Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Akcie tabákových výrobců padají dolu. O dalším osudu rozhoduje Bidenova administrativa

Akcie tabákových výrobců padají dolu. O dalším osudu rozhoduje Bidenova administrativa

Akcie tabákových výrobců padají dolu. O dalším osudu rozhoduje Bidenova administrativa

Americký prezident Joe Biden má do konce dubna rozhodnout, zda zakáže prodej mentolových cigaret. V této souvislosti se dle informací deníku The Wall Street Journal zvažuje také omezení povoleného limitu obsahu nikotinu v cigaretách. Na tyto novinky ihned reagovala burza – akcie tabákových gigantů letí dolu.

Cílem navrhovaného snížení obsah nikotinu je učinit cigarety méně návykovými. Vláda očekává, že v takovém případě by se část kuřáků cigaret vzdala anebo alespoň přešla k jiným produktům, které se nyní považují za bezpečnější.

Dopady návrhu na akcie tabákových gigantů

Akcie společnosti Altria klesly v pondělí o 6 %. Akcie Philip Morris pak o procento, a to i přes to, že se v USA jejich výrobky neprodávají.

Pokud návrh projde, bude to mít jistě další dopady na akciový trh. A nejen na něj – taková regulace může přispět k růstu černého trhu s tabákovými výrobky.

Kvůli těmto spekulacím zaznamenaly ceny akcií tabákových společnostní začátkem tohoto týdne pokles. Například akcie amerického tabákového giganta, společnosti Altria, v pondělí poklesly o 6 % a pak ještě o další dvě procenta. Akcie British American Tobacco, mezi jejíž dceřiné společnosti patří také Reynolds American, výrobce cigaret Camel, pak začátkem týdne poklesly také o 2 %. Akcie společnosti Philip Morris zlevnily o 1 %, a to i přesto, že ve Spojených státech firma své produkty neprodává.

Jak to se snížením limitu dopadne, se dozvíme už na konci dubna

Regulaci a dohled nad tabákovými výrobky má v USA na starost tamní Úřad pro kontrolu léčiv (FDA). Ten se ale ke spekulacím o možném omezení nikotinu v cigaretách odmítl vyjádřit.

Zda k zákazu prodeje cigaret ochucených mentolem a snížení povoleného limitu nikotinu v cigaretách skutečně dojde, má prezident Spojených států oznámit už 29. dubna.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo