste v rámci členských vkladů dosáhli 1/10 z výše vašich finančních prostředků na spořicím účtu.

Vklad si lze také postupně navyšovat, a to za podmínky splnění pravidla vložení členského vkladu 1/10. Zůstatek na spoření můžete i postupně snižovat, a to opět v rámci splnění podmínek výpovědní doby.

Veškeré převody na spořicí účet NEY lze provádět pouze z běžného účtu NEY, stejně tak své úspory můžete převést pouze na běžný účet NEY (odtud si je pak samozřejmě můžete převést na jakýkoliv externí účet).

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví ib.ney.cz. K přihlášení do internetbankingu u Ney stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Další produkty od NEY Spořitelního družstva

Pro koho je spořicí účet NEY vhodný?

Spořicí účet NEY je vhodný pro krátkodobé zhodnocení finančních prostředků. Jeho výhodou je zajímavá úroková sazba, aktuálně nejvyšší na českém trhu.

Účet má však zbytečně náročné podmínky. První z nich je nutnost vedení běžného účtu u NEY a možnost přeposílat finance na spořicí účet nebo z něj pouze prostřednictvím tohoto běžného účtu.

Tato podmínka je ještě relativně akceptovatelná, ale další z mnoha podmínek je vysoký minimální vklad 20 000 Kč a nutnost složit členské vklady ve výši 1/10 finančních prostředků na spořicím účtu. Poslední z podmínek je měsíční výpovědní lhůta, která připomíná termínovaný vklad.

Výhodou je, že spořicí účet jinak neobnáší žádné poplatky a je možné si jej sjednat online (pokud jste klientem družstva) nebo na pobočce.

Pokud chcete své finance zhodnotit zajímavějším úrokem, vyzkoušejte spíše investování.

Přehled poplatků a parametrů pro Spořicí účet NEY

Obecné informace o produktu
Jméno produktuNEY spořicí účet
PoskytovatelNEY Spořitelní družstvo
Typ účtu Spořicí účty
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autorizační kód
Další informace
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad20 000 Kč
Běžný úrok 4,80 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 4,80 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky Nelze.
Podmínka pro úrokŽádná podmínka není.
VkladyÚroková sazba 4,80 % p.a. je platná pro celý zůstatek.
Maximální výše spořeníBez omezení.
Připisování úroků Měsíčně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Sazebník poplatkůhttps://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Ohodnoťte produkt NEY spořicí účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat