Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Američtí zákonodárci se chtějí zbavit šéfa SECu, Garyho Genslera

Publikováno
Američtí zákonodárci se chtějí zbavit šéfa SECu, Garyho Genslera

Republikánští členové Warren Davidson a Tom Emmer předložili ve Sněmovně reprezentantů návrh zákona “SEC Stabilization Act”, který má za cíl restrukturalizovat Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) a odebrat z funkce šéfa Garyho Genslera.

Warren Davidson se o návrhu zákona zmínil již v dubnu na Twitteru a nyní ho uvedl ve Sněmovně reprezentantů. Zákon má zbavit funkce nynějšího šéfa SEC Garyho Genslera, který byl uveden do funkce v dubnu 2021 a jeho funkční období by mělo skončit v roce 2026.

Po uvedení zákona do Sněmovny se Davidson vyjádřil na Twitter: “Americké kapitálové trhy musí být chráněny před tyranským předsedou, včetně toho současného. Je čas na skutečnou reformu a na vyhazov Garyho Genslera z funkce předsedy Komise pro cenné papíry a burzy.”

Podle americké Fox News by návrh zákona pro odvolání Genslera z funkce přerozdělil pravomoce mezi předsedu Komise pro cenné papíry a burzy a komisaře. Rovněž by přidal šestého komisaře do této agentury, znemožnil by jakékoli straně mít v komisi většinu a vytvořil by pozici výkonného ředitele.

Představení zákona přišlo v době, kdy se SEC začal vyhrazovat proti kryptoměnovým burzám Binance a Coinbase, a v reakci na to společnost Robinhood přestala podporovat některé kryptoměny, které byly označeny v obviněních SEC, například Polygon, Cardano či Solana. To se silně projevilo na jejich ceně – kryptoměny jsou již přes týden v téměř třetinovém cenovém poklesu.

Aktuální cena
Změna
Solana / SOL
Načítání
Načítání
Načítání
Cardano / ADA
Načítání
Načítání
Načítání
Polygon Network / MATIC
Načítání
Načítání
Načítání

Ačkoli se zákonodárci ve svých prohlášeních o kryptoměnách přímo nezmínili, Davidson i Emmer jsou známí jako zastánci kryptoměn a kritizují Genslerovo vedení Komise pro cenné papíry. Emmer například označil Genslera za “regulátora se špatnou vírou” a Davidson je místopředsedou nového podvýboru pro digitální aktiva, finanční technologie a inkluzi sněmovního výboru pro finanční služby.

Otázkou zůstává zda zákon projde Sněmovnou reprezentantů. A pokud by prošel, tak zda ho například Nejvyšší soud USA nezruší, jelikož SEC je nezávislá federální agentura Spojených států a její členové jsou jmenováni americkým prezidentem a potvrzeni Kongresem. Je vhodné zmínit již více než dekádu staré vyjádření právního experta, že šéf SEC může být odvolán pouze z důvodu “neefektivnosti, zanedbání povinností nebo nesprávného úředního postupu”.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎