Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Týden plný zásadních zpráv. Obrátí příštích 5 dní situaci na trzích naruby?

Ekonomické zprávy technologických a tržních lídrů a zasedání Fedu z minulého týdne vedly k živé aktivitě na akciových trzích. Co nás čeká tento týden?

Publikováno
Týden plný zásadních zpráv. Obrátí příštích 5 dní situaci na trzích naruby?
Zdroj: depositphotos.com

V minulém týdnu velké technologické společnosti a leadeři trhu reportovaly své hospodářské výsledky a proběhlo zasedání FED, od kterého někteří čekali snížení úrokových sazeb.

Reakce byly sice různé, ale obecně bylo na akciovém trhu velmi živo. Velké indexy dosáhly v pátek nových rekordních úrovní, když S&P 500 uzavřel na 4 958,61, Nasdaq 100 na 17 642,73 a Dow Jones Industrial Average na 38 654,42 bodů.

Přispěly k tomu působivé výsledky společnosti Meta, která mimo jiné oznámila plán zpětného odkupu akcií v hodnotě 50 miliard dolarů a historicky první dividendu.

Tento týden bude neméně zajímavý.

Ekonomika USA

V průběhu týdne má vystoupit hned několik představitelů Fedu. Jejich postřehy budou klíčové pro posouzení postoje centrální banky k úrokovým sazbám.

Další souvislosti ohledně ekonomického výhledu vlády poskytne výpověď ministryně financí Janet Yellenové před Kongresem, kde bude hovořit o finanční stabilitě USA.

V následujících 5 dnech budou také zveřejněny další ekonomické ukazatele, jako je každoroční aktualizace sezónních faktorů indexu spotřebitelských cen a tím zpřesnění pohledu na inflaci, zpráva o spotřebitelských úvěrech, schodku obchodní bilance USA a velkoobchodních zásobách.

Výsledky velkých společností

V automobilovém sektoru budou pozorně sledovány výsledky společnosti Ford, které budou odrazem zdraví automotive. V segmentu spotřebního zboží nabídnou vhled do síly spotřebitelů společnosti McDonald’s a PepsiCo.

Zprávy společností ConocoPhillips a BP zase naznačí, jak je na tom americký energetický sektor, zejména po silném čtvrtletí ropných společností.

Pokračování výsledkové sezóny nabídne také hospodářské výsledky Palantir Technologies, společnosti, o které jsme nedávno psali:

Výsledky Alibaby budou investory zajímat především kvůli nedávnému poklesu ceny akcií. Akcie se momentálně obchodují za relativně nízkou cenu pod 72 dolary. V loňském roce totiž ztratily okolo 30 % hodnoty.

Tržby společnosti Disney, které se dozvíme ve středu, zase ukážou další směr akcií společnosti, která přes značné úspěchy svých streamovacích služeb v minulém roce ztratila přes 10 %. Od Nového roku však roste.

Kromě toho budou investoři pozorně sledovat finanční zprávy velkých farmaceutických firem, jako jsou Eli Lilly, Amgen, Gilead Sciences nebo AstraZeneca.

Den Výsledky firem Ekonomika
Pondělí McDonald’s, Caterpillar, Palantir Technologies, ON Semiconductor Lednový index nákupních manažerů ve službách
Úterý Eli Lilly, Amgen, BP, Gilead Sciences, Ford, GE HeathCare Technologies Projevy tří šéfů FEDu – Neel Kashkari, LorettaestMerová a Patrick Harker
Středa Alibaba, Disney, Uber Technologies, CVS Health, Arm Holdings, PayPal Adriana Kuglerová, Michelle Bowmanová a Tom Barkin, vysocí představitelé FED přednášejí své komentáře; Obchodní deficit USA (prosinec); Spotřebitelské úvěry (leden)
Čtvrtek S&P Global, Philip Morris International, ConocoPhillips, Unilever, Honda, AstraZeneca Projev šéfa richmondského Fedu Toma Barkina; Svědectví ministryně financí Janet Yellenové v Kongresu; Velkoobchodní zásoby (prosinec)
Pátek PepsiCo Roční sezónní úpravy CPI

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎