Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Návod: Nákup kryptoměn na burze Binance krok za krokem

Publikováno
Návod: Nákup kryptoměn na burze Binance krok za krokem

Burza Binance je největší kryptoměnová burza na světě, která se již dlouhé roky těší velké oblibě. Na Binance jsou zaregistrovány miliony obchodníků z celého světa a každodenně zde probíhají transakce za nepředstavitelně velké sumy.

Binance je oblíbená především pro obchodování kryptoměn, ale spousta lidí zde kryptoměny i nakupuje. Z důvodu toho, že nákup kryptoměn na Binance může být pro začátečníky poměrně náročný (oproti SimpleCoinu například), jsme se rozhodli připravit tento článek. Jedná se o návod krok za krokem, který vás provede kompletním nákupním procesem.

Pokud vás tedy zajímá, jak na Binance nakoupit kryptoměny, jste na správném místě. V případě, že se před samotným nákupem chcete o této burze dozvědět něco víc, pomůže vám naše binance recenze.

Poznámka

TIP: Pokud preferujete rychlý nákup bez verifikace a registrace, pak můžete vyzkoušet směnárnu SimpleCoin. Náš článek – nákup kryptoměn u SimpleCoin krok za krokem vám v tom pomůže.

Vlastníte nějakou peněženku?

Přesněji řečeno, kryptoměnovou peněženku. Pokud plánujete s kryptoměnami na Binance obchodovat (a držet je tam), tak to prozatím řešit nemusíte.

Pokud se ale registrujete k Binance s úmyslem pouze kryptoměny nakoupit a čekat, než se vám zhodnotí, rozhodně doporučujeme si nějakou peněženku pořídit.

Kryptoměny jsou jako peníze a ty je potřeba mít v bezpečí, proto nedoporučujeme kryptoměny dlouhodobě držet na burze/směnárně. Není to tolik bezpečné. Stačí se podívat na událost, které se stala 8. 5. 2019. Burza Binance byla vykradena a celkově bylo odcizeno 7000 bitcoinů v hodnotě zhruba 40 miliónů dolarů. Binance má však svůj vlastní fond pro zabezpečení aktiv, takže žádný z uživatelů o svoje bitcoiny nepřijde a všem budou navráceny.

Pro zabezpečení a uložení svých kryptoměn, můžete využít například softwarovou peněženku Wirex (zdarma) nebo pak ultra bezpečnou hardwarovou peněženku Trezor (cca. 3 800 Kč). Existují samozřejmě další možnosti a druhy peněženek. Více o kryptoměnových peněženkách si můžete přečíst zde – jak správně uchovávat kryptoměny.

Wirex peněženkaNa konci článku si ukážeme jak kryptoměny okamžitě převést do peněženky Wirex. Pokud tedy chcete náš postup replikovat, můžete si založit kryptoměnovou peněženku Wirex.

Nákup kryptoměn na Binance

Abyste mohli provést nákup kryptoměn na jakékoliv burze nebo směnárně, musíte být registrovaní. Tím samozřejmě začneme. Jdeme na to! 

Krok 1: Jděte na stránku burzy Binance > rychlý odkaz zde < a klikněte na Register, viz červená šipka níže. Dále zde v krátkém formuláři vyplníte svůj email, heslo, dostanete osobní číslo klienta a také budete muset projít jednoduchým bezpečnostním formulářem.

binance burza platforma
Oficiální stránka burzy Binance

Pokud jste splnili všechny kroky v registraci a potvrdili email, který vám Binance zaslal, můžete se přihlásit. Jak můžete vidět níže na obrázku, Binance klade velký důraz na bezpečnost. Hodně často proto uvidíte různé informační panely o tom, že byste si měli zkontrolovat “pravost” domény, na které právě jste a také si dát pozor na všelijaké podvody. Důkazem důrazu Binance na bezpečnost je i bezpečnostní dotazník hned na začátku registrace.

Binance přihlášení

Krok 2: Ihned po prvním přihlášení se vám jako první nabídne zapnutí 2FA (dvou faktorová autentifikace), to znamená že každé přihlášení budete ještě potvrzovat buďto SMS, nebo aplikací Google Authenticator. Pokud chcete ještě více zvýšit bezpečnost svého účtu, určitě 2FA doporučujeme zapnout. Pokud nechcete, tento bezpečnostní prvek můžete přeskočit tlačítkem Skip for now.

binance 2fa zabezpeceni

Ať už po přeskočení tohoto kroku, nebo zapnutí 2FA, budete konečně přesměrování do platformy binance, konkrétně do detailu vašeho účtu. Ten vypadá takto:

binance platforma
Binance platforma – detail účtu

A takto vypadá samotná obchodní platforma Binance, zde budete později kryptoměny moci obchodovat. Nejdříve je ale třeba vložit si na obchodní účet nějaký obnos ať už v BTC, nebo třeba USDT.

Obchodní platforma binance
Obchodní platforma Binance

Jak tedy kryptoměny nakoupit? 

Krok 3: Abyste mohli kryptoměny na Binance obchodovat, musíte si je tam buďto nakoupit, nebo poslat z jiné burzy/směnárny/peněženky. My si ukážeme samotný nákup pomocí debetní karty. První co musíte udělat je, kliknout na Funds a poté co se vám rozbalí nabídka, klikněte na Buy with Credit Card (viz červené šipky).

To je poměrně nová funkce Binance, kterou nabízí cca od začátku roku 2019.

Binance nákup kryptoměn

Nyní budete přesměrování na nákupní formulář. Zde si pro nákup můžete vybrat z aktuálních kryptoměnBitcoin, Litecoin, XRP (Ripple), Ethereum a Bitcoin Cash ABC. Dále si zde také můžete vybrat, zda chcete kryptoměny nakoupit za dolary nebo eura.

Je tedy potřeba zvážit, co pro vás bude výhodnější. My jsme pro ilustraci nakoupili kryptoměnu XRP za 50 USD a dostali jsme celkem 130 tokenů. Nastavením příkazu pro nákup kryptoměn to však nekončí, nýbrž začíná.

nakup kryptomen na binance
Formulář pro nákup kryptoměn

Jak vidíte v nákupním formuláři, tak ve chvíli psaní tohoto článku byl poplatek za nákup kreditní kartou na Binance 3,5 %. Nicméně v čase se mění a je možné, že když tento článek čtete, už je poplatek jiný.

Krok 4: Po kliknutí na tlačítko Buy Now ve výše zobrazeném formuláři budete přesměrování na stránky, kde již samotný nákup probíhá. Nákup probíhá přes službu třetí strany Simplex, která platby zajišťuje a zabezpečuje. Pokud jste ještě nikdy přes Simplex nenakupovali, budete muset projít verifikačním procesem, který je otázkou pár minut. První co budete muset udělat je, potvrdit a vyplnit formulář s vašim jménem, místem bydliště, telefonem, atp.

binance verifikace
Verifikační formulář

Dále budete muset potvrdit pravost vaši emailové adresy a telefonního čísla, které jste zadali.

simplex nakup kryptomen

Nyní, před posledním krokem verifikace (zasláním vašich dokladů), na vás bude čekat samotná platba za kryptoměny. Zde pouze zadáte detaily své debetní/kreditní karty tak, jak jste zvyklí z internetového nakupování, transakci potvrdíte a váš příkaz pro nákup kryptoměn bude zadán!

nakup kryptomen na binance

Krok 5: Posledním a zároveň i nejdelším krokem celé verifikace je potvrzení vaší identity. I když se jedná pořád o tentýž proces, rozhodli jsme se tento krok oddělit. Zde, stejně jako například na burze CoinMate nebo Coinbase, musíte provést verifikace vaší identity. Je to z legislativních důvodů a ochranou před praním špinavých peněz.

Pro potvrzení vaší identity budete potřebovat občanský průkaz/pas/řidičský průkaz. Příslušný dokument (v našem případě občanský průkaz) vyfotíte z obou stran, tak aby byl čitelný a nahrajete ho do systému s pomocí tlačítek Vybrat soubor. A jako poslední věc, přepíšete číslo a datum exspirace příslušného dokumentu.

Pak už stačí kliknout na tlačítko Upload Document a je to!

binance verifikace
Formulář pro ověření vaši identity

Krok 6: Pokud jste úspěšně verifikovali váš účet a platba za kryptoměny odešla bez problémů, zobrazí se vám toto.

kryptomeny nakup na binance
Potvrzení vaší transakce

Nyní budete ze Simplexu přesměrováni zpátky na Binance burzu, kde se vás systém zeptá, zda jste dokončili platbu. Pokud ne, můžete platbu opakovat. Dále stačí pár minut počkat, než je transakce potvrzena a vaše kryptoměny na vašem účtu.

Status vaší transakce si můžete zkontrolovat ve vašem účtu.

status platby binance

To je vše! Váš nákup kryptoměn na burze Binance byl uskutečněn. Gratulujeme.

Ve chvíli, kdy bude vaše transakce potvrzena, uvidíte to ve vaší transakční historii a také uvidíte zakoupené kryptoměny ve vašem přehledu zůstatků (balances). Stejně, jako je to na tomto obrázku.

binance vyber kryptomen

Poslání kryptoměn z Binance do Wirex peněženky

Neradi si necháváme kryptoměny na burzách nebo směnárnách. Pokud s nimi neplánujete obchodovat, radši si je vždy přesuňte do peněženky. Využít k tomu můžete peněženku Wirex, která byla zmíněná na začátku tohoto návodu.

Pro výběr kryptoměn stačí v přehledu zůstatků (balances) kliknout na Withdrawal (u příslušné kryptoměny), viz červená šipka na obrázku výše.

Nyní budete přesměrování na formulář pro výběr kryptoměn. Zde zadáte adresu peněženky, kam chcete kryptoměny poslat a v případě XRP i TAG (označení) transakce.

výběr kryptoměn binance
Formulář pro výběr kryptoměn

Tyto informace vám poskytne samotná Wirex peněženka v detailu peněženky pro Ripple (XRP). Až o výběr z Binance zažádáte, bude po vás ještě požadováno potvrzení přes vaši emailovou adresu. Jak vidíte, tak tato burza bere bezpečnost opravdu vážně.

wirex penezenka

V našem případě byly kryptoměny převedeny asi za 10 minut, což je opravdu chvilička. Kryptoměny jsou v bezpečí a nákup byl uskutečněn. 

Doufáme, že vám tento návod, jak nakoupit kryptoměny na burze Binance pomůže a usnadní celý proces. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, napište nám do komentářů. Děkujeme.

Pokud vás Binance burza nezaujala a radši byste dali přednost jiné možnosti nákupu, níže naleznete další alternativy pro nákup kryptoměn.

Další návody na nákup kryptoměn:

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (28 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jakub

Dobrý den,

máte zkušenosti s Luna-Terra? Jak a kam vybrat? Snažil jsem se dočíst nějaké informace, ale moc jsem nepokročil.

Děkuji předem.

Jakub

Redakce Finex

Dobrý den, Jakube. Tyto kryptoměny popravdě nikdo z našeho týmu v tuto chvíli nevlastní, takže nemůžeme dát přímou zkušenost. Nicméně přímo na oficiálních stránkách můžete více info o peněženkách najít.

Ondřej Cigánek

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je možnost nastavit si u Binance pravidelné nákupy kryptoměn, podobně jako třeba u Revolutu, atd. Snažím se to někdee zjistit a dohledat, ale je velmi pravděpodobné, že jsem jen slepý :-) Díky moc za info, nebo tip. Ondřej.

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Bohužel tuto funkci zatím Binance nenabízí.

Jiří

Dobrý den,
začal jsem obchodovat na burze Binance. Chci si převést své bitcoiny do peněženky Coinomi a při zvolení sítě BEP2 (kvůli nízkému poplatku) má “adresa neodpovídá aktuálně zvolené primární síti”. Při zvolení sítě BTC je poplatek úplně nesmyslný. Mohli byste mi, prosím, poradit, jak převádět kryptoměny do mé peněženky Coinomi bez ohromných poplatků?
Předem děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Jiří. V tuto chvíli na kompletním návodu pracujeme, proto, prosím, vydržte. Důrazně však nedoporučujeme při výběru z Binance měnit nastavení sítě, pokud nevíte, co to znamená.

Richard

Dobry den.
Prosim vas dá sa kryptomena DOGECOIN kupena na BINANCE presunut do penazenky YOROI ?
Dakujem

Richard

Redakce Finex

Dobrý den, Richarde. S Yoroi nemáme žádné zkušenosti, nicméně předpokládáme, že tam Dogecoin poslat nepujde, protože se jedná o peněženku na Cardano.

Olina

Dobry den, zalozila jsem si ucet u Binance. V mobilni aplikaci jsem chtela koupit BTC, ale po zvoleni nakupu prevodem z uctu se mi zobrazi formular na overeni identity, ktery kdyz vyplnim, zobrazi se mi hlaska Not Verified. Udaje mam na 100% spravne. Muj ucete se mi zobrazuje jinak jako overeny. Kde jeste muze byt chyba? Dekuji

Olina

Jeste doplnim info, ted mi prislo zamitnuti pokrocileho overeni kvuli nesouhlasu jmena na predlozenem dokumentu. Faktem je, ze zadny dokument s mym celym jmenem jako dukazem, ze na adrese, kterou jsem uvedla, bydlim, nemam. Znamena to, ze nedojde nikdy k memu plnemu overeni a nakupovat nebudu moci? Diky.

Redakce Finex

Dobrý den, je nám líto, ale vypadá to, že máte pravdu. Pokud žádný takový dokument (např. fakturu za telefon, za plyn, výpis z banky, apod) nemáte, pak to bohužel vypadá, že nebude možné Váš účet ověřit.

Patrik

Dobrý den
Píšete že není možné na Binance nakoupit kryproměnu bankovním převodem. Ale já jsem si ze své české banky poslal Eura bez poplatků, na Binance se mi připsala celá částka také bez poplatků a pak jsem za tu částku koupil BTC. Jsem tam ale úplně nový, neudělal jsem něco špatně?

Redakce Finex

Dobrý den, Patriku. Jedná se o starší informaci – dříve skutečně k Binance nebylo možné vkládat fiat měny. Nyní to však možné je. Děkujeme za Vaše upozornění, informaci v článku jsme aktualizovali.

Václav

Dobrý den, jsem začátečník a žádám o pomoc. Kryptoměnu jsem získal po mnoha upomínkách od vám známé firmy. BTC a BNB mám v peněžence Coinomi. Obojí chci převést na svůj účet v bance.
Snažil jsem se něco “nastudovat”, ale??? Domnívám se, že BTC dokážu prodat, možná i přímo
z peněženky, ale s BNB jsem bezradný. Prosím o co nejsnažší návod jak kryptoměnu BNB dostanu
na svůj účet. Kdekoliv jsem otevřel stránku, všude jen nákup a pokud něco jinak než v češtině,
tak jsem skončil. Děkuji a přeji pěkný víkend. Václav Valeš

Redakce Finex

Dobrý den, Václave. BNB můžete prodat snadno – stačí je převést na svůj účet u burzy Binance a zvolit možnost prodeje za EUR. Poté můžete EUR získané z prodeje pomocí tlačítka Withdrawal nechat odeslat na svůj bankovní účet.

Denisa

Dobrý den,

chtěla bych si zastal Chainlink z binance do své peněženky exodus, ale nejsem si jistá výběrem transakční sítě – konkrétně jde o BEP20 či ERC20. U ERC20 je však nesmyslně velký poplatek, pokud bude jedinou možností, lze toto nějak obejít? Děkuji

tonda

Náhodou jsem narazil na tuto diskuzi, když jsem teď řešil stejnej problém (ztratilo se mně to) a už jsem nepůjdu, pokud reakce, tak prosím na email [email protected] … No, Mně se to stalo… dal jsem u Chainlink na Binance BEP20 a transakce na Binance OK, ale ztratilo se to… asi 2 hodiny jsem použil veškerej možnej software, abych to vystopoval v blockchainu a dostal zpět. Takže, nedělej to…

pavelB

dobry den
prevedl jsem ETH z Binance do Trust Wallet a obevily se mi jako “Binance-Peg ETH, existuje cesta jak prevest “real ETH” abych s nim mohl dal v Trust Wallet zachazet (smenovat atd.) nebo se to da udelat primo v Trust Wallet?
dekuji za radu (zacinam :)
Pavel

Redakce Finex

Dobrý den, vypadá to, že jste při výběru z Binance zvolil BEP20 (Binance Smart Chain) namísto ERC20 (síť Ethereum). Máte tedy v Trust Wallet nyní reprezentaci ETH na Binance Chainu, nikoliv opravdové ETH. Jako řešení bych viděl převést si je zpět na Binance (ale pozor, budete muset při deposit na Binance zvolit také BEP20 adresu) a poté si je vybrat jako klasické ERC20. :-)

Tomáš

Dobrý den,

jakou mám zvolit peněženku pro chainlink pro převod z binance? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, využít můžete třeba nejznámější hardwarovou peněženku Trezor – https://finex.cz/recenze/trezor/, která pro vaše kryptoměny poskytne opravdu bezpečí.

Pokud dáváte přednost softwarovým peněženkám zdarma, nabízí se například Coinomi – https://finex.cz/recenze/coinomi/

Zde si obecně o kryptoměnových peněženkách můžete přečíst více informací – https://finex.cz/rubrika/kryptomeny/penezenky/

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Přeji hezký den.

Olda

DOBRÝ DEN
NAKOUPIL JSEM BTC,NO ALE NEVÍM JAK PRODAT A HLAVNĚ JAK POSLAT ZPÁTKY NA ÚČET.??

Paja

Zdravim,
mam penezenku bitcoin.com wallet, brzy si tam prevedu kryptomenu a chtela bych ji smenit na penize. Wallet uvadi moznost prodavejte primo do sve banky .- co to znamena, mohu tak smenit krypto na CZK rovnou a poslat si to na ucet? Diky

Redakce Finex

Dobrý den, Pajo. Bohužel s Bitcoin.com wallet nemáme žádné zkušenosti, takže konkretně na tuto otázku nemůžeme odpovědět. Bitcoin ale můžete prodat např. na naší směnárně zde a my Vám na účet pošleme přímo koruny. :-)

Redakce Finex

Dobrý den, Oldo. BTC máte na svém účtu na Binance, nebo kde je máte? Až nám to řeknete, budeme Vám moci poslat bližší návod, jak je prodat.

Jakob Fosil

Dobrý den, mohu se zeptat jakou jinou peněženku než Wirex byste mi doporučili na LTC a BTC? Wirex nechci protože nemám přístup ke svým privátním klíčům. Děkuji

Redakce Finex

Jakobe, jako mobilní peněženku můžu doporučit BRD pro Bitcoin a Loaf Wallet pro Litecoin. Sám používám obě a obě dávají k dispozici priv. klíče.

Vojtěch, Finex.cz

Kamil

Dobrý den, osobně používám peněženku Exodus a jsem s ní úplně spokojený. Má přístup k privátním klíčům a celkově je přehledná a má vlastně vše co potřebuji. Podporuje různou měnu (mám v ní 11 různých kryptoměn) a přepočítává mi aktuální sazby na české koruny. Takže doporučuji ;-)