Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Hledáte alespoň 7% dividendový výnos? Morgan Stanley doporučuje tyto 2 dividendové akcie k nákupu

Hledáte alespoň 7% dividendový výnos? Morgan Stanley doporučuje tyto 2 dividendové akcie k nákupu

Hledáte alespoň 7% dividendový výnos? Morgan Stanley doporučuje tyto 2 dividendové akcie k nákupu
Zdroj: depositphotos.com

Výhled na rok 2023 je smíšený – většina pozorovatelů trhu a ekonomů by řekla, že v první polovině roku je pravděpodobná recese, přičemž neshody se soustředí spíše na délku a hloubku poklesu než na jeho pravděpodobnost. V druhé polovině roku dojde pravděpodobně k oživení, což možná povede k tomu, že akciové trhy zakončí letošní rok přibližně tam, kde ho začaly.

Mike Wilson, hlavní akciový stratég společnosti Morgan Stanley, uvádí, že se jedná o konvenční názor: "Jak prodejní, tak nákupní strana se nyní shodují na názoru, že první pololetí bude náročné kvůli vysokému riziku mírné recese, po níž bude následovat oživení ve druhém pololetí."

Většina účastníků trhu tedy předpokládá, že "všichni jsou medvědí", a proto bude pokles cen v případě recese pravděpodobně také mírnýindex S&P 500 by se mohl propadnout někam do pásma 3 500-3 600 bodů. "Pokud by však recese investory svou hloubkou nebo délkou překvapila, mohl by se benchmark amerického akciového trhu propadnout až někam k 3 000 bodů," dodává Wilson.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Pokud má akciový stratég pravdu, pak by se investoři měli začít poohlížet po defenzivních akciích, které je ochrání, pokud se trhy výrazně posunou směrem dolů. Je to myšlenka, která nás přirozeně obrací k dividendovým akciím. Jedná se o tradičně defenzivní investice, které nabízejí stabilní výplaty hotovosti akcionářům, jež zaručují tok příjmů bez ohledu na to, zda trhy rostou nebo klesají.

Nejlepší dividendové akcie budou kombinovat vysokou pravidelnou výplatu se solidním potenciálem zhodnocení akcií, čímž investorům poskytnou to nejlepší z obou světů, pokud jde o návratnost investice.

Analytický tým Morgan Stanley našel dvě taková jména, která si zaslouží váš zájem. Nabízejí velmi zajímavý dividendový výnos a také potenciál růstu. Pojďme se tedy na tyto dvě dividendové akcie podívat blíže.

1. Energy Transfer LP (ET)

Vývoj ceny akcií Energy Transfer LP za posledních 5 let
Vývoj ceny akcií Energy Transfer LP za posledních 5 let
Zdroj: finance.yahoo.com

Začneme jednou z největších severoamerických společností v sektoru uhlovodíků, Energy Transfer. Tato společnost se může pochlubit impozantní sítí aktiv a energetické infrastruktury, která dohromady čítá přibližně 190 000 kilometrů potrubí. Je schopna přepravovat přibližně 30 % celkové produkce ropy a produktů ze zemního plynu v USA. Síť společnosti Energy Transfer se soustřeďuje v oblastech bohaté těžby uhlovodíků v Texasu, Oklahomě a Louisianě a rozvětvuje se k velkým jezerům na pomezí USA a Kanady, do Pensylvánie, do středo-atlantické oblasti a na Floridu.

Midstream, tedy přeprava ropných a plynových produktů z vrtů do terminálů, skladů a rafinerií, je ziskový byznys, který poskytuje silné peněžní toky, což Energy Transfer vykazuje. V posledním vykázaném čtvrtletí, 3. kvartále roku 2022, dosáhla společnost tržeb 22,9 miliardy dolarů – meziroční růst o 37 %. Kromě toho zisk Energy Transfer meziročně vzrostl o 371 milionů dolarů na 1,01 miliardy dolarů.

Volný peněžní tok společnosti, který je přímou podporou pro dividendu, dosáhl v témže období výše 1,58 miliardy dolarů, což je o 30 % než před rokem.

Pokud jde o dividendu, Energy Transfer ji naposledy vyplatila 21. listopadu loňského roku. Výplata ve výši 26 centů na akcii byla o 13 % vyšší než v předchozím čtvrtletí – jednalo se o čtvrté čtvrtletní zvýšení dividendy v řadě. Při ceně z konce ledna 2023 to představuje výnos přesahující 8 %. Tento výnos je více než čtyřnásobkem průměru mezi společnostmi kótovanými v indexu S&P.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

2. Western Midstream Partners (WES)

Vývoj ceny akcií Western Midstream Partners za posledních 5 let
Vývoj ceny akcií Western Midstream Partners za posledních 5 let
Zdroj: finance.yahoo.com

Další společností je Western Midstream Partners, opět důležitý hráč v americkém energetickém sektoru středního proudu. Western Midstream, jak už název napovídá, působí na západě USA, konkrétně v Texasu a v oblasti Skalistých hor. Společnost má významná aktiva v Delaware v Texasu v Novém Mexiku a v Coloradu. Dále působí ve Wyomingu, Montaně, Nebrasce a Oklahomě. Celkově se společnost může pochlubit 15 ropovody pro ropu a zkapalněný zemní plyn a 6 ropovody pro zemní plyn – celkem jde o téměř 25 000 km potrubí. Kromě toho má společnost 23 shromažďovacích systémů a 72 zpracovatelských a úpravárenských zařízení.

Ve třetím čtvrtletí loňského roku, což je poslední čtvrtletí, za které byly finanční výsledky oznámeny, vykázala společnost příjmy ve výši 837,6 milionu dolarů, což představuje 9,6% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Čistý zisk dosáhl za čtvrtletí 259,5 milionu dolarů (meziroční nárůst o 3,7 %). Peněžní prostředky z provozní činnosti byly vykázány ve výši 468,8 milionu dolarů, což představuje nepatrný meziroční pokles.

Zahrnovaly volný peněžní tok ve výši 330,4 milionu dolarů, který v meziročním srovnání klesl o 42 milionů dolarů.

Western Midstream však již třetí čtvrtletí v řadě zachovala dividendu ve výši 50 centů na akcii. Dividenda byla na tuto úroveň zvýšena v dubnu 2022, což znamenalo její navýšení z pandemického útlumu. Výplata 50 centů proběhla naposledy v listopadu 2022 a při ceně akcií na konci ledna 2023 přesahuje dividendový výnos lehce 7 % – 3,5násobek tržního průměru. Akcie Western Midstream rozhodně také stojí za další zkoumání investorů, zejména těch, kterým záleží na výnosu.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo