Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Visa a Mastercard v ohrožení kvůli novému zákonu! Jaký vliv to bude mít na akcie těchto společností?

Publikováno
Visa a Mastercard v ohrožení kvůli novému zákonu! Jaký vliv to bude mít na akcie těchto společností?
Zdroj: depositphotos.com

Celospolečenské téma, které je aktuální v i České Republice, proti sobě staví zastánce hotovosti a bezkontaktních plateb. V USA se do tohoto sporu vložili i zákonodárci, kteří chtějí podpořit rozvoj konkurence v segmentu bezkontaktních plateb. To se ovšem nelíbí společnostem Visa a Mastercard, které kvůli tomu údajně hodlají zvýšit poplatky za zprostředkování platby. Co zákonodárci připravují a jaký vliv může mít dění ohledně možné další konkurence na akcie těchto společností? To se dočtete v tomto článku.

nový regulační zákon

Zákonodárci z Illinois a Kansas v minulém roce v Kongresu představili návrh zákona o “konkurenci kreditních karet”, který obsahoval regulační změny v tomto odvětví, které by měli vést ke zvýšení konkurenceschopnosti na tomto trhu. Zákon ovšem neprošel.

Důvodem, proč byl tento návrh zákona smeten ze stolu zákonodárců je, že požadoval, aby společnosti disponující aktivy přesahující 100 miliard USD, zpracovávaly své platby ve dvou sítích, z nichž jedna by musela být mimo společnost Visa nebo Mastercard. Argumentem pro schválení zákona bylo, že by spotřebitelé tímto krokem mohli ušetřit na poplatcích až 11 miliard dolarů ročně.

Reakce Visa a Mastercard

Obě společnosti shodně zamítly jakékoliv spekulace ohledně možného navyšování poplatků za své služby. S tímto předpokladem přišel deník Wall Street Journal po zamítnutí zákona o “konkurenci kreditních karet”. Společnost Visa naopak investorům připomněla, že utratila 10 miliard dolarů na bezpečnostní inovace, které podle jejích analytiků zabránily možným podvodům v celkové výši 30 miliard dolarů.

Vzhledem k astronomickým výdajům za bezpečnost plateb Visa a Mastercard upozorňují, že se vstupem nových společností na trh by mohli být spotřebitelé vystaveni vyššímu procentu kybernetických útoků. I přes tyto argumenty by měl být zákon opět představen Kongresu a po implementaci novel by mohl mít šanci na schválení. Jaký vliv by mohlo mít zvýšení poplatků za transakce na akcie Visa a Mastercard se můžete dočíst na našem Discordu.

Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Přijďte na náš Discord, kde můžete shlédnout celou multi timeframe analýzu akcií ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Technická analýza akcií Visa

Akcie společnosti Visa se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry a za sebou zanechávají větší množství knotů. Ty v případě poklesu hodnoty akcií mohou v trhu fungovat jako supportní úrovně. Ovšem horší je to s konfluencemi, které s knoty svíček příliš nekorespondují. Jedinou cenovou úrovní, kde můžeme konfluenci pozorovat, je až cena 220 USD, kde se nachází 38,2 % Fibonacciho retracementu. Akcie Visa atakují své historické maximu, takže investoři by měli spíše konzervativně vyčkávat na to, jakým směrem se akcie nakonec vydají.

Týdenní akciový graf společnosti Visa
Týdenní akciový graf společnosti Visa

Technická analýza akcií Mastercard

Akcie Mastercard dokonce své historické maximum dokázaly pokořit a nyní nezadržitelně rostou. I ony za svým růste zanechávají minimum supportních úrovní, ale větší množství cenových výběžků. Nejbližší cenový výběžek, který může v případě pádu sehrát roly supportu, se nachází až na ceně 360 USD. Hodnota akcií může v blízké budoucnosti poněkud klesnout a provést tzv. pullback, což je technická formace, při které se trh po průrazu vrací na hodnotu původního ATH, aby se od ní opět odrazil směrem do růstu. Tato formace by investorům umožnila pořídit akcie levněji a účastnit se tak dalšího případného cenového růstu.

Týdenní akciový graf společnosti Mastercard
Týdenní akciový graf společnosti Mastercard

Líbil se vám tento článek?
2
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎