Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
max banka logo
Max Banka spořicí účet – Recenze, úroky, podmínky
max banka logo
Max Banka spořicí účet
max banka logo

Max Banka spořicí účet – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 3. 10. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Max Banka spořicí účet

Běžný úrok 6,01 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 6,01 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Max Banka má ve své nabídce spořicí účet s maximální úrokovou sazbou 6,01 % p.a. na celý zůstatek, a to bez ohledu na to, jak je velký. Vaše peníze se budou úročit, ale zároveň je máte kdykoliv k dispozici.

Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné do výše 100 000 EUR. Účet lze vést i v cizích měnách, konkrétně v EUR a USD.

Poznámka

Podmínkou pro sjednání spoření je vést nebo si sjednat u této banky také běžný účet NEO účet. Poté si spořicí účet jednoduše sjednáte online v internetovém bankovnictví.

Výhodou spořicího účtu od Max Banky je možnost peníze kdykoliv vybrat. Účet je navíc bez skrytých poplatků a zbytečných sankcí i podmínek.

Recenze Max Banka

Max Banka je česká banka, která patří do skupiny CREDITAS. Banka 4. října 2022 nahradila v České republice původní Expobank, která na českém trhu působí již od roku 1991. Předtím jste ji mohli znát pod značkami Interbanka, a.s.; BAWAG Bank CZ a.s.; LBBW Bank CZ a.s. a zmíněná Expobank CZ a.s.

Konceptem Max Banky je stát se digitální a moderní online bankou pro retailové klienty. V nabídce jsou v plánu výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které byly v portfoliu původně pouze ve formě refinancování.

Zajímá vás, co všechno má Max Banka ve své nabídce? Pak vám nesmí ujít naše podrobná recenze.

Co vše vám může spořicí účet od Max Banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na spořicím účtu

Spořicí účet od Max Banky nabízí maximální dosažitelnou úrokovou sazbu 6,01 % p.a., která platí pro všechny stávající i nové klienty bez rozdílu. Úročen je celý zůstatek na účtu. Minimální vklad činí 0 Kč.

Vaše peníze se úročí na denní bázi a banka připisuje úrok na konci každého kalendářního měsíce. Vklady na účtu nejsou nijak vázané, můžete je vybrat, jak potřebujete.

Účet lze vést i v cizích měnách, konkrétně v EUR a USD. Úročení u vkladů v měně USD je ale velmi nízké a činí rovných 0 % p.a. Od 1. 8. 2023 Max Banka zvyšuje sazbu na spořicím účtu v měně EUR na 0,75 % ročně pro stávající i nové klienty, a to bez omezení výše vkladu.

Poznámka

TIP: Zajímá vás, která banka nabízí lepší podmínky pro spoření? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2023!

Sazebník poplatků u spořicího účtu

Účet je bez poplatků za zřízení, vedení i zrušení. Automatické převody mezi běžným a spořicím účtem jsou zdarma, stejně tak veškeré odchozí elektronické tuzemské platby i příchozí tuzemské platby jsou bez poplatků. Elektronický výpis je také zdarma, výpis zaslaný poštou stojí 50 Kč.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Do aktuálního ceníku Max Banky můžete nahlédnout na stránkách maxbanka.eu.

Založení a přehled o spořicím účtu

Pro založení spořicího účtu je podmínkou si nejprve sjednat NEO účet, pokud ho již nevlastníte. Bez něj nemůžete mít u Max Banky spoření. Jakmile běžný účet máte, je založení velmi jednoduché. Přihlásíte se do internetového bankovnictví na www.maxbanka.eu.

Přímo v něm snadno založíte svůj spořicí účet kliknutím na Chci otevřít spořicí účet. Založení účtu trvá pár minut. Spoření lze založit také na pobočce.

Peníze lze vložit na spořicí účet prostřednictvím internetového bankovnictví. Stačí kliknout na Platba na vlastní účet a potvrdit. Peníze máte na účtu ihned.

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví Maxbanking. Pro přihlášení do internetbankingu vám stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla +autentizační SMS.

Další produkty od Max Banky

Pro koho je spořicí účet vhodný?

Spořicí účet od Max Banky nabízí zajímavou maximální úrokovou sazbu 6,01 % p.a., aktuálně jednu z nejvyšších na českém trhu. Tento atraktivní úrok je navíc bez podmínek a platí pro všechny stávající i nové klienty bez rozdílu.

Spořicí účet je navíc bez zbytečných poplatků za sjednání, vedení a tuzemské příchozí i odchozí transakce. Spoření lze sjednat online (podmínkou je sjednání běžného NEO účtu) nebo na pobočce.

Pokud chcete své finance zhodnotit ještě zajímavějším úrokem, vyzkoušejte spíše investování.

Pokud byste chtěli vyzkoušet jiný spořicí účet, podívejte se na spořicí účet Výhoda+ s marketingovou akcí Dobrý klient od Trinity Bank, který nabízí také celkem zajímavou maximální úrokovou sazbu až 5,68 % p.a.

Hodnocení Finex.cz

Spořicí účet s atraktivní úrokovou sazbou

Spořicí účet od Max Banky vyniká svou atraktivní úrokovou sazbou, která je platná bez podmínek a na celý zůstatek. Automaticky se tak tato banka vyšplhala na přední příčky nejlepších spořicích účtů. Velkou výhodou je, že se nejedná o marketingovou akci, ale o standardní sazbu pro všechny stávající i nové klienty. Spořicí účet lze navíc sjednat online, a to zdarma. Stejně tak tuzemské převody a vedení účtu jsou také bez poplatků. Jednou z mála nevýhod tak je nutnost sjednání běžného účtu NEO účet. Ten je ale též bez zbytečných poplatků.

Přehled poplatků a parametrů pro Spořicí účet Max Banka

Obecné informace o produktu
Jméno produktuMax Banka spořicí účet
PoskytovatelMax Banka
Typ účtu Spořicí účty
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autentizační SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Úrokové sazby dle trvání vkladu
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad0 Kč
Běžný úrok 6,01 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 6,01 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek0 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokŽádná podmínka není.
VkladyÚrokem 6,01 % p.a. je úročen celý zůstatek.
Maximální výše spořeníBez omezení.
Připisování úroků Měsíčně.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-uroky
Sazebník poplatkůhttps://www.maxbanka.eu/dulezite-dokumenty#tab-sazebnik
Ohodnoťte produkt Max Banka spořicí účet
84
15

Autor

Ráda píši o bankách a bankovních produktech. Zaměřuji se zejména na běžné účty, spořicí účty i recenze jednotlivých bank. Baví mě prozkoumávat oblast financí, protože se vždy dozvím nové a přínosné informace, které poté využiji nejen v pracovním, ale také v osobním životě.

Když zrovna nesedím u počítače a nepíšu texty, věnuji se svým zálibám, mezi které patří jízda na koni, různé sportovní aktivity, čtení knih nebo cestování.

Práce v týmu Finex má pro mě obrovský smysl, protože je to práce pro vás, čtenáře, které se snažíme srozumitelně edukovat v oblasti financí, podávat důkladně prověřené informace a předávat i osobní zkušenosti.

Díky tomu všemu se tak můžeme podílet na zlepšení finanční gramotnosti a zvýšit zájem jak o oblast financí, tak o investování celkově.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat