Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Joe Biden v Bílém domě: Které akcie a sektory mohou za jeho administrativy prosperovat?

Joe Biden v Bílém domě: Které akcie a sektory mohou za jeho administrativy prosperovat?

Joe Biden v Bílém domě: Které akcie a sektory mohou za jeho administrativy prosperovat?
Zdroj: gazetecoin.com

Po čtrnácti dnech plných sčítání hlasovacích lístků a popírání ze strany Donalda Trumpa je již defacto jasné, kdo je vítězem letošních voleb. V pořadí již 46. prezidentem USA se tedy pravděpodobně stane demokratický kandidát Joe Biden, což bude mít nepochybně vliv na ekonomiku a akciové trhy. Je zde ale i velká pravděpodobnost, že se některým sektorům bude dařit více než za Trumpovi administrativy.

Nabízí se otázka, kterým sektorům a kterým akciím se nyní bude dařit? To si povíme v tomto článku.

Demokraté sází na ochranu životního prostředí

Jedním z hlavních odvětví, kterému by se mělo během působení Bidena v Bílém domě dařit, jsou alternativní zdroje energií. Právě na jejich rozvoj se demokraté zaměřují v rámci svého programu na ochranu životního prostředí.

Jedním ze slibů Joe Bidena je i obnovení takzvané Pařížské dohody, jejímž podpisem jednotlivé státy souhlasí s omezením emisí skleníkových plynů.

Z toho by mohly těžit v první řadě společnosti zaměřující se na solární energii, ale i další lídři na poli alternativních zdrojů energií. V návaznosti na to vzrostlo o 40 % i ETF Invesco Solar (TAN), které má ve svém portfoliu společnosti jako SolarEdge Technologies, First Solar nebo Sunrun.

Zkrátka nepřijdou ani společnosti přímo navázané na toto odvětví jako jsou například výrobci solárních panelů, baterií či elektromobilů.

Po 4 letech by na řadu mohla přijít opět infrastruktura

Po nástupu Trumpa do úřadu většina investorů věřila, že jeho administrativa bude opět investovat především do infrastruktury, což se však za celé čtyři roky nestalo.

Demokratický návrh rozpočtu ale tentokrát počítá s uvolněním poměrně vysoké finanční částky právě na její budoucí rozvoj. Tento krok tak přinese modernizaci většiny dálnic, železnic a dalších klíčových částí infrastruktury.

Se zvolením Bidena se zdvihla i vlna optimismu na trhu s marihuanou, jejíž prodej a následné užívání je plně legalizováno pouze v některých ze států, mezi které patří například Kalifornie. Demokraté navíc v současnosti o její legalizaci i na federální úrovni usilují například v Texasu, New Jersey či Delaware.

Hodnotové akcie by mohly zaznamenat značný růst

Bidenovo vítězství by ale mohlo změnit i samotné chování investorů. Podle některých odborníků by se měl zvýšit zájem o takzvané hodnotové akcie, které můžeme najít například ve zdravotnickém nebo finančním sektoru.

Ve výsledku by tedy tato změna měla dopad na růstové akcie, a to především u velkých technologických společností, jejichž současný růst by mohl značně zpomalit.

Investoři se mohou zaměřit i na akcie společností ze spotřebitelského sektoru, které jsou sice zasažené pandemií koronaviru, ale i přesto se jim stále daří vyplácet dividendy. Do popředí se mohou dostat i společnosti s dostatkem peněžních prostředků a nízkým zadlužením.

Na politice Joe Bidena budou profitovat i zahraniční společnosti

Nástup Joe Bidena do úřadu prezidenta by mohl přinést i zlepšení vztahů s Evropou, ale i Čínou, které byly značně narušeny právě díky obchodním válkám vytvořených Donaldem Trumpem.

Investorům by se tak mohlo vyplatit nakupovat zahraniční akcie, které v následujících čtyřech letech nejspíše zaznamenají růst. Ten se projevil již během volebního dne, kdy se většina investorů přikláněla na stranu Joe Bidena.

Podle odborníků by se investoři neměli spoléhat na výsledky trhů bezprostředně po volbách. Ve většině případů tento optimismus po několika měsících opadne a do popředí se dostanou úplně jiné sektory či akciové tituly.

A co od Bidenovy administrativy očekáváte vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo