Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Návod: Nákup kryptoměn na burze Binance krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na burze Binance krok za krokem

Návod: Nákup kryptoměn na burze Binance krok za krokem

Burza Binance je největší kryptoměnová burza na světě, která se již dlouhé roky těší velké oblibě. Na Binance jsou zaregistrovány miliony obchodníků z celého světa a každodenně zde probíhají transakce za nepředstavitelně velké sumy.

Binance je oblíbená především pro obchodování kryptoměn, ale spousta lidí zde kryptoměny i nakupuje. Z důvodu toho, že nákup kryptoměn na Binance může být pro začátečníky poměrně náročný (oproti SimpleCoinu například), jsme se rozhodli připravit tento článek. Jedná se o návod krok za krokem, který vás provede kompletním nákupním procesem.

Pokud vás tedy zajímá, jak na Binance nakoupit kryptoměny, jste na správném místě. V případě, že se před samotným nákupem chcete o této burze dozvědět něco víc, pomůže vám naše binance recenze.

Vlastníte nějakou peněženku?

Přesněji řečeno, kryptoměnovou peněženku. Pokud plánujete s kryptoměnami na Binance obchodovat (a držet je tam), tak to prozatím řešit nemusíte.

Pokud se ale registrujete k Binance s úmyslem pouze kryptoměny nakoupit a čekat, než se vám zhodnotí, rozhodně doporučujeme si nějakou peněženku pořídit.

Kryptoměny jsou jako peníze a ty je potřeba mít v bezpečí, proto nedoporučujeme kryptoměny dlouhodobě držet na burze/směnárně. Není to tolik bezpečné. Stačí se podívat na událost, které se stala 8. 5. 2019. Burza Binance byla vykradena a celkově bylo odcizeno 7000 bitcoinů v hodnotě zhruba 40 miliónů dolarů. Binance má však svůj vlastní fond pro zabezpečení aktiv, takže žádný z uživatelů o svoje bitcoiny nepřijde a všem budou navráceny.

Pro zabezpečení a uložení svých kryptoměn, můžete využít například softwarovou peněženku Wirex (zdarma) nebo pak ultra bezpečnou hardwarovou peněženku Trezor (cca. 3 800 Kč). Existují samozřejmě další možnosti a druhy peněženek. Více o kryptoměnových peněženkách si můžete přečíst zde – jak správně uchovávat kryptoměny.

Wirex peněženkaNa konci článku si ukážeme jak kryptoměny okamžitě převést do peněženky Wirex. Pokud tedy chcete náš postup replikovat, můžete si založit kryptoměnovou peněženku Wirex.

Nákup kryptoměn na Binance

Abyste mohli provést nákup kryptoměn na jakékoliv burze nebo směnárně, musíte být registrovaní. Tím samozřejmě začneme. Jdeme na to! 

Krok 1: Jděte na stránku burzy Binance > rychlý odkaz zde < a klikněte na Register, viz červená šipka níže. Dále zde v krátkém formuláři vyplníte svůj email, heslo, dostanete osobní číslo klienta a také budete muset projít jednoduchým bezpečnostním formulářem.

binance burza platforma

Oficiální stránka burzy Binance

Pokud jste splnili všechny kroky v registraci a potvrdili email, který vám Binance zaslal, můžete se přihlásit. Jak můžete vidět níže na obrázku, Binance klade velký důraz na bezpečnost. Hodně často proto uvidíte různé informační panely o tom, že byste si měli zkontrolovat “pravost” domény, na které právě jste a také si dát pozor na všelijaké podvody. Důkazem důrazu Binance na bezpečnost je i bezpečnostní dotazník hned na začátku registrace.

Binance přihlášení

Krok 2: Ihned po prvním přihlášení se vám jako první nabídne zapnutí 2FA (dvou faktorová autentifikace), to znamená že každé přihlášení budete ještě potvrzovat buďto SMS, nebo aplikací Google Authenticator. Pokud chcete ještě více zvýšit bezpečnost svého účtu, určitě 2FA doporučujeme zapnout. Pokud nechcete, tento bezpečnostní prvek můžete přeskočit tlačítkem Skip for now.

binance 2fa zabezpeceni

Ať už po přeskočení tohoto kroku, nebo zapnutí 2FA, budete konečně přesměrování do platformy binance, konkrétně do detailu vašeho účtu. Ten vypadá takto:

binance platforma

Binance platforma – detail účtu

A takto vypadá samotná obchodní platforma Binance, zde budete později kryptoměny moci obchodovat. Nejdříve je ale třeba vložit si na obchodní účet nějaký obnos ať už v BTC, nebo třeba USDT.

Obchodní platforma binance

Obchodní platforma Binance

Jak tedy kryptoměny nakoupit? 

Krok 3: Abyste mohli kryptoměny na Binance obchodovat, musíte si je tam buďto nakoupit, nebo poslat z jiné burzy/směnárny/peněženky. My si ukážeme samotný nákup pomocí debetní karty. První co musíte udělat je, kliknout na Funds a poté co se vám rozbalí nabídka, klikněte na Buy with Credit Card (viz červené šipky).

To je poměrně nová funkce Binance, kterou nabízí cca od začátku roku 2019.

Binance nákup kryptoměn

Nyní budete přesměrování na nákupní formulář. Zde si pro nákup můžete vybrat z aktuálních kryptoměnBitcoin, Litecoin, XRP (Ripple), Ethereum a Bitcoin Cash ABC. Dále si zde také můžete vybrat, zda chcete kryptoměny nakoupit za dolary nebo eura.

Je tedy potřeba zvážit, co pro vás bude výhodnější. My jsme pro ilustraci nakoupili kryptoměnu XRP za 50 USD a dostali jsme celkem 130 tokenů. Nastavením příkazu pro nákup kryptoměn to však nekončí, nýbrž začíná.

nakup kryptomen na binance

Formulář pro nákup kryptoměn

Jak vidíte v nákupním formuláři, tak poplatek za nákup kreditní kartou na Binance je 3,5 %. Bohužel zde nelze nakupovat kryptoměny bankovním převodem. Lze to ale obejít tak, že si je nakoupíte například za Kč na Coingi a pak převedete. Jednoduché.

Krok 4: Po kliknutí na tlačítko Buy Now ve výše zobrazeném formuláři budete přesměrování na stránky, kde již samotný nákup probíhá. Nákup probíhá přes službu třetí strany Simplex, která platby zajišťuje a zabezpečuje. Pokud jste ještě nikdy přes Simplex nenakupovali, budete muset projít verifikačním procesem, který je otázkou pár minut. První co budete muset udělat je, potvrdit a vyplnit formulář s vašim jménem, místem bydliště, telefonem, atp.

binance verifikace

Verifikační formulář

Dále budete muset potvrdit pravost vaši emailové adresy a telefonního čísla, které jste zadali.

simplex nakup kryptomen

Nyní, před posledním krokem verifikace (zasláním vašich dokladů), na vás bude čekat samotná platba za kryptoměny. Zde pouze zadáte detaily své debetní/kreditní karty tak, jak jste zvyklí z internetového nakupování, transakci potvrdíte a váš příkaz pro nákup kryptoměn bude zadán!

nakup kryptomen na binance

Krok 5: Posledním a zároveň i nejdelším krokem celé verifikace je potvrzení vaší identity. I když se jedná pořád o tentýž proces, rozhodli jsme se tento krok oddělit. Zde, stejně jako například na burze CoinMate nebo Coinbase, musíte provést verifikace vaší identity. Je to z legislativních důvodů a ochranou před praním špinavých peněz.

Pro potvrzení vaší identity budete potřebovat občanský průkaz/pas/řidičský průkaz. Příslušný dokument (v našem případě občanský průkaz) vyfotíte z obou stran, tak aby byl čitelný a nahrajete ho do systému s pomocí tlačítek Vybrat soubor. A jako poslední věc, přepíšete číslo a datum exspirace příslušného dokumentu.

Pak už stačí kliknout na tlačítko Upload Document a je to!

binance verifikace

Formulář pro ověření vaši identity

Krok 6: Pokud jste úspěšně verifikovali váš účet a platba za kryptoměny odešla bez problémů, zobrazí se vám toto.

kryptomeny nakup na binance

Potvrzení vaší transakce

Nyní budete ze Simplexu přesměrováni zpátky na Binance burzu, kde se vás systém zeptá, zda jste dokončili platbu. Pokud ne, můžete platbu opakovat. Dále stačí pár minut počkat, než je transakce potvrzena a vaše kryptoměny na vašem účtu.

Status vaší transakce si můžete zkontrolovat ve vašem účtu.

status platby binance

To je vše! Váš nákup kryptoměn na burze Binance byl uskutečněn. Gratulujeme.

Ve chvíli, kdy bude vaše transakce potvrzena, uvidíte to ve vaší transakční historii a také uvidíte zakoupené kryptoměny ve vašem přehledu zůstatků (balances). Stejně, jako je to na tomto obrázku.

binance vyber kryptomen

Poslání kryptoměn z Binance do Wirex peněženky

Neradi si necháváme kryptoměny na burzách nebo směnárnách. Pokud s nimi neplánujete obchodovat, radši si je vždy přesuňte do peněženky. Využít k tomu můžete peněženku Wirex, která byla zmíněná na začátku tohoto návodu.

Pro výběr kryptoměn stačí v přehledu zůstatků (balances) kliknout na Withdrawal (u příslušné kryptoměny), viz červená šipka na obrázku výše.

Nyní budete přesměrování na formulář pro výběr kryptoměn. Zde zadáte adresu peněženky, kam chcete kryptoměny poslat a v případě XRP i TAG (označení) transakce.

výběr kryptoměn binance

Formulář pro výběr kryptoměn

Tyto informace vám poskytne samotná Wirex peněženka v detailu peněženky pro Ripple (XRP). Až o výběr z Binance zažádáte, bude po vás ještě požadováno potvrzení přes vaši emailovou adresu. Jak vidíte, tak tato burza bere bezpečnost opravdu vážně.

wirex penezenka

V našem případě byly kryptoměny převedeny asi za 10 minut, což je opravdu chvilička. Kryptoměny jsou v bezpečí a nákup byl uskutečněn. 

Doufáme, že vám tento návod, jak nakoupit kryptoměny na burze Binance pomůže a usnadní celý proces. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, napište nám do komentářů. Děkujeme.

Pokud vás Binance burza nezaujala a radši byste dali přednost jiné možnosti nákupu, níže naleznete další alternativy pro nákup kryptoměn.

Další návody na nákup kryptoměn:

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 3 komentáře
Jakob Fosil

Dobrý den, mohu se zeptat jakou jinou peněženku než Wirex byste mi doporučili na LTC a BTC? Wirex nechci protože nemám přístup ke svým privátním klíčům. Děkuji

Kamil

Dobrý den, osobně používám peněženku Exodus a jsem s ní úplně spokojený. Má přístup k privátním klíčům a celkově je přehledná a má vlastně vše co potřebuji. Podporuje různou měnu (mám v ní 11 různých kryptoměn) a přepočítává mi aktuální sazby na české koruny. Takže doporučuji ;-)

Magazín Finex

Jakobe, jako mobilní peněženku můžu doporučit BRD pro Bitcoin a Loaf Wallet pro Litecoin. Sám používám obě a obě dávají k dispozici priv. klíče.

Vojtěch, Finex.cz

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo