Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
unicredit-logo
UniCredit Bank účet TOP
unicredit-logo
TOP prémiový běžný účet
unicredit-logo

UniCredit Bank účet TOPRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
4. 7. 2024
unicredit-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
94 %
Poslední aktualizace
4. 7. 2024

Prémiový účet s mnoha výhodami

Účet TOP od UniCredit Bank je prémiový účet s měsíčním poplatkem 299 Kč, pokud nejsou splněny podmínky pro vedení zdarma. Nabízí neomezené výběry z jakýchkoli bankomatů, dvě VISA debetní karty a cestovní pojištění s vyššími limity. Účet je dostupný v korunách, eurech a dolarech a je ideální pro náročnější klienty.

unicredit-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
94 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

95%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

97%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

95%

Promo akce

Získejte bonusovou sazbu!

Při založení běžného účtu START, OPEN nebo TOP a splnění podmínek plateb kartou můžete získat bonusový úrok 4,50 % p.a. Akce je platná od 1. 7. 2024 – 31. 7. 2024.

Základní informace o TOP prémiový běžný účet

Typ účtu Běžný účet - Prémiový
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 299 Kč měsíčně

Účet TOP od UniCredit je prémiový účet, jehož součástí jsou dvě platební karty. Klienti si mohou založit dva běžné účty v Kč, jeden účet v EUR a jeden účet v USD. K účtu dále náleží cestovní pojištění, pojištění osobních věcí i pojištění nákupů (s vyššími limity a rozsahem oproti účtu OPEN).

Konto lze obsluhovat v mobilním a internetovém bankovnictví. Vedení účtu vás vyjde na 299 Kč měsíčně, ale v případě splnění podmínky získáte vedení zdarma. Kromě výběrů ze všech bankomatů UniCredit doma i v zahraničí jsou zdarma také neomezené výběry hotovosti ze všech ostatních bankomatů v tuzemsku i v jiných státech.

Poznámka

Pokud hledáte účet pro děti od narození do 15 let, UniCredit nabízí dětský účet.

Recenze UniCredit Bank

Nevíte, co od UniCredit Bank čekat? Co na banku, její služby a produkty říkají ostatní?

UniCredit Bank je jednou z nejodolnějších bank v Evropě, která v České republice působí od roku 2007. U nás a na Slovensku se jedná o středně velkou banku s více než 880 tisíci klienty celkem. Zaměřuje se na firemní, privátní a retailovou klientelu.

V Čechách disponuje 104 pobočkami, 412 bankomaty a přibližně 3 185 zaměstnanci. Na tuzemském trhu je čtvrtou největší bankou a na Slovensku dokonce největší bankou. Banka nabízí široké portfolio účtů včetně produktů zaměřených na investování.

Zajímá vás více o této bance a jejich dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

A teď již k recenzi účtu TOP. Co vše vám může účet TOP od UniCredit Bank nabídnout? Jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále!

Co účet TOP nabízí?

Účet TOP je prémiový účet s poplatkem za vedení 299 Kč, pokud vám ale na účet přijde alespoň 40 000 Kč měsíčně nebo činí váš celkový objem vkladů v UniCredit Bank 1 mil. Kč, získáte vedení účtu zdarma. Účet je úročen zajímavou sazbou až 4,50 % p.a. Úrok na běžném účtu moc bank nenabízí, účet TOP od Unicreditu je ale výjimkou.

Poznámka

V “balíčku” jsou dva korunové, jeden eurový a jeden dolarový účet zdarma. Využívat můžete výběry z bankomatů banky v ČR i v zahraničí zdarma, ale také neomezené výběry ze všech ostatních bankomatů doma i v cizině.

Součástí účtu je také slevový program U-šetřete, který nabízí slevy a odměny za nákupy přímo na vaší kartě. K účtu je zdarma jedna platební karta VISA Standard (bez pojištění) a jedna VISA Premium, dále služba cashback s možností výběru hotovosti až do výše 3 000 Kč při transakci u obchodníka.

K účtu TOP získáte navíc cestovní pojištění v nejvyšším standardu, pojištění karet a osobních věcí s vyššími limity a pojištění nákupů na internetu. Toto pojištění je zahrnuto v ceně za vámi zvolený účet. Lze sjednat osobám starším 18 let. Cestovní pojištění je navíc neustále platné, a vy si tak nemusíte před vycestováním z ČR sjednávat drahé pojištění.

Součástí konta je také podpora plateb mobilem i hodinkami prostřednictvím Apple Pay a Google Pay. Samozřejmostí pak je obsluha účtu v internetovém a mobilním bankovnictví.

Poznámka

UniCredit Bank má ve své nabídce běžných účtů také účet START a účet OPEN.

Sazebník poplatků

Pokud nesplníte stanovenou podmínku pro vedení účtu zdarma, zaplatíte za účet TOP od UniCredit poplatek za vedení účtu 299 Kč. K účtu máte zdarma dvě debetní karty VISA, výběry z bankomatů banky i ostatních bank v ČR i v zahraničí, cestovní pojištění s nejvyšším standardem a elektronické tuzemské i SEPA úhrady.

Jaké má banka poplatky?

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 299 Kč měsíčně
  • Poskytnutí 2x debetních karet: 0 Kč / ročně
  • Zasílání výpisu poštou: 100 Kč
  • Trvalý příkaz platba: 0 Kč
  • Elektronické tuzemské příchozí a odchozí platby: 0 Kč
  • Elektronické SEPA příchozí a odchozí platby: 0 Kč
  • Vklady hotovosti v KČ na pobočce nebo v bankomatu UniCredit: 0 Kč
  • Výběr hotovosti z bankomatu UniCredit v ČR i v zahraničí: 0 Kč
  • Výběr z bankomatu ostatních provozovatelů v ČR: 0 Kč
  • Výběr z bankomatu ostatních provozovatelů v zahraničí: 0 Kč

Pro detailní informace o poplatcích se podívejte na aktuální sazebník banky.

Založení účtu TOP u UniCredit

Sjednání je možné online nebo na pobočce. Pro sjednání účtu musí žadatel splňovat věkovou hranici 15 let a více, být občanem České republiky, prokázat se dvěma doklady totožnosti (občanským průkazem, řidičským průkazem nebo pasem) a být majitelem účtu u jiné banky v ČR.

Také potřebujete své vlastní telefonní číslo, email nebo chytrý telefon. Pokud jste již klientem UniCredit, v současné době si účet nemůžete založit online, ale musíte si dojít na pobočku.

Zdroj: Unicredit.cz
Založení účtu UniCredit
Založení účtu UniCredit

UniCredit Bank – přihlášení k účtu

Správa účtu u banky UniCredit probíhá na stránkách unicreditbank.cz. Stačí kliknout na červené tlačítko Online Banking nalevo v horní liště a zvolit Online Banking pro soukromé osoby. Poté vyplníte své uživatelské jméno a přihlásíte se pomocí tzv. Smart klíče.

Díky Smart klíči se můžete přihlásit jednoduše potvrzením oznámení “push notifikace” ve vašem telefonu. Nemusíte tedy již nikde zadávat jednorázové vygenerované kódy.

Své finance také můžete spravovat v moderní mobilní aplikaci Smart Banking, se kterou lze pohodlně platit a získat přehled o svých transakcích.

Další produkty od UniCredit Bank

Pro koho je účet TOP vhodný?

Účet TOP je nadstandardní konto vhodné pro náročnější klientelu. Cestovní pojištění i pojištění osobních věcí disponuje vysokými limity a je tak vhodné pro cestovatele a všechny, kdo požadují ten nejvyšší standard. Součástí účtu jsou také dvě platební karty, z toho jedna prémiová VISA Premium.

Klient si navíc může kromě dvou korunových účtů sjednat eurový a dolarový účet, to vše v ceně konta TOP. Tento účet je ideální pro toho, kdo je schopen splnit podmínku vedení zdarma.

Přehled poplatků a parametrů pro účet TOP

Obecné informace o produktu
Jméno produktuTOP prémiový běžný účet
PoskytovatelUniCredit Bank
Typ účtu Běžný účet - Prémiový
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proFyzické osoby nepodnikající
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok až 4,50 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 299 Kč měsíčně
Max. poplatek za vedení účtu299 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůAno
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 150 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 25 Kč
Fyzický bankovní výpis100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis150 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí0,9 %, min. 250 Kč, max. 1 500 Kč
Zahraniční platba příchozí0,9 %, min. 200 Kč, max. 1 500 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba115 Kč
Okamžité platby Nepodporuje
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtuVisa Standard a Premium
Poplatek za kartu 0 Kč / ročně
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské číslo + Smart klíč + PIN kód
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu150 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/urokove-sazby.html
Sazebník poplatkůhttps://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni/sazebnik.html
Ohodnoťte produkt TOP prémiový běžný účet
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat