Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Coinbase si byla vědoma porušení zákona o cenných papírech, tvrdí SEC

Publikováno
Coinbase si byla vědoma porušení zákona o cenných papírech, tvrdí SEC
Zdroj: Forbes.com

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) vydala odpověď na tvrzení společnosti Coinbase, která prohlásila, že regulátor nemá pravomoc stíhat nebo kontrolovat tuto kryptoměnovou burzu.

Podle dopisu, který SEC zaslala soudu 7. července, Coinbase věděla o možnosti, že se na její operace budou vztahovat federální zákony o cenných papírech, a otevřeně informovala své akcionáře o tom, že aktiva obchodovaná na její platformě budou klasifikována jako cenné papíry.

“Od doby, kdy se Coinbase stala veřejnou společností, opakovaně informovala své akcionáře o riziku, že kryptoaktiva obchodované na její platformě by mohla být považována za cenný papír, a že by tedy její jednání mohlo porušovat federální zákony o cenných papírech,” stojí v prohlášení SEC.

Podle SEC je Coinbase multimiliardový subjekt, kterému radí sofistikovaní právní poradci a který záměrně ignoruje více než 75 let platného práva podle Howeyho testu ve snaze vytvořit si vlastní test toho, co představuje investiční smlouvu.

Poznámka

Poznámka: Howeyho test je právní test, který se ve Spojených státech používá k určení toho, zda se transakce kvalifikuje jako investiční smlouva, a je tedy podle federálního práva považována za cenný papír.

Tento test byl stanoven Nejvyšším soudem USA v případu SEC vs. W.J. Howey Co. (1946) a od té doby se používá k určení, zda různé finanční dohody a nabídky představují cenné papíry.

Dopis SEC je reakcí na předchozí dopis společnosti Coinbase. Dne 28. června burza informovala dopisem soud o svém záměru podat návrh na vydání rozsudku. Návrh na rozsudek se používá, pokud se strana domnívá, že v dané věci neexistuje skutečný spor o podstatných skutečnostech.

V tomto dopise Coinbase připomněla vystoupení předsedy SEC Garyho Genslera v Kongresu, kde prohlásil, že “kolem těchto krypto burz neexistuje žádný regulátor trhu” a “pouze Kongres by mohl udělit pravomoc regulovat krypto burzy”.

Společnost rovněž poukázala na to, že dva roky po vstupu na burzu SEC vznesla obvinění za činnosti vyčerpávajícím způsobem popsané regulátorovi i široké veřejnosti.

Podle amerického právníka Rolanda Chase, který se zabývá korporátním právem a právem cenných papírů, je SEC oprávněna pouze k přezkoumání dokumentů o vstupu na burzu, poskytování připomínek a kladení otázek ve snaze zlepšit zveřejňování informací společností potenciálním investorům. Dodává, že federální zákony o cenných papírech, kterými se řídí proces vstupu na burzu, jsou založeny na zveřejňování informací. “To znamená, že SEC neodmítá a vlastně ani nemůže odmítnout vstup společnosti na burzu jen proto, že si myslí, že investice do této společnosti je špatný nápad,” doplnil.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.