Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší spořicí účty únor 2024. Kde získáte úrok 6,5 % p.a.?

Jaký spořicí účet vám nabídne nejvyšší úrok v únoru 2024? Podívejte se na náš článek s 5 nejlepšími spořicími účty!

Publikováno
Nejlepší spořicí účty únor 2024. Kde získáte úrok 6,5 % p.a.?

Od té doby, co Česká národní banka 21. 12. 2023 snížila základní úrokovou sazbu , banky pomalu, ale jistě, snižují úrokové sazby na svých spořicích účtech. Zatím se nejedná o příliš výrazné změny, ale už si můžeme všímat, že úroky jdou níž a níž.

Přesto se objevily banky, které přišly s nabídkou spořicích účtů s vyšší úrokovou sazbou. Mezi ně patří například spořicí účet Air Bank, kde je dočasně možné získat 6 % p.a. pro vklady přesahující 250 000 Kč, a Trinity Bank, která na svém Skvělém účtu poskytuje úrok ve výši 6,28 % p.a. pro vklady do 250 000 Kč.

V našem článku najdete přehled spořicích účtů, které v únoru 2024 nabízejí nejatraktivnější zhodnocení, a zjistíte, jak tyto účty fungují!

Nejlepší spořicí účty s úrokem až 6,5 % p.a.

Na posledním setkání zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 21. prosince 2023 bylo rozhodnuto o snížení klíčových úrokových sazeb. Dvoutýdenní repo sazba byla snížena o 0,25 procentního bodu na 6,75 %, diskontní sazba byla snížena na 5,75 % a lombardní sazba na 7,75 %.

Tento krok, který podpořilo všech sedm členů bankovní rady, představuje první uvolnění měnové politiky od května 2020.

Cílem snížení úrokových sazeb ze strany centrální banky je povzbuzení ekonomického růstu skrze zlevnění půjček a snížení výnosnosti spoření, což by mělo vést ke zvýšení spotřeby. V důsledku toho se očekává, že banky budou postupně snižovat úrokové sazby na spořicích účtech.

Změny v úrokových sazbách na spořicích účtech se objevují pomalu, výraznější změny budou probíhat nyní během února. Zatím je možné využívat sazeb až do výše 6,5 % p.a, například na dětském spořicím účtu od Komerční banky. Rovněž některé banky nadále nabízejí úroky v rozmezí 5 % až 6 % p.a.

Aktuálně TOP 4 nejlepší spořicí účty + 1 dětský spořicí účet

V listopadu přišla Trinity Bank s novinkou, spořicím účtem Výhoda+ Skvělý účet, který přepsal žebříčky nejlepších spořicích účtů. Tento nový produkt nabízí úrokovou sazbu 6,28 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč.

Hned v závěsu za Trinity se nachází spoření bez limitů od VÚB banky, která již mírně snížila svůj úrok a nabízí neomezený vklad s úrokem 6,05 % p.a. Atraktivní sazbu naleznete rovněž na spořicím účtu pro děti. Například spořicí účet Junior od Komerční banky nabízí úrok 6,50 % p.a.

Komerční banka pro děti aktuálně nabízí marketingovou akci “Bonusová úroková sazba 2,5 % p.a. při sjednání doplňkového penzijního spoření.” Při splnění této podmínky tak lze na dětském spořicím kontu získat maximální úrok až 6,5 % p.a.

Jaké spořicí účty tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Co přesně vám jednotlivá spoření mohou nabídnout, jak fungují a jaké jsou jejich podmínky? V našem srovnání se dozvíte více!

Spořicí účty srovnání

Produkt Bonusový úrok (max. sazba) Sjednání online Hodnocení
Logo Výhoda+ Skvělý účet spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,58 % p.a., Sjednání online
logo trinity bank
5,58 % p.a.
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 80 %

Recenze

Logo VÚB banka spoření bez limitů
Bonusový úrok (max. sazba): 5,45 % p.a., Sjednání online
vub banka logo
5,45 % p.a.
Hvězdička hodnocení (bronzová) 65 %

Recenze

Logo Max Banka Max spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,10 % p.a., Sjednání online
max banka logo
5,10 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Junior dětský spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 4 % p.a., Sjednání online
komercni-banka-logo
4 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Air Bank spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 3,75 % p.a., Sjednání online
airbank-logo
3,75 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Promo akce
Air Bank nabízí úrok 3,75 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč. Stačí zaplatit 5x platební kartou.
Filtry
Řazení
Produkt
Bonusový úrok (max. sazba)
Sjednání online
Hodnocení

Spořicí účet Junior Komerční Banka

Komerční banka má ve své nabídce spořicí účet Junior, který umožňuje spoření pro děti již od narození. Vedení účtu, vklady hotovosti a všechny příchozí elektronické úhrady měsíčně jsou zdarma.

Účet nyní nabízí maximální úrokovou sazbu 6,5 % p.a. u částek do 100 000 Kč. Tato sazba již zahrnuje úrokový bonus 2,5 % p.a., který získáte při splnění podmínky. Bonusový úrok je připisován pololetně, základní úrok čtvrtletně.

Spořicí účet Junior je úročený základní úrokovou sazbou 4 % p.a. Bonus 2,5 % p.a. získáte za sjednání dětského Doplňkového penzijního spoření s měsíčním příspěvkem alespoň 500 Kč.

Součástí spoření je 1 odchozí úhrada měsíčně zdarma, vklady hotovosti na přepážce a jeden elektronický měsíční výpis. Účet lze sjednat online, na pobočce nebo telefonicky. Konto naučí děti hospodařit s penězi již v raném věku. Bez úrokového bonusu je však zhodnocení nízké.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Výhoda+ Skvělý účet Trinity Bank

Trinity Bank je známá zajímavým zhodnocením na svých vkladových produktech. Proto není překvapením, že před Vánoci přišla na trh s jedničkou mezi spořicími účty, účtem Výhoda+ Skvělý účet. Spoření nabízí úrokovou sazbu 6,28 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč, nad tento limit získáte úročení 5,68 % p.a.

Tato sazba je automaticky prodlužována a platí pro stávající i nové klienty. Všechny vklady jsou ze zákona pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR.

S penězi můžete pracovat podle svých potřeb, máte je totiž neustále k dispozici. Úroky jsou na váš spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci. Nadále se také zhodnocují připsané úroky za předešlý měsíc.

Založení i vedení spořicího účtu je zdarma, účet si můžete sjednat bez nutnosti vedení běžného účtu nebo využívání jiných bankovních produktů. Můžete si jej založit online, nemusíte chodit na pobočku. Příchozí platby a převody mezi účty u banky Trinity jsou zdarma.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spoření bez limitů VÚB Banka

Všeobecná úvěrová banka (VÚB) je se svými 13 miliony klientů jednou z největších bankovních skupin v Evropě. Jedná se o druhou největší slovenskou banku, která není ale ani v Čechách neznámá. Má zde pobočku již od roku 1991 a působí především pro podnikatelskou klientelu. Povolení působit v České republice jako banka získala od ČNB v roce 1993.

Vraťme se ale k její novince Spoření bez limitů, které nabízí úrokovou sazbu 6,05 % p.a. bez omezení výše vkladu. Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Peníze nejsou na účtu nijak fixovány a klient je může použít, kdy potřebuje. Úroky jsou připisovány denně, nikoliv jednou měsíčně, což je také velkou výhodou tohoto spořicího účtu.

Nejedná se o český účet, nýbrž o účet založený na Slovensku. Banka má ale sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Pro občany ČR je produkt dostupný pouze online, pro Slováky též online nebo na pobočkách banky VÚB. Sjednání účtu je snadné, jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a číslo stávajícího účtu.

Vzhledem k tomu, že úroky podléhají zdanění 19% slovenskou daní, musí český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Potvrzení poté bance VÚB zašle prostřednictvím internetového bankovnictví. Tím potvrdí, že je daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhne se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR. Banka neumožňuje sjednání běžného účtu ani platební karty, zatím u ní mohou fyzické osoby tedy využívat pouze spořicí účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Max Banka (původní Expobank)

Max Banka se na českém trhu objevila v říjnu roku 2022, málokdo ale ví, že se přetransformovala z původní Expobank. Jejím cílem je stát se moderní online bankou pro retailové klienty a nabízet výhodné běžné účty, spořicí produkty a jednoduché online hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

Zatím se jí to celkem daří. Zaujala totiž hned na začátku svým spořicím účtem s původně bezkonkurenční úrokovou sazbou 6,01 % p.a. bez omezení výše vkladů a bez dalších podmínek. Peníze na spořicím účtu jsou kdykoliv k dispozici.

Spořicí účet je bez poplatků za zřízení, vedení i zrušení. Založit si jej můžete přímo v internetovém bankovnictví (podmínkou je sjednání běžného NEO účtu) nebo na pobočce. Vklady na účtu jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR.

Úroková sazba 6,01 % p.a. platí na celý zůstatek, a to bez podmínek.

Peníze se na účtu úročí na denní bázi a úrok se připisuje na konci každého kalendářního měsíce. Automatické převody mezi běžným a spořicím účtem jsou zdarma, stejně tak veškeré odchozí elektronické tuzemské platby i příchozí tuzemské platby jsou bez poplatků. Elektronický výpis je také zdarma, výpis zaslaný poštou vás vyjde na 50 Kč.

U banky si navíc můžete založit spořicí účet v cizí měně. Nabízí spoření v EUR či USD, úročení je ale velmi nízké (u EUR 2,20 % p.a. a USD 0 % p.a.). Vklady v cizí měně jsou 100 % pojištěny a účet lze snadno ovládat přes internetové bankovnictví.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Air Bank

Nově Air Bank nabízí na svém spořicím účtu zajímavé úročení vkladů nad 250 000 Kč bez omezení maximální výše vkladu, a to sazbou 6 % p.a. Nabídka platí do odvolání, podmínkou je aktivovat si ji v emailu (jste-li stávající klient) a splnit podmínku 5 plateb kartou. Novým klientům stačí sjednat si spořicí účet u Air Bank.

Jaké jsou podmínky pro získání zvýhodněné sazby?

Stávajícím klientům banka rozeslala email s nabídkou speciálního úroku. Pokud si od 1. ledna do odvolání klient tuto nabídku aktivuje, získá na spořicím účtu úrok 6 % p.a. u částek nad 250 000 Kč. Podmínkou ale je uskutečnit 5x plateb kartou v předchozím měsíci. Zůstatek do 250 000 Kč je úročen 5 % p.a. ročně.

Noví klienti, kteří si založí účet během trvání akce, získají výhodný úrok bez podmínky 5 plateb kartou. Pro udržení zvýhodnění v dalších měsících je nutné podmínku splnit. Tato nabídka se nevztahuje na podnikatelské spořicí účty.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka spořicích účtů na českém trhu, jak spořicí účty fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024.

Líbil se vám tento článek?
8
2

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.