Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pátá největší britská banka zveřejnila svoji predikci ceny Bitcoinu. Budete v šoku | Finex Coin Week

Bitcoin před prolomením důležitých psychologických hranic, nová peněženka Coinbase nebo AI podvody v kryptosvětě. To jsou témata minulého týdne.

Publikováno
Pátá největší britská banka zveřejnila svoji predikci ceny Bitcoinu. Budete v šoku | Finex Coin Week
Zdroj: depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Bitcoin v parabolickém běhu?

Podle některých kryptoanalytiků se nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin (BTC) dostává na pokraj tzv. parabolického běhu. Co to znamená? Podle některých bychom mohli sledovat parabolických vzestupný trend, který už byl k vidění několikrát v minulosti.

@CryptoJelleNL, kterého na X sleduje 85 tisíc lidí, očekává, že BTC začne prolamovat klíčové psychologické hranice. Tou první je hodnota 72 tisíc USD.

Pohyb cen vzhůru je poháněn hlavně přílivem do spotových bitcoinových ETFs.
K 6. červnu jsme mohli pozorovat pozitivní toky do fondů již po 19 dní v řadě. Jen za minulý týden se do nich podle údajů společnosti Farside Investors dostalo více než
1,7 miliardy USD. ETFs aktuálně drží již 5,2 % všech BTC v oběhu.

Řada analytiků v této souvislosti předpokládá, že rostoucí trend bude pokračovat a cena BTC se již brzo podívá na nová maxima.

BTC za 100 tisíc dolarů již na podzim?

Se svojí analýzou v minulém týdnu přispěchala také britská banka Standard Chartered. Ta si myslí, že by před listopadovými prezidentskými volbami v USA mohla cena BTC stoupnout až ke 100 tisícům USD.

Geoffrey Kendrick ze Standard Chartered k tomu řekl:“V případě vítězství Trumpa dosáhneme 100 tisíc dolarů a do konce roku pak 150 tisíc dolarů. Bidenova administrativa nedávno projevila pragmatismus při schvalování spotových etherových ETFs, ale následně Biden vetoval některé další snahy. Trump se stále jeví jako přátelštější vůči kryptu než Biden.”

BNB překonalo all-time high

Nativní mince Binance, největší kryptoměnové burzy na světě, překonala v minulém týdnu své historické maximum. Kryptoměna BNB (BNB) se dostala přes 700 USD.

Celkově si BNB v minulém týdnu vedlo velmi dobře a připsalo si 13 %. Ve čtvrtek se dokonce chvíli obchodovalo za cenu vyšší než 715 USD, ale potom následoval během pátku a víkendu mírný pohyb dolů a aktuálně se cena drží na $586,8.

Otázkou zůstává, co bude dál. Někteří odborníci věští, že budeme svědky masivního nárůstu BNB. Podle některých má dokonce potenciál překonat hranici 1 tisíc USD.

Pokud se však podíváme na situaci Binance trochu střízlivějším pohledem, tak zjistíme, že burza má i po odsouzení svého zakladatele a bývalého CEO Changpenga Zhaa řadu problémů s regulačními orgány po celém světě. Jejich dopady bude cena BNB pochopitelně reflektovat a na ně reagovat.

Coinbase spouští novou Smart Wallet

Americká Coinbase spustila svou novou kryptoměnovou peněženku, která je podle společnosti navržena tak, aby významně zjednodušila uživatelskou zkušenost s blockchainovými transakcemi.

Jednou z hlavních myšlenek je usnadnění onboardingu, tedy nástupu nových uživatelů do světa kryptoměn. Nyní si tak lze peněženku založit s Face ID, Google profilem nebo otiskem prstu. Zajímavou možností jsou i transakce bez transakčních poplatků (gasu). Vývojáři totiž budou moci tzv. sponzorovat transakce, a to díky integraci paymasteru.

Peněženka Coinbase momentálně podporuje 8 sítí včetně Base, Etherea, Optimismu, Arbitra, Polygonu, Avalanche, BNB Smart Chainu a Zory. Společnost uvedla, že plánuje přidat další.

Zdroj: pixabay.com
Ukázka Coinbase Wallet
Ukázka Coinbase Wallet

Podvody ve světě kryptoměn rostou

V minulém týdnu se objevila čísla, která mapují podvody na blockchainu. Z těch jasně vyplývá, že tento negativní trend je na vzestupu. Jen během prvního čtvrtletí roku 2024 hackeři ukradli digitální aktiva v hodnotě 543 milionů USD. To je o 42 % více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Stále oblíbené jsou phishingové útoky, které se zaměřují na získání citlivých informací – například soukromých klíčů kryptopeněženek.

Novým fenoménem však začínají být podvody, které jsou řízené umělou inteligencí (AI). Na ty se zaměřila zpráva společnosti Elliptic, která například odhalila, jak byla používána deepfake videa s Elonem Muskem nebo bývalým singapurským premiérem Lee Hsien Loongem k propagaci podvodných investičních schémat.

Zpráva navíc uvádí, že to je jen začátek a situace ohledně využívání AI k nečestným praktikám se bude zvyšovat.

Plus a mínus týdne

O BNB již byla řeč. Jinak se v minulém týdnu dařilo spíše kryptoměnám s menší kapitalizací. Zajímavé zisky si připsaly Ordinals (ORDI), Stacks (STX) nebo Kaspa (KAS).

Aktuální cena
Změna
Ordinals / ORDI
Načítání
Načítání
Načítání
Stacks / STX
Načítání
Načítání
Načítání
Kaspa / KAS
Načítání
Načítání
Načítání

Na opačné straně zmiňme propad Chainlinku (LINK), který zamířil dolů o 12 %.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.