Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Microsoft překonávají svá maxima. Ex-ředitel OpenAI Sam Altman přechází na druhý břeh

Publikováno
Akcie Microsoft překonávají svá maxima. Ex-ředitel OpenAI Sam Altman přechází na druhý břeh
Zdroj: Depositphotos.com

Akcie Microsoftu dosáhly nového historického maxima, což bez pochyby odráží aktuální optimismus investorů. Společnost Microsoft rychle začlenila do svých řad bývalé vedoucí pracovníky OpenAI Sama Altmana a Grega Brockmana.

Zpráva o Altmanově odchodu z pozice generálního ředitele OpenAI zpočátku způsobila pokles akcií Microsoftu o 1,7 %, což je vzhledem k tomu, že Microsoft je hlavním akcionářem OpenAI, poměrně značný propad. Společnost v minulosti investovala do OpenAI více než 13 miliard dolarů. 

Jmenování Altmana a Brockmana do čela nové výzkumné laboratoře ve společnosti Microsoft však situaci akcií rychle otočilo. Do pondělí se akcie nejen odrazily ode dna, ale také vzrostly o více než 2 % na historickou hodnotu 378,81 USD, čímž překonaly hranici 376,17 USD potřebnou k dosažení rekordního zavíracího maxima – aktuálně je cena akcií Microsoft $374,5

Analytici ocenili rychlou a strategickou reakci společnosti Microsoft. Analytici RBC poukázali na to, že i přes víkendové turbulence Microsoft posílil svou pozici v oblasti umělé inteligence. Výzkumníci z Macquarie označili integraci špičkových talentů OpenAI za strategické vítězství generálního ředitele Satyi Nadelly. Po Altmanově odchodu nastoupil jako druhý dočasný generální ředitel OpenAI Emmett Shear, bývalý generální ředitel Twitch, který nahradil Miru Murati.

Růst Akcií Microsoftu

V letošním roce akcie společnosti Microsoft vzrostly přibližně o 56 %, čímž významně přispěly k “velkolepé sedmičce”, skupině akcií, které pohánějí tržní výnosy.

Růst společnosti je poháněn rozšířeným přesvědčením, že umělá inteligence představuje další technologickou hranici. Dan Ives ze společnosti Wedbush Securities tento názor podporuje a ve světle nedávných jmenování ponechává cílovou cenu pro Microsoft 425 USD.

Graf vývoje akcií Microsoft v letošním roce

S Altmanem a Brockmanem, kteří jsou nyní součástí nového týmu, se postoj Microsoftu v odvětví AI bezpochyby posílil. Rychlá reakce společnosti na změny v OpenAI odráží intenzivní konkurenci a vysoké sázky v závodě o vedoucí postavení ve vyvíjejícím se odvětví AI. Bude zajímavé dění okolo OpenAI a Microsoftu sledovat i nadále.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎