Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zapomeňte na čísla účtů: Banky spouští revoluční novinku plateb na telefonní číslo! Je to ale bezpečné?

Publikováno
Zapomeňte na čísla účtů: Banky spouští revoluční novinku plateb na telefonní číslo! Je to ale bezpečné?
Zdroj: depositphotos.com

Místo čísla účtu stačí od úterý zadat jen telefonní číslo příjemce. Banky přicházejí s převratnou novinkou. Tuto službu na kontakt spouští Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka a Raiffeisenbank. Další dvě banky, a to Moneta Money Bank a UniCredit Bank, ji spustí během příštího roku.

Jak to funguje?

Uživatel si musí v rámci svého internetového nebo mobilního bankovnictví službu zprovoznit. To znamená, že své telefonní číslo propojíte s číslem účtu. Banka to ale za vás může udělat tím způsobem, že se zaregistrujete. Tím se dostáváte do registru telefonních čísel, které spravuje ČNB a již můžete přijímat platby.

Pokud chcete platbu poslat, funkce se vám zobrazí a vy jenom postupujete podle pokynů své banky. Pokud není příjemce zaregistrován, banky obvykle nabízí, že jej můžete upozornit tlačítkem “Poslat pozvánku” apod.

“V moderním bankovním světě je důležité jít s dobou, proto je Raiffeisenbank mezi prvními bankami, které Platbu na kontakt zpřístupňují. Klientům nová služba ohromně ušetří čas, ne každý zná z hlavy číslo bankovního účtu. Představte si, že potřebujete poslat platbu, ale neznáte číslo účtu příjemce. Nově bude stačit vybrat jméno ze seznamu telefonních kontaktů a platbu okamžitě zrealizovat,” chválí si tuto aplikaci Michal Plzák, ředitel online bankovnictví Raiffeisenbank.

Neznáte číslo účtu příjemce? Nově bude stačit vybrat jméno ze seznamu telefonních kontaktů.

Dále platí, že k jednomu účtu lze připojit více telefonních čísel, což je např. potřeba u manželů, kteří mají společný účet. Lze provádět platby od 1 Kč do 5 000 Kč a platbu lze provádět jen v českých korunách. Vedle českých telefonních čísel lze také posílat peníze i na slovenská čísla s předvolbou 421.

Více plateb chytrým telefonem

Počet klientů, kteří využívají mobilní bankovnictví se od roku 2019 do poloviny letošního roku zvýšil o 110 %. Podle červencového průzkumu KB SmartPay, dceřiné společnosti Komerční banky, přes dvě třetiny Čechů platí nyní výhradně bezhotovostně, konkrétně 67 %. Velkou oblibu placení chytrým telefonem zaregistrovaly banky u mladší generace.

Podobnou službu již nabízejí bankovní domy na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku nebo v pobaltských státech. Tuzemské banky zdůrazňují, že tento převod peněz je stejně bezpečný jako kterékoliv jiné odesílání tuzemských plateb.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎