Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie amerických bank jsou na vrcholu, přijde prudký pád, nebo nová historická maxima?

Každoroční zátěžové testy CRE mohou vyvolat volatilní reakci akcií amerických bank. Ty by ovšem měly v poklidu toto období zvládnout. Jak si vedou akci JMP, BAC a WFC se dočtete v tomto článku.

Akcie amerických bank jsou na vrcholu, přijde prudký pád, nebo nová historická maxima?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie velkých amerických bank se mohou v nadcházejících týdnech nacházet v turbulentním prostředí, protože budou zveřejňovány každoroční zátěžové testy (CRE).

Ty posuzují, zda poskytovatelé půjček disponují dostatečnou hotovostí, aby ustály hospodářský pokles.

Podle vyjádření samotných bank, jako jsou například Morgan Stanley nebo Citigroup, by neměli mít investoři sebemenší obavy, protože banky disponují dostatečným kapitálem pro zajištění rizika.

Korelační graf akcií JPMorgan, Bank of America a Wells Fargo

Aktuální cena
Změna
JPMorgan Chase / JPM
Načítání
Načítání
Načítání
Bank of America / BAC
Načítání
Načítání
Načítání
Wells Fargo / WFC
Načítání
Načítání
Načítání

Nyní se již pojďme podívat na technickou a fundamentální analýzu velkých amerických bankovních domů, jejichž akcie se obchodují poblíž cenových maxim.

1) JPMorgan

Tato banka vykázala meziroční růst svých tržeb o 16,17 %, čímž si polepšila o 24 miliard USD. V letech 2024 a 2025 se očekává další růst tržeb poté, co by měly meziročně vzrůst ze 146 miliard na 165 miliard USD. Banka vyplácí akcionářům kvartální dividendu 1,15 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti JPMorgan
Měsíční akciový graf společnosti JPMorgan

Akcie JPMorgan se obchodují v rostoucím trendovém kanále, při kterém trh vytváří jak vyšší minima, tak vyšší maxima. V současné době trh konsoliduje na svých cenových maximech s tím, že na nižších hodnotách se nejbližší support nachází na proraženém historickém maximu.

2) Bank of America

Bank of America vykázala meziroční propad svých tržeb, ale pouze o 1,25 %. V letošním roce by mělo dojít ke skokovému růstu tržeb o 8 miliard USD na 101,8 miliardy USD. V roce 2025 by se tržby měly pohybovat také okolo této hodnoty. Banka vyplácí kvartální dividendu 0,24 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Bank of America
Měsíční akciový graf společnosti Bank of America

Akcie Bank of America se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry a momentálně míří ke svým historickým maximům. Sice k nim mají ještě poměrně daleko, ale v cestě je již jen jedna rezistence a to na hodnotě 45 USD, kde trh vytvořil své poslední swingové maximum. Na ceně 32 USD se nachází nejbližší support.

3) Wells Fargo

Banka Wells Fargo vykázala meziroční růst tržeb 5 % a polepšila si o 5 miliard USD. V roce 2024 by mělo dojít opět k mírnému růstu a tržby se očekávají na hodnotě 81,5 miliardy USD. V roce 2025 by se měly tržby pohybovat na podobné úrovni, jako v roce 2024. Wells Fargo vyplácí investorům kvartální dividendu 0,35 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo
Měsíční akciový graf společnosti Wells Fargo

Akcie Wells Fargo se obchodují těsně pod svými cenovými maximy na hodnotě 67 USD. V případě těchto akcií bude velmi záležet na tom, zda trh získá nějaký fundamentální impuls, aby akcie dokázaly prorazit na vyšší hodnoty. Pokud se tak nestane, nejspíše akcie klesnou k hodnotě největšího volume na 45 USD za akcii.

Závěr

Akcie amerických bankovních domů se obchodují poblíž svých historických maxim. Pro nadcházející 2 roky banky očekávají stagnaci svých tržeb, případně jejich drobný růst.

Případná stagnace akciového růstu ovšem investorům vadit nemusí, protože banky zmíněné v tomto článku vyplácejí dividendy.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.