Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dočkali jsme se? První banka snížila úrok u hypoték pod 5 % p.a.!

Publikováno
Dočkali jsme se? První banka snížila úrok u hypoték pod 5 % p.a.!
Zdroj: Deeply.cz

Úrokové sazby u hypoték se řítí dolů! První banka Moneta Money Bank přichází s aktualizovanými úrokovými sazbami ve výši pod 5 % p.a.!

Moneta Money Bank je první banka, která zahájila trend snižování úrokových sazeb u hypoték v České republice. Podobně jako na jaře roku 2022, kdy byla Moneta první bankou rapidně zvyšující úrokové sazby, nyní od 14. prosince 2023 opět předstihuje konkurenci tím, že jako první nabízí úrokové sazby u hypoték nižší než 5 % p.a.

Snížení úrokové sazby u hypoték s pojištěním

Moneta Money Bank snížila sazby u hypoték s fixací na 5, 7 a 10 let na 4,69 % p.a. bez pojištění, což je o 0,4 procentního bodu méně, než nabízela doposud (5,09 % p.a.). Se sjednáním pojištění schopnosti splácet je možné získat ještě nižší sazbu 4,49 % p.a. Tříleté fixace se také dočkaly zlevnění, a to na 4,79 % p.a. s pojištěním a 4,99 % p.a. bez pojištění. Nabídka platí jak pro nové hypotéky, tak pro refixaci stávajících.

V souvislosti se snižováním úrokových sazeb uvedla mluvčí skupiny Moneta Zuzana Filipová následující: “Tuto atraktivní sazbu pod psychologickou hranicí pěti procent nabídneme novým i stávajícím klientům od čtvrtka 14. prosince při sjednání online a na našich pobočkách. Sazbu jsme se rozhodli poskytnout u střednědobých a dlouhodobých fixací a věříme, že to klienti ocení.”

Reprezentativní příklad hypotéky u Monety

V případě úvěru ve výši 2 500 000 Kč, době splatnosti 30 let (360 splátek), měsíční splátce 12 951 Kč činí úroková sazba 4,69 % p.a. s RPSN 4,80 % při fixaci na 5 let. V úrokové sazbě je zahrnuta sleva ve výši 0,5 % za aktivní využívání účtu u Moneta Money Bank určeného pro splácení hypotečního úvěru.

Celková částka splatná spotřebitelem činí 4 676 134 Kč. Poplatky související s úvěrem: zpracování úvěru, posouzení vhodnosti zástavy, vedení běžného účtu a vedení úvěrového účtu zdarma, poplatek za podání návrhu na vklad zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh, poplatek za podání návrhu na výmaz zástavního práva 2 000 Kč za každý návrh, ověření podpisu na zástavní smlouvě k nemovitým věcem 30 Kč. Jedná se pouze o nezávazný reprezentativní příklad.

Porovnání úrokových sazeb u dalších bank

Jaké úrokové sazby nabízí ostatní banky? Pro srovnání uvádíme nabídky hypoték několika českých bank. Jedná se o minimální úrokové sazby. Nevzniká na ně tedy nárok. Banky úrokové sazby individuálně stanovují v úvěrové smlouvě.

Air Bank

Air Bank aktuálně nabízí u fixace na 3 roky s pojištěním hypotéky úrok 5,69 % p.a., bez pojištění pak 5,79 % p.a. U fixace na 5 let činí úrok s pojištěním 5,49 % p.a. a bez pojistky 5,59 % p.a. To stejné je i u fixací na 7 a 10 let.

Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí u fixace na 3 roky úrok 5,94 % p.a., na 5 let 5,74 % p.a. a na 10 let též 5,74 % p.a. Jedná se již o úrokové sazby s pojištěním schopnosti splácet.

ČSOB

ČSOB nabízí individuální sazby, přičemž aktuálně poskytuje pevnou úrokovou sazbu na 3 roky od 5,84 % p.a. pro úvěry do 70 % hodnoty nemovitosti (RPSN 6,67 %). Zvýhodněná úroková sazba platí při sjednání životního pojištění od ČSOB Pojišťovny.

Fio banka

Fio banka aktuálně nabízí slevy až 0,4 % z úrokové sazby na refinancování hypoték, 0,3 % na koupi nemovitosti, a to pro hypotéky do 80 % hodnoty nemovitosti. Slevu 0,2 % získáte za pojištění schopnosti splácet.

Komerční banka

U 3leté a 5leté fixace nabízí Komerční banka úrok 5,99 % p.a. Pokud klient splní podmínky banky, může se dostat na úrokovou sazbu od 5,79 % p.a. Mezi tyto podmínky se řadí zasílání všech příjmů na účet vedený u KB, uzavření smlouvy o životní pojištění a pojištění nemovitosti u Komerční pojišťovny a předložení PENB v energetické třídě A nebo B.

mBank

mBank nabízí u fixace na 3 roky úrok 7,99 % p.a., u 5leté fixace 6,99 % p.a. a u fixace na 7 let úrok 6,89 % p.a.

Raiffeisenbank

U 3leté fixace můžete u Raiffeisenbank získat úrok od 5,79 % p.a., u 5leté fixace dokonce 5,69 % p.a. Pokud navíc hypotékou financujete energeticky úspornou nemovitost, můžete získat slevu až 0,10 % z úrokové sazby.

UniCredit Bank

UniCredit Bank nabízí u 3leté fixace úrok od 5,39 % p.a., u 5leté pak 5,49 % p.a. U 7leté a 10leté fixace činí úrok už 6,99 % p.a. Sazby jsou uvedené v případě pojištění.

Necháme se překvapit, v jaké hladině se úrokové sazby u hypoték stabilizují. Zatím se zdá, že by ty nejnižší mohly dosáhnout v případě pojištění hypotéky 4 % p.a. v následujících dvou letech. Jedná se ale pouze o prognózu, situace na trhu se může měnit.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Alfréd Mikeš

Konečně.. jsem zvědav, jestli bude tento trend pokračovat i u ostatních..

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.