Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak funguje nová investiční aplikace od Creditas?

Banka Creditas spustila novou investiční aplikaci, která přináší revoluci v online investování pro nové i stávající klienty. Jak funguje a jakým způsobem si ji lze aktivovat?

Jak funguje nová investiční aplikace od Creditas?
Zdroj: Deeply.cz

Banka Creditas v lednu spustila novou investiční aplikaci, prostřednictvím které budou moci klienti investovat online, bez nutnosti návštěvy pobočky. To umožňuje zapojit se do investičních aktivit prostřednictvím internetového bankovnictví CREDITAS Banking, nebo nově představené mobilní aplikace CREDITAS Invest App.

Tato změna představuje odklon od tradičních metod a nabízí klientům flexibilitu a komfort při realizaci investic.

Jak aplikace Invest App funguje?

Aplikace CREDITAS Invest App poskytuje klientům komplexní přehled o celém jejich portfoliu a jeho výkonnosti v čase. Tato funkce umožňuje sledovat růst investic a prohlížet si historii investičních pokynů. Investovat mohou klienti odkudkoliv a kdykoliv, jedinou podmínkou je připojení k internetu.

“Zájem o investování u našich klientů vzrůstá, přičemž s vývojem na trhu očekáváme, že bude pokračovat. Chceme jim proto nákup i správu investic usnadnit. Vedení investičního účtu bude, podobně jako drtivá většina služeb banky, zdarma,” říká generální ředitelka Banky CREDITAS, Eva Collardová.

V současné době Banka CREDITAS nabízí investice do dvou podílových fondů (smíšený fond a nemovitostní fond) a korporátních dluhopisů dvou společností (UniCapital Invest zaměřující se na akvizice v oblasti energetiky a nemovitostí, Redstone Invest, která financuje developerské aktivity).

Tisková mluvčí banky Lucie Brunclíková naznačila chystané rozšíření investičních příležitostí, které by mohlo zahrnovat nové fondy a další investiční možnosti, jako jsou ETF. Konkrétní podrobnosti však nebyly zveřejněny.

Zdroj: Creditas.cz
Investiční aplikace Creditas Invest App.
Investiční aplikace Creditas Invest App.

Jak provést aktivaci aplikace?

Pokud jste novým klientem, pro přístup k online investičním příležitostem potřebujete nejprve ověření totožnosti ze strany banky. Následně vyplníte investiční dotazník a elektronicky podepíšete rámcové investiční smlouvy i smlouvy o investičním účtu.

Stávající klienti, kteří již s Creditas investovali, mohou investici rovnou realizovat, pokud však mají stále platný investiční dotazník. Aplikace pak na základě vyhodnocení klientova dotazníku předloží výběr investičních nástrojů na míru.

Mobilní aplikace, která je k dispozici pro operační systémy iOS i Android, vyžaduje aktivaci prostřednictvím internetového bankovnictví Banky CREDITAS. Poté může fungovat samostatně.

Jaké další banky umožňují investování online?

Banka CREDITAS se snaží udržet krok s rozvíjejícím se trendem online investování na českém trhu. Mezi další bankovní poskytovatele v oblasti online investování patří ČSOB (Patria) a Fio (e-Broker, Smartbroker), kteří nabízejí přímé nákupy jednotlivých akcií. V uplynulém roce rozšířily své investiční možnosti také Česká spořitelna a Raiffeisenbank.

Podílové fondy ve svém elektronickém bankovnictví nabízejí i další banky, například Air Bank, Komerční banka a Moneta. UniCredit též nabízí podílové fondy, ale nikoliv k nákupu online. Také J&T Banka umožňuje investování do fondů a dluhopisů.

Další možností jsou zahraniční aplikace Revolut, Degiro, eToro, Freedom24 a další. V České republice se prosadily aplikace zaměřené především na indexové ETF fondy, jako jsou Portu a Fondee.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.