Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie tabákových výrobců padají dolu. O dalším osudu rozhoduje Bidenova administrativa

Publikováno
Akcie tabákových výrobců padají dolu. O dalším osudu rozhoduje Bidenova administrativa

Americký prezident Joe Biden má do konce dubna rozhodnout, zda zakáže prodej mentolových cigaret. V této souvislosti se dle informací deníku The Wall Street Journal zvažuje také omezení povoleného limitu obsahu nikotinu v cigaretách. Na tyto novinky ihned reagovala burza – akcie tabákových gigantů letí dolu.

Cílem navrhovaného snížení obsah nikotinu je učinit cigarety méně návykovými. Vláda očekává, že v takovém případě by se část kuřáků cigaret vzdala anebo alespoň přešla k jiným produktům, které se nyní považují za bezpečnější.

Dopady návrhu na akcie tabákových gigantů

Akcie společnosti Altria klesly v pondělí o 6 %. Akcie Philip Morris pak o procento, a to i přes to, že se v USA jejich výrobky neprodávají.

Pokud návrh projde, bude to mít jistě další dopady na akciový trh. A nejen na něj – taková regulace může přispět k růstu černého trhu s tabákovými výrobky.

Kvůli těmto spekulacím zaznamenaly ceny akcií tabákových společnostní začátkem tohoto týdne pokles. Například akcie amerického tabákového giganta, společnosti Altria, v pondělí poklesly o 6 % a pak ještě o další dvě procenta. Akcie British American Tobacco, mezi jejíž dceřiné společnosti patří také Reynolds American, výrobce cigaret Camel, pak začátkem týdne poklesly také o 2 %. Akcie společnosti Philip Morris zlevnily o 1 %, a to i přesto, že ve Spojených státech firma své produkty neprodává.

Jak to se snížením limitu dopadne, se dozvíme už na konci dubna

Regulaci a dohled nad tabákovými výrobky má v USA na starost tamní Úřad pro kontrolu léčiv (FDA). Ten se ale ke spekulacím o možném omezení nikotinu v cigaretách odmítl vyjádřit.

Zda k zákazu prodeje cigaret ochucených mentolem a snížení povoleného limitu nikotinu v cigaretách skutečně dojde, má prezident Spojených států oznámit už 29. dubna.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎