Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Jak si založit vlastní kryptoměnovou peněženku Coinomi [NÁVOD]

Jak si založit vlastní kryptoměnovou peněženku Coinomi [NÁVOD]

Jak si založit vlastní kryptoměnovou peněženku Coinomi [NÁVOD]

Kryptoměnové peněženky slouží k přijímání, odesílání a především k bezpečnému uchovávání kryptoměn. A pokud si chcete koupit Bitcoin nebo jinou kryptoměnu, pravděpodobně budete potřebovat peněženku, kde danou kryptoměnu budete mít a odkud ji v případě potřeby zase pěkně pošlete jinam.

Jednou z těch nejoblíbenějších peněženek je Coinomi – jedná se o mobilní peněženku, která nabízí ovládání v češtině, je zdarma a můžete do ní poslat nejen Bitcoin, ale i další kryptoměny.

Takže jak si tuto peněženku založit?

VIDEO: Jak založit kryptoměnovou peněženku Coinomi?

Pokud nejste fanouškem videí, níže naleznete ještě návod na první spuštění kryptoměnové peněženky Coinomi ve formě textu a obrázků.

Návod: Jak založit kryptoměnovou peněženku Coinomi Wallet?

Instalaci a nastavení peněženky neberte na lehkou váhu. Zálohování tzv. seedu, které budete muset provést hned při instalaci, je alfou a omegou zabezpečení vašich kryptoměn.

 1. Nejdříve jděte do obchodu Google Play (Android) nebo App Store (iOS) a vyhledejte Coinomi. Nebo na mobilním telefonu rozklikněte jeden z odkazů výše a nainstalujte aplikaci.
 2. Po spuštění aplikace byste měli dostat na výběr – buď vytvořit novou peněženku, nebo obnovit starou. Vy zvolte tvorbu nové.
 3. Následně se vám zobrazí zálohovací fráze z náhodných anglických slov. Na vás je, abyste si je přepsali na kus papíru, který si bezpečně uložíte. Nikdy si tato slova nefoťte do mobilu a ani neukládejte do počítače. Váš počítač nikdy nebude 100% zabezpečený proti záludným hackerům, kdežto papír někde doma pečlivě schovaný naopak ano.

Zálohovací fráze (tzv. seed) složený ze 12 slov může vypadat například takto:

1. pool, 2. fresh, 3. lamp, 4. coin, 5. real, 6. gamma, 7. bull, 8.rain, 9. lean, 10. forward, 11. silver, 12. music

 1. Teď tato slova, která jste si poznamenali, znovu přepište do aplikace. Pro kontrolu, že jste si je správně zaznamenali.
 2. Následně si nastavte heslo, které budete používat např. když budete chtít kryptoměny z vašeho telefonu odeslat.
 3. Teď už jen ze seznamu zvolíte kryptoměny, které hodláte v peněžence uchovávat (další můžete přidat i později)
 4. Potvrďte podmínky použití – a je to!
 5. Nyní, pokud to ještě nemáte, můžete aplikaci v nastavení přepnout do češtiny pro snazší používání.

Nyní, kdykoli otevřete aplikaci peněženky, hned na úvodní obrazovce uvidíte aktuální stav a zůstatek vašich kryptoměn v této peněžence. A po prokliknutí jednotlivých měn s nimi dále můžete pracovat – přijímat, odesílat nebo sledovat již proběhlé transakce.

návod založení peněženky coinomi
Úvodní obrazovka aplikace peněženky Coinomi

Chcete si do nově založené peněženky poslat kryptoměny?

Když už máte peněženku Coinomi nainstalovanou a chcete své první kryptoměny přimout (např. si je koupit na naší směnárně), postupujte následovně:

 1. Otevřete aplikaci
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout (např. Bitcoin či Etheruem)
 3. V dolní části aplikace zvolte Přijmout
 4. V horní části vidíte adresu vaší peněženky. Tu si zkopírujte a pošlete ji někomu, kdo vám má peníze poslat. Ať už je to kamarád, kryptoměnová burza nebo směnárna.
  Dejte si ale pozor, jediný překlep v adrese zapříčiní, že vám kryptoměny nepřijdou. Je nutné také dodržovat velikosti písmen.
jak na coinomi přijmout platbu
Jak na coinomi přijmout platbu?
 1. Poté už jen vyčkejte, až vám kryptoměny do peněženky přijdou. :-)

Pro jistotu ještě připíšeme pár tipů, které by vám mohly pomoci. Občas se totiž ve světě kryptoměn najde něco, co by vás mohlo zmást:

 • Pro přijetí platby od kamaráda můžete využít QR kód. Kamarád poté QR kód jen naskenuje svojí peněženkou a adresu hned uvidí. Do tohoto kódu lze rovněž připsat i hodnotu kryptoměny, která by měla být převedena.
 • Vaše adresa může být typu Výchozí, Kompatibilita nebo Starší. Jedná se pouze o typy adres a prakticky mezi nimi není velký rozdíl. Starší adresy začínají číslem "1", Kompatibilní adresy číslem "3" a nejnovější typ adres začíná na "bc1". Nějaké nástroje ale nejnovější typy adres nepodporují a proto si zde můžete přepnout na starší typ, kdybyste měli s přijetím platby problém.
 • Vaše adresa se bude čas od času měnit. To je normální, není třeba se ničeho bát. I když se adresa změní, stále můžete minulé adresy používat (naleznete je po kliknutí na tlačítko Předchozí adresy). A nebo můžete používat na každou platbu jinou adresu – je to výhodnější pro trochu větší soukromí.

Výhodou Coinomi je, že je zdarma, má velmi dobré recenze uživatelů a nabízí možnost snadno ukládat hned několik kryptoměn.

Pokud tedy kromě Bitcoinu chcete v telefonu uchovávat třeba Ethereum nebo Ripple, podívejte se, jak si tyto kryptoměny do aplikace přidáte.

Jak přidat další kryptoměny do aplikace Coinomi?
Jak přidat další kryptoměny do aplikace Coinomi?

Je peněženka Coinomi dostatečně bezpečná?

Jeden z nejdůležitějších aspektů všech kryptoměnových peněženek je samozřejmě jejich zabezpečení. Myšlenka zabezpečení mobilní peněženky se na první pohled může zdát tak trochu alarmující. Ve své podstatě totiž peněženku nosíte neustále u sebe ve vaší kapse. A vzhledem k tomu, že je v mobilu, riziko ztráty nebo krádeže peněženky rozhodně existuje.

Zloděj či případný nálezce by se ale do peněženky neměl jak dostat.

Aby se dokázal do peněženky dostat, musel by znát jak PIN kód vašeho telefonu, tak i heslo, které nastavíte pro používání této peněženky. Naše rada tedy zní: nevolte si PIN 1234 a jednoduché heslo.

Ale pokud chcete kupovat kryptoměny za desítky tisíc Kč, nebo i více, dali bychom si na to pozor a v tomto případě si myslíme, že už se opravdu vyplatí investovat do hardware peněženek, jako třeba Trezor či Ledger. (Více info na odkazu)

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 50
Ladislav Hovan

Dobrý deň, viem že už to tu bolo ale zabudol som heslo na odoslanie kryptomiem.
SEED mám zapísaný ale bojím sa obnovy.Neviete mi poslať link alebo nejaké video
aby som niečo nepokazil. Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Ladislav Hovan

Dobrý den, Ladislave. Pokud nemáte heslo, ale máte seed, mělo by stačit obnovit si peněženku pomocí seedu. Poté bude možné heslo resetovat.

Veronika Veselá

Dobrý den, jak bitcoiny ze své peněženky Coinomi směním zpět na peníze? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Veronika Veselá

Dobrý den. Jistě, to je možné, nejprve je ale nutné bitcoiny prodat. Více informací naleznete např. v našem článku o prodeji kryptoměn.

Petr Jagoš

Dobrý den, před několika lety(asi 4) jsem si založil peněženku a vložil si tam nějaké coiny. Teď ale bohužel nevím seed a neuvědomují si že bych tam nějaký vkládal. Jde to nějak obnovit? Pomocí emailu nebo jinak? Coiny které jsem tam vkládal byli v papírové peněžence tu stále mám ale QR kód už je prázdný. Děkuji za radu

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Jagoš

Dobrý den, pokud jste seed do peněženky nevkládal, musel vám být vygenerovaný automaticky. Tak peněženky fungují. Pokud peněženku na telefonu stále máte a máte i heslo/pin k ní, pak by mělo být možné si seed nechat v nastavení peněženky znovu ukázat. Důrazně doporučujeme si ho poté zabezpečit. Pokud nemáte ani seed, ani peněženku s heslem, bohužel už se ke kryptoměnám asi nedostanete. Určitě nebude možné si je obnovit přes e-mail.

Petr Kočíř

Dobrý den,
– založil jsem a nainstaloval v PC peněženku coinomi a obnovil pomoci SEEDu, zůstatek se neobjevuje
– stejnou peněženku se stejným SEEDem mam v mobilu, kde se ukazuje zůstatek
– v PC jsem peněženku několikrát opakovaně odinstaloval, nainstaloval, restartoval PC a pořad se neobrazuje v peněžence zůstatek.
– Jen info…je zajímavé, že adresa kryptomeny v mobilu a v PC je rozdílná, je to správně?
– proč se nezobrazuje zůstatek v PC, kde dělám chybu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Kočíř

Dobrý den, Petře. Obnova peněženek pomocí seedu není nic jiného, než deterministický matematický proces. Pokud tedy vícekrát zadáte určitou sadu vstupů, vždy získáte stejné výstupy = stejnou peněženku. Pokud se některý z těchto vstupů liší od vaší původní peněženky, místo toho obnovíte jinou (logicky prázdnou) peněženku. Nalezli jsme proto několik možných příčin vašeho problému a jejich řešení:

Buď se tak stalo, protože jste při obnovení peněženky v PC zvolil seed verze BIP39, i když ho vaše peněženka na telefonu původně neměla. Zkuste tedy provést proces obnovení znovu a zkontrolujte, zda je nebo není tato možnost ve chvíli zadávání seedu zaškrtnuta. Všechna slova zadávejte malými písmeny. Problém by ale mohl být i opačný (na telefonu jste původně BIP39 měl zvolený, na PC to tak ale není).

Nebo se mohlo stát, že jste si v nastavení Coinomi (omylem nebo schválně) nechal vytvořit více peněženek. Zkuste to udělat i nyní – tam byste své mince měl najít.

A nebo by důvodem mohlo být to, že sháníte takové mince/tokeny, které nemáte v rozhraní přidané. Proto bude potřeba stisknout “+” a dané tokeny zvolit a do peněženky přidat.

Pomohli jsme?

Pavel Sládek

Dobrý den, vytvoril jsem penezenku v Coinnomi ale pokud ji obnovim ve Trust Wallet, tak se mi nezobrazí zustatek Etherea. Pouze zůstatek Bitcoinu a Riplu. U Etherea mám nulu. Myslím, že dělám něco špatně

Marcela

Stahuji peněženku – už asi hodinu „čeká na instalaci…”. v čem dělám chybu? Telefon Huawei

Jan Dostál

Zdravím komunitu – mám dotaz: Na PC mám defaut wallet a zkušební wallet. Nyní bych rád přes MT, kde mám také nainstalovaný COINOMI kontroloval stav financí – jak to lze docílit – přes public key?
Děkuji za snahu pomoct.

Honza

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Dostál

Dobrý den, Honzo. Public key do Coinomi ani jiných peněženek, které známe, bohužel vložit nejde. Stačí však importovat seed. To ale nemusí být 100% bezpečné, protože v případě kompromitace telefonu může útočník (ať už reálný, nebo virtuální) kryptoměny z peněženky odeslat pryč.

ladislava

pri zrizeni coinomi peneženky jsem udelala chybu nevepsala jsem si do aplikace seed tech 12 slov jen a papir a neudelala heslo tim ted mam bitcoiny na zustatku a nejdou mi posla je penezenka zamcena a b ez toho hesls se mi to neodesle co s tim ?

Portál Finex.cz
Odpověď na ladislava

Dobrý den, zkuste defaultní heslo, které bylo dříve uživatelům automaticky přiřazováno: „coinomi“. A nebo aplikaci smažte, obnovte peněženku pomocí seedu znovu, a poté si nastavte nové heslo.

Veronika

Dobrý den, nevyskočíla tabulka pro přijetí podmínek. Zvolila jsem měnu a dál ?

Pavel

dobry den, nemuzu odesilat ani prijimat z me penezenky.

cervene upozorneni coinomi pripojeni neni k dispozici? co s tim??

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Jak už jsme psali v jednom z komentářů níže, zkoušel jste otevřít BTC peněženku a dát Více… -> Aktualizovat? Pokud ano – svítí vám u BTC peněženky červené, zelené, nebo šedé kolečko? Další možnost, která mne napadá, je smazat Coinomi a znovu ji obnovit pomocí seedu. To jste zkoušel? A kdyby ani to nepomohlo, zkuste seed zadat do jiné peněženky, např. Trust Wallet.

Ildija
Odpověď na Pavel

Dobrý den, neznám PIN do své bitcoinove peněženky, jak ho můžu znovu získat? Děkuji za odpověď Ildija.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ildija

Dobrý den, pokud pin neznáte, máte možnost aplikaci úplně vymazat a poté nainstalovat a svoji peněženku obnovit pomocí seedu, který je nutné si při zakládání peněženky zapsat.

jiří

Dobrý den , Bude ten Pin kod obsahovat též malá i velká písmena nebo to je jedno .Dík za odpověd Jirka.

Portál Finex.cz
Odpověď na jiří

Dobrý den, Jiří. Pokud myslíte heslo k Vaší Coinomi peněžence, tak tam by snad žádné omezení být nemělo a měl byste být schopen vybrat si heslo libovolné.

Vladimír

Koupil jsem BTC přes směnárnu, adresu peněženky jsem vyplnil dobře, ale žádné BTC nedorazily, v coinomi peněžence mi svítí červené kolečko, můžete mi poradit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladimír

Dobrý den, Vladimíre. Jak už jsme psali v jednom z komentářů níže, zkoušel jste otevřít BTC peněženku a dát Více… -> Aktualizovat? Pokud ano – svítí vám u BTC peněženky červené, zelené, nebo šedé kolečko? Další možnost, která mne napadá, je smazat Coinomi a znovu ji obnovit pomocí seedu. To jste zkoušel? A kdyby ani to nepomohlo, zkuste seed zadat do jiné peněženky, např. Trust Wallet.

Václav Lískovec
Odpověď na Vladimír

Pokud svítí červené kolečko, tak zkuste vypnout poskytovatele wifi připojení a být připojený pouze přes data operátora, popřípadě ještě restartovat mobil, většinou to pomůže.
Zkopírováno ze stránek podpory Conoimi:
odkaz na podporu Conaimi u problému s připojením (pokud se to na tyto stránky smí vkládat): https://coinomi.freshdesk.com/support/solutions/articles/29000021880-what-does-no-connection-mean-

Jiří J.

Dobrý den,sledoval jsem právě diskuzi a rady ohledně založení virtuální peněženky pro převod kryptoměn. Koupil jsem je přes firmu Cryptoeddu a vzhledem k negativním zušenostem ostatních mám obavy o své investice do XRP, BTC a ETH. Chci použít váš návod jak to udělat, ale je možné vytvořit jinou peněženku než tu mobilní Coinomi, kterou doporučujete ? Mám totiž strach to mít v mém mobilu, radši bych v PC počítači. Můžete mi prosím poradit kterou a jak na to ? Velmi děkuji za vaše rady a pomoc. S pozdravem Jiří J

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiří J.

Dobrý den, samozřejmě si můžete vytvořit libovolnou peněženku. Coinomi ale doporučujeme, protože je možné ji přepnout do češtiny, je poměrně snadné je využívat a je bezpečná.

Milan

Dobrý den,

v peněžence nemám několik hodin BTC online. Nemůžu provádět transakce na BTC. Ostatní měny jsou online, svítí vedle zelená tečka a transakce fungují. Nevíte prosím kde může být problém? Vedle BTC je šedé kolečko. U ostatních je zelené. Děkuji za info

David
Odpověď na Milan

Dobrý den,
ten problém mám taky, už několik dní mi svítí u btc červené kolečko a hlasí žádné připojení, tak nevím jestli mám počkat nebo pěněženku obnovit.

Janek2626

Vyjadřuji uznání pro FINEX.CZ – osvěta jak COINOMI funguje je mnohem lepší než ta jejich!!! Spíše mám dojem, že ta jejich je jen proforma. Asi si občas někdo založí peněženku, převede peníze a pak se v systému ztratí. No a po určitém čase se na to vyprdne a odejde, ale peníze tam zůstanou. To může COINOMI spustit jen speciální koště a volné gěngy pozbírat. Takže jestli jsem to správně pochopil, tak budu nakupovat BITCOIN jen u FINEX.CZ) – to je moje odměna…..

Pavel M.

Asi se mi podařilo založit peněženku Coinomi na stolním počítači ale nemohu najít číslo peněženky které potřebuji abych jej zadal na stránky The Best Vouchers a mohl tam stáhnout mou kryptoměnu. Poradí mi někdo? Popř.jak založit tu správnou peněženku? Děkuji

Katarína

Dobrý deň
Mám založenú coinomi peňaženku a cez zmenáreň Simple Coin som kúpila BTC dňa 23.02.2021 , Problém je že už 10 hodín prešlo
síce BTC bol prijatý do mojej peňaženky len , transakcia ešte nie je potvrdená… neustále vypisuje “čekání na potvrzení transakce” Pomôžte prosím čo mám robiť , ako urýchliť alebo získať potvrdenie transakcií
za odpoveď vám vopred ďakujem
Katarína

Portál Finex.cz
Odpověď na Katarína

Dobrý den, Kataríno. Není třeba mít strach – transakce bude automaticky potvrzena. Občas to sice kvůli vysoké vytíženosti BTC sítě trvá déle, ale k potvrzení dříve nebo později určitě dojde a není třeba z Vaší strany nic dělat.

Pavel

Dobrý den,
jak prosím směním dogecoin zpět na USD a jak si je mohu poslat na účet nebo Revolut kartu, poradíte?
Děkuji

Ivan

Dobrý den, zapoměl jsem potvrzovací heslo k odeslání částky….co s tím, poradte, děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Ivan

Dobrý den, pokud máte dobře uložený svůj seed, stačí peněženku smazat, znovu nainstalovat a obnovit pomocí seedu.

Josef Husár

Kde, prosím, nastavím v desktopové verzi češtinu? Nemůžu najít ikonu na Nastavení. Děkuji

RaK
Odpověď na Josef Husár

Toto by mne taky zajímalo. Peněženka se sice po instalaci sama na češtinu nastavila, ale jen částečně.

RaK
Odpověď na RaK

Pardon, beru svou předchozí reakci zpět, přehlédl jsem, že příspěvek se týkal desktopové verze (i když ve srovnání testovaných peněženek píšete, že desktopová verze neexistuje).

Johanna

Dostala jsem se do fáze, že mám potvrdit podmínky použití a změnit jazyk a jsem v koncích, jak to provést. Poraďte mi, prosím.

Johanna

Dostala jsem se podle návodu do této fáze, ale nevím, jak potvrdit podmínky použití a přepnout jazyk.

Potvrďte podmínky použití – a je to!
Nyní, pokud to ještě nemáte, můžete aplikaci v nastavení přepnout do češtiny pro snazší používání.

Jiří

Nemám ještě peněženku,kde najdu číslo peněženky? Až šíji na mém tabletu pořídim. Návod bod 12.

Pavel

Zajímalo by mě kde je problém.
Tuhle peněženku používám asi 2 roky, a po delší době jsem směnil nekolik desítek dolarů z BTC na USDT
Je to už 25 dni, transakce potvrzena, vidím ji v historii, na balance mám 0$

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, bohužel bez bližších informací nejsme schopni Vám poradit. Potřebovali bychom vědět odkud a kam jste BTC posílal, popř. i hash transakce. Co jste k směně používal, bylo to Changelly, nebo nějaký jiný systém?

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

ano použito Changelly
transakce byla potvrzená 3149x

posíláno z BTC na moji coinomi
na můj TetherUS také na stejné mojí stejné coinomi

tam vidím opět 3149 potvrzení a pod tím mám
Přijmout
a hodnotu 0.00000546 USDT
a ještě pod tím
Přijmout 103.29 USDT

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Zkoušel jste otevřít USDT peněženku a dát Více… -> Aktualizovat? Pokud ano – svítí vám u USDT peněženky červené, zelené, nebo šedé kolečko? Další možnost, která mne napadá, je smazat Coinomi a znovu ji obnovit pomocí seedu. To jste zkoušel?

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

mimochodem, když u transakce kliknu na “ukázat na blockchainu”

tak dole vidím “ukázat nezpracované transakce”

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Vladimír

Má peněženka coinomi tag?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladimír

Dobrý den, Vladimíre. Pokud chcete na Coinomi přijmout kryptoměny jako třeba XRP, není potřeba žádný tag uvádět. :-)

Jan
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den, zalozil jsem si penezenku koupil kryptomenu dva nakupy se zdarily, ale treti atba se nepripsala ani po 14h. Penezenku jsem odinstaloval a zase nainstaloval, ale penize nikde. Muzete mi poradit.
Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Na jaké směnárně jste nákup prováděl? S emailovou adresou, kterou jste zadal při psaní tohoto komentáře, v databázi objednávek na naší směnárně nemůžeme najít ani jeden nákup.

Zobrazit další odpovědi (1)
Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo