Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaké plány má vaše banka na rok 2024? Čekají nás revoluční změny!

Bankovní trh se v roce 2024 ponese v duchu významných změn. Jaké novinky pro nás banky chystají a na co se většina zaměří?

Publikováno
Jaké plány má vaše banka na rok 2024? Čekají nás revoluční změny!
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2024 bude na bankovním trhu doslova transformační. České banky rozhodně nechtějí zaostávat a plánují jít s digitální dobou! Dle jejich tiskových mluvčích se zaměří na zlepšení zákaznické zkušenosti, posílení kybernetické bezpečnosti, ale také na usnadnění investování.

Podívejte se, co banky v příštím roce plánují a jaké je jejich společné téma. 

Digitalizace služeb s ohledem na investice

Banky se chystají nadále rozvíjet digitalizaci svých služeb s důrazem na zjednodušení investičních procesů, především prostřednictvím mobilních aplikací. Klíčovým tématem pro rok 2024 je posílení bezpečnostních opatření za účelem ochrany klientů proti kybernetickým útokům.

Banky také plánují rozšíření nabídky bankovních produktů o státem podporovaný dlouhodobý investiční produkt (DIP). Jedná se o nový způsob spoření na důchod s daňovou úlevou, který se banky snaží spustit co nejdříve.

Významnou novinkou v oblasti plateb bylo v roce 2023 zavedení tzv. plateb na kontakt, které umožňují převody peněz pouze za pomocí telefonního čísla příjemce. Tuto možnost nabízí od poloviny listopadu tyto banky: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka a Raiffeisenbank. V roce 2024 se plánuje přidat také Moneta, Creditas a UniCredit Bank.

Další dobrou zprávou pro klienty je společný projekt několika českých bank. Společná síť bankomatů, která je výsledkem spolupráce Komerční banky, Monety, Air Bank a UniCredit Bank, brzy rozšíří své služby o možnost vkladu hotovosti pro klienty všech těchto čtyř bank.

Aktuálně mají klienti možnost vkládat peníze pouze v bankomatech vlastní banky, kde mají zřízený účet a platební kartu. Tato novinka by měla být spuštěna ještě před koncem prvního čtvrtletí.

Co nového si připravují jednotlivé banky?

Air Bank zavádí unikátní řešení pro bezhotovostní platby s názvem Cvak, které umožní obchodníkům přijímat platby pomocí mobilu. K těmto platbám nejsou potřeba klasické platební terminály a zákazníci mohou mít účet u jakékoliv banky.

Dále se chystá spuštění nové banky podporované finanční skupinou Partners, která na chvíli zvýší počet retailových bank v České republice. Toto navýšení nebude dlouhodobé, ale pouze do té doby, než dojde k očekávanému spojení banky Creditas a Max banky, přesněji do konce roku 2024.

Pokud jde o investiční příležitosti, Air Bank nabídne klientům možnost investovat do akcií předních amerických společností přímo prostřednictvím své mobilní aplikace. Creditas také připravuje inovace v oblasti investic, včetně aplikace šité na míru začínajícím investorům.

Česká spořitelna rozšiřuje poradenské služby v rámci své aplikace mobilního bankovnictví, zatímco ČSOB se vedle dalších vylepšení zaměřuje na prezentaci své jedinečné nabídky finančních produktů a služeb.

Nové aplikace, rozšiřování nabídek, ale také podpora živnostníků

Fio banka plánuje v roce 2024 spustit novou verzi své investiční aplikace Smartbroker, zatímco Komerční banka představí nabídku pro podnikatele, včetně multiměnových účtů a zjednodušených možností obchodování s akciemi a ETF.

Max banka hodlá představit nový běžný účet Neo pro fyzické osoby v cizích měnách a mBank spustí novou nabídku pro živnostníky, jejímž cílem je zjednodušit bankovnictví pro podnikatele.

Moneta Money Bank chce, kromě rozšíření sdílené bankomatové sítě o síť vkladomatů, také rozšířit nabídku online služeb a produktů i živnostníkům a malým firmám. Raiffeisenbank se bude věnovat usnadnění života klientům, a to především v oblasti digitální obsluhy. Chystá se nasadit desítky drobných i větších změn v mobilním a internetovém bankovnictví.

Uváděné informace jsou čerpány z článku zveřejněném na Peníze.cz.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Marcela Chaloupková

Wow, tomu říkám poctivá novinařina! Anketu o plánech bank jsem si přečetla před týdnem na Peníze.cz. Asi jim to zabralo dost práce a investovaných peněz. A vy jim ten obsah během pár minut vykradete a na konec jen přidáte zdroj, aby se neřeklo. Chápete rozdíl mezi citací a krádeží?

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎