Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie, která hravě ztrojnásobí vaši investici! Přehlížený titul těžící z boomu AI

Následující měsíce nabízejí pro růstové akcie vzrušující vyhlídky! Analytici předpovídají velké zisky velkým indexům i AI akciím. Která je teď za hubičku a bude pravděpodobně strmě stoupat?

Publikováno
Akcie, která hravě ztrojnásobí vaši investici! Přehlížený titul těžící z boomu AI
Zdroj: depositphotos.com

Současná výkonnost trhu je pro nadšence do růstových akcií příznivá a různé ukazatele naznačují možné pokračování růstového trendu v roce 2024. K výrazným ziskům růstových akcií přispěly faktory, jako je zpomalení inflace a zastavení zvyšování úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému.

Tom Lee ze společnosti Fundstrat předpokládá, že index S&P 500 v letošním roce potenciálně vzroste o 30 % od úrovně z roku 2023. Index Nasdaq 100, který v roce 2023 zaznamenal výrazný skoro 54% nárůst, by měl v roce 2024 rovněž přinést výrazné zisky.

Růst Nasdaq 100 a S&P 500 za loňský rok

Aktuální cena
Změna
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Z historických údajů zprostředkovatele fintech Capex.com totiž vyplývá, že ceny akcií v letech následujících po více než 40% růstu historicky dosahovaly v průměru růstu ve výši 24 %.

Goldman Sachs předpovídá, že Federální rezervní systém může v letošním roce čtyřikrát snížit úrokové sazby, protože inflace dosáhne 2% cíle centrální banky. Toto potenciální uvolnění měnové politiky by mohlo připravit půdu pro ještě větší zisky konkrétních růstových akcií.

Společnost Palantir Technologies

Společnost Palantir Technologies je známá svými softwarovými platformami, které pomáhají vládním agenturám v protiteroristických a zpravodajských operacích a poskytují řešení pro organizaci a analýzu dat komerčním klientům.

Vývoj cen akcií Palantir Technologies za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PLTR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Firma trvale zaznamenává silnou poptávku po svých službách. Navzdory nedávnému zpomalení vládních výdajů zůstal růst tržeb společnosti za rok 2023 na úrovni 16 %.

Při analýze finančních výsledků společnosti za třetí čtvrtletí roku 2023 zjistíme, že komerční příjmy vzrostly o 23 % na 251 milionů USD, což kompenzovalo pomalejší růst vládního sektoru a vedlo k celkovému meziročnímu nárůstu příjmů o 17 %, tedy na 558 milionů USD.

Poznámka

Akcie Palantiru za uplynulý rok připsaly 115 %, což znamená, že investice 100 tisíc korun před rokem by k dnešnímu dni měla hodnotu 215 tisíc. 

Co čekat od Palantir Technologies v nejbližších letech

Společnost Palantir očekává, že její aktivity v oblasti státní správy v USA opět zrychlí tempo růstu nad současných meziročních 10 %, a to díky rostoucí celosvětové poptávce po jejích produktech.

Klíčovým faktorem očekávaného růstu zisků je ale postavení společnosti na trhu softwaru pro platformy umělé inteligence (AI).

Vzhledem k tomu, že celosvětový trh platforem umělé inteligence by měl podle některých odhadů v letech 2022 až 2027 vygenerovat další příjmy ve výši až 31 miliard USD, nabízí se Palantiru skvělá příležitost.

Potenciální růst vládních výdajů v kombinaci se silnou dynamikou v komerčním sektoru vedl analytiky k tomu, že pro rok 2024 předpokládají téměř 20% skok v tržbách společnosti na 2,66 miliardy USD.

Někteří analytici odhadují v následujících 5 letech složenou roční míru růstu Palantiru ve výši 85 %.

I kdybychom počítali s polovičním tempem růstu, má akcie potenciál v daném období dosáhnout zisku na akcii (EPS) o hodnotě 1,90 USD a růst ceny akcie na 55 USD.

Pro lepší představu to znamená, že dnešní investice ve výši 100 tisíc korun by se v následujících 5 letech přehoupla přes hodnotu 300 tisíc korun. Při aktuální ceně jde o velmi levnou investici se značným růstovým potenciálem.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
8
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎