Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
airbank-logo
Air Bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky
airbank-logo
Air Bank spořicí účet
airbank-logo

Air Bank spořicí účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 3. 2024 | Veronika Cvejnová
Promo akce
Air Bank nabízí úrok 6 % p.a. u vkladů nad 250 000 Kč. Stačí zaplatit 5x platební kartou.

Základní informace o Air Bank spořicí účet

Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 6 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

Spořící účet u Air Bank je jednou z možností, jak odkládat peníze na horší časy. Spořící účet v základu banka neúročí, takže jeho založení má smysl pouze v případě, že jste klientem banky a využíváte platební kartu. Jakmile uskutečníte 5× v měsíci platbu kartou, příští měsíc bude váš zůstatek do výše 250 tisíc úročen sazbou 4,25 % p.a.

Nově banka nabízí zajímavé úročení vkladů nad 250 000 Kč bez omezení maximální výše vkladu, a to sazbou 6 % p.a. Nabídka platí do 2. 5. 2024, podmínkou je aktivovat si ji v emailu (jste-li stávající klient) a splnit podmínku 5 plateb kartou. Novým klientům stačí sjednat si spořicí účet u Air Bank.

Poznámka

K založení spořicího účtu od Air Bank sice není nutné mít otevřený běžný účet Air Bank, ale pokud nebudete platit kartou, nezískáte bonusovou úrokovou sazbu a vaše finance na spořicím účtu se budou úročit 0. Podívejte se na naši recenzi běžného účtu Air Bank.

Recenze Air Bank

Nevíte, co od Air Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky. Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby.

Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 33.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může spořicí účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Spořicí účet Air Bank a úroky

Spořicí účet Air Bank si získává uživatele spíše přívětivým a jednoduchým prostředím internetbankingu než nabízenou úrokovou sazbou. V základní nabídce se zůstatky do 250 tisíc, nad 250 tisíc a nad milión ročně úročí čistou 0. Zde tedy postrádáme jednu ze základních funkcí spořicího účtu, který by měl peníze úročit alespoň o něco málo více než běžný bankovní účet.

Pokud si od ledna 2024 aktivujete spořicí účet s výhodnější sazbou a splníte podmínky 5 plateb kartou, získáte u vkladů nad 250 000 Kč akční úrokovou sazbu 6 % p.a. bez omezení maximální výše vkladů.

Jak získat úrok 6 % p.a.?

Stávajícím klientům banka rozesílá email s nabídkou speciálního úroku. Pokud si tuto nabídku klient aktivuje, získá na spořicím účtu úrok 6 % p.a. u částek nad 250 000 Kč. Podmínkou ale je uskutečnit 5x plateb kartou v předchozím měsíci. Zůstatek do 250 000 Kč je úročen 5 % p.a. ročně.

Noví klienti, kteří si založí účet během trvání akce, získají výhodný úrok bez podmínky 5 plateb kartou. Pro udržení zvýhodnění v dalších měsících je nutné podmínku splnit. Tato nabídka se nevztahuje na podnikatelské spořicí účty.

Úrokové sazby Air Bank

 • Zůstatek do 250 tisíc korun: 4,25 % p.a. (bonusová sazba platná při splnění podmínek: 5 % p.a.)
 • Zůstatek nad 250 tisíc korun: 3,25 % p.a. (bonusová sazba platná při splnění podmínek 6 % p.a.)
 • Zůstatek nad 1 milion korun: 0 % p.a.
 • Spořicí účet v EUR: 0,1 % p.a.
 • Spořicí účet v USD: 0,1 % p.a.

Úroky jsou vám připsány příští měsíc, první den v měsíci. U cizoměnového eurového a dolarového účtu není potřeba splnit podmínku plateb kartou, ty se “úročí” automaticky, ale pouze mizivou sazbou 0,1 % p.a.

AirBank dále nabízí další varianty zhodnocování peněz: Zonky rentiér, investiční platformu Portu, podílové fondy a doplňkové penzijní spoření.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spořícího účtu AirBank

Založení spořícího účtu je zcela zdarma, zdarma je i vedení účtu a veškeré příchozí a odchozí platby. Zdarma je i založení spořícího účtu v cizí měně (EUR, USD).

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Air Bank můžete nahlédnout na stránkách airbank.cz.

Založení spořicího účtu Air Bank

Spořicí účet Air Bank si založíte online v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Spořicí účet si můžete založit i v případě, že nemáte u Air Bank běžný účet. Z logiky bonusu ale vyplývá, že pokud u Air Bank nemáte běžný účet, asi nebudete využívat platební kartu. Nesplníte 5 plateb kartou měsíčně, váš účet se bude úročit výstavním úrokem 0 % p.a. a nemělo by vůbec smysl jej zakládat.

Zřízení spořícího účtu pro majitele běžných účtů je jednoduché, naprosto intuitivní je i obsluha mezi běžným a spořícím účtem, peníze převádíte tahem prstu.

Obálková metoda spoření

Úročení účtu bez bonusové sazby je nulové, přesto má spořicí účet několik výhod. Banka každý týden představuje pro klienty nové slevy a kupóny, které si můžete stáhnout v internetovém bankovnictví.

Zajímavá je možnost obálkové metody spoření. V rámci jednoho spořicího účtu si můžete vytvořit nejrůznější obálky (štítky s účelem spoření) a přehledně spořit na konkrétní nákup nebo účel. Takových obálek můžete mít až 10 s různými jmény.

Další produkty od Air Bank

Další varianty spoření u Air Bank

 • Zonky Rentiér – půjčujete peníze přes službu Zonky, každý měsíc můžete mít rentu z výnosů. Výnos může dosáhnout až 3 % ročně.
 • Platforma Portu – profesionálně sestavené investiční portfolio na míru, bez nutnosti obsluhy, to je Portu.
 • Podílové fondy – výběr z několika typů fondů dle výnosu a míry rizika, bez nutnosti obsluhy.
 • Doplňkové penzijní spořeníSpoření na penzi se státní podporou, s možností výběru po 60. roce života.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet, který odměňuje za placení kartou

Spořicí účet u Air Bank založíte online nebo na pobočce. Zřídit si jej můžete i v případě, kdy nemáte u Air Bank běžný účet. Spořicí účet není úročený, pokud neprovedete měsíčně alespoň 5 plateb platební kartou Air Bank. Pokud si aktivujete nabídku Air Bank a budete pravidelně plnit podmínku placení kartou, bude vám následující měsíc Air Bank úročit spořicí účet bonusovou sazbou 6 % p.a. bez omezení maximální výše vkladu. Účty v EUR a účty v USD banka úročí vždy, úroková sazba je ovšem zanedbatelná (0,1 %). Příjemná je možnost rozložit peníze do různých obálek, podle účelu spoření, takových obálek můžete mít až 10, což je dostatečný počet. Alternativou ke spořicímu účtu jsou zajímavé investiční produkty, které nabízí vyšší úrok.

Přehled poplatků a parametrů pro Air Bank spořicí účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuAir Bank spořicí účet
PoskytovatelAir Bank
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, USD, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, Smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 0 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 6 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokStačí si aktivovat nabídku Air Bank, 5x měsíčně zaplatit kartou a klient získá bonusový úrok 6 % p.a. u vkladů nad 250 000 Kč.
Další podmínkySpořicí EUR a USD účet se úročí 0,1 % p.a. bez nutnosti splnit podmínku a nehledě na výši vkladu.
Vklady Do 250 000 Kč 4,25 % p.a.
Vklady Nad 250 000 Kč 3,25 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik
Ohodnoťte produkt Air Bank spořicí účet
16
3

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat