fundamentální analýza

Dneškem si dovolujeme spustit nový seriál, který se bude týkat fundamentální analýzy a používání celosvětově vyhlašovaných zpráv v náš prospěch. Fundamentální analýza je aspekt, který bychom neměli opomínat a je o něm přinejmenším dobré něco vědět.

Co je to fundamentální analýza

Na rozdíl od technické analýzy obchodník úplně opomene veškeré indikátory a price action prvky a obchoduje, podle technické obchodníky iracionálně. V tomto případě se obchodník sice snaží předpovědět, jakým směrem se trh bude vyvíjet, k tomu ale používá projevů a nejnovějších zpráv ze světa. Za nějakých okolností je velice pravděpodobné, že cena aktiva půjde nahoru, jindy zase dolů.

Příklad fundamentálního obchodování:

Období sucha v Brazílii sníží cenu komodit jako je káva. Bylo by tedy vhodné kávu prodat či tzv. shortovat.

Nepříznivé vyhlášení nezaměstnanosti ve Švýcarsku sníží hodnotu franku a měnový pár USD/CHF tedy pujde nahoru.

Jak obchodovat pomocí fundamentů

Fundamentální zprávy (vyhlašování) se dají pomocí obchodovat ziskově velice jednoduše. Důležité je ale mít po ruce všechny informace, které jsou třeba. Těmito informacemi jsou:

 • Kdy se vyhlašování provádí
 • Jaké měnové páry vyhlašování zasáhne
 • Jakým směrem se následně bude cena vyvíjet
 • Jak silný dopad bude vyhlašování mít

To všechno budeme v tomto seriálu probírat, takže se těšte na další díly!

Aby vám žádný díl neutekl, lajkněte naši stránku na facebooku a my vás na nový díl vždy upozorníme!

V příštím díle si konečně povíme něco o nástrojích, které se pro obchodování používají a dokonce vám i ukážu, jak přesně obchodovat.

6 KOMENTÁŘE

  • Ahoj, krátkodobé opce tam mají taky, takže to by využít šlo, stejně jako touch opce, nemýlím-li se. Ale klasické high-low opce expirují vždy přesně chviličku před tím, než vyhlašování proběhne, takže ty moc využít nepujdou.

 1. Třeba teď byla očekávána vysoká volatilita na GBP, otevřel jsem si pár GBPUSD a asi 20 minut po vyhlášení jsem si vytáhl Fibo od supportu k high svíce, u které vyšlo vyhlášení. na 50% to vypadalo, že by se trh mohl ještě chvíli odrážet, tak jsem to zobchodoval. Prostě hledám důležité zprávy a provedu si po nich technicko uanalýzu.

 2. Paráda, sám denně fundamenty profitabilně obchoduji, tak se těším, že se něčemu přiučím. 🙂

   • na tom ani moc nesejde, vzdycky si rano na ForexFactory.com projdu cervene a oranzove zpravy a kdyz je vyhlaseni kouknu se na výsledek, pokud byl vysledek o dost rozdilnejsi nez forecast tak nažhavím MetaTrader a sleduji daný pár na M1 a M5, co se děje. a pokud dojde napriklad k potvrzenemu odrazu od S&R nebo i nastolení nového trendu, udělám investici..:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.