Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
ney sporitelni druzstvo logo
NEY Spořitelní družstvo NEY duální vklad – Recenze, úroky, podmínky
ney sporitelni druzstvo logo
NEY duální vklad
ney sporitelni druzstvo logo

NEY Spořitelní družstvo NEY duální vklad – Recenze, úroky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 1. 4. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o NEY duální vklad

Maximální úrok 10,80 % p.a.
Minimální vklad 100 000 Kč
Poplatek za předčasný výběr 0 Kč
Poplatek za zřízení 0 Kč
Sjednání online Ano

NEY Spořitelní družstvo má ve své nabídce duální vklad s garantovaným zhodnocením termínované části až 10,80 % p.a., které získáte, když vložíte další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Termínovaná část duálního vkladu je ze zákona pojištěna až do výše 100 000 EUR, ale další členský vklad je investicí do základního kapitálu družstva a nevztahuje se na něj výplata z Fondu pojištění vkladů. To znamená, že není pojištěn u Garančního systému finančních trhů.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, předčasný výběr vkladu sice není zpoplatněn, ale přicházíte o nárok na vyplacení úrokových výnosů.

U NEY Spořitelního družstva je podmínkou minimální vklad ve výši 100 000 Kč. Tento druh termínovaného vkladu je sjednáván na 1 rok.

Poznámka

U NEY Spořitelního družstva si můžete také sjednat klasický termínovaný vklad NEY s maximální úrokovou sazbou 5,50 % p.a.

Recenze NEY Spořitelního družstva

Nevíte, co od NEY Spořitelního družstva čekat? Co na spořitelnu, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

NEY Spořitelní družstvo se považuje za tradiční českou finanční instituci. Bylo založeno v roce 1999 pod názvem Spořitelní a úvěrní družstvo Royal Savings and Loans. Družstvo prošlo mnohými změnami a v roce 2017 došlo ke zlomovému bodu, kdy se přejmenovalo na současné NEY Spořitelní družstvo. Nyní nadále pokračuje v tradici družstevních záložen.

Družstvo rozšířilo svou nabídku finančních produktů například o Americkou hypotéku, termínovaný vklad nebo také podřízený vklad. Právě za termínovaný vklad je několikrát oceňované. Získalo například ocenění Nejvýhodnější termínovaný vklad od společnosti Banky.cz (1. místo 2015, 2016) nebo ocenění od Finparada.cz Nejlepší finanční produkt také za svůj termínovaný vklad (1. místo 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020).

NEY Spořitelní družstvo má pobočku v Praze, Brně a v Havlíčkově Brodě. Bankomaty a vkladomaty nemá žádné.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o NEY Spořitelním družstvu a jeho produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může duální vklad od NEY Spořitelního družstva nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Úroková sazba na duálním vkladu

NEY spořitelní družstvo může na duálním vkladu nabídnout garantované zhodnocení 10,80 % p.a., a to, pokud k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Vklad si můžete otevřít na dobu 1 roku, minimální výše vkladu je 100 000 Kč. Abyste se stali členem družstva podmínkou je, stejně jako u ostatních spořicích produktů NEY, složit základní členský vklad.

Základní členský vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Po ukončení trvání termínovaného vkladu dojde k vypořádání členského vkladu.

Jak už jsme zmínili, úroková sazba u NEY duálního vkladu se odvíjí od procentuální výše dalšího členského vkladu. Tedy kromě základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v určité výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

Úrokové sazby NEY duální vklad.
Úrokové sazby NEY duální vklad.

Pro příklad, na termínovaný vklad si vložíte 100 000 Kč. Abyste získali úrokovou sazbu 10,80 % p.a., musíte vložit další členský vklad 50 % z vloženého termínovaného vkladu, tedy 50 000 Kč. Z toho 1 000 Kč bude základní členský vklad a 49 000 Kč další členský vklad.

Zhodnocení dalšího členského vkladu je pak závislé na hospodaření družstva a nelze jej předem stanovit. Nevýhodou je vysoký minimální vklad, který činí 100 000 Kč.

Sazebník poplatků – termínovaný vklad

Za sjednání, vedení a zrušení termínovaného vkladu neplatíte žádné poplatky. Zdarma je také elektronický výpis. Výpis zaslaný poštou je naopak zpoplatněn 100 Kč.

Duální vklad se úročí během sjednaného 1 roku. Můžete jej sice vypovědět (což podléhá schválení představenstva), ale ztrácíte nárok na výplatu úrokového výnosu.

  • Zřízení účtu: 0 Kč
  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky: 0 Kč
  • Měsíční elektronický výpis: 0 Kč
  • Měsíční výpis poštou: 100 Kč
  • Předčasný výběr vkladu: 0 Kč

Do aktuálního ceníku NEY Spořitelního družstva můžete nahlédnout na stránkách ney.cz.

Založení a přehled o vkladu

NEY duální vklad si můžete sjednat online nebo na pobočce. Podmínkou je stát se členem družstva a složit základní členský vklad 1 000 Kč a splnit také podmínku minimálního vkladu 100 000 Kč.

Převody na termínovaný vklad lze provádět z jakéhokoliv účtu vedeného u NEY Spořitelního družstva nebo u kterékoliv banky v ČR.

Účet lze spravovat v internetovém bankovnictví ib.ney.cz. K přihlášení do internetbankingu u Ney stačí zadání vašeho uživatelského jména a hesla. V dalším kroku budete vyzváni k opsání kódu z SMS.

Jak duální vklad funguje a v čem je jeho výhoda?

NEY duální vklad je kombinací termínovaného vkladu a dalšího členského vkladu. Oproti standardnímu termínovanému vkladu má zvýhodněné úročení, které dosahuje až 10,80 % p.a.. Další členský vklad se také zhodnocuje, a to v závislosti na hospodářských výsledcích NEY SD.

Vklad se uzavírá na dobu jednoho roku, výnos se připisuje dle varianty, kterou si vyberete, a to buď měsíčně nebo při splatnosti vkladu. Výplata zhodnocení podléhá dani z příjmu.

Za fyzické osoby odvádí daň NEY SD během výplaty zhodnocení. Právnické osoby si daň řeší sami v rámci daňového přiznání. Vklad lze také převést na jiného člena družstva. NEY duální vklad si lze zřídit pouze v českých korunách.

Poznámka

Pokud by vás zajímalo, jak termínované vklady fungují a jaké jsou nejlepší, přečtěte si náš článek.

Další produkty od NEY Spořitelního družstva

Pro koho je vhodný NEY duální vklad?

Duální vklad poskytuje NEY Spořitelní družstvo pouze v limitovaném množství. Nabízí garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. Podmínkou je minimální výše vkladu 100 000 Kč a nutnost vložení základního a dalšího členského vkladu.

Vklad si mohou založit fyzické i právnické osoby. Ačkoliv aktuálně nabízí nejzajímavější zhodnocení na trhu termínovaných vkladů, podmínky, které si NEY spořitelní družstvo klade, jsou příliš náročné. Nevýhodou je také to, že na další členské vklady se nevztahuje pojištění a pojištěn je pouze váš termínovaný vklad.

Nezaujal vás NEY duální vklad? Podívejte se například na termínovaný vklad J&T COMBI od J&T Banky, který kombinuje termínované vklady s investicí do podílových fondů.

Hodnocení Finex.cz

Duální vklad s nadstandardním zhodnocením

NEY duální vklad je inovativní spořicí produkt, který kombinuje termínovaný a další členský vklad. Největší výhodou je garantované zhodnocení termínované části, které činí až 10,80 % p.a., pokud vložíte další členský vklad ve výši 50 %. Zhodnocení samotného dalšího členského vkladu je poté závislé na hospodaření družstva. Tento produkt nabízí NEY Spořitelní družstvo v limitovaném množství a je určen pro fyzické nebo právnické osoby. Vložená termínovaná část je pojištěna, ale samotný další členský vklad pojištění nepodléhá. Pokud chcete získat nadstandardní garantované zhodnocení a podmínky členských vkladů pro vás nejsou překážkou, může se pro vás jednat o zajímavý nástroj pro zhodnocení peněz.

Přehled poplatků a parametrů pro NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva

Obecné informace o produktu
Jméno produktuNEY duální vklad
PoskytovatelNEY Spořitelní družstvo
Typ účtu Termínovaný vklad
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Sjednání online
Minimální vklad 100 000 Kč
Maximální úrok 10,80 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za předčasný výběr 0 Kč
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Fyzický bankovní výpis100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo + autorizační kód
Parametry termínovaného vkladu
Nejlepší úrokovou sazbu získáte u vkladů nadalší členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad
Typ úrokové míry Fixní
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokVložení dalšího členského vkladu ve výši 50 % z termínovaného vkladu.
Maximální výše spořeníNeuvádí.
Připisování úrokůMěsíčně nebo při splatnosti vkladu.
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Sazebník poplatkůhttps://www.ney.cz/dokumenty-ke-stazeni
Ohodnoťte produkt NEY duální vklad
5
7

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat