Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 11. 6. 2021 – Nejsilnější kryptoměna v dalších týdnech?

Publikováno

Ahoj tradeři, Bitcoin od naší poslední analýzy šel na predikovaných 34 tis. USD, ale následně propadl na daleko hlubší supporty. Nakonec se tento pohyb ukázal jen jako rychlý výběr likvidity a středeční svíce nás vrátila zpět do naší range.

Dnes si tedy opět probereme grafy na více timeframech a na konci se podíváme i na Bitcoin dominanci, abychom určili, v jakém cyklu se nacházíme.

Týdenní graf

Hlavní dlouhodobé levely na grafu BTC/USDT
Hlavní dlouhodobé levely na grafu BTC/USDT

Jak už bylo zmíněno v předchozích analýzách, hlavní support na týdenním grafu je cena 32 250 USD. Dokud uzavírají týdenní svíce nad touto hladinou, můžeme očekávat pullback nahoru, k rezistenci 45 tis. USD.

Může se to zdát až moc jednoduché, ale pro swingové tradery jsou nyní důležité opravdu pouze tyto dva levely.

Denní graf

Na nižších časových úsecích to vypadá trochu více komplikovaně, protože se zde tvoří range právě na našem zmíněném týdenním supportu. Tento range prozatím tvoří stále nižší vrcholy, takže zde nevidíme nic bullish.

Tvorba range na denním grafu
Tvorba range na denním grafu

Podstatné pro mě ale je právě místo, kde se range tvoří, protože díky našemu předpokladu z týdenního grafu můžeme očekávat, že tento range bude spíše akumulační. Toto by se potvrdilo až pokud na denním grafu BTC uzavře nad 39000 USD.

4h graf

Jak vidíte na grafu níže, zde se nám konečně tvoří scénář, který můžeme sledovat a obchodovat.

Vzhledem k tomu, kde se Bitcoin nachází a že z posledního supportu vyrazil velmi agresivně nahoru, můžeme usuzovat, že dříve nebo později rozbijeme strukturu nahoru a půjdeme se podívat na 45 tis. USD.

Scénář pohybu BTC
Scénář pohybu BTC

Nejdůležitější nákupní úroveň leží na cca 35 500 – 34 500 USD a invalidace pod low z úterního pohybu, tedy 31 000 USD.

Bitcoin dominance

Dominanci BTC ve svých analýzách zmiňuji už nějakou dobu s tím, že leží na velmi důležitém supportu a to nejlogičtější, co zde můžeme čekat, je cesta nahoru, a to pravděpodobně až na 51%, což by od aktuální hodnoty znamenalo nárůst o téměř 7 p.b.

Dominance Bitcoinu na kryptoměnovém trhu
Dominance Bitcoinu na kryptoměnovém trhu

To nám říká jednu důležitou věc – pokud očekáváme, že trh půjde nahoru, tak v dalších týdnech prakticky nemá smysl řešit jakékoliv altcoiny, protože Bitcoin bude daleko silnější, než zbytku trhu.

Závěr k aktuální situaci na trhu

Bitcoin se pohybuje na podobných úrovních jako minulý týden, ale v mezidobí nám dává čím dál tím silnější ukazatele, že se nacházíme v akumulační zóně a jediné co potřebujeme, je vidět denní uzávěr nad 39 000 USD. Poté už je obrovská pravděpodobnost, že půjdeme otestovat rezistenci 45 000 USD.

Pokud půjde BTC nahoru, altcoiny nejspíš budou následovat, ale daleko pomaleji a slaběji.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.