Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo trinity bank
Trinity Bank běžný účet CZK
logo trinity bank
Trinity Bank běžný účet CZK
logo trinity bank

Trinity Bank běžný účet CZKRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
logo trinity bank

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
60 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Základní běžný účet bez platební karty

Běžný účet od Trinity Bank je základní platební účet, který slouží k bezhotovostnímu platebnímu styku. Nabízí všechny standardní služby jako např. jednorázové a trvalé platební příkazy, inkasa, SIPO, výběry a vklady hotovosti, ale má také mnoho nevýhod. Banka k účtu neposkytuje platební karty a nedisponuje ani bankomaty, mobilním bankovnictvím nebo například okamžitými platbami. Navíc má velmi málo poboček. Účet tak lze doporučit pouze v případě, pokud chcete provádět bezhotovostní platby a u banky například máte spořicí nebo vkladový účet. V ostatních případech doporučujeme poohlédnout se po běžném účtu u jiné banky.

logo trinity bank

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
60 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

70%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

50%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

50%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

70%

Základní informace o Trinity Bank běžný účet CZK

Typ účtu Běžný účet
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Trinity Bank má ve svém portfoliu běžný účet zdarma a bez podmínek, který nabízí všechny standardní služby v oblasti tuzemského i zahraničního platebního styku. Účet lze ovládat prostřednictvím internetového bankovnictví, banka však nemá mobilní bankovnictví.

Zřízení a vedení účtu je bez poplatků. Účet můžete mít v českých nebo zahraničních korunách (EUR, USD). Běžný účet lze sjednat pouze na pobočce, na rozdíl od spořicího účtu Výhoda+ od této banky.

Poznámka

K běžnému účtu si můžete zdarma založit spořicí účet Výhoda+ od Trinity Bank s marketingovou akcí Skvělý účet s maximálním úrokem 5,58 % p.a.

Recenze Trinity Bank

Nevíte, co od Trinity Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Trinity Bank je česká banka, která na našem trhu působí od roku 1996. Původně Trinity vystupovala jako záložna pod názvem Moravský Peněžní Ústav. V roce 2018 však obdržela bankovní licenci a o rok později svůj název přejmenovala na Trinity Bank.

Tato banka poskytuje své služby klientům osobního, korporátního a privátního bankovnictví a zaměřuje se především na zhodnocení financí. Jedná se o banku s ryze českým kapitálem a 25letou historií. V současné době má banka více než 150 000 klientů. Disponuje 10 pobočkami, konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě, ve Zlíně a v dalších větších městech. Bankomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Trinity Bank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může běžný účet od Trinity Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí běžný účet od Trinity Bank?

Běžný účet od Trinity Bank je určený pro tuzemský hotovostní i bezhotovostní platební styk. Nabízí všechny standardní služby platebního styku, jako například jednorázové a trvalé platební příkazy, inkasa, SIPO, výběry a vklady hotovosti. Banka neposkytuje platební karty, nemá bankomaty a neumožňuje ani okamžité platby.

Pokud inkasujete nebo provádíte platby v eurech nebo dolarech, založit si můžete devizový běžný účet v eurech nebo v dolarech. Vedení účtu v cizí měně je zpoplatněno.

Banka neumožňuje ani bezkontaktní platby pomocí Google Pay nebo Apple Pay. Účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Sazebník poplatků – běžný účet

Otevření i vedení účtu je zdarma. Příchozí a odchozí tuzemské úhrady včetně příchozích a odchozích úhrad v měně EUR ze zemí EHP jsou též zdarma. V ceně účtu je také standardní měsíční elektronický výpis, přičemž za zaslání poštou si připlatíte (39 Kč).

Vklad v korunách je zdarma, naopak zpoplatněné jsou výběry hotovosti. Za poplatek jsou také zahraniční platby mimo EHP, vedení účtu v cizí měně (EUR, USD) nebo vklady hotovosti v cizí měně.

Poplatky běžný účet

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč
  • Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč
  • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
  • Výběry hotovosti na přepážce v CZK: 9 Kč
  • Vklad hotovosti v CZK: 0 Kč
  • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
  • Výpis zaslaný poštou: 39 Kč

Do aktuálního ceníku Trinity Bank můžete nahlédnout na stránkách Trinitybank.cz.

Jak založit běžný účet u Trinity Bank?

Běžný účet od Trinity Bank si můžete založit na jedné z mála poboček banky (Zlín, Praha, Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň, Liberec nebo České Budějovice). Ke sjednání potřebujete občanský průkaz.

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Trinity Bank. V rámci přihlášení zadáte vaše uživatelské jméno a ověříte den a měsíc narození. V dalším kroku budete vyzváni k zadání hesla a ověřovacího kódu, který vám bude zaslán na mobilní telefon. Mobilním bankovnictvím Trinity nedisponuje.

Pro koho je běžný účet vhodný?

Běžný účet od Trinity Bank je vhodný pro všechny, kdo chtějí využívat standardní služby v oblasti tuzemského i zahraničního platebního styku. Vzhledem k tomu, že banka nenabízí ani platební karty a nedisponuje bankomaty, jediným pádným důvodem k založení běžného účtu tak může pravděpodobně být sjednání kvůli spoření s výhodnou úrokovou sazbou – k tomuto spořicímu účtu však není podmínkou zakládat si běžné konto, ale převody to může usnadnit.

Nezaujal vás běžný účet od Trinity Bank? Zajímavou alternativou může být například účet Tom Plus od Monety Money Bank, jehož vedení je též zdarma bez podmínek. Moneta Money Bank nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, navíc je v ceně účtu debetní karta i karta pro disponenta.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Běžný účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuTrinity Bank běžný účet CZK
PoskytovatelTrinity Bank
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proBěžné občany - Fyzické osoby
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatuNemá bankomaty
Výběr na přepážce 9 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ Nemá platební karty
Výběr z bankomatu EU Nemá platební karty
Výběr z bankomatů mimo EU Nemá platební karty
Dotaz na zůstatek u jiné banky Neposkytuje
Fyzický bankovní výpis39 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis 59 Kč / 89 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 0,59 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 0,59 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba99 Kč
Okamžité platby Neposkytuje
Platební karty
Typy vydávaných karetPlatební karty neposkytuje
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + ověření dne a měsíce narození + heslo + autorizační SMS kód
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.trinitybank.cz/ke-stazeni/#ceniky-a-sazby
Ohodnoťte produkt Trinity Bank běžný účet CZK
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat