Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky
airbank-logo
Air Bank spořicí účet
airbank-logo

Air Bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Air Bank spořicí účet

Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

AKCE: Air Bank vrací peníze z online nákupů při platbě kartou u vybraných obchodníků. Můžete získat zpět až 1 000 Kč.

Spořící účet u AirBank je jednou z možností, jak odkládat peníze na horší časy. Spořící účet v základu banka neúročí, takže jeho založení má smysl pouze v případě, že jste klientem AirBank a využíváte platební kartu. Jakmile uskutečníte 5× v měsíci platbu kartou, příští měsíc bude váš zůstatek do výše 250 tisíc úročen sazbou 5 % p.a.

Výhody spořícího účtu u AirBank spatřujeme ve skutečnosti, že je možné rozčlenit uvnitř účtu účely spoření do takzvaných obálek a označit štítky jednotlivá spoření. Zároveň se spořicí účet snadno obsluhuje, internetové bankovnictví i aplikace na mobilním telefonu jsou přehledné, peníze máte okamžitě k dispozici.

Poznámka

TIP: K založení spořicího účtu od Air Bank sice není nutné mít otevřený běžný účet Air Bank, ale pokud nebudete platit kartou, nezískáte bonusovou úrokovou sazbu a vaše finance na spořicím účtu se budou úročit 0. Podívejte se na naši recenzi běžného účtu Air Bank.

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby. Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 33.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může spořicí účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Spořicí účet Air Bank a úroky

Spořicí účet Air Bank si získává uživatele spíše přívětivým a jednoduchým prostředím internetbankingu než nabízenou úrokovou sazbou. V základní nabídce se zůstatky do 250 tisíc, nad 250 tisíc a nad milión ročně úročí čistou 0. Zde tedy postrádáme jednu ze základních funkcí spořicího účtu, který by měl peníze úročit alespoň o něco málo více než běžný bankovní účet.

Jakmile platíte kartou v měsíci alespoň 5×, příští měsíc se vám peníze začnou úročit sazbou 5 % p.a. (do zůstatku 250 tisíc korun). Nad 250 000 Kč do 500 000 Kč se vložené peníze úročí 4 % p.a. Úroky jsou vám připsány příští měsíc, první den v měsíci. Každý měsíc je třeba splnit podmínku pěti plateb kartou.

U cizoměnového eurového a dolarového účtu není potřeba splnit podmínku plateb kartou, ty se “úročí” automaticky, ale pouze mizivou sazbou 0,1 % p.a.

Úrokové sazby Air Bank:

 • Spořicí účet s bonusovou sazbou a zůstatkem do 250 tis. Kč se úročí 5 % p.a.
 • Spořicí účet s bonusovou sazbou a zůstatkem od 250 tis. Kč do 500 tis. Kč se úročí 4 % p.a.
 • Spořicí účet s bonusovou sazbou a zůstatkem od 500 tis. Kč do 1 mil. Kč se úročí 0,1 % p.a.
 • Spořicí účet v EUR 0,1 % p.a.
 • Spořicí účet v USD 0,1 % p.a.

Z uvedeného vyplývá, že namísto spořícího účtu je vhodné u AirBank využívat spíše jiné typy spoření. AirBank nabízí Zonky rentiér, investiční platformu Portu, podílové fondy a doplňkové penzijní spoření.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků u spořícího účtu AirBank

Založení spořícího účtu je zcela zdarma, zdarma je i vedení účtu a veškeré příchozí a odchozí platby. Zdarma je i založení spořícího účtu v cizí měně (EUR, USD).

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Air Bank můžete nahlédnout na stránkách airbank.cz.

Založení spořicího účtu Air Bank

Spořicí účet Air Bank si založíte online v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Spořicí účet si můžete založit i v případě, že nemáte u Air Bank běžný účet. Z logiky bonusu ale vyplývá, že pokud u Air Bank nemáte běžný účet, asi nebudete využívat platební kartu. Nesplníte 5 plateb kartou měsíčně, váš účet se bude úročit výstavním úrokem 0 % p.a. a nemělo by vůbec smysl jej zakládat.

Zřízení spořícího účtu pro majitele běžných účtů je jednoduché, naprosto intuitivní je i obsluha mezi běžným a spořícím účtem, peníze převádíte tahem prstu.

Zdroj: Airbank.cz 
Jednoduchý online formulář na založení spořícího účtu Air Bank

Obálková metoda spoření

Úročení účtu bez bonusové sazby je nulové, přesto má spořicí účet několik výhod. Banka každý týden představuje pro klienty nové slevy a kupóny, které si můžete stáhnout v internetovém bankovnictví.

Zajímavá je možnost obálkové metody spoření. V rámci jednoho spořicího účtu si můžete vytvořit nejrůznější obálky (štítky s účelem spoření) a přehledně spořit na konkrétní nákup nebo účel. Takových obálek můžete mít až 10 s různými jmény.

Další produkty od Air Bank

Další varianty spoření u Air Bank

 • Zonky Rentiér – půjčujete peníze přes službu Zonky, každý měsíc můžete mít rentu z výnosů. Výnos může dosáhnout až 3 % ročně.
 • Platforma Portu – profesionálně sestavené investiční portfolio na míru, bez nutnosti obsluhy, to je Portu.
 • Podílové fondy – výběr z několika typů fondů dle výnosu a míry rizika, bez nutnosti obsluhy.
 • Doplňkové penzijní spořeníSpoření na penzi se státní podporou, s možností výběru po 60. roce života.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet, který odměňuje za placení kartou

Spořicí účet u Air Bank založíte online nebo na pobočce. Zřídit si jej můžete i v případě, kdy nemáte u Air Bank běžný účet. Spořicí účet není úročený, pokud neprovedete měsíčně alespoň 5 plateb platební kartou Air Bank. Pokud budete plnit pravidelně podmínku placení kartou, bude vám následující měsíc Air Bank úročit spořicí účet bonusovou sazbou 5 % p.a. (do zůstatku 250 tisíc Kč). Účty v EUR a účty v USD banka úročí vždy, úroková sazba je ovšem zanedbatelná (0,1 %). Příjemná je možnost rozložit peníze do různých obálek, podle účelu spoření, takových obálek můžete mít až 10, což je dostatečný počet. Alternativou ke spořicímu účtu jsou zajímavé investiční produkty, které nabízí vyšší úrok.

Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank spořicí účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank spořicí účet
PoskytovatelAir Bank
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, USD, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, Smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokStačí 5x měsíčně zaplatit kartou a klient získá bonusový úrok až 5 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč.
Další podmínkySpořicí EUR a USD účet se úročí 0,1 % p.a. bez nutnosti splnit podmínku a nehledě na výši vkladu.
Vklady Do 250 000 Kč 5 % p.a. 
Vklady Nad 250 000 Kč do 500 000 Kč 4 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Ohodnoťte produkt Air Bank spořicí účet
10
2

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat