Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Směna kryptoměn nově přímo v peněžence Trezor

Kryptoměnovou peněženku Trezor zná asi každý, kdo se o kryptoměny již chvíli zajímá. Prioritami společnosti Satoshi Labs byly využitelnost, pohodlí a bezpečí a to jak u první verze produktu Trezor, tak u nového modelu, Model T. Tím vše pochopitelně nekončí. Krédo společnosti Satoshi Labs se týká všech jimi poskytovaných služeb, včetně internetového rozhraní aplikací Trezor, oblíbené peněženky Trezor Wallet.

Asi právě proto byla dnes představena zásadní novinka, do Trezor Wallet byla přidána nová funkce: funkce směnárny, jež dále zvýší pestrou nabídku služeb a zvýší její využitelnost. Ode dneška můžete bez problémů směňovat různé kryptoměny za jiné, aniž byste museli opustit prostředí peněženky a vaše měny posílat na nějakou jinou směnárnu. Celý průběh směny lze provést i sledovat přímo z jejího rozhraní.

Co to v praxi znamená? Vedle stávajících funkcí jako je vícero účtů, vícero měn, kompletní transakční historie, odesílání a příjem měn můžete ode dneška směňovat mince i tokeny přímo uvnitř vaší peněženky.

Pozor ale: Funkce směnárny je poskytována různými externími subjekty. Společnost SatoshiLabs nenese odpovědnost jak za samotný proces, tak za směnné kurzy, poplatky či funkčnost aplikace. Proto asi sám počkám, než se vše ozkouší ikdyž věřím, že už je vše otestováno dostatečně.

V této verzi jejich směnárny se rozhodli spolupracovat s partnery ShapeShift a Changelly. Vaše peněženka bude vždy fungovat bez nutnosti použití funkce KYC (identifikace klienta), protože vaše peněžena resp. zařízení Trezoru nejsou kustodiální. Pokud by se poskytovatel směnárny rozhodl funkci KYC zavést, registraci a verifikaci si poskytovatel provede sám. Vaše osobní informace se zpracovávat nebudou ani je společnost Trezor Wallet / SatoshiLabs po vás nebude požadovat. Podpora zákazníkům směnárny bude zajištěna smluvními partnery.

Návod krok za krokem: Jak směnit peníze v Trezoru

Stačí navštívit Trezor Wiki, kde naleznete více informací v návodu guide to the Exchange feature (zatím pouze v angličtině). Pro zjedodušení uvádíme návod níže:

 1. Navštivte rozhraní peněženky Trezor Wallet. a v levém horním rohu si vyberte kryptoměnu, za kterou chcete směnit – ne tu, kterou chcete koupit.
 2. Zvolte "Account" obsahující danou kryptoměnu který chcete pro směnu použít.
 3. Přepněte na záložku Exchange (směna).
 4. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete koupit a Account, kam má koupená kryptoměna být zaslána.
 5. Zvolte částku, za kterou chcete směnu provést. Např. 0.1 BTC
 6. Poté si níže můžete zvolit sami nejvýhodnější kurz, který aktuálně směnárny nabízejí.
 7. Poté vše potvrďte tlačítkem "Confirm trade".
 8. To je vše. Po potvrzení transakce se směna provede. Může však trvat pár minut, než se prostředky objeví ve vaší peněžence.
směna kryptoměn v peněžence trezor
Směna kryptoměn probíhá přímo v rozhraní Trezor Wallet

Rychlé představení poskytovaných směnáren

Changelly je jednou z největších platforem instantní směny kryptoměn, která působí jako zprostředkovatel mezi platformami obchodování kryptoměn na straně jedné a uživateli na straně druhé, jež umožňuje hladký průběh směn celé řady digitálních aktiv. Jejím posláním je poskytovat snadný průběh transakcí každému, kdo se rozhodne investovat do kryptoměn. Platforma zajišťuje API integraci pro peněženky, jiné směnárny a platformy, čímž posiluje celkovou funkčnost o přidané funkce směnárny Changelly. Více v recenzi Changelly.

ShapeShift AG je přední společnost zabývající se technologiemi tvorby blockchainu sídlící ve Švýcarsku. Provozuje několik produktů z oblasti kryptoměn např. ShapeShift.io, CoinCap, a KeepKey. Její hlavní služba, ShapeShift.io, představuje internetové tržiště, kde mohou uživatelé nakupovat a prodávat digitální aktiva. Oblíbená aplikace umožňuje uživatelům bezpečně obchodovat tyto kryptoměny: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) a další významné tokeny a aktiva fungující na bázi blockchainu.

Kdo jsou SatoshiLabs?

SatoshiLabs se jako inovátor podílel na vzniku mnoha zásadních projektů v oblasti bitcoinu a další alternativních měn, především na první hardwarové peněženky na kryptoměny na světě, Trezor, nebo na projektu CoinMap.org, primárního zdroje míst akceptace bitcoinu.

Trezor Model T je hardwarová peněženka nejnovější generace vytvořená na základě zkušeností z tvorby původního produktu Trezor v kombinaci s moderním a intuitivně ovládaným rozhraním. Snahou výrobce bylo zvýšit spokojenost a bezpečí uživatelů. Peněženka obsahuje dotykový displej, rychlejší procesor a vyspělou podporu měn jakož i veškeré předchozí funkce typické pro Trezor One.

Zdroj novinky: Blog Trezor

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$63 012
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 133
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$494
Aktualizováno 22.10.2021 10:59

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 7 komentářů
Martin

Dobry den, vyuzivam penezenku Exodus, ktera umoznuje take smeny krypto. Jak tuto smenu ale zdanim? Predpokladam, ze se danit musi. Dekuji

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Co se danění kryptoměn týče, doporučujeme prozkoumat tento náš článek: jak zdanit kryptoměny. Pokud si ani po přečtení tohoto článku nebudete vědět rady, doporučujeme obrátit se na certifikovaného daňového poradce.

Pavel H.

Dobrý den,prosím Vás kdy budete mít ten návod jak poslat ze směnárny na trezor t nějaké ERC20tokeny a třeba taky ADA,DOT,XLM,TRX,ICX-jsem začátečník nevím jak to všechno v tom trezoru spustit-stačílo by mne možná jen trochu navéct nebo na koho se mám s tímto problémem obrátit,poradíte mi? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Během několika dní by článek měl být připraven.

Leoš

Trezor funguje, ale trápí mě dostupnost měn. Inzeruje se přes 1000 měn a ve WEBove aplikaci jich vidim cca 15 a v SUITE pouze 13 a 3 testovací…
Z podpory na trezor.io se mi jeste neozvali…

Magazín Finex

Dobrý den, Leoši. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují. Návod pro to momentálně připravujeme.

Magazín Finex

Nově je v Trezoru pro směnu možno využít nejen Changelly a ShapeShift, ale i CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo