Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Kryptoměnovou peněženku Trezor zná asi každý, kdo se o kryptoměny již chvíli zajímá. Prioritami společnosti Satoshi Labs byly využitelnost, pohodlí a bezpečí a to jak u první verze produktu Trezor, tak u nového modelu, Model T. Tím vše pochopitelně nekončí. Krédo společnosti Satoshi Labs se týká všech jimi poskytovaných služeb, včetně internetového rozhraní aplikací Trezor, oblíbené peněženky Trezor Wallet.

Asi právě proto byla dnes představena zásadní novinka, do Trezor Wallet byla přidána nová funkce: funkce směnárny, jež dále zvýší pestrou nabídku služeb a zvýší její využitelnost. Ode dneška můžete bez problémů směňovat různé kryptoměny za jiné, aniž byste museli opustit prostředí peněženky a vaše měny posílat na nějakou jinou směnárnu. Celý průběh směny lze provést i sledovat přímo z jejího rozhraní.

Co to v praxi znamená? Vedle stávajících funkcí jako je vícero účtů, vícero měn, kompletní transakční historie, odesílání a příjem měn můžete ode dneška směňovat mince i tokeny přímo uvnitř vaší peněženky.

Pozor ale: Funkce směnárny je poskytována různými externími subjekty. Společnost SatoshiLabs nenese odpovědnost jak za samotný proces, tak za směnné kurzy, poplatky či funkčnost aplikace. Proto asi sám počkám, než se vše ozkouší ikdyž věřím, že už je vše otestováno dostatečně.

V této verzi jejich směnárny se rozhodli spolupracovat s partnery ShapeShift a Changelly. Vaše peněženka bude vždy fungovat bez nutnosti použití funkce KYC (identifikace klienta), protože vaše peněžena resp. zařízení Trezoru nejsou kustodiální. Pokud by se poskytovatel směnárny rozhodl funkci KYC zavést, registraci a verifikaci si poskytovatel provede sám. Vaše osobní informace se zpracovávat nebudou ani je společnost Trezor Wallet / SatoshiLabs po vás nebude požadovat. Podpora zákazníkům směnárny bude zajištěna smluvními partnery.

Návod krok za krokem: Jak směnit peníze v Trezoru

Stačí navštívit Trezor Wiki, kde naleznete více informací v návodu guide to the Exchange feature (zatím pouze v angličtině). Pro zjedodušení uvádíme návod níže:

 1. Navštivte rozhraní peněženky Trezor Wallet. a v levém horním rohu si vyberte kryptoměnu, za kterou chcete směnit – ne tu, kterou chcete koupit.
 2. Zvolte "Account" obsahující danou kryptoměnu který chcete pro směnu použít.
 3. Přepněte na záložku Exchange (směna).
 4. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete koupit a Account, kam má koupená kryptoměna být zaslána.
 5. Zvolte částku, za kterou chcete směnu provést. Např. 0.1 BTC
 6. Poté si níže můžete zvolit sami nejvýhodnější kurz, který aktuálně směnárny nabízejí.
 7. Poté vše potvrďte tlačítkem "Confirm trade".
 8. To je vše. Po potvrzení transakce se směna provede. Může však trvat pár minut, než se prostředky objeví ve vaší peněžence.
směna kryptoměn v peněžence trezor
Směna kryptoměn probíhá přímo v rozhraní Trezor Wallet

Rychlé představení poskytovaných směnáren

Changelly je jednou z největších platforem instantní směny kryptoměn, která působí jako zprostředkovatel mezi platformami obchodování kryptoměn na straně jedné a uživateli na straně druhé, jež umožňuje hladký průběh směn celé řady digitálních aktiv. Jejím posláním je poskytovat snadný průběh transakcí každému, kdo se rozhodne investovat do kryptoměn. Platforma zajišťuje API integraci pro peněženky, jiné směnárny a platformy, čímž posiluje celkovou funkčnost o přidané funkce směnárny Changelly. Více v recenzi Changelly.

Nic nenalezeno!

ShapeShift AG je přední společnost zabývající se technologiemi tvorby blockchainu sídlící ve Švýcarsku. Provozuje několik produktů z oblasti kryptoměn např. ShapeShift.io, CoinCap, a KeepKey. Její hlavní služba, ShapeShift.io, představuje internetové tržiště, kde mohou uživatelé nakupovat a prodávat digitální aktiva. Oblíbená aplikace umožňuje uživatelům bezpečně obchodovat tyto kryptoměny: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a další významné tokeny a aktiva fungující na bázi blockchainu.

Kdo jsou SatoshiLabs?

SatoshiLabs se jako inovátor podílel na vzniku mnoha zásadních projektů v oblasti bitcoinu a další alternativních měn, především na první hardwarové peněženky na kryptoměny na světě, Trezor, nebo na projektu CoinMap.org, primárního zdroje míst akceptace bitcoinu.

Trezor Model T je hardwarová peněženka nejnovější generace vytvořená na základě zkušeností z tvorby původního produktu Trezor v kombinaci s moderním a intuitivně ovládaným rozhraním. Snahou výrobce bylo zvýšit spokojenost a bezpečí uživatelů. Peněženka obsahuje dotykový displej, rychlejší procesor a vyspělou podporu měn jakož i veškeré předchozí funkce typické pro Trezor One.

Zdroj novinky: Blog Trezor

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-2,7%
Aktuální cena
$22 592
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-2,9%
Aktuální cena
$1 628
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-3,1%
Aktuální cena
$321

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 9
Petr

Dobrý den, jak do mého trezoru vložím Shiba, které jsem koupil u ccShop ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Pokud jste si u ccShopu koupil SHIBA ve formě ERC-20 tokenu, podívejte se na tento návod.

Martin

Dobry den, vyuzivam penezenku Exodus, ktera umoznuje take smeny krypto. Jak tuto smenu ale zdanim? Predpokladam, ze se danit musi. Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Co se danění kryptoměn týče, doporučujeme prozkoumat tento náš článek: jak zdanit kryptoměny. Pokud si ani po přečtení tohoto článku nebudete vědět rady, doporučujeme obrátit se na certifikovaného daňového poradce.

Pavel H.

Dobrý den,prosím Vás kdy budete mít ten návod jak poslat ze směnárny na trezor t nějaké ERC20tokeny a třeba taky ADA,DOT,XLM,TRX,ICX-jsem začátečník nevím jak to všechno v tom trezoru spustit-stačílo by mne možná jen trochu navéct nebo na koho se mám s tímto problémem obrátit,poradíte mi? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel H.

Dobrý den, Pavle. Během několika dní by článek měl být připraven.

Leoš

Trezor funguje, ale trápí mě dostupnost měn. Inzeruje se přes 1000 měn a ve WEBove aplikaci jich vidim cca 15 a v SUITE pouze 13 a 3 testovací…
Z podpory na trezor.io se mi jeste neozvali…

Portál Finex.cz
Odpověď na Leoš

Dobrý den, Leoši. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují. Návod pro to momentálně připravujeme.

Portál Finex.cz

Nově je v Trezoru pro směnu možno využít nejen Changelly a ShapeShift, ale i CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo