Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší spořicí účet září 2023: Nejvyšší úrok šplhá až k 7 %. Zjistěte, jaké spoření nabídne nejvíc!

Publikováno
Nejlepší spořicí účet září 2023: Nejvyšší úrok šplhá až k 7 %. Zjistěte, jaké spoření nabídne nejvíc!

Jaký spořicí účet se vám vyplatí v září? Můžeme očekávat změny v úrokových sazbách? Na posledním zasedání Bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 3. 8. 2023 bylo rozhodnuto, že úrokové sazby opět zůstanou na aktuální úrovni. Od června 2022 tak platí stejná dvoutýdenní repo sazba (7 %), diskontní sazba (6 %) a lombardní sazba (8 %).

Vzhledem k tomu, že není očekávána žádná výrazná změna úrokových sazeb v blízké době, můžeme se nadále těšit z poměrně atraktivního zhodnocení na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Některé spořicí účty nabízejí dokonce úročení více než 6 % p.a., další se pohybují okolo 5,5 % p.a.

Ačkoliv ani tyto úrokové sazby nedokážou konkurovat inflaci, jedná se o konzervativní způsob spoření, který alespoň částečně brání znehodnocení úspor. Zjistěte, které spořicí účty v září 2023 nabízejí největší zhodnocení!

Nejvýhodnější spořicí účty s úrokem šplhajícím k 7 % p.a.

Žádný spořicí účet aktuálně nenabízí úrok, který by se rovnal současné inflaci, na druhou stranu vám tento finanční nástroj nabídne bezpečné útočiště pro vaše úspory. Navíc, jako malý bonus, nabízí alespoň nějaké zhodnocení vašich peněz. Navíc se na trhu v posledních měsících objevily některé banky, které nabízejí spořicí účty s úroky blížící se až k 7 % p.a.

Od počátku roku 2023 se ukázalo jako nejvýhodnější Spoření bez limitů od VÚB banky. Tento účet nabízí úrok 6,15 % p.a., a to bez jakéhokoli omezení vkladu nebo bez fixace. Stejně atraktivní sazba je také na spořicích účtech pro děti. Spořicí účet Junior od Komerční banky nabízí úrok 6,50 % p.a. a Spořicí účet Richee Junior od Creditas nabízí úrok 5,60 % p.a.

nejlepsi-sporici-ucty

Aktuálně TOP 7 nejlepších spořicích účtů + 2 dětské spořicí účty

Od ledna je favoritem našeho srovnání spořicích účtů Spoření bez limitů od VÚB banky, které nabízí úrokovou sazbu 6,15 % p.a. bez podmínek a omezení výše vkladu. Avšak v únoru se Komerční bance podařilo tento nový spořicí produkt předběhnout s jejím spořicím účtem Junior. V našem srovnání tak stejně jako minule najdete dva spořicí účty pro děti se zajímavou úrokovou sazbou.

Komerční banka aktuálně nabízí marketingovou akci “Bonusová úroková sazba 2,5 % p.a. při sjednání doplňkového penzijního spoření.” Při splnění této podmínky tak lze na dětském spořicím kontu získat maximální úrok až 6,5 % p.a.

Navíc si ještě připravila bonus 500 Kč za založení MůjÚčet Junior nebo Spořicí účet Junior v období 15. 2. – 30. 9. 2023. Pokud na tento nově založený účet pošlete během 3 následujících měsíců 500 Kč, získáte navíc bonus 500 Kč.

Jaké spořicí účty tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Co přesně vám jednotlivá spoření mohou nabídnout, jak fungují a jaké jsou jejich podmínky? V našem srovnání se dozvíte více!

Spořicí účty srovnání

Produkt Bonusový úrok (max. sazba) Sjednání online
Logo Junior dětský spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 6,5 % p.a., Sjednání online
komercni-banka-logo
6,5 % p.a.
Logo VÚB banka spoření bez limitů
Bonusový úrok (max. sazba): 6,15 % p.a., Sjednání online
vub banka logo
6,15 % p.a.
Logo Max Banka spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 6,01 % p.a., Sjednání online
max banka logo
6,01 % p.a.
Logo START běžný účet
Bonusový úrok (max. sazba): 6,00 % p.a., Sjednání online
unicredit-logo
6,00 % p.a.
Logo ČSOB Duo Profit spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 6 % p.a.
banka csob logo
6 % p.a.
Logo NEY spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,75 % p.a., Sjednání online
ney sporitelni druzstvo logo
5,75 % p.a.
Logo Výhoda+ Dobrý klient spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,68 % p.a., Sjednání online
logo trinity bank
5,68 % p.a.
Logo Creditas Spořící účet+
Bonusový úrok (max. sazba): 5,60 % p.a., Sjednání online
creditas banka logo
5,60 % p.a.
Logo Richee Junior spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,60 % p.a., Sjednání online
creditas banka logo
5,60 % p.a.
Filtry
Řazení
Produkt
Bonusový úrok (max. sazba)
Sjednání online

Spořicí účet Junior Komerční Banka

Komerční banka má ve své nabídce spořicí účet Junior, který umožňuje spoření pro děti již od narození. Vedení účtu, vklady hotovosti a všechny příchozí elektronické úhrady měsíčně jsou zdarma.

Účet nyní nabízí maximální úrokovou sazbu 6,5 % p.a. u částek do 100 000 Kč. Tato sazba již zahrnuje úrokový bonus 2,5 % p.a., který získáte při splnění podmínky. Bonusový úrok je připisován pololetně, základní úrok čtvrtletně. Akce platí do 31. 12. 2023.

Spořící účet Junior je úročený základní úrokovou sazbou 4 % p.a. Bonus 2,5 % p.a. získáte za sjednání dětského Doplňkového penzijního spoření s měsíčním příspěvkem alespoň 500 Kč.

Nyní navíc banka nabízí ještě bonus 500 Kč za založení spořicího účtu nebo MůjÚčet Junior v době mezi 15. 2. 2023 – 30. 9. 2023. Abyste bonus získali, musíte na účet zaslat během 3 následujících měsíců alespoň 500 Kč.

Součástí spoření je 1 odchozí úhrada měsíčně zdarma, vklady hotovosti na přepážce a jeden elektronický měsíční výpis. Účet lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky. Konto naučí děti hospodařit s penězi již v raném věku. Bez úrokového bonusu je však zhodnocení nízké.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spoření bez limitů VÚB Banka

Všeobecná úvěrová banka (VÚB) je se svými 13 miliony klientů jednou z největších bankovních skupin v Evropě. Jedná se o druhou největší slovenskou banku, která není ale ani v Čechách neznámá. Má zde pobočku již od roku 1991 a působí především pro podnikatelskou klientelu. Povolení působit v České republice jako banka získala od ČNB v roce 1993.

Vraťme se ale k její novince Spoření bez limitů, které nabízí úrokovou sazbu 6,15 % p.a. bez omezení výše vkladu. Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Peníze nejsou na účtu nijak fixovány a klient je může použít, kdy potřebuje. Úroky jsou připisovány denně, nikoliv jednou měsíčně, což je také velkou výhodou tohoto spořicího účtu.

Nejedná se o český účet, nýbrž o účet založený na Slovensku. Banka má ale sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Pro občany ČR je produkt dostupný pouze online, pro Slováky též online nebo na pobočkách banky VÚB. Sjednání účtu je snadné, jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a číslo stávajícího účtu.

Vzhledem k tomu, že úroky podléhají zdanění 19% slovenskou daní, musí český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Potvrzení poté bance VÚB zašle prostřednictvím internetového bankovnictví. Tím potvrdí, že je daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhne se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Banka neumožňuje sjednání běžného účtu ani platební karty, zatím u ní mohou fyzické osoby tedy využívat pouze spořicí účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Max Banka (původní Expobank)

Max Banka se na českém trhu objevila v říjnu roku 2022, málokdo ale ví, že se přetransformovala z původní Expobank. Jejím cílem je stát se moderní online bankou pro retailové klienty a nabízet výhodné běžné účty, spořicí produkty a jednoduché online hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

Zatím se jí to celkem daří. Zaujala totiž hned na začátku svým spořicím účtem s původně bezkonkurenční úrokovou sazbou 6,01 % p.a. bez omezení výše vkladů a bez dalších podmínek. Peníze na spořicím účtu jsou kdykoliv k dispozici.

Spořicí účet je bez poplatků za zřízení, vedení i zrušení. Založit si jej můžete přímo v internetovém bankovnictví (podmínkou je sjednání běžného NEO účtu) nebo na pobočce. Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR.

Úroková sazba 6,01 % p.a. platí na celý zůstatek, a to bez podmínek.

Peníze se na účtu úročí na denní bázi a úrok se připisuje na konci každého kalendářního měsíce. Automatické převody mezi běžným a spořicím účtem jsou zdarma, stejně tak veškeré odchozí elektronické tuzemské platby i příchozí tuzemské platby jsou bez poplatků. Elektronický výpis je také zdarma, výpis zaslaný poštou vás vyjde na 50 Kč.

U banky si navíc můžete založit spořicí účet v cizí měně. Nabízí spoření v EUR či USD, úročení je ale velmi nízké (u EUR 0,75 % p.a. a USD 0 % p.a.). Vklady v cizí měně jsou 100 % pojištěny a účet lze snadno ovládat přes internetové bankovnictví.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Běžný účet START, OPEN a TOP UniCredit Bank

Málokterý běžný účet na českém bankovním trhu má spořicí funkci, a natož nabízí tak zajímavou úrokovou sazbu, jako běžné účty od UniCredit Bank. Všechny tři, jak START, OPEN a TOP se aktuálně pyšní akční úrokovou sazbou 6 % p.a. pro každého nového klienta.

Podmínkou pro získání této úrokové sazby je založit si účet START, OPEN nebo prémiový účet TOP od 1. 7. 2023. Všechny tyto “balíčky služeb” v sobě obsahují dva účty v korunách. První je určen na běžné platby a druhý na spoření.

Právě na druhém účtu budete mít druhý den po založení nastavenou úrokovou sazbu 6 % p.a. Sazba je platná pro částky do výše 2 000 000 Kč, prozatím pouze do 31. 10. 2023. Účet lze sjednat na pobočce UniCredit Bank nebo online.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet DuoProfit ČSOB

V nabídce ČSOB banky se nachází spořicí účet Duo Profit, který kombinuje spoření a investování nebo investování a termínovaný vklad. Maximální úroková sazba činí 6 % p.a. a je platná při kombinaci investování a termínovaného vkladu. Banka úrok na termínovaném vkladu garantuje na 6 měsíců. Stejnou částku, kterou investujete, můžete také úročit.

Spořicí účet s investováním pak nabízí úrok 4,5 % p.a. Peníze ze spoření máte kdykoliv k dispozici, peníze z investic obdržíte do několika dnů. Při předčasném výběru termínovaného vkladu zaplatíte poplatek.

Jak funguje Duo Profit se spořicím účtem?

U tohoto typu kombinujete spoření a investování. Své úspory rozdělíte na dvě hromádky, které dohromady čítají 60 000 Kč. Stejnou nebo větší hromádku investujete do fondů, druhou hromádku necháte na spořicím účtu. Pokud peníze potřebujete rychle zpět, ze spoření je máte do druhého dne, z investování do několika dnů.

Jak funguje Duo Profit s termínovaným vkladem?

V tomto případě budete kombinovat investování do podílových fondů a termínovaný vklad. Vaše úspory musí celkem čítat minimálně 10 000 Kč. Stejnou nebo vyšší částku investujete do fondů a druhá část je vložena na termínovaný vklad.

Minimální výše termínovaného vkladu musí činit 5 000 Kč. Pokud potřebujete peníze vybrat, získáte je druhý den, ale zaplatíte poplatek. U termínovaného vkladu je to 1 % z vybírané částky, minimálně 50 Kč.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet NEY spořitelní družstvo

NEY spořitelní družstvo se nachází se svým spořicím účtem až na šestém místě, a to se umísťovalo v minulém roce na prvních příčkách. Spořicí účet NEY nabízí úrok 5,75 % p.a. na celý zůstatek bez podmínek.

Tato spořitelna má však zbytečně náročné podmínky, pokud se chcete stát jejím klientem. Výpovědní lhůta je 1 měsíc, a až poté si můžete peníze vybrat. Předčasný výběr vkladu před uplynutím výpovědní doby není možný. U spořitelního družstva si můžete spořit pouze v českých korunách.

Dále je nutné splnit podmínku minimálního vkladu, který musí činit 20 000 Kč. K založení spořícího účtu NEY se musíte stát členem družstva a být plnoletý. Členství v družstvu pak přináší další podmínky, mezi které patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a po dobu spoření si musíte zvýšit členský vklad na 1/10 z výše peněžních prostředků na spořicím účtu.

Pro příklad, pokud si na spořicí účet převedete vklad ve výši 100 000 Kč, musíte současně vložit 1/10 kapitálu družstva, to je 10 000 Kč. Tyto členské vklady nepodléhají úročení a po zrušení spořicího účtu jsou na základě podmínek družstva vyplacené.

Úroky jsou vám připisovány na běžný účet každý měsíc, můžete je tedy využívat hned. Sjednání a vedení spořicího účtu je zdarma a vklady i úroky jsou na účtu ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Pokud jste členem družstva, spoření lze sjednat online. Pokud ne, budete muset na pobočku nebo se poraďte s bankéřem po telefonu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Výhoda+ Dobrý klient Trinity Bank

Trinity Bank nechtěla zaostávat za ostatními bankami, a vzhledem k tomu, že jejím cílem je poskytovat nadstandardní sazby, zvýšila svůj úrok na 5,68 % p.a. Jedná se o marketingovou akci Dobrý klient u spořicího účtu Výhoda+. Maximální úroková sazba činí 5,68 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč. Tato sazba je garantovaná do 31. 12. 2023. Částky nad 500 000 Kč jsou úročeny 4,08 % p.a.

Druhou možností je ještě varianta s fixací na 12 měsíců. V tomto případě lze získat úrok 5,58 % p.a. u vkladů do 400 000 Kč a nad 400 000 Kč sazbu 4,58 % p.a. Od 17. 2. 2023 ale již není možné zřídit účet Dobrý klient s fixací na 12 měsíců, pro klienty, kteří variantu s fixací již mají, se nic nemění.

Založení i vedení spoření je zdarma, navíc zde není podmínka vedení běžného účtu u Trinity nebo využívání jiných bankovních produktů. Příchozí platby a převody mezi účty u banky Trinity jsou zdarma.

Maximální úrokovou sazbu 5,68 % p.a. získáte u vkladů do 500 000 Kč. Vklady nad 500 000 Kč se úročí klasickou sazbou 4,08 % p.a.

Všechny vklady jsou ze zákona pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR. S penězi můžete nakládat dle svých potřeb a máte je kdykoliv k dispozici. Úroky se na váš spořicí účet připisují vždy poslední den v měsíci, připsané úroky za předešlý měsíc se nadále zhodnocují.

Spořicí účet si lze sjednat online, proces založení je jednoduchý a rychlý. V online formuláři vyplníte své osobní a kontaktní údaje, adresu a nahrajete fotku svého občanského průkazu. Veškeré podklady vám budou zaslány elektronicky. Založení je také možné na pobočce, kam si s sebou vezměte občanský průkaz.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet+ Banka Creditas

Banka Creditas spadla v našem žebříčku na osmé místo se svým Spořicím účtem+, který aktuálně nabízí úrokovou sazbu 5,60 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč. Vklady nad 500 000 Kč jsou úročeny sazbou 3,1 % p.a.

Výnosy z úroku se na účet připisují vždy na konci měsíce. Výše vkladů není nijak stanovena a není nutné ani spořit pravidelně. Kolik a kdy budete spořit je pouze na vás. Taktéž zde není žádná výpovědní lhůta. Ke svým penězům máte přístup kdykoliv.

Založení, vedení nebo zrušení spořicího účtu je zdarma. Není k němu dostupná platební karta a nelze nastavovat trvalé příkazy, platby SIPO apod.

V roce 2021 získal spořící účet od Creditas druhé místo v 19. ročníku v soutěži Zlatá koruna, která podobné soutěže vyhlašuje již od roku 2003.

Účet je vedený pouze v českých korunách. Jiné měny, včetně eura nebo dolarů, nejsou podporovány. Další podmínkou je využití pouze k osobním účelům. K podnikatelským účelům tento účet určený není. Každý klient má možnost mít u Creditas jen jeden spořicí účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Richee Junior Banka Creditas

V souvislosti s bankou Creditas se v našem srovnání nachází ještě spořicí účet Richee Junior, který je, jak již název napovídá, určen pro děti. Aktuálně se jedná o spořicí účet s druhou nejlepší úrokovou sazbou v kategorii dětských účtů.

Tento dětský spořicí účet nabízí úrokovou sazbu 5,60 % p.a. u vkladů do 350 000 Kč, přičemž vklady nad tuto hranici jsou úročeny sazbou 3,1 % p.a.

Založit jej můžete dítěti již od narození až do dovršení 18 let. Založení, vedení i zrušení účtu je zdarma, vklady v hotovosti na účet v korunách jsou zdarma do 500 000 Kč. Není nutné vkládat žádný minimální vklad. Naspořené peníze využije dítě na studia, domácnost, cestování nebo jiné své plány. Podmínkou není ani založení dětského běžného účtu.

Nad účtem mají kontrolu rodiče přes internetové bankovnictví nebo v aplikaci CREDITAS Banking. Na Richee Junior spoření může posílat peníze kdokoliv z rodiny i přátel. Peněžní prostředky pak náleží dítěti a s penězi i jako rodiče můžete nakládat pouze omezeně v rámci určitého sdíleného limitu na měsíc. Omezení platí pro děti a rodiče stejně.

Uložené finanční prostředky lze v celé výši vybrat až po dosažení 18 let. Pokud byste chtěli převést celou částku, která je vyšší než stanovený limit, může být nutné doložit souhlas soudu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka spořicích účtů na českém trhu, jak spořicí účty fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023.

Líbil se vám tento článek?
4
6

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎