Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Joe Biden v Bílém domě: Které akcie a sektory mohou za jeho administrativy prosperovat?

Publikováno
Joe Biden v Bílém domě: Které akcie a sektory mohou za jeho administrativy prosperovat?
Zdroj: gazetecoin.com

Po čtrnácti dnech plných sčítání hlasovacích lístků a popírání ze strany Donalda Trumpa je již defacto jasné, kdo je vítězem letošních voleb. V pořadí již 46. prezidentem USA se tedy pravděpodobně stane demokratický kandidát Joe Biden, což bude mít nepochybně vliv na ekonomiku a akciové trhy. Je zde ale i velká pravděpodobnost, že se některým sektorům bude dařit více než za Trumpovi administrativy.

Nabízí se otázka, kterým sektorům a kterým akciím se nyní bude dařit? To si povíme v tomto článku.

Demokraté sází na ochranu životního prostředí

Jedním z hlavních odvětví, kterému by se mělo během působení Bidena v Bílém domě dařit, jsou alternativní zdroje energií. Právě na jejich rozvoj se demokraté zaměřují v rámci svého programu na ochranu životního prostředí.

Jedním ze slibů Joe Bidena je i obnovení takzvané Pařížské dohody, jejímž podpisem jednotlivé státy souhlasí s omezením emisí skleníkových plynů.

Z toho by mohly těžit v první řadě společnosti zaměřující se na solární energii, ale i další lídři na poli alternativních zdrojů energií. V návaznosti na to vzrostlo o 40 % i ETF Invesco Solar (TAN), které má ve svém portfoliu společnosti jako SolarEdge Technologies, First Solar nebo Sunrun.

Zkrátka nepřijdou ani společnosti přímo navázané na toto odvětví jako jsou například výrobci solárních panelů, baterií či elektromobilů.

Poznámka

Po 4 letech by na řadu mohla přijít opět infrastruktura

Po nástupu Trumpa do úřadu většina investorů věřila, že jeho administrativa bude opět investovat především do infrastruktury, což se však za celé čtyři roky nestalo.

Demokratický návrh rozpočtu ale tentokrát počítá s uvolněním poměrně vysoké finanční částky právě na její budoucí rozvoj. Tento krok tak přinese modernizaci většiny dálnic, železnic a dalších klíčových částí infrastruktury.

Se zvolením Bidena se zdvihla i vlna optimismu na trhu s marihuanou, jejíž prodej a následné užívání je plně legalizováno pouze v některých ze států, mezi které patří například Kalifornie. Demokraté navíc v současnosti o její legalizaci i na federální úrovni usilují například v Texasu, New Jersey či Delaware.

Hodnotové akcie by mohly zaznamenat značný růst

Bidenovo vítězství by ale mohlo změnit i samotné chování investorů. Podle některých odborníků by se měl zvýšit zájem o takzvané hodnotové akcie, které můžeme najít například ve zdravotnickém nebo finančním sektoru.

Ve výsledku by tedy tato změna měla dopad na růstové akcie, a to především u velkých technologických společností, jejichž současný růst by mohl značně zpomalit.

Investoři se mohou zaměřit i na akcie společností ze spotřebitelského sektoru, které jsou sice zasažené pandemií koronaviru, ale i přesto se jim stále daří vyplácet dividendy. Do popředí se mohou dostat i společnosti s dostatkem peněžních prostředků a nízkým zadlužením.

Na politice Joe Bidena budou profitovat i zahraniční společnosti

Nástup Joe Bidena do úřadu prezidenta by mohl přinést i zlepšení vztahů s Evropou, ale i Čínou, které byly značně narušeny právě díky obchodním válkám vytvořených Donaldem Trumpem.

Investorům by se tak mohlo vyplatit nakupovat zahraniční akcie, které v následujících čtyřech letech nejspíše zaznamenají růst. Ten se projevil již během volebního dne, kdy se většina investorů přikláněla na stranu Joe Bidena.

Podle odborníků by se investoři neměli spoléhat na výsledky trhů bezprostředně po volbách. Ve většině případů tento optimismus po několika měsících opadne a do popředí se dostanou úplně jiné sektory či akciové tituly.

A co od Bidenovy administrativy očekáváte vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎