Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
vub banka logo
VÚB banka spoření bez limitů
vub banka logo
VÚB banka spoření bez limitů
vub banka logo

VÚB banka spoření bez limitůRecenze, úroky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
4. 6. 2024
vub banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
65 %
Poslední aktualizace
4. 6. 2024

Spořicí účet s atraktivním úrokem

Spoření bez limitů od VÚB banky se objevilo na tuzemském trhu teprve před nedávnem, ale v podstatě ihned se vyšplhalo na první příčku ve srovnání spořicích účtů. Důvodem je atraktivní úroková sazba, díky které se banka okamžitě dostala před spořicí účty ostatních bank. Navzdory zajímavé úrokové sazbě má účet významnou nevýhodu, a tím je nechat si potvrdit daňový domicil v ČR, abyste se vyhnuli dvojímu zdanění. Další nevýhodou je to, že se jedná o zahraniční banku, která v ČR zatím nenabízí žádné jiné bankovní produkty fyzickým osobám. Naštěstí má ale sběrný účet v ČR a přeshraniční transakce jsou pro vás zdarma.

vub banka logo

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
65 %

Základní informace o VÚB banka spoření bez limitů

Běžný úrok 5,45 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,45 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ne

Slovenská VÚB banka přišla na český trh se spořicím účtem Spoření bez limitů s maximální úrokovou sazbou 5,45 % p.a. bez horního limitu a bez fixace.

Sjednání a vedení spořicího účtu je zdarma, jeho zřízení je možné online. Účet je však veden u slovenské banky, nejedná se tedy o český účet. Banka má ale v ČR sběrný účet, díky kterému nejsou účtovány klientům žádné přeshraniční poplatky za platby.

Peníze můžete použít kdykoliv potřebujete, což je pro spořicí účet typické. U banky si zatím nelze sjednat žádný jiný bankovní produkt pro retailovou klientelu. Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR.

Výhodou Spoření bez limitů je denní úročení vkladů. Oproti jiným spořicím účtům, kde se vklady úročí jednou měsíčně, je toto velká výhoda. Jste-li v plusu, každý den se vám úročí nová vyšší částka.

Recenze VÚB banka

VÚB banka, celým názvem Všeobecná úverová banka, a.s. je slovenská banka, která je také druhou největší bankou na Slovensku. Banka byla založena v roce 1990, a to vyčleněním z bývalé státní banky Československé. V roce 2001 ji koupila italská finanční skupina Intesa Sanpaolo.

Stala se tak součástí jedné z největších evropských finančních skupin, která se může pochlubit více než 13 000 000 klientů v Evropě a 1 200 000 klientů na Slovensku.

Na tuzemském bankovním trhu VÚB banka působí od roku 1991, kdy v Praze založila pobočku. Povolení působit v ČR jako banka získala od České národní banky v roce 1993.

VÚB banka působí v českém podnikatelském prostředí a nabízí firmám a podnikatelům výhodné firemní financování. Ke konci roku 2022 ale oslovila i retailovou klientelu, a to tím, že spustila svůj Spoření bez limitů s velmi zajímavým úrokem.

Zajímá vás, co všechno má VÚB banka ve své nabídce? Pak vám nesmí ujít naše podrobná recenze.

Co vše vám může Spoření bez limitů nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Spoření bez limitů od VÚB banky nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 5,45 % p.a., která není limitovaná horními limity, fixacemi ani dalšími podmínkami. Můžete si tedy vložit jakoukoliv částku, která se úročí danou úrokovou sazbou.

Potvrzení o daňovém domicilu

Pokud se chcete vyhnout dvojímu zdanění, musíte jako český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Úroky na tomto spořicím účtu totiž jinak podlehnou zdanění 19% slovenskou daní. Potvrzení o daňovém domicilu v ČR poté bance VÚB zašlete prostřednictvím internetového bankovnictví.

Tím potvrdíte, že jste daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhnete se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Peníze nejsou na účtu nijak fixovány, můžete je vybrat kdykoliv potřebujete. Výhodou je, že úspory se vám zhodnocují denně. Účet nelze vést v cizích měnách.

Poznámka

Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Banka má navíc sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Spoření není propojeno s běžným účtem, a nelze tak k němu získat platební kartu.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku VÚB banky můžete nahlédnout na stránkách vub.cz.

Založení a přehled o spořicím účtu

Spoření bez limitů si jednoduše založíte online na stránkách banky. V žádosti uvedete své kontaktní údaje, vyfotíte doklady totožnosti, potvrdíte osobní údaje a doplníte co je třeba.

Banka následně ověří vaši totožnost prostřednictvím ověřovací platby ve výši 1 Kč (která se vám vrátí). Poté podepíšete smluvní dokumentaci a po sjednání spořicího účtu vám přijde email s identifikačními údaji, postupy a SMS kódem, podle kterých se budete moct přihlásit do internetového bankovnictví. Následně vám již nic nebrání spoření a můžete provést první vklad.

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví Internet banking nebo Mobil banking. K přihlášení do Internetbankingu u VÚB stačí zadání vašeho identifikačního čísla a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Pro koho je spořicí účet vhodný?

Spoření bez limitů od VÚB banky se aktuálně nachází na první příčce ve srovnání spořicích účtů. Nabízí zajímavou maximální úrokovou sazbu 5,45 % p.a., aktuálně jednu z nejvyšších na českém trhu. Tento atraktivní úrok navíc není limitován horní hranicí vkladu, ani žádný dalšími podmínkami.

Spořicí účet je bez zbytečných poplatků za sjednání, vedení a tuzemské příchozí i odchozí transakce, a lze jej sjednat online. Nevýhodou pak je, že banka neposkytuje fyzickým osobám v ČR žádné další produkty a nelze si tak sjednat například běžný účet či platební kartu. Navíc, pokud se chcete vyhnout dvojitému zdanění, je nutné zažádat o potvrzení daňového domicilu.

Pokud chcete své finance zhodnotit ještě zajímavějším úrokem, vyzkoušejte spíše investování.

Pokud byste chtěli vyzkoušet jiný spořicí účet, podívejte se na spořicí účet od Max Banky, který nabízí také celkem zajímavou maximální úrokovou sazbu až 5,10 % p.a.

Přehled poplatků a parametrů pro Spoření bez limitů VÚB banka

Obecné informace o produktu
Jméno produktuVÚB banka spoření bez limitů
PoskytovatelVÚB banka
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Identifikační číslo + hesla / SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 5,45 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,45 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokŽádná podmínka není.
VkladyÚroková sazba 5,45 % p.a. je platná na celý zůstatek.
Maximální výše spořeníBez omezení.
Připisování úrokůDenně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.vub.cz/sporeni-bez-limitu/
Sazebník poplatkůhttps://www.vub.cz/informacni-servis/sazebnik-vop/
Ohodnoťte produkt VÚB banka spoření bez limitů
23
10

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš Šmíd

Formulář “daňový domicil”, který lze najít na stránkách VÚB není aktuální. FÚ v místě bydliště ho nechtěl přijmout pro neaktuálnost. Při podání domicilu se platí 100 Kč. Teď je potřeba podat nový podrobnější domicil.

Banka slibuje rychlé založení účtu, ale opomíjí zmínit (otázka je jestli záměrně) vedení účtu přímo na Slovensku a ne na její pobočce v Praze, přestože komunikace probíhá přes pobočku v Praze a peníze se posílají na český účet. Tuto věc zjistíte pouze v nezávislých článcích na internetu. Na dotaz, proč jednoznačně nezmiňují vedení účtu na Slovensku na svých webových stránkách, dočkáte se strohé odpovědi “informování o produktu považuje za dostatečné”. Založení účtu, vyřízení a zjištění všech náležitostí při vedení účtu v zahraničí rozhodně netrvá 10 minut.

Je jen škoda, že účet se nevede na pobočce v ČR, pak by rozhodně byl zajímavý.

Tomáš Šmíd

Jelikož se jedná o vyplacené úroky na Slovensku, je nutné zahrnout úroky do svého daňového přiznání v ČR.

Jaroslav Urban

Odkazy na “sazebník úrokových sazeb” a “sazebník poplatků” jsou prohozeny! Na stránce “úrokové sazby” není nic uvedeno, což není chyba článku, ale banky. Další chyba banky je, že “sazebník poplatků” je určen pro firemní účty a tedy nezná spořící účet “Spoření bez limitů”. V článku není zmíňena důležitá informace, že účet “Spoření bez limitů” nemá české číslo účtu, platby jsou realizovány přes český sběrný účet VÚB.

Ing. Patrik Kudláček

Jaroslave, děkujeme za doplnění.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat