Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Výsledky Microsoftu překvapily, ale akcie zaznamenaly pokles. Jak to souvisí s umělou inteligencí?

Navzdory poklesu cen akcií se očekává, že se Microsoftu investice do umělé inteligence vyplatí. Analytici zůstávají optimističtí. Přečtěte si více.

Publikováno
Výsledky Microsoftu překvapily, ale akcie zaznamenaly pokles. Jak to souvisí s umělou inteligencí?
Zdroj: depositphotos.com

Microsoft v úterý oznámil výsledky za první fiskální čtvrtletí letošního roku. Přestože byly více než dobré a měly být příznivé pro akcie firmy, během středečního obchodování jejich cena klesla.

Společnost zaznamenala růst tržeb o 18 % na 62 miliard dolarů, přičemž zisk stoupl téměř o 20 % na 2,93 dolaru za akcii. Klíčové divize, jako je Office 365 a More Personal Computing, k pozitivním výsledkům významně přispěly.

Akcie zaznamenaly pokles, ale proč?

Akcie, které ještě donedávna strmě rostly, čímž Microsoftu pomohly k pozici nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti podle tržní kapitalizace, ztrácí od začátku týdne téměř 2,5 %.

Vývoj cen akcií Microsoft v tomto týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Důvodem tohoto poklesu jsou rostoucí náklady spojené s investicemi do umělé inteligence.

Největší firma na světě upozornila investory, že její kapitálové výdaje budou v nadcházejících čtvrtletích “významně” růst, a to přibližně o 4 % na 16 miliard dolarů, protože investuje do různých podniků souvisejících s umělou inteligencí.

Znamená to konec růstu?

Přestože toto zvyšování nákladů vyvolává mezi investory krátkodobou nervozitu, Microsoft má v oblasti umělé inteligence významný tržní podíl a je schopen ho dále zvyšovat.

Kromě toho společnost zdůraznila, že investice do umělé inteligence přispívají k růstu tržeb vlajkového produktu Azure. Tento růst je oproti předchozímu čtvrtletí více než dvojnásobný a pomohl Azure zvýšit tržby o přibližně 30 %.

Společnost očekává, že i další investice do oblasti umělé inteligence přispějí ke zvýšení její ekonomické výkonnosti.

Analytici věří, že potenciál umělé inteligence převažuje nad náklady, které s sebou přináší. Experti z Wall Street dokonce pro akcie Microsoftu zvýšili své cílové ceny.

Například analytik Gil Luria z D.A. Davidson zvýšil cílovou cenu na 500 dolarů za akcii, což je nejvyšší cílová cena na Wall Street.

Dle jeho názoru Microsoft úspěšně získává podíly na trhu v oblasti umělé inteligence a rozšiřuje své produktové portfolio.

Jiný analytik, Angel Zino z CFRA, zdůraznil, že navzdory vyšším nákladům je Microsoft schopen dosahovat dalšího růstu a expanze provozních marží. Přidal 35 dolarů k předchozí cílové ceně a novou stanovil na hodnotu 455 dolarů za kus.

Ačkoli tak náklady spojené s umělou inteligencí způsobily krátkodobý pokles akcií Microsoftu, budoucí vyhlídky společnosti zůstávají pozitivní.

Firma do této oblasti aktivně investuje a analytici věří, že potenciál umělé inteligence má větší přínosy než náklady, které s sebou nutně přináší.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎