Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přicházejí o miliardy dolarů. Kdo jsou největší oběti současného růstu trhů?

Sázky na pokles akcií informačních technologií a komunikačních služeb zaznamenaly výrazný nárůst, navzdory tomu, že akciový trh pokračuje ve své rallye. Spekulanti sázející proti těmto sektorům tak logicky čelí výrazným ztrátám.

Publikováno
Přicházejí o miliardy dolarů. Kdo jsou největší oběti současného růstu trhů?
Zdroj: depositphotos.com

Díky aktuálnímu vývoji amerického akciového trhu je pro prodejce krátkých pozic – tedy spekulanty sázející na pokles ceny akcií – obtížné se orientovat, protože akcie dále stoupají na rekordní hodnoty.

To jim však nezabránilo v tom, aby zvýšili své sázky proti technologickým společnostem, které jsou v kurzu.

Během února zaznamenaly krátké sázky na akcie informačních technologií a komunikačních služeb největší nárůst mezi 11 sektory indexu S&P 500.

Podle údajů společnosti S&P Global Market Intelligence se krátký zájem zvýšil o 21 bazických bodů na 3,7 % celkového objemu akcií v sektoru informačních technologií a o 18 bazických bodů na 3,5 % v sektoru komunikačních služeb.

Prodejci krátkých pozic rovněž zvýšili sázky na akcie spotřebitelských produktů o 17 bazických bodů na 3,2 %.

Nejvíce shortované sektory jsou ovšem jiné

Nejvíce shortovaným sektorem zůstaly akcie spotřebního zboží – s 5,4 % akcií v oběhu v krátké pozici – následované akciemi zdravotnických a energetických společností.

Obchodníci sázející proti akciím byli pravděpodobně zklamáni, protože v březnu pokračovala na akciových trzích rallye, v jejímž rámci si vedly nejlépe – možná trochu překvapivě – akcie energetických společností, následované akciemi komunikačních služeb.

Průměrný krátký zájem o akcie v oběhu ke konci února 2024
Spotřební zboží 5,4 %
Zdravotní péče 4,5 %
Energetika 3,8 %
Informační technologie 3,7 %
Komunikační služby 3,5 %
Průmysl 3,3 %
Zboží dlouhodobé spotřeby 3,2 %
Nemovitosti 3,2 %
Veřejné služby 2,8 %
Materiály 2,6 %
Finance 1,8 %
S&P 500 2,4 %
zdroj dat: spglobal.com

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.