Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nový čip od Nvidie předčí konkurenty, slibuje nadvládu v oblasti umělé inteligence!

Publikováno
Nový čip od Nvidie předčí konkurenty, slibuje nadvládu v oblasti umělé inteligence!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia v letošním roce představila nový čip pro umělou inteligenci, kterým předstihla své konkurenty AMD a Intel, a její akcie následně vzrostly až o 230 %. Jak se jí aktuálně daří? 

Výrobce mikročipů, Nvidia, očekává, že jeho tržby za třetí čtvrtletí dosáhnou 16 miliard dolarů, což představuje 170% nárůst oproti předchozímu roku. Inovativní technologii společnosti by přitom měli přijmout přední poskytovatelé cloudových služeb, včetně společností Amazon a Microsoft.

Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
AMD / AMD
Načítání
Načítání
Načítání
Intel / INTC
Načítání
Načítání
Načítání

Malý krok pro společnost Nvidia, obrovský skok pro AI

Aby toho nebylo málo, Nvidia začátkem týdne představila nový grafický procesor H200 se 141 GB pokročilé paměti “HBM3”, který slibuje vylepšit obsah a předpovědi vytvářené umělou inteligencí.

Je to výrazný skok oproti modelu H100, který používá OpenAI pro GPT-4, protože nabízí téměř dvojnásobnou rychlost zpracování, jak ukázaly testy prováděné na nástroji Llama 2 od Meta Platforms.

Konkurence samozřejmě nespí a v reakci na to AMD vyvíjí čip MI300 AI, u něhož se předpokládá, že bude vybaven rozšířenou pamětí pro zvýšení výkonu u velkých modelů AI. Podrobnosti se však teprve chystají.

H200 není poslední čip, který hodlá Nvidia letos představit

Partnerství společnosti Nvidia se společností Hewlett Packard Enterprise přineslo superpočítačové řešení, jehož cílem je ztrojnásobit rychlost tréninku generativní umělé inteligence. Jejich superčipy Nvidia Grace Hopper GH200 by měly být k dispozici do prosince 2023 a slibují urychlení výzkumu modelů generativní AI.

Už uvedení čipů Nvidia H200 na trh naznačuje transformační éru AI, která je výzvou pro ostatní výrobce čipů a připravované řešení ve spolupráci s Hewlett Packard Enterprise má být ještě lepší.

Uvidíme, zda se podaří konkurenci se společností Nvidia držet krok, nebo se dočkáme dalšího výrazné růstu akcií tohoto technologického giganta.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎