Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tržní kapitalizace společnosti Nvidia vystřelila na 1,2 bilionu dolarů, zastiňuje tak Teslu i Metu

Publikováno
Tržní kapitalizace společnosti Nvidia vystřelila na 1,2 bilionu dolarů, zastiňuje tak Teslu i Metu
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Nvidia dosáhly rekordní hodnoty, když během pondělí vzrostly o 2,3 % a překonaly hranici 504 USD. Zvýšení hodnoty akcií předchází zprávě o výsledcích hospodaření společnosti za třetí čtvrtletí. Analytici předpovídají výrazný růst tržeb, přičemž odhady pro třetí čtvrtletí přesahují 170 % a pro čtvrté čtvrtletí se blíží 200 %.

Rychlá expanze odvětví umělé inteligence vynesla společnost do popředí a cena jejích akcií letos vzrostla o 245 %. Díky tomuto nárůstu se tržní kapitalizace Nvidie vyšplhala na úctyhodných 1,2 bilionu dolarů a předstihla tak technologické giganty, jako jsou Meta a Tesla.

S blížícími se svátky Díkůvzdání Wall Street sleduje, zda se neobjeví známky zpomalení zájmu o umělou inteligenci, přesunu zákazníků ke konkurenci nebo dopadu čínských obchodních omezení.

Analytici Bank of America předpokládají, že Nvidia ve výsledcích předčí očekávání. Všímají si obav z obchodních omezení Číny a rostoucí konkurence, zejména ze strany AMD, která se na trhu s umělou inteligencí stále více prosazuje. Generální ředitelka AMD Lisa Su předpovídá výrazný růst tržeb z prodeje GPU, přičemž pokročilý GPU MI300X by měl být uveden na trh ještě v letošním roce.

Navzdory konkurenci a obavám z vysokých cen je však Nvidia lídrem na trhu grafických procesorů pro umělou inteligenci. Minulý týden představila GPU H200, který je přizpůsoben pro trénink a nasazení AI. Navazuje tak na model H100, který používá společnost OpenAI pro svůj model GPT-4 Turbo.

Segment datových center společnosti Nvidia, do které patří právě H100, zaznamenala ve druhém čtvrtletí skok tržeb o 171 % na 10,32 miliardy dolarů a dominuje tak ziskům společnosti.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Předpovědi pro následující čtvrtletí

Pro třetí čtvrtletí analytici očekávají, že příjmy z datových center dosáhnou 13,02 miliardy dolarů a celkové příjmy vzrostou o 172 % na 16,2 miliardy dolarů. Ve čtvrtém čtvrtletí by měl růst dosáhnout vrcholu přibližně 195 %, přičemž výhled na rok 2024 je také silný, i když se růst může v jednotlivých čtvrtletích zpomalovat.

V rámci hovoru k výsledkům se pravděpodobně bude hovořit o otřesech ve vedení společnosti OpenAI, včetně odchodu generálního ředitele Sama Altmana, což by mohlo ovlivnit trajektorii společnosti. OpenAI a Microsoft jsou klíčovými odběrateli grafických procesorů Nvidia a bývalý CEO OpenAI Sam Altman přešel právě do Microsoftu.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎