Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?

Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?

Nevíte si rady s výběrem kryptoměn z burzy Binance? Při zadávání žádosti o výběr jednotlivých kryptoměn máte na výběr hned z několika sítí pro převod, přičemž volba té správné sítě zaručí nejen potenciálně menší transakční poplatky, ale také jistotu, že o své prostředky nepřijdete.

Volba nepodporované metody ze strany vaší peněženky může naopak vést k úplné ztrátě vašich tokenů nebo mincí. V tomto článku vás proto seznámíme s tím, jaké možnosti převodu kryptoměn z Binance jsou a jakou byste měli zvolit.

Favorit redakce

Výhody
 • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
 • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
 • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
 • Platforma může působit složitě

Jak provést výběr kryptoměn z Binance?

Chcete-li si kryptoměny ze svého Binance účtu vybrat, musíte je samozřejmě nejdříve nakoupit. Nákup kryptoměn můžete na Binance provést hned několika způsoby, viz náš návod pro nákup kryptoměn na Binance. To ale v tomto článku řešit nebudeme.

Pokud už kryptoměny nakoupené máte, pak stačí pokračovat přechodem na výpis své spotové peněženky. Zvolte tedy tlačítka PeněženkaPřehled. Poté zvolte tlačítko Vybrat.

PS: Protože Binance neustále přidává nové funkce a postupem času své stránky mění, je možné, že se reálný postup výběru bude mírně lišit od postupu popsaného v tomto článku. Tento článek se snažíme držet aktualizovaný, ale ne vždy je v našich silách změnu zaznamenat a aktualizovat článek ihned.

Zdroj: Binance.com
Výběr kryptoměn z účtu na burze Binance
Výběr kryptoměn z účtu na burze Binance
Poznámka

TIP: Jestliže platformu nemáte v českém jazyce, v pravém horním rohu obrazovky si můžete jazyk přepnout. Na obrázku zvýrazněno zeleně.

Pokud jste automaticky přesměrováni na stránku s formulářem pro výběrem fiat měny, je nutné se překliknout na výběr kryptoměny.

Zdroj: Binance.com
Výběr kryptoměn z Binance
Výběr kryptoměn z Binance

Nyní byste se měli ocitnout na stránce kde zvolíte, jakou ze svých vlastněných kryptoměn chcete z účtu vybrat.

Po zvolení kryptoměny, např. Bitcoin, je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou vaše tokeny/mince odeslány. To určitě ještě zvládnete – pokud si chcete kryptoměnu poslat pryč z Binance, pravděpodobně už nějakou peněženku máte a její adresu znáte.

Platforma po vás ale také bude požadovat volbu sítě, přes kterou chcete kryptoměnu posílat. Zde už mohou nastat nejasnosti.

Zdroj: Binance.com
Volba sítě pro výběr kryptoměny z Binance
Volba sítě pro výběr kryptoměny z Binance

Jak zvolit správnou síť?

Volba sítě pro výběr nemusí být snadnou záležitostí, a to zejména pokud jste v kryptoměnách noví. Binance k výběru kryptoměn nabízí mnoho sítí, včetně původních blockchainů jednotlivých kryptoměn. Tyto odlišné sítě (blockchainy) do světa kryptoměn přináší nové prvky, funkce, různou nákladovost a rychlost převodu.

U výběrů prostředků se obvykle vyskytuje také “transakční poplatek” nebo “síťový poplatek”. Tento poplatek je odváděn těžařům nebo validátorům sítě, nikoli platformě Binance, a je nutné ho zaplatit. Jeho výše se u různých sítí však liší a to může neznalé zmást. Pro více informací o tom, jak fungují transakční poplatky, si přečtěte tento článek.

Pro příklad se podíváme na volbu sítě v případě, že si do vlastní peněženky z Binance chcete nechat poslat nejznámější kryptoměnu – Bitcoin, který má svůj vlastní blockchain (síť).

Na obrázku výše vidíte, že u zakoupených bitcoinů je možné výběr převést přes následující sítě:

 • Bitcoin (BTC),
 • BNB Smart Chain (BEP20),
 • BNB Beacon Chain (BEP2),
 • nebo Ethereum (ERC20),
 • kromě toho je také pravděpodobné, že v budoucnu přibude více sítí.

Jakou síť při výběru zvolit?

Pokud zvolíte Bitcoin (BTC), pak vám platforma odešle opravdové bitcoiny, a to pouze v případě, že zadáte adresu opravdové bitcoinové peněženky (to jsou adresy začínající na čísla “1….“, “3...” nebo “bc1…“). Například se jedná o bitcoinovou adresu, kterou vám ukáže Trezor.

S takovými bitcoiny poté můžete libovolně nakládat, přesouvat je mezi vlastními i cizími bitcoin adresami či peněženkami a prodávat je na jiných burzách či směnárnách.

Pokud nevíte, co všechny tyto sítě znamenají, s největší pravděpodobností budete chtít zvolit právě tuto volbu, ačkoli se také většinou pojí s největšími poplatky.

Pokud zvolíte nějakou z ostatních sítí, budou vaše bitcoiny před jejich odesláním transformovány do podoby tzv. zabaleného tokenu (angl. wrapped token). Jinými slovy budou vaše vybírané bitcoiny tokenizovány.

Cena takového zabaleného tokenu je navázána na cenu samotného původního bitcoinu v poměru 1:1, ale nejedná se se o totožnou věc.

Tokenizované bitcoiny jsou svým způsobem “vyjmuty” z Bitcoinové sítě a převedeny na síť jiné kryptoměny. Nebudete tedy mít možnost s nimi nakládat tak, jako byste mohli nakládat s “normálními bitcoiny”.

Na síti BNB Smart Chain byste tedy místo bitcoinů dostali BEP-20 token BTCB a na síti Ethereum byste bitcoin dostali v reprezentaci ERC-20 tokenu BBTC. Takto tokenizované bitcoiny si můžete nechat poslat pouze na adresy peněženek jiných blockchainů. Ty většinou začínající na čísla “0x….“, “T...” nebo “bnb1…“.

Porovnání aktuální ceny Bitcoinu (BTC), Wrapped Bitcoinu (WBTC) a Binance Pegged Bitcoinu (BBTC)

Graf BTC
Změna za 24h
-1,3 %
Aktuální cena
$63 710
Graf WBTC
Změna za 24h
-1,1 %
Aktuální cena
$63 807
Graf BBTC
Změna za 24h
-0,98 %
Aktuální cena
$63 926

Proč k tokenizaci dochází?

Cílem vytvoření tokenizováného aktiva je možnost obchodování a nakládání s kryptoměnou A na blockchainu kryptoměny B.

Možná se ptáte, proč by to někdo dělal? Proč by místo bitcoinů někdo chtěl nějaký jiný token?

Odpověď je jednoduchá:

U Bitcoinu není možné využívat žádných pokročilejších chytrých kontraktů nebo služeb DeFi, jako třeba obchodování na decentralizovaných burzách. Převody bitcoinů jsou navíc oproti jiným sítím drahé a trvají dlouho.

Tím, že své bitcoiny zabalíte na jinou síť a využijete jiného blockchainu, získáte možnost vyšší rychlosti převodů, nižších poplatků a dalších funkcí, které přináší nový blockchain, jako třeba staking.

Vybíráte si kryptoměny na peněženku?

Níže naleznete postup, pomocí kterého si můžete nechat poslat BTC na síti Ethereum do peněženky Coinomi. Pokud ale nevíte, co to všechno znamená, nedoporučujeme tento postup zkoušet, protože byste o své kryptoměny mohli přijít!

 1. Nejdříve si stáhněte, nainstalujte a nastavte peněženku Coinomi. Návod zde.
 2. Klepněte na tlačítko (+) a zvolte možnost Přidat token.
 3. Protože budete chtít přidat token na blockchainu Ethereum, zvolte příslušnou možnost.
 4. Poté ze seznamu všech možných tokenů zvolte Wrapped Bitcoin nebo jiný token na základě toho, co chcete na peněženku přijmout.
 5. Token Wrapped Bitcoin bude přidán do seznamu vašich kryptoměn. Pokud klepnete na příslušný řádek a zvolíte záložku Přijmout, uvidíte adresu vaší peněženky.
 6. Tuto adresu (bez mezer) můžete použít pro přijetí WBTC.
Poznámka

POZOR: Binance nevyužívá ERC-20 token WBTC ale BBTC. Proto je potřeba vyhledat právě token Binance Wrapped Bitcoin (BBTC) namísto klasického Wrapped Bitcoinu (WBTC). Proces je však víceméně stejný. Ne všechny peněženky ho ale podporují.

Postup přidání WBTC (Zabaleného Bitcoinu na blockchainu Ethereum) do peněženky Coinomi
Postup přidání WBTC (Zabaleného Bitcoinu na blockchainu Ethereum) do peněženky Coinomi

Důležitá poznámka je, že je nezbytně nutné vždy obdržet kryptoměnu na téže síti, jejíž peněženku používáte.

Pokud byste chtěli využít výběr v rámci sítě Ethereum, ale zadali byste peněženku sítě BNB Smart Chain (matoucí může být, že oba typy adres začínají na “0x…“) tak byste o své kryptoměny přišli.

Peněženky na síti BSC totiž neumí s ETH tokeny pracovat.

Přesouváte tokeny mezi burzami?

Pokud máte účet na dvou burzách a chcete mezi nimi nějakou kryptoměnu přesunout, jednoduše to provedete tak, že na jedné burze zvolíte výběr a na druhé burze vklad. Pro přesun prostředků musíte také správně zvolit síť, přičemž každá burza podporuje určité sítě, které se nemusí vždy shodovat. Proto si vždy dejte pozor, zda volíte stejnou síť pro vklad i výběr.

Ukážeme si to na příkladu stablecoinu Tether (USDT), který je implementován na několika sítích.

Prvním krokem je zjistit, jaké metody podporuje burza, na kterou chcete prostředky přemístit. U burzy Kraken máme k dispozici sítě OMNI, ERC-20 a TRC-20. Poslední zmíněná (síť kryptoměny Tron) je nejlevnější ze všech – poplatek za převod činí jen 1 USDT.

A protože na Kraken můžeme vložit USDT ve formě TRC20 tokenu a z Binance můžeme USDT v této formě také vybrat, tuto síť zvolíme.

Zdroj: Kraken.com, Binance.com
Přesun USDT mezi burzami Kraken a Binance
Přesun USDT mezi burzami Kraken a Binance

Na burze Kraken si tedy necháme ukázat adresu pro vklad. Pro ověření zkontrolujeme, že adresa začíná písmenem “T…“.

Nyní adresu zkopírujeme a na Binance ji vložíme do řádku Adresa, a zvolíme stejnou metodu výběru (TRC20).

Zdroj: Kraken.com, Binance.com
Výběr USDT z Binance na síti TRC20 a vklad na Kraken
Výběr USDT z Binance na síti TRC20 a vklad na Kraken

Po potvrzení výběru tlačítkem na Binance dojde k převodu a během několika minut by se vaše USDT měly objevit na vašem obchodním účtu na burze Kraken.

Poznámka

TIP: Pokud budete chtít Tether odeslat na kryptoměnovou peněženku, musíte se nejprve podívat, na jaké síti uvedená adresa funguje. Ve většině případů mají peněženky adresy v síti Ethereum a ty začínají písmeny “0x…“. Stejně ale začínají i peněženky v síti BNB Smart Chain, takže pozor na to.

Porovnání jednotlivých sítí

Označení sítě

 

Popis Transakční poplatky Doba vytvoření 1 bloku Formát adresy
ERC20

(síť Ethereum)

Označuje společný standard pro vytvoření tokenů na bázi Etherea. Většina kryptoměn, které jsou vytvořeny na tomto blockchainu, jsou tokeny ERC-20. Ale pozor, původní kryptoměna Ethereum (ETH) není tokenem ERC20.

 

V současné době poplatek činí 18 až 32 USD. Avšak v době nárůstu ceny ETH a velké poptávky po transakcích poplatek může stoupnout. 12-13 sekund 0x…..
TRC20

(Síť Tron)

Podobně jako u ERC20, ale na bázi blockchainu Tron. Původní kryptoměnou je TRON (TRX). TRC20 má plnou kompatibilitu s ERC20. Smart kontrakty a tokeny vytvořené na bázi Etherea mohou být spuštěné v síti Tronu. Pokud má uživatel uložené určité množství kryptoměny TRX ve své krypto peněžence, poplatek bude činit cca 0,002 TRX (zhruba 0,0001 USD). Burza Binance uvádí fixní poplatek za výběr kryptoměny TRON ve výši 1 TRX (0,07 USD). Při výběru jiných kryptoměn přes síť Tronu bude poplatek vyšší. Za výběr tokenu USDT poplatek činí 1 USDT. 4 sekundy.

 

T…
BEP2 (Síť BNB Beacon Chain) BEP2 a BEP20 jsou standardy pro vytvoření tokenů na těchto platformách.

Původní kryptoměnou je BNB. Obě sítě jsou kompatibilní se sítěmi Etherea, Bitcoina, XRP a jinými.

Síť BNB Smart Chain, je paralelním blockchainem BNB Beacon Chain.

Kolem 0,16 USD. Poplatky se liší u ostatních kryptoměn. Třeba u USDT poplatek přes BEP2 činí 1 USD, přes BEP20 činí 0,8 USD. 1 sekunda bnb….
BEP20 (Síť BNB Smart Chain)

 

3 sekundy 0x
BTC (Síť Bitcoinu)

 

Technologicky je zaostalá, dokáže zpracovat max. kolem 4-7 transakcí za sekundu.

Existují určité povrchové sítě, které urychluji a zlevňují transakce, např. Lightning Network.

Kolem 18 USD. 10 minut · 1….

· 3

· bc1

Kompletní a aktualizovaný seznam všech poplatků za výběr kryptoměn na Binance je uveden na oficiálních stránkách.

Poplatky u sítí Bitcoinu a Etherea jsou vysoké

Asi jste si všimli, že pokud chcete pro výběr bitcoinů použít oficiální BTC blockchain, nebo pro výběr ETH využít síť ETH, zaplatíte poměrně vysoké poplatky. Proč tomu tak je?

Tyto sítě používají pro své zabezpečení algoritmus Proof-of-Work, který je drahou a konkurenční záležitostí. Čím více uživatelů takové sítě využívá, tím více transakcí chtějí provádět a tím více se musí předhánět ve velikosti poplatků.

S nárůstem počtu transakcí bohužel rostou i transakční poplatky. Například na konci dubna 2021 bylo transakcí s bitcoiny prováděno tolik, že průměrný poplatek se vyšplhal i nad 50 dolarů (cca 1000 Kč).

Oproti tomu transakční poplatky na alternativních blockchainech jako jsou BNB Beacon Chain, BNB Smart Chain nebo Tron jsou nízké a transakce jsou rychlé. Všechny tyto 3 sítě totiž používají konsenzus Proof-of-Stake.

Závěr k převodům

Možnost převodu kryptoměn přes různé sítě přináší uživatelům řadu výhod, které zahrnují:

 • nižší poplatky,
 • vyšší rychlost převodů,
 • možnost využití služeb DeFi.

Pokud ale nevíte, jak blockchainy jednotlivých měn fungují a tápete v tom, kterou síť pro výběr zvolit, pravděpodobně budete muset zvolit původně doporučenou síť, i když mnohdy s vyšším poplatkem.

Většina kryptoměnových peněženek jako Electrum či Trezor podporují pouze převod kryptoměn přes jejich původní sítě, pokud si je nenastavíte jinak.

 • Zásadní nevýhodou volby jiné sítě je, že při zvolení špatné sítě můžete svou kryptoměnu navždy ztratit.

Dejte si proto vždy opravdový pozor na to, jakou síť využívá přijímací peněženka a jakou síť zvolíte při výběru.

Slovník pojmů k tomuto článku

 • Token – kryptoměna, která je spuštěna blockchainu jiné kryptoměny. Příklady na blockchainu Etherea (ERC20 tokeny) jsou tokeny Maker, Augur, OmiseGO a jiné.
 • Coin, mince – kryptoměna, která má svůj vlastní blockchain: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Dash a jiné.
 • Stablecoin – kryptoměna, která je navázaná na cenu fiatní měny (obvykle dolaru) USDT, BUSD, USDC a jiné.

Další zdroje informací:

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Baví mě problematika kryptoměn a financí. Během studia na VŠE jsem absolvoval předměty týkající se kryptoměn a blockchainu. Také jsem napsal diplomovou práci o kryptoměnách jako investičním nástroji.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (18 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

musicbest TL

Zdravim poslal sem usdt z bynance na coinbase zvolil sem ale nepodporovanou sit ..na polygonscan vydim transakci ale nemuzu sni nic udelat ..muzete mi prosim napsat jake mam ted moznosti …na coinbase mi seed nedaji abych to spojil s metamask

Redakce Finex

Dobrý den, v takovém případě není možné dělat nic jiného, než požádat Coinbase o dohledání a zaúčtování transakce. Za to ale jistě budou chtít nějaký poplatek navíc.

Miroslav Novák

Dobrý den,
požádal bych Vás o radu a pomoc, protože už nevím na koho se obrátit:
nakoupil jsem ETH přes Binance.com. Bohužel jsem při druhém nákupu zvolil síť BSC. Následně jsem si připojil hardw. peněženku Trezor One s tím, že se mi ETH stáhnou jako při dřívějším nákupu. Už je to asi 15 den a stále to nejde. Přitom v tom “blockchainu” vidím adresáta-moji adresu hardw. peněženky Trezor. Poprvé, když jsem nakupoval, tak jsem je v pohodě převedl do Trezoru, ale samozřejmě jsem měl zadanou jinou síť (s podstatně dražším poplatkem). V historii na Binance transakci vidím, kde se uvádí, že byla dokončena. Nejsem v kryptoměnách ještě moc zdatný. Registroval jsem se dokonce v bscscan.com, kde transakci taky vidím (jako Peg Ethereum Token/ETH Token, ale vůbec nevím co mám dělat a jak ty ETH dostat do mojí peněženky Trezor nebo alespoň zpět do peněženky na Binance. Na stránkách Finex jsem sice nějaké rady našel, ale jsem z toho trochu zmatený. Mohl byste mi prosím pomoci?

Redakce Finex

Dobrý den, Miroslave. Samozřejmě, od toho jsme tu. :-) Váš případ má vlastně poměrně elegantní řešení. Pokud jste správně popsal situaci a my to správně pochopili, měl byste ETH mít ve formě Binance-Peg Ethereum Tokenu na BSC peněžence. Abyste se k nim tedy dostal, doporučujeme následující postup:

 1. Připojte ke svému počítači peněženku Trezor
 2. Nainstalujte a spusťte si rozšíření do prohlížeče MetaMask
 3. MetaMask spojte s Trezorem
 4. V MetaMask přidejte novou síť (BSC, detaily zde)
 5. V MetaMask přidejte token Binance-Peg Ethereum Token, adresa kontraktu by měla být 0x2170ed0880ac9a755fd29b2688956bd959f933f8
 6. Rázem byste v MetaMask měl vidět všechny ETH, které na Trezoru máte
 7. Tyto ETH byste měl mít možnost odeslat na jinou adresu. V Binance zvolte vklad (deposit) ETH a jako síť zvolte BSC (BEP-20). Na zobrazenou adresu můžete své ethery poslat (radši nejdříve pošlete menší částku jako test, zda je vše v pořádku, dejte si ale pozor na zobrazenou výši min. výši vkladu)
 8. Pro vytvoření transakce na BSC je nutné na peněžence mít i nějaké BNB pro zaplacení poplatku síti. Na jeden převod by vám bohatě mělo stačit i 0,05 BNB. Pokud je na této peněžence nemáte, budete si je tam muset odněkud poslat, např. znovu z Binance, u tohoto výběru rovněž zvolte síť BSC
 9. Po úspěšném dokončení transakce byste měl ETH mít zpět na svém účtu na Binance a můžete je prodat, nebo si je znovu vybrat, třeba po síti Ethereum jako předtím…

Držíme palce. V případě nejasností odpovězte na tento komentář a budeme se snažit znovu poradit.

Jan Rataj

Dobrý den,
je prosím možné nějakým způsobem překonvertovat prostředky z BTCB zpět na regulerní BTC? Konkrétně to zkouším z Trust Wallet zpět na Binance (směr na peněženku proběhlo vše v pořádku). Jde o to, že v Binance není možnost zobrazit adresu BTCB – není na výběr . Když jsem se pokusil převést nepatrné množství prostředků na BTC adresu přes síť BEP2, obnos nedorazil.
Cílem celé akce je nízký poplatek přes síť Binance, nikoliv použití sítí Bitcoinu či ETH. Pokud jsem se pokusil převést v Trust Wallet BTCB na BNB, nabídlo to opět nehorázný kurz (tuším z 0,75USD na 0,46USD) a to tedy není cesta. Na jedné straně jsou totiž doporučení nenechávat na burzách moc prostředků, ale při přesunech na peněženky přes nativní sítě jsou nesmyslné poplatky a konverze do náhradních coinů je pak z hlediska zpětného převodu problematická. Děkuji za osvětlení J

Redakce Finex

Dobrý den, mělo by stačit v Binance zvolit vklad (deposit) BTC a poté vybrat adresu na síti BSC (tedy BEP-20, nikoliv Binance Chain a BEP-2). Věříme, že to by mělo fungovat bez problému, budeme rádi za případný komentář, zda to šlo, nebo ne. :-)

D0TTORE X

Dobrý den,
musím opravit svůj první komentář:
“škoda jen, že tento článek nepřišel dřív, nepřišel bych nenávratně o část svých coinů”
na :
skvělé, že tento článek přišel, díky němu jsem přišel k části svých “ztracených” coinů !!
Ale hlavně díky zúčastněnému mistrovi nebo mistrům ?, kteří mi pomohli.
Tisíceré díky !
Vivad Finex.cz !
David

D0TTORE X

Dobrý den, díky Vašemu videu jsem zjistil určité rozdíly, má situace se asi bude lišit.
Na Etherscanu se mi po zadání adresy peněženky sice objevil aktuální zůstatek ETH, ale kolonka s tokenem jako je na videu ne.
Při zadání téže adresy na BscScanu se kolonka s tokenem objevila a při rozkliknutí je vidět jako BEP-20 Tokens, resp. Binance-Peg Ethereum Token s ikonkou ethereum, ne jako BTCB s ikonkou bitcoinu.
Stejně je tento token vidět i níže v záložce BEP-20 Token Txns, s odpovídající hodnotou, která nedorazila. Co si o tom myslíte nyní ?
Velice děkuji za spolupráci. D .

Redakce Finex

Dobrý den, pravděpodobně bude nyní potřeba využít peněženku, která bude umět “prozkoumat” síť BSC s Vašim privátním klíčem. Osobně bych šel cestou zadání seedu do Meta Masku a napojení Meta Masku na BSC (viz zde). Poté bych si do MetaMasku pomocí “Add tokens” přidal token 0x2170ed0880ac9a755fd29b2688956bd959f933f8 a nechal program chvíli přemýšlet a zkoumat. Mohly by se tam tokeny objevit. Ten bych poté převedlo a pomocí deposit BEP20 tokens na Binance vložil – a voilá, na Binance jsou ETH zpět!

D0TTORE X

Dobrý den,
v Metamasku jsem Smart chain síť vytvořil, k ní připojil Ledger a mám zde tedy 2 účty Account 1 a Ledger 1.
V Ledger 1 se po přidat token (po zadání Contract, decimals) opravdu ETH zjevil !!!
V binance pak podle návodu pomocí deposit BEP20 , po vložení adresy pro vklad mi ale hlásí nedostatek finančních prostředků na poplatek, z ETH tokenu se odebrat poplatek nedá, nakoupit na MetaMask taky ne. Kdybych chtěl do MetaMask poslat např. BNB k zaplacení poplatku, tak BNB zase nepodporuje Ledger Live. Netušíte jak získat poplatek ?
Díky D.

Redakce Finex

Dobrý den ještě jednou. Mám radost, že jsme Vám mohli pomoci! Teď už je jen problém s vytvořením transakce, jak sám říkáte. Převody BEP20 tokenů běží na síti BSC, která ke svému fungování vyžaduje úhradu poplatků v BNB. Tzn. kromě toho tokenu, který převádíte, budete v peněžence potřebovat ještě titěrné množství BNB, aby z něho bylo možné poplatek uhradit. Poplatek pro převod by měl být cca za 0,5 dolaru, spíše ještě méně. Teď tedy musíte na tuto peněženku získat ještě nějaké BNB. Co takhle na Binance koupit třeba 0,5 BNB, vybrat toto množství na danou peněženku v síti BSC, provést převod s BETH a pak převést zpět BNB? To by mělo vše vyřešit.

D0TTORE X

Děkuji za trpělivost : )
Zakoupil jsem tedy 0,5 BNB, z Binance odeslal na MetaMask.
V síti Smart chain, v účtu Ledger 1 se vedle “ztraceného” ETH nahrnulo do assets BNB i to odeslané.
Při pokusu o odeslání ETH šel již vložit celý zůstatek ETH a již nehlásilo nedostatek finančních prostředků. Cena paliva byla předdefinována 5 gwei, limit pak 42255 (v čem neuvedeno). V dalším kroku je při shrnutí: total částka ETH + 0,000383 gas fee s ikonkou ETH, Nonce 0.
Odeslání však nebylo úspěšné a v komentáři pro neuspěšnou platbu: transaction created with a value of 0 BNB at 13:36 on 6/11/2021.
Fee je v gwei a neúspěšná transakce pro 0 BNB ? Přiznám se, že už se v tom ztrácím. Děkuji D.

Redakce Finex

Jak fungují poplatky u sítě Ethereum vysvětlujeme v tomto článku: Poplatky v síti Ethereum: Jak funguje Gas fee, jak se poplatky platí a kolik stojí?. U BSC a zejména při použití MetaMask je to prakticky to samé, jen si místo ETH dosaďte BNB.

Jinak přesně tento postup, který popisujete, by měl být správný. Zkuste o něco zvýšit Gas price (např. z 5 na 7) i Gas limit (např. na 70 000)…. Mohlo by to projít – pokud na té peněžence máte i BNB (v něm budete platit fee) i BETH.

D0TTORE X

Dobrý den,
škoda jen, že tento článek nepřišel dřív, nepřišel bych nenávratně o část svých coinů (samozřejmě ale moje blbost). Stejně děkuji, s pozdravem David

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. To nás mrzí. Článek jsme připravovali poměrně dlouhou dobu, protože se jedná o složitou problematiku, kterou je ale naopak nutné vysvětlit úplným začátečníkům, a stále si nejsme jisti, zda jsme práci splnili na 100 % a určitě budeme článek ještě trochu upravovat. Můžete nám říct, co se ve Vašem případě stalo a jak k tomu došlo? Možná bychom společně mohli dokonce najít řešení, jak coiny obnovit.

D0TTORE X

Samozřejmě jsem chtěl ušetřit na poplatku a zvolil jsem pro převod ETH z Binance na svou hardwarovou peněženku (Ledger Nano S) jinou síť než pro ETH (místo ERC-20 jsem zvolil BSC). Transakce je od 14.4. zaseklá, s tokenem Binance-Peg ETH.
Možná že i kvůli nízkému poplatku to nezajímá těžaře ?
Každopádně děkuji za Váš zájem, rád se s Vaší podporu pokusím tokeny dostat tam kam patří : )
Děkuji D.

Redakce Finex

Zkuste mrknout na toto video – v něm jeho autor ukazuje, jak by mohlo být možné přistoupit k poslaným mincím na špatné síti. :-)

D0TTORE X

Děkuji Vám za tip, zkusím i tento návod. D