Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
max banka logo
Max Banka běžný účet NEO – Recenze, poplatky, podmínky
max banka logo
NEO běžný účet
max banka logo

Max Banka běžný účet NEO – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 31. 8. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o NEO běžný účet

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

NEO účet od Max Banky je běžný účet s výhodami spořicího účtu. Zůstatek na účtu se úročí sazbou 4,61 % p.a. pro nové a stávající klienty. Úrok platí na celý zůstatek, a to bez podmínek a bez omezení.

Účet slouží jako plnohodnotný platební účet, lze na něm realizovat běžné platby, zahraniční platby i SEPA platby. Samozřejmostí je nastavení SIPO, inkasa či trvalých plateb.

Recenze Max Banka

Max Banka je česká banka, která patří do skupiny CREDITAS. Banka 4. října 2022 nahradila v České republice původní Expobank, která na českém trhu působí již od roku 1991. Předtím jste ji mohli znát pod značkami Interbanka, a.s.; BAWAG Bank CZ a.s.; LBBW Bank CZ a.s. a zmíněná Expobank CZ a.s.

Konceptem Max Banky je stát se digitální a moderní online bankou pro retailové klienty. V nabídce jsou v plánu výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které byly v portfoliu původně pouze ve formě refinancování.

Zajímá vás, co všechno má Max Banka ve své nabídce? Pak vám nesmí ujít naše podrobná recenze.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může NEO účet od Max Banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí NEO účet od Max Banky?

NEO účet je běžný účet s výhodami spořicího účtu. Účet je úročen 4,61 % p.a. bez omezení, přičemž úrok platí na celý zůstatek bez ohledu na to, jak je tento zůstatek velký. Platí pro všechny stávající i nové klienty bez výhrad.

Účet můžete využívat jako jakýkoliv jiný běžný platební účet, ale navíc budete mít všechny své peníze úročené.

Lze na něm realizovat běžné platby, zahraniční platby i SEPA platby. Samozřejmostí je nastavení SIPO, inkasa či trvalých plateb.

NEO účet lze založit rychle a snadno online za pár minut. Vklady jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR. Max Banka navíc umožňuje bezkontaktní platby prostřednictvím Google Pay a poskytuje ochranu peněz v zahraničí díky DCC blokaci. Apple Pay zatím umožněno není.

Poznámka

TIP: Hledáte vhodný produkt pro uložení financí na delší dobu, protože je nepotřebujete mít kdykoliv k dispozici? Můžete je vložit na termínovaný vklad, který banka nabízí.

Sazebník poplatků

Zřízení, vedení nebo zrušení účtu jsou zdarma. Bez poplatků jsou také standardní operace jako je tuzemský platební styk, zasílání elektronických výpisů, platební karta Mastercard Standard, výběry v tuzemsku a v zahraničí v EU i mimo EU či vedení internetového bankovnictví.

V podstatě zaplatíte jen za různé nadstandardní služby, zaslání výpisu poštou, výběr hotovosti na pobočce nebo elektronické úhrady do zahraničí.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
  • Odchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
  • Poplatek za kartu (MasterCard Standard): 0 Kč
  • Výběry z ostatních bankomatů v ČR: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů v EU: 0 Kč
  • Elektronický výpis: 0 Kč
  • Fyzický bankovní výpis: 50 Kč

Pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Založení běžného účtu u Max Banky

Založení běžného NEO účtu je možné online nebo na jediné pobočce v Praze. Sjednání online je jednoduché a rychlé. Potřebujete mít po ruce dva doklady totožnosti, měsíční výpis z vašeho účtu a mobilní telefon.

Na stránkách maxbanka.eu kliknete na tlačítko Založit NEO účet a budete přesměrováni na online formulář pro založení účtu. Vyplníte požadované údaje, zašlete aktivační platbu ve výši 1 Kč z vašeho stávajícího účtu a po kontrole vaší žádosti je NEO účet aktivován.

Zdroj: maxbanka.eu
Online formulář pro sjednání NEO účtu.

Max Banka přihlášení k NEO účtu

V internetovém bankovnictví Maxbanking mají klienti přehled o svých účtech a platbách. Stačí se na www.maxbanka.eu přihlásit kliknutím na “IB přihlášení”.

V internetovém bankovnictví najdete kompletní přehled o vašich účtech a historii transakcí. Můžete detailně filtrovat vybranou transakci a exportovat detail platby do PDF. Lze si také nastavit generování výpisů, které si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Můžete také zadávat platební příkazy, spravovat svůj spořicí účet, termínovaný vklad nebo další účet, pokud máte. Využít můžete funkci Chytrá platba, kterou lze provádět znovu již realizované platby.

V bankovnictví snadno spravujete své karty, máte přehled o vyčerpaných limitech a můžete měnit PIN. Samozřejmě si lze zřizovat další produkty online. K dispozici je také autorizační mobilní aplikace, díky které již nemusíte přepisovat SMS kódy.

Poznámka

TIP: Není pro vás NEO účet dostatečně zajímavý nebo vám v něm něco chybí? Zkuste se mrknout na běžný účet AirBank. Je taktéž celý zdarma, neplatíte za výběry z bankomatů banky a založíte ho jednoduše online.

Pro koho je NEO účet vhodný?

NEO účet od Max Banky je plnohodnotný platební účet, který jako jeden z mála na českém trhu disponuje výhodami spořicího účtu. A tím je úročení atraktivní úrokovou sazbou 4,61 % p.a. pro celý zůstatek a bez podmínek.

Další předností účtu je možnost jej založit plně online a zdarma. Je bez zbytečných poplatků a jeho součástí je platební karta MasterCard. Sice Max Banka nemá žádné bankomaty a pouze jednu pobočku, ale klient může vybírat z bankomatů v tuzemsku, v EU i mimo EU zdarma.

Pokud vás láká vyzkoušení tohoto účtu, tak směle do toho! Může vás samozřejmě odradit, že banka má strohou nabídku ostatních produktů, a pokud si chcete v budoucnu zřídit hypotéku, tady v nabídce zatím není. Banka ji ale plánuje do svého portfolia také zařadit.

Hodnocení Finex.cz

NEO účet spojuje výhody běžného účtu se spořicím

NEO účet je plnohodnotný platební účet s výhodami spořicího účtu. Lze sjednat plně online a zdarma, stejně tak vedení účtu je zdarma. K účtu získáte platební kartu bez poplatků a výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí. Výhodou je, že se vám na účtu úročí celý zůstatek úrokovou sazbou 4,61 % p.a., a to naprosto bez podmínek. K účtu není poskytován kontokorent a banka bohužel disponuje pouze jednou pobočkou a nemá žádné bankomaty.

Přehled poplatků a parametrů pro běžný účet NEO od Max Banka

Obecné informace o produktu
Jméno produktuNEO běžný účet
PoskytovatelMax Banka
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, GBP, USD
Účet je určený proPro fyzické osoby (běžné občany)
Sjednání online
Minimální vklad 1 Kč
Úrok 4,61 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatuNemá vlastní bankomaty.
Výběr na přepážce 0 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí350 Kč
Zahraniční platba příchozí350 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba99 Kč
Okamžité platby Neposkytuje.
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtuMasterCard Standard
Poplatek za kartu 0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autentizační SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-uroky
Sazebník poplatkůhttps://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-sazebnik
Ohodnoťte produkt NEO běžný účet
8
2

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat